Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
1. jan 2010

julia naši ráno 210 a druhý 270 a večer nie vždy, keď majú kašu tak nie, inak tiež tak nejak ako ráno.Takže denne okolo pol litra, ale majú okrem toho aj jogurt alebo puding.

ajka72
1. jan 2010

aj naše maju jogurt, puding nemusia a kašu zjedia len ovsenu

lumah
1. jan 2010

puding im robím len občas - vanilkový, kašu krupičnú alebo kupovanú od nestle ovocnú.

jolanka
1. jan 2010

ahojte maminy vse nejlepsi v novem roce.
tak mi vypijem mleka za den pouze 150ml a vic ani nahodou a vecer maji kasi od hami. maminy chtela bych detem koupit houpaciho kone nevite nejake stranky. dekuji za pomoc

stupid blahopreji k holcicce. 🙂 🙂

zefa
1. jan 2010

jolanka aj tebe len to naj..a snád ten rozvod ani nebude 😉 neprajem to žiadnej

baby aj vám deti spia v total rovnakých polohách?..naraz sa otáčajú,naraz hľadajú dudu..oni tak ako bývali v brušku,tak si tie polohy aj teraz striedajú..aj ked Nancy od 1m spí min.1/2 noci na bruchu(celá mama 😀 ),ale ked sa prevráti okamžite zaujme takú istú polohu ako Samko 😨 nechápem

evka1310
2. jan 2010

juli - moji piju od jedneho roka normalne mlieko..pediatricka to atak dala, ale tu to tak funguje...to sunarove tu je velmi tazko zohnat lebo ho nik nekupuje...uplne plznulo sa od jedneho roka dava KM - riedene vodou...

Mtina- ja napriklad nezijem na Slovenku a vojtovku a neurolg tu neexistuje. Moja pediatricka sa niky nepytala ci sa uz pretacaju. vzdy ju zaujimali ine veci. O to kedy sa dieta pretaca, sedi a chodi sa tu vobec nik na poradni nezaujima, takze to asi az tak doelzite nebude (v zmysle casovom). Ked som raz hovorila mojej ze moji este nesedia, tak mi povedala aby som pockala ze az bude cas budu....tu take tabulky ze kedy a co asi ani nik nesleduje (inak skoro vsetky moje kamosky co mam na slovenku boli poslane k neurologovy. to preco tak casto? A polka z nich mala cvicit zazracnu Vojtovku o ktorej tu tiez nik nepocul a vsetku deti su vramci normy zdrave - su to taliani, istu nenormlanost maju v krvi)
...ja ani neviem kedy sa pretacali ci pasli. Nik mi nepovedal ze je to dolezite...viem ze Rudy sa dlho snazil aj sediet, lozit aj chodit a Albert sa jedneho dna rozhodol a urobil to, bez varovania. Kazde dieta je ine..u nas napriklad Albert si musi byt isty ze to urobi, dovtedz ani neskusa...a potom ked si veri to proste urobi. zo dna na den. On sa naucil chodit za 2 tyzdne...tiez u nas funguje, ze ked Rudy sa nieco naucil, az vtedy a lenivy albert rozhodol to robit tiez...dovtedy nic...dvojicky sa tahaju

grmitko
autor
2. jan 2010

dobre ranko babulky,
tak u nas ma Lelko hnisavu anginu, mandle ma obsiate hnisom ☹ skusam volat dokine, ci mam ist na pohotovost pre atb, alebo pockat do pondelka ku nej, ale neberie mi mobil, tak skusim neskor

Lelko sa zobudil o 5,15 a jeho dvojca takisto 🙂 mama mi volala pred siestou, ze su od 5,15 hore, tak jej vravim, ze aj my 😝 zeby boli dvojicky?? 😀 😀 Lelko mi hned rano gratuloval, zlatucky bol chrustik moj 🙂 aj Domko po telefone uz stihol 🙂 🙂

zuzka.25
2. jan 2010

ahojte

želám šťastný nový rok 🙂 nech je lepší ako ten predchádzajúci 😉

pridám aj ja svoju trošku do mlyna, aké iné sú tie naše detičky.. add nočník.. tak Tomi chodí v pohode od leta, krásne sa pýta, nemali sme problém, takže skúšať sme to začali niekedy v júni, asi dva mesiace, čiže presne do ich narodenín to vypilovával a odvtedy je 99 %ný 🙂 naopak Luky, nech som robila, čo som chcela, tak to mal totálne na háku.. až na štedrý deň som sa dočkala vytúženého "chcem cikať" a odvtedy skúšame.. keď sme doma, tak je bez plienky..občas sa vypýta, ale zatiaľ skôr ja striehnem a presviedčam a stále skúšam nálepkovú metódu... včera ho to celkom bavilo, tak už máme olepenú nálepkami celú legovú krabicu 🙂))

grmi, no super :( to ma mrzí s Leuškom.. happy name 2U 🙂 užite si tú párty, aj keď s chorým Lelkom asi nič moc :(
inak, že 5,15?? to by som nerozchodila...

Evi, páči sa mi, ako tí Taliani nič neriešia 🙂)))
a prečo nemôžeš zmeniť lekárku? tam to je nejako nariadené, či čo??

zefa, tak naši spia totálne v iných polohách zasa 🙂 tomi vykrútený ako paragraf a cestuje krížom krážom a neznesie paplón, vankúš mu beriem, lebo má vykrútený krk..nechám ho na ňom len zaspať.. luky zas spí väčšinou skoro celý na vankúši a väčšinou na bruchu, takže sa mi často budú prečúraný, lebo vpredu plienka plná na max a vzadu prázdna 🙂)

Jolanka, my máme hojdacieho koníka, ale dostali ho... ja by som ho teda čiste úprimne nekupovala 🙂 lebo je to len rekvizita, na ktorú padá prach..boli na ňom dokopy možno 10x... a aj to len pohojdať pár sekúnd a potom dolu... z môjho pohľadu vyhodené peniaze.. ale tak možno to tvojich chrústov bude baviť...

stupid, gratulujem k dievčatku 🙂 ako to, že sa tak sekli v pohlaví?

kiwus, som sa smiala, s tými lampiónmi 🙂)) ľudia urobia fakt z hocičoho senzáciu...

mlieko.. stále im dávam UM.. kupujeme babylove 3, cenovo vychádza ako kravské, tak nevidím dôvod zatiaľ na kravské prechádzať.. vypijú ráno a večer 210 ml plus mlieko...

idem chystať deti, ideme k babke, pááá

lumah
2. jan 2010

grmi ani jej nevolaj, okamžite s ním choď, vieš aká je hnisavá angína nebezpečná? Môže mu to sadnúť na srdiečko a inde, bez atb sa z toho nedostane!
grmit oslavuješ niečo? Ak áno, tak sa pripájam k Lelkovi. 😀
Naši sa dnes ráno zobudili s prieduškovým kašlom, masadili sme im calciový sirup. Porazí ma, najskor angína, teraz ten kašel...
grmi ale každopádne choď s tým malým ešte dnes.

lumah
2. jan 2010

grmi toto som našla na nete:

Neliečená streptokoková angína môže poškodiť srdcové chlopne a obličky. Postupom času neliečenému pacientovi hrozí zápal chlopní či zlyhanie obličiek.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116902/angina-zapal-man...

lumah
2. jan 2010

grmi a nemá malý aj teploty? Lebo naši mali 39,5 a pokial nebrali atb, teplotu im nešlo zraziť.

womenne
2. jan 2010

Dobre ranko kočky tak ja som prave vstala vyspata huráá a hne dsom pozrela do okna avytešujem sa ako mala krasne tu snežiii riadne husto,dufam že segre sa bude dobre cestovat.

jolanka našim sme kupili konika a 2 narodky a tiež zbytočna kupa občas sa na tom pohojdaju ale inak nam to tu zavadzia ☹ takže skor im kup nejake odražadla alebo tatrovky čož lepšie využiju.

zefa niekto sa rozvadza?jolanka ty?či som to nejak nepochopila?

na nočnik naši presne v 2 rokoch moja mati ich tale nutila a davala a davala ked mi bavila a ja som prišla vžd som ich našla na nočniku som mala take nervy ešteže mi nebavila často 😀 ja som ich nechcela nutit a na jar behm tyždna Sebko a Nikovi t trošku trvalo ae v pohode.nebojte oni do toho pridu.Ved si prečitajte tu Bezplienkovu metodu dieta davali od narodenia na nočnika v rokoch aj tak ešte mali plienky takže kde sa nahlit.

lumah
2. jan 2010

wom to museli mať chlapci uplný odpor k nočníkom, keď tam boli tak často.

womenne
2. jan 2010

Lumi praveže nie lebo mama mi nestražila často len raz za čas ked som potrebovala niečo vybavit.Ako vycikali sa tam ale nechceli tam byt,som len počuvala daj ich na nočnik 🤐 lebo neter sa nepocikavala od 9 mesiacov ale jej sa tam pačilo dokazala na nom sediet aj 2 hodiny 😀 Na čo silit ved diet pochopi samo na to jepredca ten vyvoj nie? 😉

SAška všetko najlepšie k meninaaaaaaam cmuk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lumah
2. jan 2010

wom presne ako píšeš a treba myslieť aj na to, že chlapci su lenivejší, ja to možem porovnať s dcerou, tiež robila všetko v predstihu, po roku už som jej nedávala plienky cez deň, ako dvojročná plynule rozprávala všetko aj r, chodila sama v 9 mesiacoch... no a chlapci idú tak tabulkovo skoro, takže už sa ani netrápime s nočníkom, skusim po zime zas.

womenne
2. jan 2010

no presne chalani su vo vyvojovy trocha pozadu ved sme sa to aj učili 🙂 ja to vydim aj na rozpravani aj mi je to luto,sa bojim aby som niečo nezanedbala ale ked odvšadial počujem že ma čas.Niko je v tomto pozadu.Sebko vie napr.farby,naratat do 10 aj ukazovat.Niko to vie trocha tiež aj ked to občas popletie ale snaži sa.

ale zase kamoškina ma 2 roky a už predtym poznala uplne všetke farby myslim že okolo 1.5 roka to už vedela fakt len čumim ked začne vymenovavat farby a vždy sa trafi 🙂

lumah
2. jan 2010

wom moj brat nevie farby dodnes poriadne, hlavne zelenú a modrú si mýli. 😝 A to má 46 rokov. 😀 😀
aaale uvidíš že sa naučia, vobec to nerieš. Nechápem maminy, ktoré deti uháňajú a tie deti potom z toho akurát maju mindráky a s tresy.

womenne
2. jan 2010

ved prave že to necchem prehanat ale už teraz viem že budu problemy podla vyslovnost.ale nauči sa.
Dobre ideme vonkym je tam nejaky snežik a niečo kupit mnamky.pa

katarinka123
2. jan 2010

AHOJTE
sasi vsetko naj naj k meninam nech ta chlapci posluchaju 😀

jankabambulka
2. jan 2010

sašenka
Do Tvojích spomienok už sa už čosi zmestí,
šťastie i zlzy, chvíle bez bolesti.
Prajem telu zdravie, ruke pevný stisk,
pokoj do srdca i nejaký ten zisk.
Každý deň začínať s chuťou narodiť sa znova,
dnes k tvojmu sviatku, ťažko hľadať slová.
Sme s tebou všetci, čo ťa máme radi,
Aby sa váhy pod ťarchou šťastia ,lásky a rodinnej pohody
priklonili na tvoju stranu , to ti zo srdca praje J B K M

jankabambulka
2. jan 2010

aj my sme chodilin na vojtovku -zato, že nechel pásť koníky-no ja som bola zbabelá a zlá maminka-ja som to s ním nevedela cvičiť , resp.nechcela som sa to naučiť. keď som videla ako plakal pri tej sestričke. ale tiež som si povedala , že to má čas , no a čo tak sa nevie prevracať a pásť poníky. a prišlo to samo. pri kontrole som vždy povedala, to s ním svičí chlap (a natáčala som na mobil ako sa má s ním cvičiť) ale garantujem Vám , že sa s ním ani raz necvičilo. a setrička. vidíte, keď s ním cvičíte - aj pásť koníky sa naučil.... asi tak

ja som kojila do augusta a odvtedy dávam krabocové 1,5% lieko. moja suseda je detská dietologička?? neviem ako sa to volá ale pracovala v jasliach .. a robila tie prepočty na stravu.... a ona mi povedala , že aby som dávala to.
katka mlieko neobľubuje moc vypile max. večer 150 ale to musí byť zväčša je to 120 a michal 300 a dopíja po katke keď si stihne šľohnúť. ale ani jeden mi nevypije ogrankované mlieko -ani michal.
a jogurty tak 3-4 denne to je des ale ak im ho nedám, priložia toličku a lezú mi do chladničky alebo sú nervaví pokiaľ im ho nedám

nana77
2. jan 2010

ahojky!
saskam vsetko najlepsie k meninkam! 🙂

ajka72
2. jan 2010

saška všetko naj k tvojim meninkám nech sa darí tebe aj tvojeje rodinke v roku 2010 😵 😵 😵

chcem sa ťa opýtať na akom filme si bola vtedy s mužom, lebo MM má momentálne chvilkové chcenie ísť do kina tak to musím využiť a navrhnuť mu nejaký dobrý film 😅

zefa
2. jan 2010

ahojte
grmi 😀 😀 😀 ...sú dvojky jak vyštrikované 😀 😀 😀 ..môj bratranec si zobral jednovaj.dvojku..si predstavte,že krámy rovnako,bolenie niečoho rovnako,nebývajú pri sebe ale ked sa stretnú rovnako oblečené nezávisle na sebe..a gol nakoniec..každá ma dceru a tie deti sú narodené v ten istý deň,hodinu aj minútu rovnako ,ibaže s rozdielom 7 rokov 😨 😉 dorbé že?

lumah
2. jan 2010

janka ja by som tiež chcela prejsť n kladické mlieko, dceru som kojila rok a pol a potom som hneď prešla na klasické a bola v pohode, stále zdravá, žiadne alergie. Len si myslím, že by mali dostávať plnotučné mliečko, veď aj jogurty papajú také - napr. miláčik je plnotučný smotanový, nie? Aspoň tak som počula a niekde aj čítala, že deti nemajú mať nízkotučné alebo polotučné výrobky, lebo sa vyvíjajú. Baby čo si o tom myslíte, lebo by som chcela po roku a pol prejsť na klasické mlieko., ak im nebude robiť dobre, vrátim sa k BEBE.

ajka72
2. jan 2010

lumi mojim dievčatám čísté KM nechutilo musela som im ho miešať s Um tak ho vypili a tak robím dodnes, a chcem tak robiť do 3 rokov aj kvoli vitamínom lebo moje nie su nejaké jedáčky

juliagregor
2. jan 2010

ahoj,
ja som prvého syna kojila 17 mesiacov a potom prešla na KM, dávala som krabicové, aby som nemusela prevárať.
Malým som teraz kúpila ešte tri krabice sunare a potom by som tiež chcela prejsť na KM. Jedia jogurty, syry a všetko, čo im dám 😀 . Zjedli by aj viac 😲
Teraz majú radi z Kauflandu tie 500 g jogurty a tvarohové dezerty od Viamu.
Niekedy mi pripadá, že iba jedia... Porcie majú také ako starší syn a sú stále krpatí... 🙂
Tiež som čítala, že deti by nemali papať nízkotučné výrobky.

Babenky ako finančne zvládate deti? Ja si pripadám, že všetko dávame už len deťom. Strava, oblečenie, škôlka, hračky. začína to byť neúnosné a vážne uvažujem, že sa budem musieť vrátiť do práce.

mima595
2. jan 2010

Lumi - nasi na zaciatku na uM, to sme davali do 2 rokov, potom sme presli na krabickove 3 ,2% / to sme kupovali v Polsku, naraz 100 l 😀 , no a asi od 2 a3/4 roka sme presli na 1,5%. Ale oni piju aj pili vela mlieka, preto sme presli na 1,5% - aby nebolo take vyzivne, aby jedli aj normalne jedlo 😉 😉

nana77
2. jan 2010

juli, aj moji su taki jedaci... niekedy nechapem, ako taky maly clovek moze tolko zjest 😝 , ved oni niekedy zjedia vacsie porcie ako ja... som sa o tom bavila s nasou doktorkou detskou a ta povedala, ze je to v norme, ze deti rastu, ze momentalne vsetko, co zjedia sa meni na cistu energiu 🙂

lumi, myslim, ze v pohode by si mohla prejst na normalne mlieko... mne ondrejko uz asi 3 mesiace mlieko uplne odmieta ☹ . uz som skusila vsetko - zmenila som nutrilon klasicky na ochuteny, neskor na sunar a na bebu - nezabralo nic, tak potom klasicke obycajne mlieko (po porade s nasou dr), tiez nechcel, tak som mu do obycajneho mlieka dala kakao a nist, nechce o mlieku ani pocut... nastastie jogurty, mliecne kase, syry, masla...to vsetko v pohode zje, takze denne do neho dostanem minimalne stvrt litra mlieka v takychto podobach..

ti moji isli az teraz spat, lebo dnes spali do pol deviatej skoro...bez prestavky 🙂

nana77
2. jan 2010

ahoj mima 🙂 , ako sa mate? uz ste si zvykli, ze ste velka rodinka? 🙂 co dvojicky na babatko hovoria?