Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
10. jan 2012

@mirfa Nemaj vyčitky, že nestíhaš domáce práce...ked môžeš radšej oddychuj, ked malý spia...ja som sa dostala do akých takých normálnych koľají až v septembri a to baby mali 6 mes. Ja mám navyše ešte dve straršie deti...tak na začiatku bolo toho mooooooooc. Ale všetko rýchlo prejde....a tiež som bola vďačná, ked mi prišla v lete pokočíkovať dvojčky sesternica a ja som stihla navariť, alebo sa učit so synom... 😉

mamoka4
10. jan 2012

@mirfa Vidiš...na to spoločné kojenie som úúúplne zabudla...aj ja som kojila baby kojila spolu....ale len asi 2 mes....potom uz mali každá 4 kg....a boli mi ťažké...teraz pekne čakajú na cici...a aj si dudlík samé vytiahnu. 🙂 😉

mirfa
10. jan 2012

@mamoka4 fúha, teda ešte ďalšie dve deti stíhať pri dvojičkách, to chce pevné nervy. Máš môj obdiv 🙂
snažím sa spať keď oni, ale v poslednej dobe je to cez deň, lebo v noci strašne vyvádzajú krpci a nevieme prísť na príčinu..
@misenka3 tiež som už skúšala paplon zrolovať, ale šmýkali sa mi dole z neho 😒
@schaja ďakujem, no chcela by som kojiť aspoň ten rok, možno aj viac keď sa podarí, len dúfam že časom im to bude trvať čím ďalej tým kratšie 🙂

mirfa
10. jan 2012

@dibik ďakujem 🙂 pozerala som ten vankúš, už som ho našla na nete aj predtým, ale trochu sa bojím že praskne, keďže je nafukovací. hovoríš, že je dobrý? takto na fotke to vyzerá dobre 🙂

dibik
11. jan 2012

@mirfa no mne velmi pomohol, pouzivala som ho skoro dva mesiace, len teraz maju baby dost problemy s futbalovou polohou kvoli refluxu, skusala som si aj podlozit nohy, ale aj tak im ta poloha na kojenie nevyhovovala a ja mam z toho hlavu v smutku, lebo pre mna to bola naozaj super pomocka a vydrzali sme sa tak kojit aj pol hodiny. vyhoda bola, ze som mala v podstate ruky volne, takze ked sa este len ucili poriadne prisavat, tak som im vzdy mohla cicik podrzat, alebo napravit. a podla mna vankus nepraskne, teda aspon mne sa zdalo, ze je vankus dost pevny. dalsia vyhoda je ta opierka na chrbticu, ta bola fakt super.
ja som sa pre ten vankus rozhodla, ked som si citala diskusne fora ako napr. - http://www.dvojcata.cz/node/689437

betina1984
11. jan 2012

@mirfa ahojky. Ja kojím obe naraz, mám ten vankúš, ale nestačí im to. Musím dokrmovať, malý je schopný vypiť aj 130 ml mlieka a toľko ho ozaj neni. Tak dávam každému a potom dokrmím. Moji zo začiatku ťahali tak 20-30 minút, teraz majú za 7-8 minút dosť. Ten vankúš je fakt dobrý... Dávam im tak každé 3-3,5 hodiny. V noci prespia aj 4,5 hodiny, ako kedy.

mirfa
11. jan 2012

@dibik @betina1984 Ďakujem kočky, už aj si ho idem objednať 😉 Už som naňho pozerala dlhšie, ale nemala som žiadne ohlasy, tak som váhala. Betina, tí moji mi spapajú od 120 do 150 ml mliečka a to tiež nejako moje telo nevie vyrobiť pre oboch do oboch prsníkov a ešte k tomu každé tri hodiny 😒 Ale tak verím že aj to sa časom rozbehne 🙂

dibik
11. jan 2012

@mirfa skus si kupit z bazaru, novy je strasne drahy 😀

kacarina
11. jan 2012

ahojte, tak ti nasi prckovia sa vypytali na svet uz vcera, su drobni ale silaci, zdravi, sami dychaju. aj pekne papaju, teraz uz len musia rozpumpovat maminu, aby z nej bola dobra pojazdna mliekaren, snad sa nam to podari. 😅

rosinka
11. jan 2012

baby ja vám závidím tu výdrž s kojením, ja som tak veľmi chcela kojiť, ale nakoniec som to vzdala, mala sa vôbec nechytala, lebo mala malú pusinku. malý ten papal, ale ťahal 3/4hodinu a aj tak som ho musela dokrmiť 60ml UM, no a ako som skončila s malým tak sa hneď ohlasovala aj malá, a tak to išlo dookola aj v noci, medzi jedením som mala možno pol hodinku čas na všetko ostatné, a k tomu ešte staršia dcérka. no bola som ako skapatý pes, tak som prešla po troch týždňoch na UM.

mirfa
11. jan 2012

@dibik ano ano, tak som aj chcela 🙂

mirfa
11. jan 2012

@rosinka Máš pravdu. Takéto dlhé a náročné kojenie dvojičiek je možné len ak máš pomoc ďalšej osoby. Ja byť na to sama, tiež by som to nezvládla a to ani nemám ďalšie dieťa 🙂

slivocka
11. jan 2012

@rosinka u nás to bolo presne to isté, ja som mala mliečko ale nevedela som kojiť naraz, a ked začali vrieskať obaja naraz a malý jedlo aj 3/4 hodinu tak som potom radsej rychlo dala z flaše UM a tak postupne mliečko odchadzalo ☹

meusicka
11. jan 2012

ahojte baby, neviem ktore z vas maju kocik bumbleride??? dnes sme ho uz poskladali pre babatka, ale raz neviem ako sa davaju tie striesky, ked ich chcem mat chrbtom k smeru jazdy aby som potom na deticky vo vanickach aj videla??? neviete mi niektora poradit? kam sa to montuje? mam taky super manual ze tam je to len o sportovej casti 😝 dakujem

juliagregor
11. jan 2012

@meusicka na mimibazari si najdi Silvia Vašekova, ma tam fotoblog a tam ma ten postup otocenia striešok nafotený...keby si nenasla sa ozvi, ti pohladám

juliagregor
11. jan 2012

@meusicka uz to tam nemá...

meusicka
11. jan 2012

@juliagregor joj dakujem krasne, zajtra aj skusim prestavit, predsa len je to praktickejsie ked na deticky vidim.

dana_l
12. jan 2012

@schaja tento rok urcite nie. ale buduci by sme naisto chceli kym maju male pod dva roky. zeby nas to lacnejsie vyslo.
bude ti dobre doma. na ako dlho pojdes? poletite?

dana_l
12. jan 2012

@kacarina srdecne gratulujem k detickam. neboj, mliecko pride. prajem dlhe kojenie a zdrave deticky

dana_l
12. jan 2012

@mirfa nevzdavaj to. aj ja som mala obdobia ze som si myslela ze len na gauci sedim a kojim a kojim. ale ono to preslo a aj kojenie trva ovela menej. moje su uz po 5 minutach hotove. pytaju si kazde 2-3 hodiny. niekedy skor niekedy neskor. aj v noci uz vedia prespat dlhsie.
kojim velmi casto naraz ale aj samostatne. podla toho ako sa zobudia. nebudim toho druheho extra aby papali spolu. vankus na kojenie pouzivam v posteli. v obyvacke si podlozim pod deti vankuse co su na gauci.

anickao
12. jan 2012

@mirfa ja by som ti svoj predala. Zo zaciatku som ho pouzivala stale, ale teraz decka uz piju tak rychlo (5 min.) :D ze to zvladam aj osobitne... a ak by som chcela tak si dam perinu okolo seba a prisajem obidve. my sme sa tiez riadne potrapili s kojenim (problemy od zltacky, cez to ze sa nevedeli prisat, klobuciky a nedostatok mlieka aspon zo zaciatku)... a teraz baby su take prisavky ze az :D Takze ak mas zaujem ozvi sa.

betina1984
12. jan 2012

@mirfa hádam aj. Aj mne malý vypije tých 120 ml a malá do 100 ml.

betina1984
12. jan 2012

Dneska sme boli na USG žalúdka. Malá bývala nekľudná a "híkala". Zistili jej mierny až stredný reflux... Predpísali AR mliečko, tak dúfam, že sa to upraví, aspoň to híkanie...

schaja
12. jan 2012

@dana_l ideme na 18 dni 🙂 🙂 🙂 ano letime - uf bojim bojim ale chcem ani moja a manzelova starka videli baby - nie su na tom moc zdravotne dobre... a aj kopec ludi z rodiny sa na ne tesi a samozrejme aj ja sa tesim domov, na rodinu, na to ze si oddychnem , mamina navari... 🙂 🙂 🙂 a chceme to stihnut kym som na materskej lebo ja sa v maji vraciam do prace

betina1984
12. jan 2012

Do dnes mi malinká vypila odo mňa tak 40 ml mliečka a dokrmovala som ju Nutrilonom HA a spapala 50 ml. Dokopy 90 ml. Predpísali nám Nutrilon AR. Je to mliečko hustejšie, a ja sa čudovala, čo ho nepije a ono jej nešlo cez dudlík...🙂. A slečna vypila odo mňa 50 ml a 100 ml UM. Veľmi sa jej páči, nie je také riedke a stíha ho prehĺtať. Ešteže sme na to prišli, že má takýto problém. Dúfam, že sa nám to upraví...

dana_l
12. jan 2012

@mirfa neboj, zvladla by si aj dve aj sama. je to len trochu praxe 😉

smejko
12. jan 2012

Ahojte kočky, ako riešite "rohy" a iné ostré súčasti nábytku ? Naši malí štvornožkujú, zdvíhajú sa o nábytok a robia prvé krôčky a my máme doma toľko nebezpečných miest ... nohy stola, gauča, sklenená policová stena ... ☹

mamoka4
12. jan 2012

Ahojte, chcem sa opýtať o radu....malé mi v noci zle spia...to som tu už x krát písala a doteraz boli v noci len kojené. Už 2 dni im v noci dávam Suna. Spia lepšie ale neprespia noc celú. Prosím maminy, čo máte 10-11 mes. detičky koľko dávate v noci UM? Počas dňa ich stále kojím + príkrmy. Dakujem.
@smejko My sme nakúpili v Ikea gumene rohy a sú super...výborné predávajú aj Tescu...sklenené veci odporúčam odložiť preč a ostatné ich skús učiť že sa ich nesmú dotýkať. My máme doteraz živý stromček 🙂 😎 a bezproblémov....povedala som niekoľkrát NO, NO...a teraz sa už pri nom hraju akoby nic.

mamoka4
12. jan 2012

Baby ktoré potrebujete zvýšiť produkciu mlieka...odporúčam denne piť čaje na podporu kojenia..na mna to malo vždy zázračné účinky...dám si večer 2-3 šálky a ráno mám mlieka ako pár dni po pôrode. 😀