Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
4. mar 2010

a ináč my sme tiež pri deťoch ked zaspávajú..len pri nich sedíme a do 10 min.sú tuhý...naši mali desné koliky,takže som sa napočúvala revu až až,potom som to skúšala vašou metodou uspávania a zas revy...mne proste plač nerobí dobre,takže to riešim takto a je pokoj...ved do 18 tky hádam pri nich sedieť nebudem 😉 😀 😀 😀

juliagregor
4. mar 2010

zefa dakujem 🙂
všetky maminy dvojičiek sú "hviezdy" , do školy sa chodím odreagovať 😀

tú knižku si objednám a ked nebudem vedieť budeš radiť?

grmitko
autor
4. mar 2010

ahojte,
tak lelko je uz lepsie, ale musi byt aspon do stredy doma, tak si musim vziat ocr na tie tri dni, ked dobere atb, tak mame doniest moc, ale budem trvat na odbere krvi a kompletnom rozbore, lebo to nie je normalne, aby malo dieta 4 hnisave anginy ( z toho tato posledna bola na infekcne) za 3 mesiace.... necele, to je podla mna rekord, aj ked sa ni je velmi cim pysit ☹ ☹

Evi ja si myslim, ze tiez s tebou maly len cvici a to co povedala psychologicka mi pride trosku take vytrhnute z reality, tiez chodim psychologicke, ale taketo rady som nepocula, ja si myslim ze lasky detom davas dost, aj ked nie si ihc otrokom, so mnou strasne cvici dominik, a priznam sa, ze je obcas tazke neustupit, ale snazim sa ukazat mu kde su hranice...

vranka4
4. mar 2010

ahojte žienky..človek si tu odbehne do roboty a nejdem dočítať 😀 ,čo ste sa tak snažili
myslím,že každá z nás prešla obdobím,keď deti zle spávali.....ja som ešte stále nedospala tie prebdené noci... nočné vstávanie k deťom vystriedali nočné služby,pc do noci 😀 ..... dvojičky spávajú celú noc 🙂 ,zaspávajú samy, potme,nemusíme pri nich byť,občas vymýšľajú s cikaním,aj 2x ,kým zaspia,beťári 😵..ale za cca 10 min.spia,niekedy aj skôr,výnimočne neskôr ...od malička som ich dávala po kojení do postieľky a pekne si zvykli zaspávať,aj im to ostalo doteraz...len ráno keby nebuntošili tak zavčasuuuuu 😖 ...ja by som spala aj do 9.tej 🙂

evka1310
5. mar 2010

uspala som Alberta, konecne... 😒a idem uz pomaly spat...

Juli mas aj moj obdiv....😀

Zefi .nepoznam tu knizku...ja mam rozne z homeopatie, ale tuto teda nemam....😀

Sasi - so mnou hrozne cvici Albert...uplne do extremov...ja uz si s nim neviem rady a ani psychologicka mi teda nepomohla... jedina povzbudiva vec co mi povedala bolo, ze vizeram na 18nast, co ma potesilo..no zvysok konzultacie ma uz tak netesil...a nepomohla mi vyriesit drama s Albertom...len teraz nemam to srdce nechat ho sameho plakat v tme...dnes som sa dopravovala ku kompromisu, ked somenchala pootvorene dvere a z chodby na neho hovorila...trochu pomohlo..no itak isiel spat az teraz.... ☹a ja padam unavou, kedze uz o par hodin musim vstavat.bezim spt..dobru noc -teda skor dobre ranko

juliagregor
5. mar 2010

dobré ránko,
evka ja vôbec nie som expert na spanie, ale ked ho nenecháš samého , tak ťa bude trápiť ešte dlho, on vie, že ho samého nenecháš, tak špekuluje...skús malú lampičku, aby nebol v tme, sú také detské bodovky, alebo fosforeskujúce nálepky (hviezdičky, mesiačk),

dnes chcel v noci šimon behať po byte, povedala som len nie, plakal 10 minút pri posteli, nervačil, nakoniec zaspal, ja som sa ani nepohla....potvora je to....

juliagregor
5. mar 2010

ešte ma napadlo nejakého plyšáka alebo poduštičku do ruky, u staršieho pomáha tá poduška, ked sa bojí alebo je nervozny žmolí tú podušku ...začala som mu ju dávať, ked som ho prestala kojiť (17 m) a on v noci plakal...

womenne
5. mar 2010

Dobre ranko,tak ja dnes pozriem von lebo sa mi zdalo že jetam niečo biele a samozrejme sneh 🙄 kurnik už ho tu vobec nebolo a teraz znova napadol tje des 🙄 😝

Evi tak ako radi Julka plyšaka na spanie mu dat,aj unas v školke maju decka plyšaky s ktorymi spavaju,naši maju opičky Sebo ho vždy tak stiskal no pokial ich muž nenaučil že i knim na chvilu lahne 😖 ale tak pokial to nezneuživaju mi to moc nevadi....
a nechaj ho v klude vyrevat je to drasticke ale on stebu uplne "zameta" ☹ my sa dnes budeme asi nudit slubila som deckam ihrisko ale teraz napadol ten sneh takže sa tam neda ist by si ubližili 😒

juliagregor
5. mar 2010

wom sneh 😕
u nás slnko ale zima

jankabambulka
5. mar 2010

julinka- mala som ukrutne zlú noc a ráno a ráno o 5 sa chlap na mne "vyvŕšil" lebo mi zasa hrabal v mobile a vykričal , že čo mi to za číslo volalo.. a pritom to bola kamarátka ale mám ju uloženú na 2x a preto mi neukázalo číslo... ale o tom som nechcela táto tema ma fakt vzpružila!! som sa nasmiala a odreagovala 😀

juliagregor
5. mar 2010

janka 🙄 chlapi 😠

a čo ste chorí?

zuzka.25
5. mar 2010

čaute..

evka, suhlasim s babami, maly s tebou cvici a velmi dobre si to uvedomuje, ze ked bude revat, na teba to funguje... toto iste robil luky so mnou a je pravda, ze so mnou cvici ovela viac, ako tomi.. ale zacinam byt proste tvrda, lebo inak to nejde...

wom, ze sneh, fuj... tu svieti slnko, ale je kosa...

jani, co sa stalo v noci? a rano, to radsej ani nekomentujem, bo by som musela sproste slova pouzit.. v zivote sa mi muz nehrabal v telefone!!!!! vcera ho domov doviezla kolegova frajerka, to keby sa u vas stalo, asi by tvojho muza porazilo.. mal by sa dat liecit na ziarlivost ☹

my mame za sebou tiez fasa noc.. o jedenastej vykrik z izby, plaaaač... luky začal vracať, poblité všetko, on, posteľ, zem, ja... prezliekli sme, za chvíľu zase...6x dokopy.. spal so mnou, muž išiel na gauč... samé kusy paradajky... na večeru totiž mali chlebík so šunkou a paradajku s paprikou, len Lukáško moc chlebík nechcel, napchával sa len tou paradajkou a paprikou pažravo, potom dostal calc. sirup a stoptusin a potom na spanie mlieko a asi to nebola dobrá kombinácia.. teda aspoň dúfam, že je to "len" tým, lebo keď má niečo podobné ako ja, tak ma trafí :( teplotu má stále okolo 37... dnes má pre istotu diétu a uvidíme.. zaspala som asi 3,30... takže som fakt čerstvá...

do toho mi muž volal práve, že je zase chorý!!!! bol zdravý 2 dni.. už ma to nebaví, stále sa točíme dokola o tom istom, on nejde k dr., musí robiť... ja mu nadávam, že sa mu to vypomstí :( chjo.. no nič, idem doňho dostať čierny čaj...

čo mi ešte poradíte k tomu vracaniu? čo mu mám dávať? teraz už nevracia, viac menej od tej 3,30 nevracal a teraz tvrdí, že mu je dobre.. mám kúpiť poobede nejaké probiotiká v lekárni? viem, že môže mrkvu, ryžu, piškóty, banány, sucháre... čierny čaj..

helka1
5. mar 2010

Ahojky, vidim ze sa to tu hmyri samymi negativnymi spravami ☹ tak prispejem aj ja svojou troskou. Vcera som zistila, ze nam dosiel prasok do umyvacky riadu, tak som sa na to vykaslala a povedala som manzelovi nech kupi dnes, no mily manzel to vyriesil po svojom. Asi nalial do umyvacky jar a rano ma privitalo penou na kuchynskej podlahe 😠 . Ja som vedela, ze tam tieto prostriedky ist nemozu, ale nenapadlo ma, ze to nevie MM 😖 . Tak mu volam na mobil, rozpoviem mu story a on mi na to, ze odtrhol koleso na sluzobnom aute a ze nevie kedy pride domov ☹ a to potrebujem pomoct lebo dnes pridu moji rodicia gratulovat Radke a manzelovi, lebo zajtra oslavuju meniny ☹
Navyse som z netu objednala hracku co predavajuca tvrdila ze je nova, ze len obal je poskodeny.... a vidiet, ze bola pouzivana.... Zeby dneska den blbec ? Nech je rychlo za nami 😒

Wom, u nas sice nesnezi ale na jar to este zdaleka nevyzera 😠

Zuzka, snad to bude u Lukyho len prechodne - ta kombinacia potravim mu asi nesadla na zaludok. Dnes urcite dietu, ci udrzi jedlo v sebe.

Evka, musis s tym daco robit, lebo sa stanes jeho otrokom, viem ked som Radku zacinala nechat spavat cez obed samu, ona revala v spalni a ja som revala v obyvacke... ale po case to fakt preslo. No a neviem ci ma traumu, nevidiet to na nej .

Baby v tej novej beta verzii som si vsimla ze su sukromne temy , tak ma napadlo, ze si vytvorime temu aj tam a tam by sa pisalo len to, co nechceme aby citali iny, proste sa moct vyzalovat ...

adrolka
5. mar 2010

ahojte. no fasa ...vidím, že každá máme na čo spomínať na staré kolená...tieto choroby a vírusy nemajú konca kraja, to je už normálne na nevydržanie a deprimujúce..fujjj
zefa, naša homeopatka, prosím ťa, pre 2 ročné deti paragrippe?? poradila by si mi prosím ťa dávkovanie?? dakujem veľmi pekne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzka, tie probiotiká by som určite šupla...ja neviem veľmi radiť, ved vždy si sem skôr ja chodím po rady..ale u nás ešte soletky fičali (solené) pri hnačke...u nás to či si vymenovala nehrozí nikdy..takže my vtedy dáme vývar a mlieko- hoci sa nesmie!- dávam do ryžňáku (ryžového vývaru). dávam v kuse biogaiu a aj hylak, hoci v podstate je to ten istý princíp, ale biogaiu ja dávam neustále dookola každý deň, či sú choroby či nie.

womenne
5. mar 2010

zuzka je možne že to bude tou paradajkou.pred 2-3 tyždnami naš Sebko zase zjedol na večer vela tvrdeho syru a asi mu ostal kusk v krku lebo stale plakal že ho to škriabe pritom vypil mlieko aj čaj a ako kašlal tak to vygrcal a potom ešte 3x v noci,na druhy den mal tiež dietku aj zvyšenu teplotu ale to bude ztoho že je nevyspaty a vyčerpany daj mu od teploty a uvidiš za chvilu ti zahaja,Sebko spal od 10.30 do 15. bol unaveny a viac už nevrackal takže to bolo tym.
Moj tiež všetko prechadza mavam tiež nervy lebo každu chvilu nadcha,ty chlapy to nejak nechapu že to može udriet niekde ind a bude neskoro ☹

Jani kokso to čo mu hara?nemam slov iked ja sa priznam že mužovi šmirujem v telefone každy den 😅 lae to kvoli tomu že on mi foti stavebne prac čo robia aby som mala prehlad mna to bavi,a on je rad že sa zaujimam o jeho pracu dokonca mam prehlad aj o jeho schozdzkach 🙂

Helka to to by ma asi piclo no nech sa teraz svokra čini ved si ju mohla nechat to upratat 😉 a stou temou aj ja som otom rozmyšlala to by bolo super 😵

juliagregor
5. mar 2010

janka a neskúšali ste, že by malého ukladal spať mm 😉

zefa
5. mar 2010

ahojte

adri ...no ty si dobrááá..ja nie som študovaná,ale mám tu napísané 2 tabl.každé 2 hod, so zlepšením stavu predlžovať intervaly podávania...toto je písané pre dospelého,takže deťom skús dať 1 tbl. každé dve hod....tento liek je zložený prevažne s liekov proti horúčke,febrilným krčom,bolesti hlavy a kostí

doplním pre ostatné...PARAGRIPPE+Baptisia tinctoria 9ch (črevná chrípka)....teplota,celková slabosť,prítomná hnačka,silný smäd...5 granúl každú hod.so zlepšením postupne vysadzovať

no vy ste fakt dobré..na mne sa už aj muž smeje,že tu stále niečo pre vás hľadám a knižku mám stále pri pc 😅 😅..ale mne to nevadí..ak vám to aspoň trochu pomôže budem rada 😉

heli...tak teraz som zas blbá ja..nemám umývačku..a v reklame dávajú jar do umývačky v tých sáčkoch..to má iné zloženie ako normálna jar?čiii?

zuzi ako? kakao naozaj pomohlo?už nič?

no moje deti sa dnes predviedli...tu boli 2 maminy s Heliosáckej témy...a oni vždy ked telefonujeme alebo sa začneme rozprávať vtedy majú najväčšiu potrebu sa oni s nami debatovať,neskutočne sa stále predvádzajú,ja ich nestíham naháňať,dávať dolu z nábytku ap. aj vaše to robia a čo robíte vy..tu môžem vysvetľovať 3 hod.to ako keby som hrach na stenu hádzala 😝.....nuž neviem ako vy ,ale ja toto mám predprípravu na pubertu?!....to kedy bude to lepšie obdobie?...my sme to asi preskočili 😠 😀

womenne
5. mar 2010

zefa ty to tiež nemožeš vyvsetlit že maju byt ticho ked sa maminka rozprava?naši to ise nie nie mlčat stale le maminka?a maminka??furt dookola 🤐

to kakao si musim zapametat to sa može aj detom?

zefa
5. mar 2010

wom..myslím,že deti by to asi nevypili ,ja by som deťom dala radšej horkú čokoládu,tomu určo neodolajú a horká čokoláda tiež zapeká...to kakao ale rýchlejšie zaberie

womenne
5. mar 2010

to nepoznaš našich čim kyslejšie tym lepšie oni normlane citron olizuju.Zirtec jedia bez zapitia aj fenistil nechapem ja som si raz dala ten zirtec a skoro som hodila tyčku 😝 je sice pravda že ja sirupy a lieky neznašam.Ja si dokonca ani do nosa nestreknem radšej trpim 😖 si pametam ked mi mama striekala sanorin a ono to stekalo do hrdla fuuuj odvtey nič..

zefa
5. mar 2010

wom 😀 😀 😀 ty si tuším moje dvojča s liekmi..a Nancy to isté 😝 😀 😀

hľadám inšpiráciu na tortu deťom a táto je milá
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24162

womenne
5. mar 2010

je ta je nadherna to sama spraviš?ja som zadala segre bud spidermann alebo lietadlo musi spravit 😵 jaj a ešte musim zinuš poprosit mala taku mramorovu ja neznašam tie maslove plnky ak by ste mali ip tak hodte receptik 😵

zefa
5. mar 2010

rada by som urobila tortu len sa neviem rozhodnúť či im spraviť jednu alebo každému zvlášť..ako to ty riešiš?

helka1
5. mar 2010

Wom, od svokry pomoc nechcem, ani by mi nepomohla a zase by mala pripomienky ako to tu vyzera... 😅. Staci, ze mi svokor postrazil deti a ja som mohla riesit tu spust co narobila jarova pena 😅 😝. Ked som umyvacku otvorila ani riad nebol vidiet, vsade sama pena 😀

Zefa, do umyvacky sa nedavaju pripravky ktore penia, jar predava nejake tablety, ale tie asi nepenia, nemam s tym skusenost, lebo su dost drahe ... 😝

Ja by som tiez chcela vykuzlit nejaku tortu ale momentalne sa nezmozem ani na nejaky meninovy kolac 🙄

juliagregor
5. mar 2010

ahojte,

heli tá umývačka, asi by ma vystrelo
umývačku má u nás na starosti mm, on je kapánek švihlý a všetko musí byť na svojom mieste, tak aj do umývačky si riad ukladá sám 😀 , po mne to vždy prerábal, tak nech si ukladá 😝 ,
ked sme sa zobrali aj prádlo prevešoval 😝 😠 , to ho už prešlo 😅 ,
tiež dávame všetky prostriedky zvlášť, je to lacnejšie ...a umyje aj prostriedkov, ked to neni moc zaschlé 😉

verím, že to máš ťažké, deti nedajú pokoj a ked sa ešte nedarí 😝

dnes som uvarila šošovicu, zemiakový prívarok a fašírku (pečiem v trúbe na plechu, na papiery), deťom chutili a ani neboli špinaví 😀

juliagregor
5. mar 2010

bez prostriedkov

womenne
5. mar 2010

že kapanek 😀 mna by vystrelo keby po mne preložil pradlo,to skor ja po mojom robil to 1x a mna šlo porazit tak som šla v horučke na balkon to preložit 😀

zefa vždy maju jednu obrovsku ono je to msli že zbytočne davt dve neviem ako vy ostatny.

To počasie je šilene kokso chvilu svieti slnko za minutku tma a sneži že nevidiš napred seba,zrazu prestane a začne fučat 🤐 nasto stihlo vonu prefučana som až na kost 😒

astora
5. mar 2010

Ahojte babulky tu v dvojičkovom tie choroby asi nikdy neskončia ako tak čítam my sme mali minuly týžden grc story Adik sa prejedol a celu noc grckal tak sme mali aj s mužom do pol piatej rana pohotovost strieddacky pri malom chuda už len voda šla z neho rano takmi ho bolo luto a teraz Odik začal pokašliavať tak dúfam, že s toho nič nebude.
Min týžden mi volali zo školky že maly ma hnačku nech pre neho pridem a hlavne že nikde nemali oznam že v školke je črevná chrípka šlak ma ide trafit dúfam, že vybavíme druhú školku lebo táto mi už vrcholne lezie na nervy