Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nickushka
8. feb 2012

@mamoka4 neviem, skúšali sme už snáď všetko, ale keď dostanú po ruke, tak nič, provokačne pozrie na mňa a urobí to znova. viem, že skúšajú, kde sú naše hranice a ja sa preto snažím nenechať sa vyprovokovať, aj keď musím povedať, že nie vždy sa mi to podarí. najviac asi zaberá, príliš ich na to neupozorňovať, nemyslím konkrétne keď sa hryzú, ale napr. milovali trieskať rúrou na pečenie. dohovárali sme vždy sklonení na úroveň ich očí podľa múdrych knižiek, capli po ruke, manžel prišiel s tým, že vyčleňme jednu varešku, ktorou im ťukneme po prstoch aby sme ich nebili my, dávali zábrany, všelijaké zlepšováky na suché zipsy a vieš čo pomohlo?nechať ich vytrieskať rúru do sýtosti, tváriť sa akože nič, len si búchajte a ono ich to za pár dní prešlo.behal mi však pri tom mráz po chrbte a jazyk som mala dohryzený, ale vyzerá, že sa oplatilo. mňa len najviac frustruje to ich neskutočné škriekanie.snažím sa nevšímať si to, 100x to prehliadnem, ale 101x už nevládzem. toto ma najviac ubíja.roboty som sa nikdy nebála a kým sme ich nemali som bola v jednom kole robota, variť, pomáhať na stavbe, variť chlapom na stavbu a zase robota...ale nikdy som nebola takto psychicky unavená. samozrejme, že máme režim, myslím si, že som niekedy prísna až moc... či im idem nachystať raň, alebo žehlím, alebo umývam riad proste čokoľvek doprevádza škrek jedného syna...dokáže sa tak vyhecovať, až sa zachádza. áno, viem, deti sa občas zachádzajú, to mi tvrdila aj moja dr. až kým sa nezašiel aj u nej v ord. a potom mi už povedala, že on sa musí vnútorne upokojiť, aj také deti máva a dala mi zatiaľ len medovkový sirup, na uvoľnenie. snáď z toho vyrastie, ale niekedy sa to zdá byť v nedohľadne.

nickushka
8. feb 2012

@misenka3 asi som to nepochopila, prepáč. nechcem znevažovať nikoho, moja svokra bola sama s jej svokrou na svoje deti, možno preto sa veľmi neangažuje, asi mi nechce robiť to isté 🙂 možno to vyzerá, že ma trápi to ako to zvládajú druhí, ale nie je to tak, myslím si, že stíhame až až, moja mama varí pre seba, sme v jednom dome, tak nechápe prečo by nemohla navariť o dva obedy naviac a ja som tiež nesmierne vďačná. ale plánujeme sa asi v lete sťahovať do nového domu, potom to bude len a len na mne. tiež si to viem zariadiť. Deťom varím vždy na 2 dni, medzitým môžem uvariť pre nás, zásadne večer, lebo varím rada a chcem mať pri tom svoj kľud, ale to škriekanie, neviem to vysvetliť, kiežby som tu mala kameru a mohla ti to poslať...

misenka3
8. feb 2012

@nickushka ja viem ,že nechceš znevažovať,ja som to tak ani nebrala,len som to chcela upresniť ,aby s

misenka3
8. feb 2012

@nickushka si to niekto zle nevysvetlil,to by ma mrzelo. aj moji sa bijú a tan slabší sa nevie ubrániť tak kúše,ešte na druhý deň má zuby vytlačené. Najlepšie odtiahnuť ich z miesta(aj keď sa 100krát vrátia ale potom ich to prestane baviť) a vreštia tiež statočne, hlavne keď sa od nich na krok pohnem, ten slabší sa naučil pestovať , a iné nerobí len zdvíha ku mne ruky a plače, ani vzcikať sa mi nedá, najradšej by mi sedel na kolenách a to môžete veriť, že ja som ich pestovať neučila,ja neviem čo ho to pochytilo

nickushka
8. feb 2012

@misenka3 neviem čo sa porobilo, ale nezobrazila sa mi tvoja celá odpoveď? 😒

nickushka
8. feb 2012

@misenka3 beriem späť, už ju mám, ani ja som ich neučila na ruky a taktiež mito neustále niekto pripomína, že to preto si vyžadujú moju pozornosť, ja za to môžem, mám si ich nevšímať a podobné "rady" z ktorých sa mi ježia chlpy na tele...

misenka3
8. feb 2012

@nickushka já mám tiež radodajcov strašne rada🙂,ja to ale beriem tak ako to ide, nech si povie kto chce čo chce ak je to rad rozumná zvážim ak nie myknem plecom. najradšej mám rady od mužov, ktorý by to čo ja nezvládli ani keby sa pokrájali 😀

lauricka
8. feb 2012

@nickushka ahoj, ja som sa na ne tesila, uz ked mi to oznamili, som sa citila s tym hned stotoznena, avsak teraz, ked ich mam, je to tazke s nimi, teda, su aj horsie dni a horsie noci a je mi luto, ze sa im nemozem venovat tak, ako keby som mala jedno, lebo sa to neda a z toho aj vyplyvaju situacie, ked sa to nakopi vsetko naraz a ja stracam to nadsenie, som tiez z toho niekedy mimo a vobec si neviem predstavit, ako to budeme zvladat dalej, ked budu starsie, ked budu behat, ked sa budu hadat a robit zle...ja si myslim, ze tvoje pocity su normalne a maju ich aj maminy s jednym, podla mna. Niekedy uvazujem, ci ja som normalna tiez. Nastastie si s manzelom striedame noci, jednu on, jednu ja. Bez toho som uz asi psycho. Mne hlavne ta unava podkopava psychicku odolnost.

lauricka
8. feb 2012

@slivocka moj muz a ja tahame noci pri dvojkach na striedacku. Takze kazdu druhu noc travi s nimi on sam a kompletne sa o ne stara. (nocou rozumej od popolnoci do rana, lebo byvame dlho hore obaja pri nich) a nemyslim, ze som hnusna. Ja si potrebujem oddychnut, inak by som to nevladala pri nich nonstop. Viem, ze su aj take superzeny. Bohuzial, ja nie.

nickushka
9. feb 2012

@lauricka úplne ti rozumiem, tiež som mala také obdobie, teraz je to pre teba najhoršie, neboj bude aj lepšie, aj keď to teraz tak nevyzerá a mne veľmi pomohlo, keď som nepozerala príliš do budúcna, ale riešila aktuálne problémy...nestresuj sa, že bude horšie, možno nebude, rada ti napíšem viac, ale teraz sa nedá, hádaj prečo 🙂

sloto
9. feb 2012

ahojte.... vcera som bola na prvom sone. podla sona som na zaciatku 6 tyzdna a doktorka na sone videla jednovajecne dvojicky. jednemu bilo srdiecko, druhemu este nie. mate s tym skusenost? to druhe ze bolo este len akoby zltkovy vacok. myslite ze zacne bit este i to druhe?´som z toho strasne moc nervozna, lebo na dalsie sono idem az o tyzden vo stvrtok. doma uz mame jednu bambulku, dvojicky nas prekvapili, ale uz som si na tu predstavu zvykla a bojim sa co bude nasledovat.....

lauricka
9. feb 2012

@sloto mala som to tak isto, aj ked su dvojvajecne. Druhej zacalo bit srdiecko neskor o par dni. Po celu dobu bola podla sona o par dni mladsia. Narodila sa o kusok mensia, ale uz je z nej pekna bucka 😉

sloto
9. feb 2012

@lauricka ahoj dakujem pekne za odpoved. vystrasilo ma to totizto...... a to cakanie do buduceho stvrtku sa mi zda byt uplne nekonecne....este k tomu som momentalne marod, takze mam pocit ze to ubieha strasne pomaly....

nana80
9. feb 2012

Ahojte po dnešnej rizikovej poradni vážime zhruba každá 1700g a 36 cm 🙂
len s tými cm som si nie celkom istá lebo doktor to rapotal príliš rýchlo tie jeho skratky 😀

brita
9. feb 2012

@nana80 Ahojky, mozem sa spytat, preco chodis do rizikovej poradne? Ako to tam prebieha oproti klasickej poradne? Ja tiez cakam dvojicky, neviem, co vsetko ma caka, tak sondujem. 😉

nana80
9. feb 2012

@brita ahoj chodim tam od 30tt preventívne lebo som už štvrtorodička + dvojičky prebieha to tam normalne ides nasono a potom debata s doktorom,klasika moč + tlak a žiadne vyšetrovanie pokial niesu komplikacie .

brita
9. feb 2012

@nana80 Dakujem za info. 😉 Tak to je paradicka, budete mat dom plny deticiek. 😉 Tak nech vsetko dobre dopadne. 😉

dzu
9. feb 2012

@dibik ja Hanke davam nutriton lebo ona mi uplne vsetko vyvratila po papani, ten jej pomaha, uz vracka len trosku ked si grgne. Espumisan nepomaha, sab simplex mali hnacky, baby calm je dobry. Aj pupik celkom fajn zabera. Vidis skusim ten gastrotuss, mala mava zahu. No dnes sme boli na sone a jedna ma cystu na vajecniku a druha zvacseny vajecnik. Boli sme na gynde ( boze s 3 mesacnymi ) a tam mi povedali, ze mam prestat kojit. Lebo mam menstruaciu a kedze menstruujem do ich tela sa dostava vela estrogenu ( zevraj mam toho dost ) a z toho to maju. A zevraj kojenie je zdrave, sak? Ale radsej im budem davat UM a nebudu mat taketo problemy.

dibik
9. feb 2012

@dzu tak to je riadna haluska, ze z UM maju taketo problemy, chudiatka male. ten gastrotuss urcite vyskusaj, nam na zahu velmi pomaha.

dibik
9. feb 2012

@dzu oprava z MM, nie z UM 🙂...

dzu
9. feb 2012

@dibik oni to nemaju z UM ale z MM :( je to zo mna, mam privela hormonov a tym malym telickam to nerobi dobre :( vyskusam lebo ked ma zahu tak chudatko dost place..dakujem 🙂

dzu
9. feb 2012

@dibik tiez som o tom nidky nepocula, ze ked mi to povedala lekarka, tak to tak asi je

dibik
9. feb 2012

@dzu tak asi vie, o com hovori, len vsade clovek pocuje, ake je MM zdrave.. ja zavidim vsetkym, co deticky koja, lebo ja som kojila len do 3 mesiacov, aj to som vzdy musela dokrmovat a potom, ked pocujem taketo nieco... no na porazenie.

dzu
9. feb 2012

@dzu mam aj tak mlieko ani nie pre jednu, tak uz mesiac ich prikrmujem a mlieka je stale menej a menej, tak az take strasne to nebude...i ked to mrzi..

dzu
9. feb 2012

@dibik to je ako u nas, maju tri mesiace a uz prikrmujem, na zaciatku som mala dost mlieka, stale som musela aj odsavat a zrazu len pre jednu, bola som z toho na nervy, ale co uz mam robit. A dneska este toto, ale hadam sa im to vsetko upravi.

lauricka
9. feb 2012

@brita do rizikovej s dvojkami chodis automaticky, dvojky su automaticky rizikove tehotenstvo, do predporodnej poradne zacnes chodit skor, ako pri jednom, tak cca 33 tt vacsinou baby idu

nana80
9. feb 2012

@brita dakujem moja

brita
9. feb 2012

@lauricka Ano, aj mne doki hovoril, ze moje tehotenstvo povazuje za rizikove, aj ked je zatial vsetko OK. Berie vraj do uvahy vek, to ze sme boli az na 9.pokuse umeleho, predosly MA po IVF atd. Dakujem za info 😉

lauricka
9. feb 2012

@brita no a dvojky po umelom oplodneni su este rizikovejsie ako spontanne pocate, to sice neviem preco, ale tak to beru. A velmi sa treba opatrovat, po 20 tt sa uz neodporuca chodit do prace. Clovek sa citi dobre, aj vsetko moze byt OK, no to sa moze zmenit zo dna na den a netreba to riskovat.

brita
9. feb 2012

@lauricka Dakujem. 🙂 Ja som od zaciatku doma a vlastne ani nikam nejako nechodim. Robim len to, co musim, ako si nieco uvarit, sem-tam cosi lahko upratat, ale ani nevysavam, to robi manzelik 😉 Ja sa snazim setrit sa co najviac. jasne, ze sa bojim, ako hovoris, clovek nikdy nevie, tak nechcem zbytocne riskovat. 😉