Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nickushka
13. feb 2012

@mamoka4 ahoj, s tým prešvihnutým spánkom to bolo aj u nás...krpci vôbec nejavili známky únavy a často som fakt nevedela, či sa im chce, alebo nechce spať. vedeli sa tak vyhecovať, že sme mali problém ich utíšiť aj 2 hodiny...niekedy som musela bojovať aj s okolím, že už sa im chce fakt spať a musia už ísť(aj keď všetci, že nám sa to nezdá) a do 10 min. boli tvrdí...som rada, že to zabralo aj u teba 😉

nickushka
13. feb 2012

@lauricka ahoj, nechápem, prečo to potom takto robia 😠 , to o čo im ide? po novom ťa z nemocky po sc vyšupnú po 4 dňoch, jedno či máš dvojky alebo nie a pokiaľ si zdravotne na tom naprd, tak fakt nechápem! spinál mi pred pôrodom každý vrátane dr. vrelo odporúčal a keď som mala potom problémy, všetci zrazu noooo... spinál...hmmm...krčili nosmi a mňa šlo rozhodiť.

jankatinka
13. feb 2012

babulky, neviete mi niečo poradiť na imunitu. som dosť KO. idem na chvíľu prestať s kojením, musím sa dať dokopy, lebo vyzerám dosť biedne a to majú moje zlatíčka len dnes dva mesiačiky. ´dakujem

nickushka
13. feb 2012

@jankatinka ahoj, neviem, či chceš počuť práve toto, ale podľa mňa najlepší vitamín je spánok. na unavené telo nepoznám iný prostriedok. viem, že pri malinkých sa ti to asi veľmi nedá, ale skús si oddýchnuť koľko môžeš. prípadne popros niekoho o pomoc, radšej sa trochu pokoriť, ako si privodiť niečo horšie.držím ti palce.

evusaa
13. feb 2012

@jankatinka ahoj, ja uzivam http://www.femibion.sk/energetic-mum.php a myslim ze mne pomaha 😉

dusika11
13. feb 2012

mile mamicky dakujem za polovyprazdnenie skrin..ponukam letne oblecenie vsetko velkosti tak do 8 mesiacov sme nosili..prve su tak do piatich mesiacov..stav je vsetko vyborny znacka CA nieco HM ff ..na tej ovecke je ciapocka co sa v zadu viaze...piratka k tomu su aj sandalky.posledne nohavky su krasne biele bavlnene..zabite su HM kratasky s orlom na zadku..kratasky su do 2 eu a opalovacky po 1.50.kratasky maju duo gombiky..poznate to na nastavenie velkosti a nastavovatelne gumy v pase.opalovacky sa poddaju vecsina bez zmolkov..

dana_l
13. feb 2012

@mamoka4 som rada ze pomohlo. ako teraz pokracujete v spanku. zaspinkali znova ok?

christie
14. feb 2012

@bubinka68 krasny tyzden, drzte sa 🙂
@esgal my sme slintali od 4 mesiacov. Lauri vysli prve zubky v 9 mesiaci - dolne dva naraz a potom pauza dva mesiace. Misinovi vysiel prvy v roku a 13 dnoch, pritom slintal 8 mesiacov 🙂 Teraz maju obaja 6 zubkov. U misina sme ani nevedeli, ked idu, spinkal v pohode, lauri pri kazdom zubku sa budi, v noci aj cez den omnoho viac pije (voda, caj)
@1kwietocek1 okolo 28-30 tyzdna islo priberanie rapidne hore, ale ja som mala problem aj s plodovou vodou aj som bola cela opuchnuta, zaliata, takze u mna posledne tyzdne 1,5 az 2 kila :( ale nastastie som cez 15 nechala v nemocke 🙂

mamoka4
14. feb 2012

@dana_l Ahoj, včera sme zaspali az o 21 h. s veľkým plačom...neviem čo sa pokazilo...nechceli skor zaspat....a uz sa prestavame kojit...ideme len na UM myslim ze do pár dni uz m,liecko vobec nebude..ale vydzali sme 11 mes. a 2 tyz. tak som šťastná. 🙂

esgal
14. feb 2012

@christie Dakujem velmi pekne za tvoju skusenost, som zvedava ako to bude u nas 🙂 ale zvladneme to, vela stastia prajem

ritusuk
14. feb 2012

Pridavam sa medzi hrde maminy dvojciat 🙂 vidim, ze asi zacnem chodit castejsie, celkom to pomaha na psychiku 🙂

mamoka4
14. feb 2012

@ritusuk Vítam Ťa v klube! 🙂 Aj mne to tu pomáha.... 😎

dana_l
15. feb 2012

@ritusuk ahoj, tvoje su takmer tak stare ako moje. ale podla fotiek mi pride ze sa narodili predcasne.

dana_l
15. feb 2012

@mamoka4 tak viacej ma nenapada ze ako pomoct. len dufam ze je to docasna situacia

betina1984
15. feb 2012

@1kwietocek1 no, ja som na začiatku 2,5 kg schudla a pak 10 kg pribrala, takže 7,5 kg som pri nich pribrala. Najviac asi ku koncu tehu. Do 20. tt. som tuším ani nepribrala. Ale ja som bola iná váhová kategória ako ty. Začínala som na takmer 90 kg, takže dvojčatá si brali z môjho "sadla"...🙂

nickushka
15. feb 2012

maminky, nemáte nejaké triky, ako naučiť drobcov piť z pohárika? všade čítam, že už 9 m bábo vie piť, ale moji chcú len fľašku s cumlom.(je to taká z dm, na učenie, latex cumel s 3 dierkami)

ritusuk
15. feb 2012

@dana_l Termin sme mali 15.10 a narodili sa uz 23.8 🙂

1kwietocek1
15. feb 2012

@betina1984 no vela si nepribrala.. 🙂 ale ak su malicke zdrave to je to prvorade 🙂 gratulujem ti k nim 🙂

1kwietocek1
15. feb 2012

@schaja tak to si mala super..neviem preco tu v irsku taka starostlivost nieje..sice chodim aj ja teraz na kontroly kazde 2 tyzdne..ale doktor sa nespyta ani ako sa citis ani nic...len sama sa musim vsetko vyzvedat..ultrazvuk tiez robi taky rychly..nepovie ani kolko malinke pribrali ani nic.tak vidis vsade to mas ine....hlavne je nech je vsetko v poriadku 🙂 a tvoje malicke posluchaju??? 🙂)))))

1kwietocek1
15. feb 2012

@dana_l no to verim...tak musime vydrzat...a potom bude fajn 🙂..tak ty to mas uz za sebou..a krasne malinke,zdravucke pri sebe 🙂))) to je to najdolezitejsie 🙂)))

1kwietocek1
15. feb 2012

@ritusuk ahoj...malicke mas krasne...no dost skoro sa ti narodili..ale hlavne je ze su zdravucke,,a vsetko vam dopadlo dobre..drzim palceky..nech nadalej krasne rastu...su rozkosne....a mala si aj nejake komplikacie? ci ti porod prisiel tak z minuty na minutu ako sa to hovori??? 🙂

schaja
15. feb 2012

@1kwietocek1 moje posluchaju =) prave dnes maju presne pol rocika - som z nich strsne stastna - su proste uzasne - jasne ze obcas si robia zle alebo ziarlia na seba- ale ked spravia taky krasny kukuc a usmeju sa tak maju vsetko odpusten - stavim sa ze aj tvoje budu pre teba tie najuzastnejsie deticky 😉 uz len chvilku a budes si ich obimat- aj ked prajem aby drobci vydrzali v brusku co najdlhsie. No a s tou starostlivostou- neviem ci je to tak vsade-podla mna zalezi na akeho cloveka- doktora natrafis 😉 Tak sa ho len vypituj aby si vedela- ja som si kazde 2 tyzdne zapisovala kolko vazia a mam to napisane pod kazdou fotkousona- ktory tt a ktora kolko vazila 😉 raz ked budu velke im to ukazem 😀

lilina2
15. feb 2012

Ahojte som tu nova na tejto stranke aj ja sa musim pochvalit aj ja som maminou dvojiciek mam dievcatka.Ako Vam ide uspavanie,lebo moje zaspavaju kazdy vecer v inu hodinu a to sa ich snazim dat spinkat o 20:00.hod

dana_l
15. feb 2012

@lilina2 ahoj, ake stare su tvoje dvojicky?

dana_l
15. feb 2012

@1kwietocek1 presne ako pise @schaja zalezi od doktora. moj mi pri prvych detoch povedal viac ako pri dvojickach. som bola velmi nahnevana. neviem ci by si este mohla zmenit doktora ale mozno za pokus by to stalo.

dana_l
15. feb 2012

@ritusuk juj, tak ste si svoje uzili. hlavne ze su uz obe deticky "velke" a zdrave

dana_l
15. feb 2012

@schaja no ja si neviem predstavit ako na seba ziarlia 😕 😉 . moje su - ked mathias zaplace - co on castejsie ako mia - tak mala sa len pozera ze co to ma znamenat ten plac a kludne sa dalej pozera naokolo 😀

dana_l
15. feb 2012

@nickushka necitaj co sa pise, ci "uz" robia druhe mamicky s detickami. ani moje necheli v takom veku velmi pit same. kazde dieta ma svoj cas. ked sa naucia v 10 mesiacoch ci neskor je jedno.

dana_l
15. feb 2012

vcera som mala super prekvapenie - konecne si mozem obliect svoje stare nohavice. huraaaa nemusim kupovat novy satnik 😀 😀 😀

nickushka
15. feb 2012

@dana_l asi máš pravdu, máš viac skúseností, ja mám obavu, aby to nebolo potom ťažké ich odučiť od fľašky.