Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katka.ott
8. mar 2009

mauzi, nestras.
vacsina veci ruzova 😎 , potom dam malemu uz len kosostvorcovy svetrik, nagelujem vlasky, ak nejake bude mat, a mozem ho volat honzik 😀

ale sa mi sniva kazdu noc, ze budem mat chlapceka. takze mozno nejaka tuzba.

MM bude musiet zarabat na dom v senkviciach

mauzos
8. mar 2009

ale ved autosedacky aj to krasne postelne mate modre, kocik zeleny, tak az taka tragedia by to nebola 😀
to by bola sranda 😀 ved nedavno sa tu uz neviem ktorej babe zmylili v pohlavi 😉

katka.ott
8. mar 2009

hej, pamatam. mala mat parik a ma 2 chlapcov

idem aj ja do postele, zajtra ma caka tazky den - uprat, ozehlit. tak sa hadam niekedy vecer zastavim na kus reci 😎

prajem dobru noc 🙂

martiina
8. mar 2009

ahojte,
pipka, že 15 piškot, to robíš takú malú dávku 😲 však to by bolo tak akurát pre mňa 😀, ja robím zo 60 😅
tak aj ja pridávam svoj recept na TIRAMISU:
6 vajec, 1/2 dl amareta /alebo rumová a mandľová esencia - pár kvapiek/, 100 g práš. cukru, 1 hrnček silnej čiernej kávy, 3/4 kg tučného nehrudkového tvarohu alebo smotanového nátierkového masla /Mana, bánovecké atď. ... ja kupujem v Kauflande Vian/ , dlhé piškóty /asi 60/

Vyšlahať žĺtky s cukrom, vmiešať tvarohy alebo smot. maslá a sneh z bielkov. Na plech naukladať piškóty, dať vrstvu krému a na to ukladať piškóty namáčané do zmesi kávy s amaretom, na to opäť krém a nenamočené piškóty. Nakoniec potrieť zvyškom krému a posypať kakaom. /Ja do tvrdého papiera vystrihnem nápis TIRAMISU a cez to to posýpam, tak je na koláčiku pekne napísané 😵 /. Podávam ešte aj so šľahačkou, posypané mandľovými lupienkami 😅

martiina
8. mar 2009

eviska, však by som ho mala poslať niekde, lebo ten môj keď bola tá relácia Zámena manželiek stále vymýšľal, že nás tam prihlási, len sme nemali ešte svoj byt a boli sme ešte v škole. A teraz dávajú zas na to reklamu, tak zas vymýšľa že sa chce zamienať 😀 .... by som mu dopriala nejakú harpiu, aby sa zbadal .... ale teba určite nieeee!

martiina
8. mar 2009

Inak ja som tiež dostala ružicky v kvetináči a k tomu ešte svietiaci kvetináč, normálne na baterky 😀 ... som to zbadala, že mi dal kvetináč s baterkami, tak som myslela že to je nejaký samozavlažovací 😀 ..... no ale polievať budem musieť, lebo len svieti 😀

mauzos
8. mar 2009

mati dakujem za dalsi recept, tak uz teraz fakt neviem, ktory vyskusam prvy. Ale ta pipkina davka by bola fakt malo, to som si ani neuvedomila 😉
idem uz aj zalahnut. Dobru nocku 🙂

cherry01
9. mar 2009

taella...to všetky dvojičky - chlapec dievča sú rovnaké????? akoby si o mojich rozprávala...Tomi ako švajč.hodinky.
cat, prerábame jeden starší domček tu v Krh.P. a sen je: do Vianoc tam!!!

eviska83
9. mar 2009

dobre rano,
Tak ste ma navnadili na to Tiramisu,ale my tu nemame piskooty ☹ ☹ ☹ tak neviem ci najdem nieco miesto nich.O lucine tiez iba snivat.
Martiinka- aj my sme ss minule bavili o zamene manzeliek,ale sme sa s mm zhodli ze ani za svet 😀 😀 😀
Mauzos- aj ja som to pocula,ze pri dievcatach sa oskaredieva TAK TO JA BUDEM MAT URCITE 2 😝 😝 😝 .Mne sa aj plet zhorsila(mam akesi podivne flaky).Vraj si beru krasu 😒 😒 😒 😒
Cherry- drzim palceky nech sa Ti splni sen

cherry01
9. mar 2009

EVISKA...tie zásoby..wauuuu!!!! to ste nejakú akciu vychitili?

eviska83
9. mar 2009

cherry- to je uchylka MM.ale ano on stale najde neaku akciu 😀 😀 😀

martiina
9. mar 2009

dobre ranko,
eviska, tuším tie dlhé piškóty som v Anglicku videla a tak či tak pravé tiramisu je z Mascarpone a toho je u vás dosť a vyjde tiež o dosť lacnejšie ako u nás 😉 ... a keby sa ti chcelo piškótky sa dajú veľmi lahko upiecť 😵

cherry, taktiež prajem nech trávite vianoce vo svojom domčeku 😵
eviska, no moja stará mama tiež furt narukovala s takými babskými odhadmi, že čo čakám, no mne zas stále tvrdila že budem mať 2och chalošov, lebo mne sa zas pleť aj vlasy zlepšili, no teraz pri kojení si tie vlasy zas odtrpia svoje 😒 Ale budem musieť urobiť ešte niekedy jeden pokus, už som vyskúšala ako vyzerám keď čakám chlapca, chlapca-dievča a ešte samotná baba chýba 😀

lumah
9. mar 2009

dobré ránko! Martiinka ja tiež robím tiramisu, ale nie tak zložito ako ty, ja len zmiešam 2 bánovecké masla jogurtové s 2 slahahackam a cukromi. A vajcia tam vobec nejdú, len silná káva s rumovou esenciou, piškoty a kakao na posypanie.

lumah
9. mar 2009

mauzos tebe sa to už tiež blíži.🙂

martiina
9. mar 2009

ahoj Lumi, ja už som tiež robila zo všeličoho, keď dostaneme s MM chuť, tak som schopná ho urobiť aj z uhoriek 😀 😀 😀 ... ale nie, totižto ja som taká tvarohová, tvaroh máme v chladničke vždy, MM chodí raz za mesiac na nákup do čiech, tak vždy donesie 20 tvarohov 😅 . Tak ak nemáme piškóty, dám bebekeksy alebo piškótky upečiem. A tvaroh tiež vymiešam buď s vajcami, alebo aj šľahačkou či už z prašku alebo klasickou 😵 podľa toho čo máme doma. Iba keď dopredu naplánujem tiramisu a nakúpim všetko čo treba, tak robím presne podľa receptu 😉

eviska83
9. mar 2009

martiinka- teraz mi trklo,ze ja som tie dlhe piskoty tu videla ale len v jednom obchode Sainsbury 😀 😀 ja som na to skoro aj zabudla

lumah
9. mar 2009

martiinka 😀 že z uhoriek 😀 😀

mauzos
9. mar 2009

dobre ranko 😉
cherry aj ja vam drzim palce, nech do vianoc vsetko pekne stihnete a aby ste uz boli vo svojom 😉
mati, takze este jedno dievcatko? verim ze by si nemala problem, aj keby boli dalsie dve 🙂 ale to uz asi budete musiet menit byvanie, nie?
lumi, veru krati, dnes mi nabehol 35tt 🙂

pipka
9. mar 2009

cafteee 😉

mati, no ja robim malu davku, ked robim len pre nas dvoch, ale normalne robim z dvojitej az trojitej davky 😉

tak zamena manzeliek 😕 😀 😀 😀 si neviem predstavit, keby ku nam nabehla nejaka taka šuchta ušmudlana, co doma neupratuje...a ja k nim...do takeho bordelu... by ma asi piclo 😅 😀

bobicek5
9. mar 2009

ahojte maminy, ja som dnes bola na uzv a jedno babo malo pipika. Manzel aj moj otec sa vytesuju, uz v tom vidia maleho futbalistu. A ja dufam, ze to druhe hanblive babo bude dievca. 🙂 Inak sme ok, mam trosku nizsi tlak, ale inak vsetko ok.

pipka
9. mar 2009

jeeeej, uz som videla palculienkkkine babiky 😵 su naaaaadherne 😵 😵 😵 maminke a tatinovi srdecne gratulujeme 😎

eviska83
9. mar 2009

palculienka- kraaaaaaaaaaaaaaaaaaasne suuuuuu, 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mauzos
9. mar 2009

palculienka uzasne su babiky, na spapanie 🙂

cherry01
9. mar 2009

baby, moje deti majú asi nejaké divné obdobie. po jedle - ked by mali spokojne zaspat, revú o106, ukludnujem ich aj hodinu a potom zaspia. Na 15 minut. Medzitým žehlím dupačky. čítať vás ani nečítam. Akurát som si všimla palculienkine bábiky. krááásne.
no zase rev... čauteeee

leonka20
9. mar 2009

ahojte baby, tak sme doma od 5.3, konecne po dvoch mesiacoch v nemocke si uzivame domace pohodlie. aj ked to uz nie je take ako predtym. no mali mi uz placu tak musim zase utekat, nedaju mi ani napisat vam. Adam je viac uplakany a vyzaduje si viacej pozornosti ako Adrian, ten zase by prespal aj cele dni a noci. tak utekam. pa 🙂

janula13
9. mar 2009

eviska, ze dve baby 😀 Mne ich tiez manzel predpovedal, srandu si robil, lebo mne sa tiez zhorsila plet, aj ked sa upravila od takeho 5mesiaca, ale aj tak stale si robil srandu ked sme isli niekam medzi lusi a ja som sa snazila poludstit, tak ze:malujes sa na chlapcekov?..no a kedze uz na 100% vieme po vcerajsom 3D ze su to chlapci, tak som mu povedala ze sa mi musi ospravedlnit za tie poznamky na moj vyzor 😀 😀 😀 on si nevsimol ze som opeknela 😅 😕 😀 ..ale to vsetko samozrejme v ramci srandy,aj ked objektivne musim uznat, ze na dievcatka som vyzerala 😀

janula13
9. mar 2009

palculienka, krasne deticky mas, blahozelam, konecne som sa k nim dostala, fakt na spapanie 😀

pipka
9. mar 2009

cherry, aj hanula mala rozne obdobia, najprv spavala tolko, ze som nevedela, ci zije 😅 potom zrazu menej, ale bez revu, potom tiez rev od unavy...a teraz sa to ustalilo, ze reve len od unavy a v noci, ked sa zobudi...hlad 😅 ale take decibely z nicoho nic, ze ma ide vystrelit 😠 😀 ma pohotovost cely dom 😀 😀 😀

ale dufam, ze aj to casom prejde a bude uz konecne spavat celu noc 😉 ale pokial vstava iba raz v noci, tak sa to da... 😉

pipka
9. mar 2009

leonka vitaj doma, uzivaj si drobcekov, nech ti len a len radost robia 😵 😵 😵
a zmen si pas, lebo ti tam stale svietia dvojicky...chlapec a dievca 😀 😅 😀 tak nam tam daj spravne udaje, nech neumrieme nevedomé 😀 😀 😀 a fotkyyyyyyyy si prosiiiimeeeeeee 😵 😵 😵

ellysa
9. mar 2009

ahojtepráve som zistila, že čakáme dvojičky, som v šoku, neviem či sa mám tešiť alebo plakať a strašne sa bojím