Dvojičky a 1,5 ročný syn. Ako zvládnuť takú situáciu?

tinag
13. mar 2008

Ahojte mamicky a buduce mamicky,

tak este mame cas 😉 . no o par mesiacov by sa mali narodit dvojvajecne dvojicky. tuto spravu som sa dozvedela az vcera a to som uz v 16 tt. takze som zazila sok, respektive sme zazili vsetci. aj moj manzel. nas maly skoro 14 mesacny syn si to este neuvedomuje, ale neviem si predstavit ako bude reagovat na dve male baba 🙂 tesim sa, aj ked si sice este neviem predstavit ako to budeme zvladat. zijeme v zahranici a sme tu v podstate len mi traja. o chvilku 5.

najde sa nejaka dusicka, co mi vie poradit ako zvladnut taku situaciu?

dakujem

shela
13. mar 2008

tinag....no ja nie som tehu ale chceme sa pokusat o druhe ked bude mat mala 1,5 roka...podla mna bude zo zaciatku trosku ziarlit ale zvikne si...nebojkaj.. drzkam palceky...uvidis bude to super 😉

mimma
13. mar 2008

Tinag, možno by bolo dobré už teraz si pomaly hľadať nejakú milú pani na výpomoc, aspoň zo začiatku, aby si na všetko nebola sama. Dá to zabrať aj pri jednom dieťati a nieto ešte keď budú dve.

shela
13. mar 2008

mimma...nestras ju...ona to zvladne 😉 ja osobne by som nikdy v zivote nedala dieta nejakej cudzej osobe...

froschka
13. mar 2008

tinag mas postu 😉

sisulik
13. mar 2008

tinag..ja som si ista ze to zvladnes...my zeny sme silne stvorenia...co vsetko pre tie nase deti neurobime...;) len si musis verit...a hlavne...uzivat si to..

froschka
13. mar 2008

mimma no vypomoc je vzdy dobra ako sa to vezme ale ja by som to riesila aby mi ta mila pani chodila zehlit a pratat a na deti by som chcela mat ja 100% starostlivost 😉

tinag
autor
14. mar 2008

Dakujem za dusevnu podporu. no este stale si to neviem predstavit, ako to budem zvladat sama v zahranici. uvazujem, ze sa asi vratim na nejaky cas na Slovensko aby mi pomohla mamina. babatko sme si naplanovali, len sme netusili, ze budu naraz dva.

Froska, dakujem. len mi prosim povedz,
v ktorej teme vas najdem.

mimma
14. mar 2008

Joj, však presne tak som to ja myslela! 😉 Niekoho, kto by porobil takéto veci v domácnosti, že by tam boli spolu, aj tinag aj tá pomocníčka. Však určite, že to zvládneš, keď budeš musieť, ale prečo si nepomôcť, keď sa to dá, ja ťa nechcem strašiť, len robiť zo seba hrdinku"však je to zvládnem aj sama"- to tiež nie je dobré. S maminou je to takisto dobrý nápad. Aspoň tie prvé týždne. Budete krásna rodinka! 🙂

maca793
14. mar 2008

tinag
ahoj ja som dvojičky vychovala sama, bez partnera, aj keĎ som bola v tom čase vydatá. bola som mladá, veď som mala 22 rokov,keď sa narodili. výchovu a aj veci okolo detí som zvládala hravo, len peňazí nebolo nazvyš ale dalo sa. teraz som maminou 3 detí a som sama bez partnera. zvládam to celkom fajn, až na únavu, ktorá ma navštívi večer pri tv. nevedela by som si predstaviť mať dieťa do roka po prvom pôrode. ja som sa dozvedela že budem mať dvojičky až 20tt. a od 7 mesiaca až do pôrodu som ležala v nemocnici, to bolo presne 3 mesiace.
držím ti palce a neboj všetko zvládneš v pohode.

tinag
autor
15. mar 2008

Ahojte maminy,

Mimma,
mas uplu pravdu ja som nemohla spat, celu noc som na to myslela, ako to zvladnut.este vzdy mam dilemu ako to bude. Olivera sme si naplanovali a druhe dieta v podstate tiez. sme v cudzine a nema sa mi kto o dieta postarat tak sme sa rozhodli pre dalsie. najprv rodinka a neskor sa budem venovat praci. teraz som rozhodnuta pre rodinu. no o dvojickach som vobec neuvazovala od zaciatku druheho tehotenstva, som si verila, ze s jednym to zvladnem, no dve. cely cas co to viem, rozmyslam kto mi pride pomoct, alebo nakoniec pojdem porodit na Slovensko a tam mi pomoze rodina.

Maca793,
uplne ta obdivujem, ze si dvojicky zvladla sama 😉 , ja som tiez vpodstate nasho syna vychovala sama, manzela som to tak naucila. on pracuje skoro 24 hodin denne a dieta a domacnost ostali na mne. obavam sa, ze to manzel bude brat aj pri dalsich detoch. no netrufam si na dvojicky sama, to urcite nie. viem kolko je starosti s jednym. 😉 ale aj tak si hviezda 😉

harmony
18. mar 2008

Ahoj,maminy,hladám tému do ktorej by som sa zapojila,a je tu...Ja mám 14mesačnú dcérku a čakáme dvojičky v septembri.. Keď som sa dozvedela,že som tehotná tak som chcela ísť na interupciu,ale nakoniec sme si povedali,že aj tak sme chceli dve deti,tak čo budeme vymýšlať,no keď mi zistili že to budú dvojičky tak som myslela že spácham sebevraždu 😝 ,ale nakoniec si to necháme,bude to makačka,ale zvládneme to,musíme. 😉 ,dnes mi priatelka napísala že som silná,že som sa rozhodla pre tri deti..Ale kto je podla vás silnejší?Ten čo sa rozhodne vychovať tri malé deti,alebo ten kto sa rozhodne pre interupciu?Lebo ja keď som videla na ultrazvuku tie malé dve bublinky 🙂 ,tak už boli moje 🙂

smejka
18. mar 2008

harmony...asi to bol spociatku pre teba boj...no som rada ze si sa takto rozhodla...neboj nebudes v tom sama....rcite ti pomozu rodicia manzel....a uvidis aku radost budes mat potom z nich...prajem vela sil pokoja a radostneho ocakavania.....az ste zdravi vsetci 🙂

tinag
autor
19. mar 2008

Harmony - tak konecne sa nasiel niekto kto ma podobny problem, alebo stastie 🙂 tak isto som uvazovala ja, az na ten potrat som nemyslela, lebo asi by som nikdy take neurobila. no sok to bol strasny a asi dva dni som nebola duchom pritomna co som rozmyslala, ze ako teraz. ale uz som sa ukludnila a podrzali ma baby, co uz maju dvojicky, tak super.
my mame skoro 14 mesacneho syna a cakam o 3 tt babatka skor ako ty 😉

tak hore hlavu a hlavne mame zatial vela spolocneho 😀

diddi
19. mar 2008

ako je to mozne, ze sa az v 16tt a 20tt dozvedate, ze budete mat dvojicky?...a dvojvajecne..je to vobec v sucasnosti mozne?...co to maju lekari za sono???...ja som to vedela od 7tt

harmony
19. mar 2008

ja som sa to dozvedela v 10tt aj to lebo mám starú gynekologičku ktorá len hmatom zistila,že je maternica vačšia než by mala byť,tak ma poslala na sono,inak by som išla na sono až v 13tt,ale veď to je jedno,už to tam je 😀

tinag
autor
19. mar 2008

didi ja som v irsku a tu je zaostale zdravotnictvo aspon podla mna. sice nielen ja mam taky nazor. v 10 tt som sla k GP a kym mi prisla objenavka z nemocnice na sono tak uz som mala skoro 17tt. aj ja som najezena z toho ako to tu funguje, ale co uz. ked chceme byt pokope rodina, musim tu to nejak vydrzat

diddi
19. mar 2008

to je fakt sila v 21.stor. ved je mnozstvo sukromnych lekarov, ktorí maju vlastne sono a oni bez toho nevysetruju - ved v 8tt sa zistuje akcia srdca, NT rozmery...preboha!

harmony
19. mar 2008

Je to smutné ale je to tak,ja mám priatelku z Ba ktorá tiež neverila tomu čo hovorím,ale čo narobíme,hlavne že budú deti zdravé 🙂

tinag
autor
19. mar 2008

ja som sa takto rozculovala pri prvom tehotenstve, najma ked vas objednaju do nemocnice a tam si tri hodiny, pekne si ta posuva sestricka, lekar a najroznejsie typy pleti, ta hnedasta ma rozculuje najviac. nevie poriadne po anglicky a zbytocne mi stupa krvny tlak. som teda zvedava ake to bude teraz ked budu dvojicky. no zahadne mam dalsie vysetrenie v nemocnici uz v 18 tt, tak uvidime, co ma caka 😅

diddi
19. mar 2008

tinag, asi tripple testy

tinag
autor
19. mar 2008

to je mozne 😠 aj to sa tu stava

diddi
19. mar 2008

nebud prekvapena, ze mas vyssiu hodnotu, to je pri dvojickach normalne...chod potom radsej na geneticky ultrazvuk - budes pokojnejsia, lebo lekar ti bude po tripple testoch mozno hovorit o amniocenteze

cemi
20. mar 2008

ahojte....ja cakam tiez v septembri babinko a mala bude mat 1,5 roka. priznam sa ze neplanovali sme a boli sme v riadnom soku, ale ideme do toho. aj ja sa bojim ako to zvladnem. tinag drzim ti moc palce, hlavne aby tehotenstvo bolo ok. ja by som asi isla domov k mamine, alebo si ju zavolaj tam. lahko sa mi radi, ja viem. drzim palce a gratulujem k dvojickam, je to moj sen, ktory sa mi uz pravdepodobne nesplni.

tinag
autor
20. mar 2008

ahojte maminy,

didi, ku takymto testom sa mozno dostanem ak navrhne lekar. inak sa ma bude pytat, ze naco. oni tu robia zo vsetkeho malinu. je tu velka porodnost, mam taky pocit, ze to beru ako normalnu vec a nerobia velke halo. pri Oliverovi som mala 3x scan, 1x krvne testy a vsetko bolo ok. tak len budem dufat aby aj teraz dopadlo vsetko vpoho 🙂

cemi - blahozelam k babatku, ja som takto rozmyslala, ze ked bude mat Oli 1.5 roka bude dalsie babo. no dvojicky bol sok. uz sa radi cela rodina na slovensku, ze kto pride na pomoc 😎 tak dufam, ze sa ich nazbiera a aspon na striedacku, ak nie na dlhsiu dobu. no brat maturuje a k Olimu mal strasne dobry vztah, tak sa prislubil, ze mi pomoze. je vsestranny, tak by bolo fajn, keby sa par mesiacov staral o synceka a dvojicky nejako z manzelom zvladneme. no prve mesiace pride na pomoc aj svokra, na krstiny mama a tiez nieco ostane, tak nejako to len bude. hlavne aby vsetko dobre dopadlo. a ty sa samozrejme neboj jedno babatko naviac je tak akurat a normal. ked to zvladli nase mamy, tak to zvladneme aj my 😉

cemi
21. mar 2008

tinag a kedy ma Olinko narodeniny? mozno su ti nasi drobci narodeni naraz 😀
ja mam az v septembri termin. musime sa stahovat, ale to sa zvladne, aj ked s bytmi je to tu vseliake a hlavne ludia su vseliaki.... 😒
ja mam skor obavu o tehotenstvo, pretoze prve som musela kvoli tvrdnutiu bruchu prelezat a to teraz nepripada do uvahy. len aby to vsetko dobre dopadlo 🙂

sasiki
21. mar 2008

Ahoj tinag 🙂 🙂 🙂 No ja ti zatiaľ neporadím, ale mám 1 ročnú dcérku a druhé bábo sa nám narodí koncom júna. Bude medzi nimi 15-16 mesačný rozdiel. Ešte chodím na VŠ, ale budem (dúúúfam) koncom mája bakalárka. Takže tiež je a bude toho dosť. Môžeme si vymieňať skúsenosti potom 🙂 🙂 🙂 Teraz držím palcee 😝 tebe aj sebe 😵 😵 😵

alucia
22. mar 2008

Ahoj tinag,

pripomenula si mi samu seba pred par mesiacmi, ked som sa dozvedela ze cakam dvojicky. Som tiez v GB, a to s manzelom. Mam tu aj sestru a par znamych, ale ti mi nepomozu, kedze kto si vyberie dovolenku aby sa staral o cudzie deti?
Co sa tyka zdravotnictva, budu sa ti viac venovat, teda budes mat viac scanov, najblizsi asi v 20tt a potom kazdy mesiac, a neskor od 32tt kazde 2 tt. No myslim, ze to moze zavisiet aj od toho, ako budu drobci rast. Inak tripple testy ti robit asi nebudu, mne nerobili, ze je to nespolahlive a zbytocne sa tehotna bude zamyslat nad vysledkami, ktore mozu byt skreslene.
A urcite ti odporucia jest zelezo, aj ked budes mat dobre vysledky z krvnych testov. A folic acid tiez budes musiet brat do konca tehotenstva. Ja okrem toho beriem aj pregnacare tablets.
Drzim ti palce aby si to zvladla aj s malym. Neuvazovala si o skolke pre neho, aj ked viem je to asi skoro, ale tu je to bezne, ze babatka su od polroka v skolke. Da sa poziadat, aby ti skolku stat preplacal 80% z nakladov.

maca793
22. mar 2008

diddy
mne to zistili preto tak neskoro, lebo boli za sebou a druhé nebolo vidno. aj to sa stáva, že to druhé sa ukáže neskôr. 😨

diddi
22. mar 2008

maca, to ano...ak su za sebou, ale v 20tt???...ved predtym sa absolvuju rozne krvne testy a na tych si musela mat vyssiu hodnotu...uz to indikuje moznost dvojiciek..tak to je sila!

maca793
22. mar 2008

ale z krvných testov sa nedá určiť či budú 2 alebo 3? nie?