Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
9. jan 2010

zefka podla mňa cesto ked ti nakysne, tam nie je chyba, ale keď ich dáš na paru a keď su hotové, treba rýchlo nadvihnuť poklop a popichať ićh vidličkou aby nesplasli.A ešte ked ich naplníš, nechaj ich znovu nakysnuť pár minut a tak ich daj do pary.

lumah
9. jan 2010

Ja už knedle a buchty na pare ani nerobím, ako mám krpcov-nemám kedy pri nich, ale máme jednu výrobňu dobru v Pk na námestí-tam maju výborné domáce knedle aj buchty.

vranka4
9. jan 2010

ahojte 🙂 ,tu sa dnes vypeká 😝 ,kysnuté cesto aj ja robím ako lumah,neviem ,či ona odkukala odo mňa alebo ja od nej 😀 😀,dnes som piekla kysnuté juhoslovanské koláče -slané- syrovo-cesnakové a kokosový koláč,zajtra máme oslavu-Karinka mala 2.1. meniny ,ale sme robili,tak až zajtra posedíme 🙂
zefa,tie holúbky ,čo si dnes varila,to je čoooo?
ináč-moja mamina a svokra výborne pečú,ale moja mama nikdy nespraví také suprové buchty ako svokra a svokra nikdy také úžasné škvarkovníky ako mamina 🙂,takže každý sme dobrí v niečom inom 🙂
poraďte nejaký fajný šalátik na zajtra 😉

lalupa
9. jan 2010

zefi, poslala som ti ip, dostala si?

lumi, nie mesiac,ale den a pol, a uvidim,ako budu hned poslusnejsie 😀
dost som na ne prisna,ale je to verim vzdorom, lebo kebyze takato povaha,tak konieeeec

zuzi, ake taniere? aj my mame vselico, mozno by som ti pohladala u nas rovnaky

jani, lumi, no teda, bezkyne, ja mam orbitrac ako vesiak, nemam kondicku a a ni nevladzem,ale nieco by to chcelo, zacala som so zumbou,ale ta sa tiez nezda a nemozem sa k nej castejsie dostat,ako by sa patrilo

ja som kysnute cesto este nikdy nerobila, zato ho na mne narastlo celkom dost v poslednej dobe 😀

mimii dik, mam este rok a uvidim,co robota

ja mam taku zvlastnu formu bulimie anorexie 😀 , ked mam pocit,ze uz som neskutocne rozkysnuta, zeriem aj dalej, ale odide to hnackou...dobre,nie??? nazyvam to hancky z pazravosti...

decka dnes tatimu popriali "tati,chod do certa" 😀 😅 , on tiez musel riesit pri obede hluposti,tak mu treba 😲

zuzi, chcem recept na tu bryndzovu polievocku!!!

vranka4
9. jan 2010

lalu,ty si srandistka 😀 😀 😀 ,som sa zasmiala 😀 😀

zefa
9. jan 2010

lalu..ip som nedostala...ale zato som sa na tebe zas zasmiala 😀 😀 😀

lumi..ja som to skúšala asi 3x v živote a potom som to vzdala...a raz ešte v začiatkoch manželstva( som knedľu kúpila ku sviečkovej) boli u nás svokrovci a svokra ma vtedy vynachválila,že takú knedľu nevie ani ona 😉 (ale to bolo 1 a posledný raz,čo ma chválila 😝 )..ja kupujem od jednej romky , čo má tu výrobňu(ona tu robí najlepšie z MT)

vranka...holúbky je východniarsky názov pre plnený kapustný list v paradajkovej omáčke...to ako plnená paprika len je to v kap.liste a robia sa také malé šúlky(len ja to neviem až také mrňavé ako naši v Michalovciach 😝 )len je s tým prplačka a "zožraté" za 5 min 🙂 je to dobré teplé aj studené..mňam

lumah
9. jan 2010

vranka tak to potom asi moja mama odkukala od teba, lebo ho mám od nej. 😀
lalupka zumbu som si aj ja stiahla z netu a napálila, chcem to skusiť, ty si mi to vnukla, ked si o tom písala tu. 😉
Veľmi sa mi páči. Orbitrek je veľmi zaužívaný hlavne ako vešiak na šaty-nielen u teba - zaujímavé. 😀

lalupa
9. jan 2010

holubky nesmu chybat na svadbach 🙂 mnam

zefi,napisem ti este raz

lumi,nie je zumba ako zumba, ked som videla na you tube zopar ukazok, tak som sa smiala, niektori su samozvani instruktori salsy a pekne oblbuju kocky 😕
spravna zumba ta dostane do varu a nie je to imitacia spolocnej choreografie po polonoci na svadbe... 😀

lalupa
9. jan 2010

zefi zajtra, idem zalahnut medzi moje kecalky
papa dobru nocku ,vonku leje, juuuj zimna romantika 😖
vkuse deckam opakujem,ze len par krat sa vyspia a budu mat dva rocky, uz tie dva prsteky ani nezohnu , len aby som im to stale nepripominala
papaaaaa

joj,a este otazka, dokedy decka v stolickach na jedenie???

zuzka.25
9. jan 2010

čaute 🙂

orbitrac mam aj ja a tiez super vesiak 🙂 ale posledne tri dni som si dala 5 minut a skoro som dusu vypustila :DD teraz trochu kaslem, tak si dam asi pauzu, ale planujem aspon trosicku ho zasa oprasit denne...

zumbu som si kukla na nete, ako to vyzera a to by som teda ja nezvladla 🙂 ale pacilo sa mi to.. 🙂 tam by som ale zdochla urcite :DD

lalu, bol to keramicky hlboky tanierik s mackom pooh a tigrom.. skusim este pozriet v hainburgu...
recept na tu polievku: http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/jedl...

ja ju este pred pridanim tej bryndze rozmixujem ponorným mixérom, aby bola krásne krémová a až potom dávam bryndzu s mliekom a múkou a je fantastickááá.. ani nám nezostalo na zajtra :(

zuzka.25
9. jan 2010

lalu, nasi v stolickach na jedenie su este stale a asi aj dlho este budu... su plastove, stolicka a stolcek, vyhovuje mi to takto, lebo to lahko umyjem, ked to zakvackajú... sú schopní sa najest aj pri stole velkom, ale este tak dobre nedociahnu... v tých svojich sa vedia krásne zasunúť.. plus si tam kreslia, takze ja som rada, ze som sla do takýchto stoliciek...

grmitko
autor
10. jan 2010

ahojte babulky,
ja som tu vcera nebola, lebo som bola s mamou na pohotovosti, voalal mi cez den, ze ci mozem prist pre nu vecer do roboty a odviest ju tam, lebo ju uz dva dni picha v oblasti ladvni, nech jej nieco daju, lebo dnes isla zase do prace, nemohla zostat doma, zdrazali sme sa tam takmer 3 hodiny, mna tam uz mrle zrali najskor bola na normalnej pohtoovsti, odtial ju poslali na CP na rentgen, tam sme cakali kym dosla na radu, isli sme hore, rtg, potom zase dole, tam zase cakat kym ju zavolaju, no a po polnoci sme uz konecne nasadli do auta a sli domov 🙂 dostala injekciu od bolesti, lieky na uvolnenie a od bolesti

moja mama hovori, ze ja robim najlepsie buchty 😀 😀 😀 😀 ze lepsie ako moja babinka a to je kucharka s velkym K 🙂 🙂 🙂

dnes spravim asi detom babovku alebo nieco podobne, ked je uz ta nedela 😝 😝 😝

my sme stolicky zrusili v 2 rokoch, ale mali sme len obycajne Ikea, odtvetdy jedia za malym stolom v obyvacke, my totiz ani velky stol nemame 😅 😅 😅

lumah
10. jan 2010

grmi tak to si sa moc nevyspala v noci. Ja som sa nevyspala tiež moc, David buntošil do polnoci-to som išla aukárta spať a o tretej už zas, o 4 sme mudali mliečko, o 6 už bol Filip hore- no hruuuuza. Tuším som ich prechválila.
grmi tak sem s tými buchtami, keď ich robíš také super. 😀
Ja nič nepečiem, lebo musíme dojesť ešte zbytok vianočných.

grmitko
autor
10. jan 2010

ja nemam konkretny recept 😀 😀 robim vzdy od oka 😝 urobim si kvasok, muku, cukor, olej (alebo maslo rozpustene, vtedy je to jemnejsie) stipku soli a vlazne mlieko, vytrepem, necham vykysnut a je to 😀 😝

my sme vianocnych nemali vela, robila osm len linecke a medovnicky a to sa uz davno zjedlo 😝

katullka
10. jan 2010

Caute kecalky 🙂
my sme vcera tu oslavu ani nakoniec nerobili, lebo drobci stale kaslu a su dost zahlieneni, ja sa citim uz tri dni tiez o nicom, tak sme to odlozili zase na bud.vikend. Hlavne kvoli svagrininym babam aby od nas neochoreli.

nanus, ja som teraz ani u dr. nebola s nimi, takze neberu atb, teplotu nemaju. Uvidim, co bude v noci a podla toho sa rozhodnem, ci zajtra pojdem. Ja uz jej nedovolim len tak im predpisovat atb. No a imunitu maju v poriadku, boli sme na imunologii a alergologii, vsetko vyslo ok. Ked im chce dr. predpisat atb, tak ja uz jej vzdy poviem, ze nech ich este lepsie vysetri, CRP, vytery.. a ono im to potom prejde aj bez ATB, len to strasne dlho trva.
No a co sa tyka toho spania, tak Paulinku som este ukecala na vak, tak som kludna, ze je celu noc v teple 🙂 . Inak to nie je drobcom zima iba v pyzamku ked su odokryti a mate 19 az 20st. 😕 ? Ja by som zmrzla, no asi sme vacsi zmrzlaci 😅 . My mame tak okolo 22st. A ked su neni vo vaku, tak im davam na vrch dve vrstvy, svokra, ze nech im dam aj pancuchy, ale zase nemame az taku zimu.

Sasi pozerala som fotecky, chalani su strasne zlati, maju krasne supravy a ako uz vyrastli 🙂
Inak pamatam si, ze ked sme boli u Vas tak si robila parene buchty a vyzerali super!

Inak dnes som vazila tych mojich drobcov, Paulinka 10,8 a Samko 10kg a to boli obleceni 😅 . Ale u nas teda Paulinka zje raz tolko ako Samko. Samko si ale teraz zacal v noci pytat mlieko a to uz bol par mesiacov bez mlieka 😝 .

Ani neviem, na co som este chcela reagovat, tolko som toho docitala..

Lalu, darceky mas uz nakupene? Zajtra mate velky den 😵 !

womenne
10. jan 2010

Ahojte kočky konečne som spojazdnila konika nie a nie sa sem dostat aj na FC som stale vypadavala asi kvoli snehu.
Lumi dikes za recept napisala som si to a vyskušam ale som rozhodnuta že na cchem pekarničku len s na nu musim našetrit lebo mame teraz velke vydavky 😖

baby tu tak sneži ty kokso normlane zabijačka na cestach lebo včera poprchalo azmrzlo to 😖 dnes sme šli do kostola a pol hodiny sme čistili auto.a naspet sme zase nemhli zaparkovat bo kopec snehu strašne to šmyaklo naštatsie to už odhadzuju.
my dame stromček dolu asi dnes alebo cez tyžden.

evi ježiš to muselo byt strašne 😔 to ti verim že nezbudneš ja mam tiež nejake okamžiky vryte do hlavy a sniva sa mi onich často takže možno aj tebe bude.

zefa
10. jan 2010

Grmi...a čo má maminka problém s obličkami?a v bolestiach do roboty no zbohom

stoličky my nemáme asi od roka..oni z toho vyskakovali,takže som nemienila riskovať úraz..dostali sme sedenie mamuta z IKEI a pokoj..jedia,kreslia..všetko..aj tie na krmenie sme mali z IKEI..vid foto v pase

luminka..ja to asi neviem napariť 😉 iba sem tam na zadok viem napariť 😉 ...no ale celé leto budú s mamou na chate,takže sa budem musieť zas naučiť aby si babka aspoň od varenia oddýchla

womenne
10. jan 2010

inak buchty som si radšej kupila 😀 😎 ale viem že mne to neda lebo neznašam ked sa mi niečo nepodari aj tortovy kolač som robila 3x kym sa mi podaril takže za par tyždnov skusim zas 😝

zuzka.25
10. jan 2010

baby, čaute.. tak ja teraz pečiem chlieb v pekárni, včera som bola rozhodnutá ísť ju reklamovať, keďže nekysne dobre.. a dnes je ten chlieb až po okienko 😲 😝 😕 no rozumiete tomu?
ale ja som vyskúšala už chleby zo zmesi, rôzne druhy, výrobcovia, svoje cesto na koláče, mazanec a nič mi poriadne nekyslo... tak ja už som asi blbec... neviem 🙂 no, záruka je do augusta, tak jej dám ešte šancu 🙂

grmitko
autor
10. jan 2010

a inak zabudla som vam napisat, ze ten gauc co nam mal prist v polovici februara uz mame doma 😵 😵 😵 😵 prisiel v piatok, muz bol hned pre neho a kym som ja vonku oddychovala on prerabal obyvku, aby sa sem vosiel 😀 😀 rano som sice skoro odpadla aky bordel tu zostal, ale mame novy gauc a je krasny, musim ho pofotit a dat fotky 🙂 😉

womenne
10. jan 2010

Saši pridaj foto 😉
aj ja som pridala na fc z dnešnej sankovačky aj piatočnej malovačky 😀

zuzka.25
10. jan 2010

sasi, no supeer 🙂 tak u vas to uz uplne inak vyzera 🙂) parada

grmitko
autor
10. jan 2010

no zuzi veru vyzera 🙂 🙂 a najlepsie je, ze konecne mame velky gauc, a deti sa aj tak tlacia so mnou na 30 cm2 😀 😀 😀 😀 stale sa natlacia ku mne a ja ich odhanam, nech si sadnu dalej, ze uz mame velky gauc 😀 😀 😀

lenkamt
10. jan 2010

ahojte 🙂

Saši foto, foto 😵 😵 😵

so stoličkami presne ako Zefa - najprv ikeacke na krmenie teraz ikeacky mamut 😀

dnes som piekla buchty 😀 😀 😀 😀

základný recept na knedľu aj parené buchty:
2dl mlieka
1lyžička cukru
1/2kocky droždia, spraviť kvások

200g hrubej muky+ 200g polohrubej múky, štipka soli, vajce
spolu vymiešať aby sa lepilo na misku a ťahalo, v teple nechať kysnúť 1/2hodiny

napísala som vám to tak ako som si to písala ja keď som ako 20ročná začala gazdovať 😀 ja si dám do mikrovlnky pohár s vodou , pustím na minútu, vypnem a potom tam dám misku z cestom - vždy mi vykyslo, akurát vidím problém v parení - ak sa zle odhadne dlžka tak to spľasne 😅

no ALE mám pekárničku takže využívam program cesto 😀 recept na geniálne buchty:
250ml vlažného mlieka
150g rozpusteného masla
2žltky
2lyžice citr.šťavy
500g hl. muky
50g cukru
1 vanilkový cukor
štipka soli
1/2 droždia
pozor droždie ani kvasnice by nemali prísť do styku so soľou, potom to nevykysne 😉 to som kdesy vyčítala 😉

tak hor sa do pečenia 😉 😀

grmitko
autor
10. jan 2010

zajtra nafotim a pridam foto, musite vyckat 😝 😝 😝 😝
a ziadna z vas nechce tie slipky? mam 5 bielych, 6 roznorodych, a 6 jednofarebnych (3 bledomodre, 2 tmavomodre, 1 sede) velkost 98, a taka mensia 104, skor 98 ak niektora chcete, ozvite sa 🙂 darujem ich 😉

lenkamt
10. jan 2010

Saši - no to vieš ja som na také veci stráááááááášne zvedavá 😀

my slipky nepotrebujeme 😀

grmitko
autor
10. jan 2010

Leni ja viem ze vy nepotrebujete 😀 😀 😀 😀 to patrilo maminkam co maju chlapcov 😉 😝 😀 😀 😀

lenkamt
10. jan 2010

ja len aby si vedela 😀

grmitko
autor
10. jan 2010

oooo, dakujem za info Leni 😉 uz budem vediet 😝