Dvojičky a 1,5 ročný syn. Ako zvládnuť takú situáciu?

tinag
13. mar 2008

Ahojte mamicky a buduce mamicky,

tak este mame cas 😉 . no o par mesiacov by sa mali narodit dvojvajecne dvojicky. tuto spravu som sa dozvedela az vcera a to som uz v 16 tt. takze som zazila sok, respektive sme zazili vsetci. aj moj manzel. nas maly skoro 14 mesacny syn si to este neuvedomuje, ale neviem si predstavit ako bude reagovat na dve male baba 🙂 tesim sa, aj ked si sice este neviem predstavit ako to budeme zvladat. zijeme v zahranici a sme tu v podstate len mi traja. o chvilku 5.

najde sa nejaka dusicka, co mi vie poradit ako zvladnut taku situaciu?

dakujem

diddi
22. mar 2008

krvne testy - AFP maju urcitu hodnotu od - do, v 14-16tt, ak lekar vidi vysoku hodnotu, tak by mal konat - morfologicky, geneticky ultrazvuk, tripple testy...a tam musi zistit viacplodove tehotenstvo, aby mohol vylucit riziko down.syndromu a razstepov, v opacnom pripade odporuci amniocentezu do 19tt a tam uz na 100% vidia dvojicky

maca793
22. mar 2008

a bolo to aj pred 7 rokmi? ja som chodila na sono každý mesiac, poctivo som absolvovala každú povinnú prehliadku a aj pomedzi som išla na kontrolu s tým, že sa cítim nejak čudne.

diddi
22. mar 2008

to teda neviem, ale krv brali urcite na AFP

maca793
22. mar 2008

tak to hej už si nepamätám už je to strašne dávno 😀

maca793
22. mar 2008

diddi
a ani lekár by na to neprišiel hádam, ale deň predtým ako som ho navštívila som bola na kontrole, bolo všetko v poriadku ale na druhý deň som sa nemohla poriadne vystrieť zo záchoda, všetko ma bolelo a tak mi potom zistil, že sú 2. bol to pre mňa šok a veľký. 😵

harmony
23. mar 2008

Ahojte,ako som tu už spomínala,moja lekárka-netrúfam si odhadnúť jeje vek to zistila prehmatom 🙂 ,takže aj skúsenosti robia svoje...Vyzeralo to asi takto,ževraj či máme v rodine dvojičky,my máme a dosť,a jej sa zdalo maternica vačšia ako normálne 🙂 , a bolo to tak...

tinag
autor
23. mar 2008

ahojte babenky,

konecne som tu. mame tatka doma, tak sa nam plne venuje a nemame cas na PC. no a samozrejme su tu velkonocne sviatky.

Cemi - Oliver je 1.2. takze buede mat necelych 18 mesiacov, ak sa nahodou babatka nenarodia skor 😉 dufam, ze vsetko bude v pohode pocas tehotenstva, nielen tvojom ale aj mojom. teraz ked mame deticky, tak si to neviem predstavit aby sme boli bez nich. respektive oni bez nas. tak vela stastia 🙂

Sasiki - aj tebe gratulujem ku dalsiemu babatku. si odvazna, skola a deti, ja by som asi nebola 🙂 to chce vela energie a nervov 😉 a urcite ma potesi ak si budeme skusenosti vymienat, ak bude casu. ja mam takeho zbojnika 🙂

alucia - tebe sa to uz pekne krati, ze 😉 ja napriek tomu, ze tu nemam okrem manzela nikoho. no budem bojovat aby mi niekto aj tak dosiel na pomoc. zdravotnictvo je tu na .... ziadne testy. no bola som v 16 tt a zase idem v 18 tt, asi preto aby babatka poriadne skontrolovali. a ak chces tak ta budem priebezne informovat co som tu prekonala a co vsetko budu robit. len dufam, ze bude vsetko ok. inak beriem galfer(zelezo) a ten folic acid je do troch mesiacov. myslis, ze ho mozem este brat, nevraveli mi to, skusim sa opytat. no mam problem zo zaliehanim v usiach od 10 tt tehotenstva, tak som zvedava co mi na to poviel lekar pri najblizsom vysetreni. dufam, ze to nie je nic vazne. naposledy mi vraveli, ze to s tehotenstvom nema nic spolocne. no len aby!? a co sa tyka skoly, chcem maleho dat ked bude 1.5 az 2 rocny, je velmi spolocensky. ale neviem ci aj tu funguje, aby tu preplatili skolu na 80 percent, neviem no ... musim zistit. dakujem za typ

didi, maca - ja som tu v prvom tehotenstve nezazila nic okrem troch scanov, ziadne vaginalne vysetrenie a dokonca ani odber z krcka maternice. to som bohuzial ani nevedela, ze sa to ma robit po porode hned po 6 tyzdnov. ked pojdem k GP, tak ju riadne zdrbem. v nemocnici mi tvrdili, ze mi to musela robit a tak som vyzerala ako husa, ked som im vravela, ze nic take som tu nezazila 😠

maca793
23. mar 2008

ja práve všetky vyšetrenia a nič sa predtým nezistilo. chvalabohu aj cukor som mala normálny ale ten prírastok na váhe, to bol šok. hneď prvý mesiac tehotenstva som pribrala 6kg. a ani som o tehu nevedela. a potom to išlo. keď som sa vydávala, tak som mala v 4mesiaci 75kg. z pôvodných 52kg. a na konci tehu 130kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 😨

alucia
24. mar 2008

Ahoj maca,
ani mi nehovor ze si z 52kg pribrala na 130kg, To je viac ako dvojnasobok tvojej vahy!! Neviem si to ani predstavit. Ja mam teraz navyse 20kg a kebyze este mam pribrat viac, ... neviem ako by som chodila.

tinag,
dnes zacinam 35tt, v noci sa vzdy budim na wc, neviem si najst polohu na spanie, je to coraz tazsie. Dokedy budes pracovat? Ja som prestala v 23tt. a to len preto, ze som daleko dochadzala do prace. Inak som mala straaaasne lahucku pracu. A s tymi vaginalnymi vysetreniami to mas pravdu, mne tiez nic take nerobili. A syna si rodila tu? Aky si mala porod?

maca793
24. mar 2008

je to pravda, ľudia mi nechcú veriť ale je to tak. bola som strašná. no najhorší bol posledný mesiac tehu, to som sa už nevedela ani na posteli otočiť. 😀

biba12
24. mar 2008

Ako ako sa Ti Maca podarilo schudnut? ja len, ze by si dala recept do tych tem o chudnuti, lebo toto som fakt este nepucla. Jasne, ze pri dvojickach ssa pribera viacej ,ale az tolko.
A Tinag, nemozes prist nacas domov k rodicom, pripadne rodiacia, mama,sestra,kamaratka, ktokolvek,kto pomoze ku Vam? Aspon na mesiac, dva kym sa zabehas. My sme akurat z muzom rozmyslali, ze co keby som bola tehu a cakam dvojicky. Ten moj mrnus totiz cez den vobec nespi dokopy rozkusovane asi 1,5 hodiny. A v noci sa budi aj 5-6 krat. Takze mat dve a kazde sa Ti budi inak... Ja fakt obdivujem maminy dovjiciek, ze to tak uspesne zvladaju. Ja mam niekedy pocit, ze by som spala tyzden. K malemy vstavam iba ja, lebo este kojim. Aj keby vstaval muz, tak mi to nepomoze...

tinag
autor
24. mar 2008

ahojte babulky,

Maca - jeeeeej fakt sa ti tolko pribrala, cim to bolo? neviem si predstavit taku vahu, najma nie z 52 kil. podarilo sa ti to hned zhodit, alebo je to fuska. ja som zhodila tak do 9 mesiacov na povodnu vahu. no zdalo sa mi, ze aj tak zo mna ostala taka baba. a dva cisla vacsie prsia, a to som ich uz mala aj tak riadne 😅 som zvedava ako to bude s tymto tehotenstvom, uz su zase velke a to si neviem predstavit, ze budu este vacsie ked sa mlieko naleje ...

Alucia - pracujem par time, takze ak to bude mozne, 6 tyzdnov pred narodenim sa vypisem na matersku. som zvedava ako to zase bude trvat, pri prvom mi prisla materska az v 3 mesiaci zivota mojho synka, to som mala riadne nervy. ale potesilko, ked odrazu prisla velka suma na ucet. pracujem pre manzela ako sekretarka, on tu podnika. takze mam to trosku jednoduchsie 🙂 vazne si neviem predstavit ako sa budem citit v 35 tt ja. s Oliverom som este tyzden pred porodom umyvala okna, aj ked som pribrala dokopy 25 kg, citila som sa v pohode. az kym som sa nevidela na viedu 😲 bola som gula ako hrom 😵 porodila som ho tu v Irsku, mala som dve mlade zaby pri porode a nakoniec to bolo vakuovou pumpou a kliestami. plakala som ked som viedela co to drzi porodnik v ruke a co s tym chce robit. vzperala som sa, ze s tymto nie, ale drzali ma ako kliesta. neboj nestrasim ta, len si ziadaj lekara, lebo tie midwaifky su nahovno, este k tomu take mlade a neskusene. no pri dvojickach bude lekar a ten bude istotne rozumnejsi 😉

Biba - ja mam take sidielko a teraz ked idu stolicky zubky, tak v noci mrnci, otaca sa, budi a ja by som tak spala a spala. no mala som v plane dalsie babatko, lebo som tu sama a odrazu budeme mat tri deti 😀 pomoc sa uz chysta, raz jedna babka, potom druha a tiez moj brat. ten je velmi starostlivy. to by stacilo keby s Oliverom dal rady. dufam, ze nejako bude. len aby boli babatka v poriadku 🙂

tinag
autor
26. mar 2008

ahojte, kde ste sa vsetky podeli 😨

bola som dnes na vysetreni, vsetko vyzera ok, aspon dufam, aj krv, moc a tlak. babatka su v poriadku a budu to dievcatka. tak hopsa na nakupovanie suknieciek 🙂

alucia
27. mar 2008

Ahoj tinag,
ja nemozem spat:((
to je super, ze babatka su ok. To bude zmena, ze budes teraz nakupovat dievcenske veci, ze?
No my sme sa nepytali, co budeme mat, nechame sa prekvapit. Ale je to des, mam nakupene vsetko v bielom a maslovom. Ale kociar je v modrom.
Sa cudujem , ze tak dlho si cakala na matersku. Ja mam narok len na maternity allowance, a ziadost som si davala 2-3 tt pred tym, ako som ju chcela prvykrat dostat, a fakt dostala som ju presne na termin. Ale zase tak po 3 mesiacoch ta nepochybne potesila.
S tym porodom, no asistovat budu viaceri ludia, tak dufam, ze bude to ok. Ja som este stale kludna, az sa cudujem. Najviac ma strasi to vybavovanie papierov po porode. Chceme ist v auguste na SR na dovolenku, a je toho dost okolo pasu deti. Nevies ako je to so zapisom deti napr. do mojho pasu? CI by to nebolo kratsie ako vybavovanie jednorazoveho pasu?

tinag
autor
27. mar 2008

Ahoj alucia,

uz su to stavy pred porodom, to preto nemozes spat. urcite sa nemozes dockat toho dna 🙂 no este si uzivaj slobody a pokoja. najma relaxuj a oddychuj to je dolezite. jedno babo da zabrat nieto dve 😉

ja som sa pytala lebo mam kopec chlapcenskych veciciek a myslela som, ze jedno bude XX a druhe XY, no nakoniec su to baby 🙂 co sa ja tesim a babicka este viac. u nas v rodine je viac chalanov ako dievcat, tak dohanam.

Co je to maternity allowavance? tu som o tom nepocula, nik mi o tom nevravel. tu je normalne maternity benefit, dostanes min. 210 az necelych 300 na tyzden a je do spolu asi 26 tyzdnov podla noveho zakona.musis mat odrobenych nepretrzitych 39 tyzdnov. tak dufam, ze mi to vyjde aj teraz. bola som sa informovat, tak by to malo fungovat aj teraz. a tiez child benefit to je 166 na dieta, a vraj na dvojicky 1.5 x viac na kazde + 1100 na rok a ak sa nemylim tak aj nejaky prispevok vo vyske 600 (neviem presne) pri narodeni dvoch al. viac deti. dostava sa to na nejake vyrocie. uvidim. no ak ano tak nech stat plati, ved dve baba daju aj viac financne zabrat 😅

dufam, ze aj tu bude viacero ludi pri porode. babtka sa ti uz otocili hlavickou dole?

co sa tyka papierov, tak tu je to celkom jednoduche. vypises jeden lajster v nemocnici, manzel zanesie na urad a vystavia rodny list. nase dvojicky by mali dostat irske obcianstvo. budeme tu vyse tri roky.

na slovensku to samozrejme trvalo dost dlho. cakacia doba na vystavenie RL je podla zakona 60 dni a dlhsie. tak my sme cakali necele tri mesiace. a dala som si ho zapisat do pasu. stalo to 100 korunovy kolok a na pockanie a nieco, ze musi byt 6 mesiacov evidovane. tomu som moc nechapala??? no zapis je predsa lepsi, babo sa meni. neskor mu dam vystavit pas

ambasada ti vyda jednorazovy pas na 1 cestu do SR, naspat ta nepusita. neviem ako tu funguje v UK

alucia
27. mar 2008

Ahoj tinag,

asi mas pravdu s tym spanim, je to taka predpriprava na to, co ma caka 😀 na noci bez spanku.

MA - je tiez ako materska, pretoze ja som nepracovala nepretrzite pre posledneho zamestnavatela pol rok alebo viac, tak som nemala narok na klasicku statutory maternity pay.
V UK je jednorazovy maternity grant £500 na kazde, ale len vtedy ak poberame napr. child tax credit, working tax credit a este nieco, nepamatam. Child benefit neviem o tom, zeby na dvojicky bolo to viacej. A tych 1100 to je co? O tom som tu u nas nepocula. Tu sa dostava £250 na kazde narodene babatko - jednorazovo.

babatka v 34tt boli uz dole hlavickami, uvidim na buduci tt na scane ci tak aj ostali. Tak zatial to vyzera na prirodzeny porod. Ale radsej by som chcela prirodzeny porod, a tu robia cisarsky len ak je to nutne. No minuly tt sa ma midwife aj pytala aky chcem porod, tak mozno by som aj cisarsky mohla

😒

tu v UK som 2 roky, takze deti este nemaju narok na anglicke obcianstvo, az po 5 rokoch pobytu by mohli dostat. Aj tu je to tak, ze ambasada vydava len jednorazovy pas, a to som chcela vediet ci by som ich tu na ambasade mohla dat zapisat do mojho pasu, ci by to netrvalo kratsie ako ten jednorazovy, na ktory sa caka 3-4 mesiace. Zrejme tam budem musiet tak ci tak zavolat.

A ake vysetrenia ti robili naposledy?

maca793
29. mar 2008

čaute baby, no tak tie kilá som zhadzovala postupne a bez námahy. išlo to samo. po 3 rokoch som mala svoju váhu. a bola som rada. nedržala som žiadne diéty ani nič podobného. necvičila som, jedla som normálne. 😀

tinag
autor
31. mar 2008

ahoj alucia,

uz sa vam to krati, ze 🙂 coskoro sa budes pysit dvoma detickami naraz 😉

myslim si, ze na dvojicky bude aj v UK benefit vyssi, je to aj n a SK tak, cize len sa este poinformuj. ja som to vsetko vycitala na nete. tych 1100 je ako rodicovsky prispevok, ako doma je to nejakych 4400, mozno je to uz aj viacej. samozrejme tu je to ovela menej ako na slovensku, takze mozes poziadat o doplatenie nedoplatuku co je vo vyske 20000Sk, to sa oplati, aspon na letenky a dovolenku 😉 doma.

inak to je dobre, ze babatka su otocene hlavickou dole, ja by som tiez chcela prirodzeny porod, ale ak by nahodou bolo jedno v inej polohe, tak obe cisarskym rezom. to by so m uz nechcela aby ma zasivali aj zdola aj na bruchu. to by bolo na mna vela. vyslovene si budem ziadat rez, ak sa ocitnem v takom pripade.

zatial som mala 2x scan a dalsi o 4 tyzdne a krvne testy. vraj nic ine nepotrebujem, akurat jest zelezo 🙂 dufam, ze bude vsetko ok

maca - obdivujem ta, ze sa ti tolko kil podarilo zhodit v takom kratkom case. neviem ci by som to dokazala 😅

maca793
5. apr 2008

tinag
neboj, išlo by to samo a hravo 😀
pri toľkých deťoch 😀 😉

tinag
autor
11. apr 2008

ahojte babule,

tak vidim, ze tato tema pomaly zamrza. skoda, ze nemate zaujem, ked sa tu nasli aj baby, co maju ten isty pripad 🙂

alucia uz ma asi babuliatka na svete, lebo sa nehlasi. ak ano z celeho srdca gratulujem 🙂

maca

ak je to take jednoduche, tak sa snad nebojm ani ja. aspon teraz, potom neviem co bude, mam po mame velke prsia a maly zadok, tak sme take smiesne a teraz v tehotnstve su raz tolke, po prvom synovy ostali o dva cisla vacsie. joj keby sa len zmensili na taku velkost ako som mala pred tym 😅

maca793
12. apr 2008

tinag
ja som mala -0, pri dvojičkách +6 a aj väčšie a teraz 0. takže je to v poho 😝

tinag
autor
22. apr 2008

maca
ako je to mozne, ze sa ti vratila spat povodna velkost. ak mas nejaky skvely plan, tak daj vediet 😉

anculicek
20. nov 2012

@diddi tak tak, aj ja som to vedela pomerne skoro, tak nejak okolo 9tt, už máme synčeka, má 2,5 roka, som už v 8 mesiaci tehotenstva,takže sme už pomaly v očakávaní...veľmi ma potešilo že tu niektoré píšete že ste to zvládli samé,lebo ja som od pondelka do piatku sama, manžel chodí na týždňovky a rodinu mám 300 km odo mňa... takže dúfam,že to nejak dám 🙂

dadkal
21. nov 2012

@anculicek no ja budem na tom podobne. mame 2 roky a 3 mesiace, ked sa dievcatka narodia, tak to budem mat veselo. nasi aj svokra je 100 km od nas a manzel od rana do vecera v robote. kedy mas termin? my 29.12. ale to bude isto skor, ja pocitam, ze okolo MIkulasa by to bolo super.

ficekmarc
24. nov 2012

ahojte, ja mam opacny pripad. chlopi mali 1 rok a 8 mesiacov, ked sa im narodil dalsi bracek. bolo to a je to dost chaoticke a chvilami sialene 😉)). chlopi su prave v akcnom veku, ked musia vsetko zistit a vyskumat a niekedy si pripadam ako pavuk s osmimi nohami. babatko drzim na rukach a nejako sa zvysnimi koncatinami a telom snazim zastavit najazdy jedneho dvojcata na druhe 😉))). nastastie mama byva blizko a aj manzel nechodi do prace daleko. som zvedava, ake to bude ked zacne chodit aj treti drobec, to uz sa potom asi naucim aj lietat.

mirica
28. nov 2012

@anculicek zvládneš to určite, my máme medzi dvojkami a najmladším 13 mesiacov......od 2 mesiaca po narodení bol na materskej ocko 😀 ...a zvládol...lebo pri najmenšom som mala placenta praevia totalis a nesmela som robiť absolútne nič, tak že, ak som aj bola doma , vobec som mu nemohla pomoct

horšie je to teraz, aby ma počuli tak musím doslova ziapať , aby som ich prekričala 😀 😅

jerrik
29. dec 2012

ahojte, tak ako ste to nakoniec s tymi troma detickami zvladli? ja som teraz v 19tt s dvojickami a nas maly ma 15 mesiacov- celkom zahul, fakt som zvedava, ako toto mienim zvladnut :D

bobika492009
18. jan 2013

😲 😔 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

anculicek
11. feb 2013

takže kočky moc ďakujem, už sme na svete od 27.12. v 35 tt. chalani boli úplne v pohode a dá sa to zvládnuť, sme úplne sami 🙂