Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
27. dec 2011

@dana_l Gratulujem k detičkám máš prekrásnu rodinku... 😉

dana_l
28. dec 2011

@mamoka4 dakujem. a tvoja urcite je tiez taka krasna 😉

lenka112
28. dec 2011

Pekný deň maminky, nie som síce mama dvojičiek, ale snažíme sa o bábo a mám obavy či aj my nebudeme mať dvojičky, kedže manželova mama je z dvojičiek a aj jeho brat má dvojičky. Aká je šanca, že aj my budeme mať dvojky ? 🙂

betina1984
28. dec 2011

@lenka112 no, takmer žiadna, pokiaľ nezasiahne vyššia moc...🙂. U nás dvojíčky nemám, možno pred 500 rokmi boli a ja som pred 3 týždňami porodila dvojčatá. Po hormonálnej liečbe...🙂.

betina1984
28. dec 2011

Chcem sa opýtať mamičiek starších dvojičiek ako mám ja, kedy Vám začali spávať v noci trošku viac ako 3-4 hodinky? Že sa nebudili tak často na papanie. A ak mali koliky, kedy ich to prešlo?

nattalia
28. dec 2011

@mamoka4 my bojujeme prave s tym, ze nech robim, co robim, vzdy mi cez den spia len pol hodinku... spia dva krat... a vacsinou po polhodine su uz hore... malokedy sa stava, ze by potiahli hodinku.... takze vymyslam a hladam, co by som na nich vymyslela 😀

lenka112
28. dec 2011

@betina1984 Tak gratulujem k bábätkám. Ja som nad tým nikdy neuvažovala či by mohli byť alebo nie. Len nedávno mm začal rozmýšlať a prišiel na mňa s tým, že či by som zvládla aj dvojicky 🙂

nattalia
28. dec 2011

@lenka112 tazko povedat, ale aspon nebudes prekvapena!!! 😀 ako ja... my to v rodine nemame a dvojicky mam prirodzene... 😎 ale rozhodne by som to nenazyvala obavami! 😉 drzim palce!!!

lenka112
28. dec 2011

@nattalia Ďakujem pekne, no nejde ani tak o obavy, skôr strach s toho, že ak by sa nakoniec aj podarili dvojičky, či by som to zvládla, predsa len náš malý má len 1 rôčik. 🙂 Ale necháme to na toho hore, budeme sa tešiť či bude jedno bábo alebo dve 🙂

nattalia
28. dec 2011

@betina1984 moji zacali tusim okolo dvoch mesiacov.. najprv obcas pat hodin v kuse, potom sest...atd..ale zo zaciatku nie kazdu noc... a koliky presli okolo 2,5 mesiaca... postupne sa to zlepsovalo a okolo troch mesiacov uz bolo ok...

nattalia
28. dec 2011

@lenka112 no to by ti vedeli skor maminy, co uz maju okrem dvojok nejake deti skor povedat, ale zvladaju to perfektne, aspon z toho co pisu! 😉 a kym sa ti narodia, maly bude mat uz trochu viac ako 1 rok, tak budes mat aj maleho pomocnika...🙂 ale ked uz ich nahodou budes mat, a prinesies si ich domov, tak ti vlastne nic ine neostava, len to zvladnut... 😎 a jednoducho ides a nejak to zvladas!!! 😀

lenka112
28. dec 2011

@nattalia Presne tak, ja vidím podľa môjho švagra, oni majú dvojičky len o 12 dní mladšie ako je náš syn a zvládajú to perfektne, aj keď na začiatku sa ich akoby "báli" kedže to boli drobčekovia. Ale dnes sú úžasný a tiež by ich v živote nenapadlo, že práve oni budu mať dvojičky 🙂

betina1984
28. dec 2011

My máme posledných pár dní hrozne plytký spánok, hlavne cez deň. Hocičo ich vyruší. Spia v kuse max. 2 hodiny a aj to ich musíme chodiť každého aj 10x nanovo pohojdať. Dúfam, že kočík a prechádzky pomôžu. Ja viem, že musia byť aj hore a pozerať, ale zdá sa mi, že oni sú hore až moc. Teraz sme ich od 15.00 takmer do 17.30 nosili a uspávali, čo ich asi bolí bruško. Večer ma čaká určite to isté. Okúpu sa, napapajú a ide sa hojdať zas ale na 2,5-3 hodiny. Je to na zbláznenie.

nattalia
28. dec 2011

@betina1984 nam na to brusko pomohol hrozne espumisan a harmancekovy cajik... ak nekojis, a davas UM (nepamatam si, ci kojis), skus urobit do prevarenej vodicky taky slabsi harmancekovy caj, a do toho zarobit mliecko... mne to kamoska poradila, a u nas to fungovalo fantasticky! a po papani sme vzdy espumisan dali...ono to nikdy nepomoze uplne, ale zmierni...

dana_l
29. dec 2011

@betina1984 mia zacala spavat 5-6 hodin v kuse asi pred 2 tyzdnami. mathias sa budi po 2-3 hodinach na kojenie. koliky este stale mame. mathias ovela castejsie ako mia. ale mam dojem ze sa to zlepsuje. no dnes placu obeeee

dana_l
29. dec 2011

@lenka112 u nas sme nemali ziadne dvojicky v rodine. nechaj sa prekvapit. a keby aj boli tak urcite zvladnes

dana_l
29. dec 2011

@mamoka4 no pozrela som sa na tu knihu. precitala som si odozvy a ak som dobre rozumela tak mam to "jedno" nechat sa vyplakat. spravne? ja na take nemam zaludok. ak place tak beriem na ruky a popestujem a vychutnavam ze ho/ju mam pri sebe - i ked placuceho/cu.

lenka112
29. dec 2011

@dana_l Ďakujem 🙂 Vždy tu nájdem povzbudenie. Mm sa zo mňa včera smial, že ak budeme čakať bábo, moja prvá otázka u lekára bude : Jedno ? 🙂

juliagregor
29. dec 2011

@lenka112 ahoj, mas celkom dobre predpoklady k dvojkam 😀 si okolo 30kz, uz mas jedno dieta a ostatne je na tebe 😀

lenka112
29. dec 2011

@juliagregor Ahoj, takto nad tým začal nedávno uvažovať aj môj manžel, a kedže sa v rodine dvojičky vyskytli a to nie raz, tak sa môžem pripraviť, že tú tá možnosť je, ale nezáleží nato, či bude jedno alebo dve, hlavne nech sú / je zdravé. 🙂

polarnicka
29. dec 2011

Ahojte,

priatelova mamina je z dvojiciek a tak som sa chcela spytat, aka je pravdepodobnost, ze aj nam sa zadaria 🙂 ja by som brala mat dve babenka naraz 🙂

juliagregor
29. dec 2011

to sa neda presne povedat, sancu na jednovajecne dvojicky ma teoreticky kazda zena, je to nahoda, kde sa pravdepodobnosť zvysuje s rastucim vekom a predchadzajucimi porodmi...
dvojvajecne dvojicky su "väčšinou" geneticky podložene, žena si so sebou nesie schopnosť naraz "pustiť" dve vajicka...
ale musim napisat, že genetika je este velmi malo prebadana veda... 😀

v dedine, odkial pochadzam su teraz dvojcatka, dievcatká, ktore maju 5 surodencov a v rodine nemaju dvojicky...
poznam jednovajecnzch chlapcekov, kde dvojcatka maju v rodine otca...

moj muz chcel dvojicky ako prve, bral to ako viacero ludi, že naraz odpipleme dve a budeme moct skor sa venovat naspät nasim konickom a chodit po vyletoch a pod....
sen sa mu splnil na 2 krat a nasi chlapci su riadne sidla, ja ich volam "demolačna čata" a su našim najväčším darčekom... 😎

mamoka4
29. dec 2011

@dana_l Ahoj, mne kniha dala to, že je v nej presne po mesiacoch popísané koľko spánku a v akých obdobiach života detičky potrebujú...dalšia vec...uspávať 2 deti a viac maličkých, ktoré sa naraz zobudia je ťažké to vieme všetky...ja som sa v knihe naučila jedno...nesmiem malé pri zaspávaní kojiť tak, aby uplne zaspalo pri cici, lebo dieťa precitne a bude sa dožadovať cici...čo je tam absolútna pravda, treba mať presne stanovane rituáli..kedže dieťa nezná hodiny...podla denneho rytmu zstí, že už je čas na spánok...kúpeľ, masáž..pokoj v dome, zamenie roliet....kaša...cici 😉 a dalsia vec...mna vecer stresovalo, ze jedna druhu budí plačom...a prenášali sme tú jačiacu s manželom do obývačky. Dnes to vidím ako chybu, malé su dvojičky...a sú na seba zvyknuté...a jedna vedla druhej mozu spat....aj ked jedna nie je este upokojená...ani ja nenechávam detičky vyplakat, ale casom som pri dvojkách pochopila, že nedá sa ich brať na ruky kedy oni chcu. Moja majú o pár dni 10 mes. a 9 kg! Su to poriadne babizne, a nemôžem k nimi pristupovať uplne rovnako ako ked som mala 2 predchádzajuce deti každé samostatne narodené...napr. ked kojím jednu a druhá na nás pozerá ....niekedy mrnčí tak ju zobrať nemôžem....ale to pozná asi každá z nás... 😉

nana80
29. dec 2011

maminky potrebujem poradit...mate niektora za sebou po sekcii aj sterilizaciu? lebo ja by som si to chcela dat spravit tak sa pytam či je na to narok alebo si ten zakrok budem platit sama?

juliagregor
29. dec 2011

@nana80 ja nemam, ale kamoska ano, minimalne mesiac pred porodom to musi byt podpisane u gyndosa...vtedy to plati poistovna
treba sa pytat skor, lebo niekde robia obstrukcie okolo toho ...

nana80
29. dec 2011

@juliagregor dakujem

mamoka4
29. dec 2011

@juliagregor
@nana80 😉 Tento výjkon nie je V SR uhrádzaný....môže ho nemocnica na základe posudku odpustiť...ale každá nemocnica k týmto výkonom prispupuje inak..

juliagregor
29. dec 2011

@nana80 opýtam sa kamosky a nakontaktujem ta potom na nu, ako to vybavila ...
@mamoka4 vsetko sa da vybavit, viem, že v BA je problem...

juliagregor
29. dec 2011

@nana80 si na FB?

nattalia
29. dec 2011

@nana80 mne doktor povedal, ze staci vyplnit ziadost (resp. zaregistrovat sa) min. 30 dni pred porodom a pri sekcii mi to spravia... Ja som tak neurobila, ale ziadost som po porode vyplnila... ale nerozhodla som sa este, ci ist...a netusim, ci pojdem, aj ked dalsie deti neplanujem... ale nikto mi nespominal ziadne poplatky ani nic podobne... vraj to, co bolo predtym ,ze musis mat 35 rokov, alebo tri, ci styri deti, uz neplati, len treba mat tu ziadost a musi prejst ta lehota ( to sa mysli ako lehota na premyslenie...) Najblizsie to preber s lekarom, ked budes na poradni.