Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
5. dec 2011

@alenocka11 ahoj, podla toho o kolko je mensia...! Mala by si byt pravidelne sledovana, ja som chodila na ultrazvuk kazde dva tyzdne... mne az pri porode potvrdili, ze su dvojvajecni, mali zrastene placenty, takze to nevedeli urcit (az na jedneho pana doktora, ktory to trafil presne!🙂

betina1984
5. dec 2011

@alenocka11 no mali by byť zhruba rovnaké, +- 200 g. U dvojvaječných môže byť rozdiel aj 1 kg.

betina1984
5. dec 2011

@mona333 no, ja mala napr. už na 10 DPO druhú čiarku a na 11 DPO už boli dve krásne kolajničky aj z poobedňajšieho moču. Ešte som tak zo srandy povedala kolegyni, že či nebudú náhodou dve, keď už je taký silný tehu test. A boli dve. Mrkni mi do albumu, mám tam tie testy odfotené...

juliagregor
5. dec 2011

@mona333 ja som mala ciarocku vlemi jemnučku, dokonca ju ani muž nevidel, ked som ho poslala do kupelne skontrolovať

juliagregor
5. dec 2011

@mamoka4 ahoj 🙂 dakujem za opýtanie...chlapcov nevedia rozoznať, rozoznavaju ich podla okuliarikov, každý ma inu farbu, im rano píšem na listok, kt. ma aké tričko 😀 davam vždy uplne rozne farby... 😀
oni sa hraju spolu a celkom spoločný život v školke ignoruju...

mamoka4
5. dec 2011

@juliagregor Jéééj, to musí byť zábava....to bude ďalší level s dvojčatami 🙂 moje baby sú tiež jednovaječné, nik ich nevie rozoznať, ale mne prídu rozdielne....a Stellinka je trošku silnejšia... fakt je to zázrak, že sa takéto niečo deje v prírode...mi sa s mužom už 9 mes. na tom smejeme 😀 a je to pravda, že su na seba jednovaječné dvojky extrémne naviazane.A kedy sa naviazanost objavuje?

juliagregor
5. dec 2011

@mamoka4 moji maju kilo rozdiel, mne su uplne odlišní, napr. starší syn ich rozoznal od ich roka, muž si ich často pomýli ale Maťo nie...
oni su stale spolu a ani ti neviem kedy som si to tak všimla, oni sa stale navzajom hladali...ked lozili, tak vždy spolu... aj kadia všetci naraz 😀
a sranda je, že povohovo su uplne rozdielni, jeden je "agent provokater" a druhý je "hučo bučo"

mamoka4
5. dec 2011

@nattalia Dik za reakciu...ja som myslela len tie klokanky na naše situácie...ja bežím pre dcéru s jednou dvojičkou pre Sofiu do škôlky /lebo tam sa nezmestím s dvojkovým kočíkom/ 😖 😠 a muž ide so starším synom do zboru...a zoberie druhú dvojku...ale je pravda, že týchto situácii nie je až tak veľa...možno iba ked chodíme do múzeí....alebo galérií vždy mám stres, či to tam bude bezbariérové.... 😒 😉 Moje baby maju 9 mes. lozia po celom byte, chodia pri nábytku...su šikovnejšie ako moje deti v ich veku... 🙂 neviem čím to je
Inak aj mne videli 1 placentu...Dr. si tiez mysleli že su zrastene 2 placenty..ale genetika rozluštila naše pochybnosti...aby su jednovaječné. 🙂

juliagregor
5. dec 2011

@mamoka4 je to uplne iné, už ked rozpravaju básničky...
toto ich muž naučil..." ika, ika ikaju, indiani cikaju a Rybana neciká, lebo nemá čvirika..."
nebudem ani písať ako "pekne" sa na mna dívali učky v školke 😀

mamoka4
5. dec 2011

@juliagregor To je sranda, aj naša Sofia je rozozná vždy na 100 %, syn nie, a ani muž..úprmne ked im dam čiapky...vonku neviem ktorá je ktorá. Naše maju váhový rozdiel 100 g! 🙂 A su tyz. ze nechápem ale vázia úúúplne rovnako! Ale ja vidím rozdiel.... aj naše su povahovo odlišné Stella hlučná, a veľmi pohyblivá a Laura tichšia ale neustále lezie na sestričku....a tá jačí. Vieš si predstaviť ako je u nás veselo! 😀 🙂 😎

juliagregor
5. dec 2011

čistia si topanky 😎

juliagregor
5. dec 2011

@mamoka4 veru viem, teraz ich máš v takom najkrajšom veku, ešte su babätká, ale už také prítulné 🙂

juliagregor
5. dec 2011

Mato ich popísal, že su Indiani...

mamoka4
5. dec 2011

@juliagregor Jéééj, ved tvoji vyzerajú ako jednovaječné trojčatáááá! 🙂 😉

juliagregor
5. dec 2011

@mamoka4 tata si to zjednodušil 😀
a Maťo mi pri nich hlupne, furt čosi riešim... 😝

nattalia
5. dec 2011

@mamoka4 Fuu, to je pravda, ty to mas omnoho zlozitejsie!!! Aj ked to asi nie je uplne idealne, ale v takych situaciach treba asi fakt vyuzit vsetko, co ti nejak pomoze... Takze ak ti to ulahci zivot, preco nie? 😀 Asi im to fakt sem tam neuskodi, aspon budu mat prijemnu zmenu...🙂 Ja to pri mojich skusat nebudem 😀 , ale styri deti su predsa styri deti...to aby si pomaly chobotnicka bola 😀

gemini2
5. dec 2011

Uz sa mi vsetci naokolo smeju, ze ako som dokazala naucit svoje dvojcata na ruky...... 😀 😀 😀 No ked ja inej roboty nemam - len sa mojkam s drobcamia taham ich po rukach......... 😉

alenocka11
6. dec 2011

@mamoka4 dakujem... 😉 no veď to,že by ma mali sledovať... ale na sone som bola v 20-tom týždni a dnes mi doktor povedal, že pôjdem až v 30-tom, tak ja neviem... akosi na to kašlú, už nechápem ničomu.... lebo na každom sone a každý gyn. mi povedal niečo iné... jeden, že mám dve placenty jednu plodovú vodu... ďalší,6e mám len jednu placentu ale že majú dve plodové vody a stále za každým mi povedia niečo iné...už neviem komu mám veriť...tak len dúfam, že všetko bude ok a že vydržíme čo najdlhšie... 😉

alenocka11
6. dec 2011

@nattalia v 20-tom týždni jedna mala 267g a druhá 305g... teraz neviem... som zvedavá, že kedy ma teda pošlú na sono a tak inak ďakujem za odpovede... 😉

maartinkaa
6. dec 2011

@mamoka4 ahoj,,, pisala si, ze mate za sebou genetiku, lebo ste nevedeli, ci mate jednovajecne dvojcata, no mne to tiez nezistili oni su sice rovnaki, ale mam pochybnosti a rada by som vedela ako sme na tom, ,,,,,,,isla si na gen. sama od seba, alebo ti to niekto odporucil??? kde si bola, platila si za to?? vela otazok, ale fakt by som to rada vedela,,,,,moji mali dva plodove vaky, ale nik mi nevedel povedat, ci maju aj dve, alebo len jednu placentu 😅 😅 😅

nattalia
6. dec 2011

@alenocka11 takyto rozdiel by mal byt v poriadku,!🙂 nasi mali tiez maly rozdiel cely cas, ale drzali ho stale priblizne rovnaky a pekne rastli takze nebolo treba nic riesit... prave preto sa maju stale sledovat, ci sa ten rozdiel neprehlbuje ( s doktorom sme sa dohodli, ze ten nazov nebudeme ani vyslovovat 😉 , takze ani teraz ho nevyslovujem, ale asi vies, o akom syndrome hovorim)
u mna to tiez nevedeli urcit, tak pre istotu postupovali ako pri jednovajecnych... cize kazde dva tyzdne kontrola, a pravidelne kazde dva tyzdne ultrazvuk.... rozluskol to teda az porod...asi by si mala viac trvat na tych kontrolach... ja som mala stastie, ze to lekar bral automaticky... tak som tam chodila jak na klavir... 😀 ale vdacne!!!

alenocka11
6. dec 2011

@nattalia no však uvidíme... dúfam, že všetko bude ok... a hádam sa o týždeň dozviem viacej...potom dám určite vedieť...

juliagregor
6. dec 2011

@alenocka11 rozdiel by nemal byť viac ako 20 %, keby ti velmi rastlo bruško, tak treba sa isť ukazať skor...
poznám jednovaječné dvojky, kt. mali kilo rozdiel...

alenocka11
6. dec 2011

@juliagregor no zatiaľ ešte nemám až také veľké bruško... vcelku v norme.. i keď už ma začínajú tlačiť všade... neviem ako to do konca vydržím... 😉 ale hádam to nejako zvládneme...

juliagregor
6. dec 2011

@alenocka11 isto vydržíš 😉

parvitas
6. dec 2011

@alenocka11 fiha, si na tom presne ako ja... tiez neviem, ci su vlastne jednovajecne, lebo jeden dr. tvrdi, ze ano, lebo maju spolocnu placentu a druhy ze nie, lebo maju dva plodove vaky... 😒
pocuj a kde ides rodit? vo Zvolene? ja som z BB.. .tu mna vsetci presviedcaju, ze nech idem do BB, ale mam z toho strach (ta nemocnica sa mi spaja len s negativnymi udalostami, prvu dcerku som rodila preto vo ZV)
a mimochodom, tiez mam poradne s dost velkym casovym rozostupom... take ze dva tyzdne? to ani vo sne... skor 4-5 tyzdnov...

mmisu
7. dec 2011

@parvitas Ak sa smiem aj ja zapojit do tejto diskusie.... 🙂) Su tri typy jednovajecnych dvojiciek 1. (kazde babo ma svoju placentu aj plodovy obal), 2. Mo-Mo (tie maju jednu placentu a jeden vak) a 3. Mo-Bi - (tie maju jednu placentu ale nastastie dva plodove obaly) a vravim nastastie, lebo ako som si to nastudovala, tak pri tych Mo-Mo by mohol byt problem so "zamotanim" sa deti do pupocnikov a pod... Ja som bola na sone v 13 tyzdni a najprv to vyzeralo, ze sme Mo-Mo, ale pri dokladnejsej prehliadke doktor zistil, ze sme Mo-Bi. Mna by strasne zaujimalo, ako lekar dokaze zistit, ze ide o jednovajecne deticky, ked ma kazdy z nich svoju placentu aj obal....(co je vlastne aj pri dvojvajecnych🙂
Inak neviem, ako v BB, ale v MT odporucam (dufam, ze to nie je reklama 🙂 doktora Grochala - venoval sa mi celu hodinu, prezeral deti zo vsetkych stran a uhlov.

meusicka
7. dec 2011

@mmisu hmmm tak potom sme my jednoznacne dvojvajecne, kedze na zaciatku bolo vidiet dve placenty a vda obaly. akurat nechapem ako mozu byt na jednej placente a predsa v dvoch obaloch ?? 😅

inac vcera som konecne hovorila so svojim porodnikom a mame urceny termin porodu 😀 😀 😀 😀 😀 konecne 🙂 takze to vyzera tak, ze ked pekne budeme drzat pokope tak potom hned po sviatkoch 27.12. ideme rodit. sa tesim, konecne nieco konkretne, uz len dovtedy vydrzat. a este neviem ci to bude sekcia alebo riadny prirodzeny porod, ale este sa vsetko upresni, lebo 17.12 idem na dalsiu poradnu. zatial krcok drzi, je maksi a na prst priepustny (to ale este stale nie je otvoreny, vsak? 🙂 )
mimochodom moje baby sa taaaak vrtia a to uz mame len tyzden z 8 mesiaca???? je toto normalne? teraz su obe dole hlavickou ale neverim ze tak vydrzia do porodu, lebo posledne tyzdne sa stale niektora pootaca 😝 dokedy sa to tie dvojicky v brusku otacaju????????

cavik
7. dec 2011

@meusicka ....aj ja mám pedbežne taký termín 🙂 🙂 🙂 🙂 ...žeby to bolo tým, že máme spoločného pôrodníka ? 😉 Ale u mňa to ešte nieje isté, ja som asi necelé 2 týždne za Tebou, takže u mňa sa nieje s čím ponáhľať, včera som u neho bola, tak deti sú síce pekne veľké, len sa ešte musia poriadne vyvinúť....do konca36. tt musím vydržať a to je Štedrý večer 🙂 .
A tiež sú detváky zase raz úplne inak pootáčané ako boli minulý týždeň na poradni 😲.
Meusicka budeš chcieť aj nadštandard ?
Inak, v tom období, medzi sviatkami u neho rodia ešte moje 2 známe, takže môžme na pôrodnici sviatkovať a koledovať celkom dobrá skupinka, nie ? 😀 😀

lensam
7. dec 2011

ahoj @meusicka, vidim, ze cakas dvojcata a pritom uz jedno dieta doma mas? sice o nieco starsie ako bude moj syn ked sa narodia moje dvojcata, ale predsa. Rozmyslam ako to riesit s kocikom. Maly bude mat 25m, ked sa narodia. Mam kupit kocik pre trojcata? Nech sa moze vozit aj najstarsi este aspon rok.