Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
4. jan 2012

@jancamad ja 36tt, cisarskym, obaja boli KP...

nattalia
4. jan 2012

@andysok ja som golfac tiez zacala pouzivat okolo 5-tich mesiacov... to uz sme presli aj na sportak, takze rovno aj golfac som si zaobstarala...

dana_l
5. jan 2012

@jancamad tuna vraveli 37tt+5 ale na svk je to 38tt+5. narodene prirodzene

84matulik
5. jan 2012

@in131 ahojky, tak ja som si ho bola už aj vyskúšať, ale ten abc design zoom, a stojí celý so všetkým okolo 1000 eur, ale fakt už so všetkým....čiže športová časť, vajíčka, vaničky, nánožníky, adaptéry, taška....a všetko čo potrebuješ - ale to je asi aj všetko....že??? hih....pozerala som si ho v BA v brendnone, je tam vystavený......čakáš dvojičky???? 😀 😀 😀 😀

in131
5. jan 2012

@84matulik ano cakame dvojicky. Paci sa nam ten kocar. Ako sa ti s nim narabalo. Pojdem si ho aj ja vyskusat. 🙂🙂 moj chodi stale do ba tak pojdem s nim. Ja som aj ratala ze to bude do tisicky. 🙂🙂 ja mam 174 cm tak dufam ze je vyssi. 🙂🙂🙂

84matulik
5. jan 2012

@in131 je OK, ale dosť dlhý....ale čo už.....ale tie športové časti sú neskutočne malé, ako pre bábiky....aj tie nové vaničky, neviem či sa ti bude páčiť...ja som bola dosť sklamaná.....lebo to mám pocit že tam deti ani do pol roka nevydržia.....a ked v zime ich dať do fusáka, tak neviem kam.....fakt hrozne malý....

in131
5. jan 2012

@84matulik tak na aky sa zamerame. Mne sa pacia taketo moderne 🙂🙂 no ako vidim kupime klasiku 🙂🙂🙂🙂 nasla si tam iny pekny?.

84matulik
5. jan 2012

@in131 ale kde, otras.....sa mi zdá pohodlný pre bábo peg perego....ale je obludný.....no neviem....pretože ked tu všetky baby píšu, že mali aj dva tri kočíky, tak ja neviem, som z toho pomaly na prášky....heh.....mne sa najviac páčil abcečko, teraz casualplay twinner a také vedľa seba a tých sa bojím, pretože sa bojím, že cez nejaké trapošácke potraviny neprejdem cez kasu a to ma rovno picne......inak by som najradšej chcela vedľa seba.....

in131
5. jan 2012

@84matulik tak na prazky som aj ja. Nieje to lahke si vybrat. Casulaplay som videla iba sportovu cast a vajicka. Daju sa tam aj vanicky???? Nemameste taky prehlad. 🙂🙂
Bedem sa s tebou radit. A na peg pegero aj mne baby pisali ze najcastejsie maju ten.🙂

84matulik
5. jan 2012

@in131 no lebo ten casualplay má vajička, ktoré sú zároveň vaničky...tam sa to dá asi nejak polohovať....neviem chcela by som ho kuknúť na živo...to bude najlepšie...lebo niektoré tu píšu, že neni moc dobrý.....ale vieš 100 ľudí, 100 chutí, každému niečo iné vyhovuje....a do peg perega sa dajú dať len také tašky prenosné.....Je to veľmi ťažké.....keby som čakala jedno tak to ani neriešim....mám toľko možností že dovi....

84matulik
5. jan 2012

@in131 pozri si stránku: pre nase deti....

in131
5. jan 2012

@84matulik krasne na dvojicky sa nemysli. 🙂🙂🙂 neviem ako unesiem tie dve drobcata a este aj kocar. No asi pojdeme von len ked bude mm doma. 🙂🙂🙂🙂 sice kocar musi byt v garazi, lebo nemame vytah. 🙂 mala som uz aj depku ze cakame dve ale musim sa tesit. 🙂 niekto by chcel strasne a nema. A nam sa chytili pri prvom ivf. Bublinky nase. 🙂🙂🙂

84matulik
5. jan 2012

@in131 ja som na tom rovnako...prvé et a rovno dve, tiež som mala depky, až som sa hambila to niekomu vôbec povedať..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ teším sa, ale aj veľmi bojím.....nebudem klamať...

juliagregor
5. jan 2012

@in131 ne prenos su lahšie tašky ako korbičky...ja bývam na 4, bez výtahu a deti som nosili v taskach...

in131
5. jan 2012

@84matulik tak mame rovnake pocity, lebo ja som aj plakala. Kazdy mi povedal ze ci mi sibe, ved si to chcela, ano chcela ale na dve som podla vsetkeho nebola pripravena, uz mi je lepsie. Vcera mi doktorka povedala ved ste to velmi chceli a teraz sa netesite. Tak som sa hanbila a uvedomila ake mam stastie. Viem ze to bude narocne ale zvladnem. Boze prvy krat som teraz vracala. Hrozne

84matulik
5. jan 2012

@in131 no, ja tiež som nejak rátala s tým, že tam jedno zostane...neviem....ale tiež sa teším....ale bojím sa hlavne finančne, že či to všetko v takejto dobe zvládneme....

evusaa
5. jan 2012

@84matulik ja mam casualplay a ano on ma vanicky ktore su zaroven autosedacky. Cize nie su to klasicke malinke vajicka kde dieta ani nevojde ale o dost vacsie aby to mohla byt plnohodnotna vanicka , ale zase nie nejak velika 😉 ma 4 polohy na lezanie a posledne horne sa pouzivaju v aute. Co je najvacsia vyhoda nemusis malinke babo prekladat vanicka sedacka ale odkliknes vanicku z kocika a nakliknes do auta za par sekund.
Ak si kupite este aj isofix do auta tak ani to nezapinas pasom ale iba nakliknes. Velmi to ocenujem najme teraz v zime, nemusi sa vobec prekladat babo. A este vyhoda vsetky casti sa naklikavaju na jeden system netreba minit adaptery. No a sportiak zatial vyskusany nemam 😉
Dal sa poziret nazivo v www.predeti.sk obchode v BA.

84matulik
5. jan 2012

@evusaa no super mne sa tiež veľmi páči...a dokonca mi ponúkla jedna češke super cenu za úplne nový...si nový kupovala????? alebo ???? a kde presne je ten obchod??????pôjdem tam kuknúť....

evusaa
5. jan 2012

@84matulik nie tiez som kupovala 8 mesiacov pouzivany od jednej kocky, ona mala komplet vsetko aj isofixy , orifinal fusaky, tasku, slnecniky a este aj farbu striebornu, ktora sa mi hodila kedze mam chlapca dievca 😉 a tu uz teraz nie je dostat . Nove ju to vsetko stalo 2000 eur a ja som ho kupila za 1000 v uplne super stave. Obchod je pri autobuske je tam adresa na stranke presna http://www.predeti.sk/documentview.aspx?file=pr...

84matulik
5. jan 2012

@evusaa no tak úžasné....a myslíš že nebudeš kupovať další kočík???? veď koľko už majú malí???? mne ho ponúka jedna češka za 1040 eur a v cene je: športová časť s kočíkom, autovaničky, vložka do kočíka, pláštenka, taška a všetko za tú sumu...vraj to objednáva z nemecka, alebo rakúska....to je perfišná cena lebo toto u nás stojí tak 1400 eur....

evusaa
5. jan 2012

@84matulik ano je to super cena, opytaj sa este na isofixy do auta, to je taka podlozka pod vanicku aby si to tam len naklikla a nemusela pasat. Uvidim aky bude sportiak ale predpokladam ze budem pouzivat cely cas tento jeden kociar, ja nemam problem s vytahom ani schodmi. Mali maju 3 a pol mesiaca takze este ho vyuzijem dlho 😉

84matulik
5. jan 2012

@evusaa perfektné, toto sú cenne informácie....veľmi si ma potešila🙂))) fakt....hej spýtam sa, ale ja to asi budem využívať sem-tam....nie často, myslím auto....

evusaa
5. jan 2012

@84matulik rada 😉 viem ako pracne som o nom zhanala info ja

84matulik
5. jan 2012

@evusaa je to ťažké, lebo pre dvojičky je to celé oveľa, oveľa ťažšie,....nehovoriac, že tu každý píše koľko kočíkov má, a mňa to vytáča, pretože si neviem predstaviť, že budem furt riešiť kočár....ja chcem jeden hotovo...a tento sa mi neskutočne páčil a príde mi relatívne priestranný, a to som ho nevidela ešte na živo.....

nattalia
5. jan 2012

@84matulik neboj 🙂 nie je to take tragickee!!! nechytaj paniku! 😀 Vacsinou kazda mame len jeden kocik-resp. zacinali sme s jednym a potom uz kupujes podla potreby... sama zistis, ci ho budes potrebovat alebo nie... 😀 Ja som sa rozhodla, ze dokupim golfac az ked mali chlapci 5 mesiacov... Vyuzivam ho len prilezitostne.. okrem toho, este mas stale vela casu, tak mozes okukavat, skusat a porovnavat, aby si si vybrala, co ti vyhovuje... Ja som nakoniec brala aj tak ten prvy, co som si vybrala, aj ked som samozrejme pozerala viacere... 😀

parvitas
5. jan 2012

@cavik
@meusicka
dievčatá, gratulujeeeem! 🙂 nech ste aj s detičkami v poriadku 🙂

parvitas
5. jan 2012

@nellka26 gratulujem 🙂

parvitas
5. jan 2012

@84matulik ja mám tiež len jeden (baby jogger city select tandem) a nemienim ho meniť. aj keď sme kúpili autosedačky a adaptéry už použité, stál dosť veľa (a v bazáre ho nikto neponúkal). vyberala som podľa toho, aby bol čo najspratnejší. bývame síce na 3.p, kde je aj výťah, ale nie vždy funguje, a tiež, je veľmi malý. niektoré kamarátky proste neprešli cez dvere výťahu so svojimi jedno-kočíkmi... takže keď si kočík zložím, zmestím sa aj s vaničkami (položené na sebe) a aj s prvorodenou dcérkou. alebo ich budeme vynášať hore. holt, nemáme pivnicu. ešte môžeme všetko nechávať v aute, ale to bude náročné, keďže auto máme len jedno...
u nás napr. kočík so sedením vedľa seba neprichádza do úvahy. ak by sme ho mali, vošiel by do bytu, ale keďže chodba je presne na šírku dverí, už by sme sa tam nezmesili ani my.. obísť okolo alebo zavrieť dvere, nemožné... takže preto máme tandem (sedenie za sebou). pomerala som si ho a v porovnaní s kočíkom, ktorý má prvorodená dcérka, je akurát rozdiel vo vaničke (dvojičkovská je trochu menšia) a v športovej sedačke, kde sú inakšie polohy nožičiek. a má ooooobrovský nákupný košík 🙂 asi až používaním zistím iné nedostatky, ale pri poovnaní s inými kočíkmi pre dvojičky, tento bol ľahší a jednoduchší a hlavne som hľadala niečo podobné, ako mám pri mojom mono-kočíku (mimochodom, ten chcem predať. nemáme naň miesto.) ozaj a tento dvojičkovský má ako bonus jednu super vec - dá sa z neho spraviť kočík pre jedno dieťa!!

lubka_to
5. jan 2012

@84matulik
@in131
ahojte čítam že sa informujete na kočíky, ja ked som zistili že čakám dvojičky tak som nerobila nič iné len sedela na nete a hladala kočík, ako prvý mi padol do oka esprit duo star a ten som nakoniec aj kupila, tie za sebou sa mi vôbec nepozdávali že jedno dieťa je na druhom v tých vaničkách, ale ked som objavila /bohužial až po pôrode/ babyjoggera tak som sa zalubila na prvý pohlad a musela som ho mať, takže mi ho manžel kupil ako bolestne ale len športovú verziu, tak na začiatku som používala ten vedla seba, ale od 4 mesiacov som už používala iba babyjoggera a ten prvý som hned predala.....Každemu ale vyhovuje iný typ kočiara a treba vyskúšať, odporúčam isť pozrieť do močenku tak je velmi mila pani a všetko poukazuje, môžte si ich vyskúšať....

mamoka4
5. jan 2012

@in131 Ahoj, gratulujem k dvojičkovému tehu. 🙂 Ja som si tiez takto vytipovala kočík...a ked som vyratla že by nás stál 1200,- aj s fusakmi...+ taška...tak to veru mi bolo veľa...vyhľadala som si ho na bazare...a presne vo farbe a ešte v záruke som bola kúpila od dvojičkovej maminy...a zatiaľ už 10 mes. bezproblémov funguje...a predala mi ho za 399,- |€! Oni dali zan 1050,-€ takže oplatí sa popozerať aj z druhej ruky... 😉