Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mmisu
25. feb 2012

@jankatinka Ja som ju zohnala minuly tyzden v Panta rhei - Tulip, Martin. Mrkni tuto :
http://www.pantarhei.sk/knihy/klara-rulikova/dv...

juliagregor
25. feb 2012

@nana80 ked ste v poriadku vydrzte, ak ta chce mat pod kontrolou tak v nemocke, kazdy den je dobry, vyhnes sa problem s dokrmovanim, cvicenim, navstevami predcasnych poradni a podobne... ak su deti ohrozene, tak netreba spekulovat, a dat ich von...ale ked nie tak preco? aj ti vzsvetlila preco chce tehu ukoncit...

nana80
25. feb 2012

@juliagregor ani nie povedala že to necha na docenta ale že uz možu ist von

juliagregor
25. feb 2012

@nana80 ja mam predcasnikov posledný den v 35 tt a donoseneho starsieho a je to velký rozdiel, vidim stale rozdiel a to nielen v motorike ale aj psychike...si aj v teme na FB a ked citas, tak vidis aj zdravotne problemy predcasnikov tak to s dr, uvazte, porozpravajte sa, dr. je to jedno....Adka napisala aj na dvojickovo.sk pekný clanok o predcasnikoch a ich pobyte v nemocke, na čo sa treba pripravit, aké vsetky lieky musia brat....ak su v poriadku
najdoležitejsie su prietoky, ked tie su v poraidku, deti pekne papaju...
detom sa v 36 tt vytvara saci reflex, vacsinou su malickí a nevedia sami papat a vcasina mamin odchadza z nemocky s flaskami a UM...samozrejme existuju vynimy a deti v 27 tt maju mensie zdravotne problemy ako deti v 36 tt... prosim ta porozmýšlajte aj s manželom

juliagregor
25. feb 2012

@nana80 pisala si, že maju 2100 g, to moze byt hore-dole 300 g, po porode schudnu este 10 % vahy, tak si prerataj...mensi mal 2000 g a schudol mi na 1700 g, zltacku mal týžden, vacsi len 3 dni, a boli v inkubatore pod modrým svetlom, ja verim tomu, že tato dlha doba ozarovania bola aj jednou z pricin ich problemov s ockami, uz su po operacii, obidvaja, ale jeden pojde asi este raz...ocka sa vyvíjaju posledne

dusika11
25. feb 2012

@nana80 ahoj bojovala by som za kazdy den pokial deti nie su v ohrozeni..vazne julka ma pravdu ja mam v 38 tyzdni ale mam pocit ze su trocha omeskane s ostatnymi

betina1984
25. feb 2012

@nana80 čo i len jeden deň navyše je pre ne dobrý. Ja rodila 38+2 tt.

nattalia
25. feb 2012

@nana80 Ahoj, mne sa krpci narodili v 36 tt, planovana sekcia. Mali 2560 a 2660 gr, v inkubatore neboli, v nemocke na poradni pre predcasne nar. deti sme boli len 2x. Tiez som zastanca toho, aby sa deti udrzali v brusku co najdlhsie.

lauricka
25. feb 2012

@nana80 pockala by som, kym sa porod nespusti sam, nechci rodit v 36tt, ak nemusis, je to hlupost. Po mojej skusenosti by som Ti poradila len vydrzat co najdlhsie sa bude dat. A datum? To je naozaj to posledne dolezite. Inak, mojim odhadovali skoro o pol kila viac, nez skutocne mali, ked sa narodili. To su take mizerne odhady, ze ani nemusis brat v uvahu.

mirasierra
26. feb 2012

@nana80 ja uz mam toho tiez dost ale ked toto citam, som odhodlana do 38 vydrzat. mne tiez moj Dr. povedal ze mozeme cisarsky naplanovat na 37 tyzden ale dufam ze to o tyzden posuniem.

meusicka
26. feb 2012

@nana80 ahoj, ako pisu baby, radsej pockat kym sa da. ja som podla MS mala uz ukonceny 38tt, ale moje dievcatka zodpovedali len na 36tt. boli mensie a aj nie vsetko bolo este ako ma byt, mali 2120g a 2340g. pokial vladzes nech su este v brusku. 😉

gemini2
26. feb 2012

tak sa pozrite, ako moje 11mes. dvojcata spia v dvojickovskej postielke... 😀

diid
26. feb 2012

@gemini2 pekne ale este par mes. a uz tam nevojdu. Ja som mojich moc nedavala stale spolu, do pol roka boli v jednej postielke ale potom oddelene. Lebo dvojicky stale byvaju vvelmi naviazane na seba a potom moze byt problem v skolke s kamaratmi a s porovnavanim, Je potrebne ich vychovavat ako 2 rozne deti. Ja som ich ani rovnako neobliekala , ani mena nemaju podobne

gemini2
26. feb 2012

@diid ja inu postielku nemam, len tuto.....ale v noci spia pekne vedla seba, tak uvidim, ako bude 🙂

dibik
26. feb 2012

@diid dovolim si nesuhlasit 🙂 som z dvojiciek, vzdy sme vsade chodili spolu, aj na rovnake kruzky, dokonca sme v skole dakedy aj v jednej lavici sedeli, pokial nam to nezacalo liezt na nervy a nikdy sme nemali problem s kamaratmi.... s porovnavanim to ano, ale to je vecou blbych ludi, ktorym nedochadza a nie toho, ako nas vychovavali 🙂. rovnako nas obliekali a hned ako sme si oblecenie zacali vyberat same, tak sme sa obliekali kazda inak, predtym by sme mamu asi obcas zabili, keby nas obliekla rozdielne... u nas bol aj problem, ked sme dostali kazda rozdielnu hracku, to bolo haaaaaaaaaaaadok, takze tu chybu rodicia nerobili casto. no a sa me sme sa dako zacali osamostatnovat, ale urcite to nemuseli robit rodicia... postupne sla kazda svojou cestou a doteraz sme super kamaratky a sestry v jednom

diid
26. feb 2012

@dibik Mojim detom nevadi ked im kupim rozdnielne hracky, ked maju rozdielne pohariky, taniere. Vy ked ste boli schopne neskor rozhodovat za seba ste chceli odlisne oblecenie, odlisne hracky zrejme sa vam nepacilo takto rovnako mat vsetko. V nasich skolach aj oddeluju dvojicky do roznych tried, a asi vedia z praxe preco to robia.

diid
26. feb 2012

@gemini2 pokial im to nevadi ze sa nebudia tak je to ok. Len potom aby si nezvykli ked budu starsie ze musia mat stale niekoho v posteli vedla seba.

dibik
26. feb 2012

@diid my by sme sa asi oddelit nedali 🙂 a to sme na sebe nijako zavisle neboli, len nam to nevadilo, ze sme stale spolu, proste to bolo, ako keby som mala stale pri sebe nejaku kamaratku... a prospech ani nic ine to neovplyvnilo 🙂 a ked sme boli male, tak sa nam pacilo, ze mame vsetko rovnake, hlavne hracky.... len to proste rodicia nechali na nas, aby sme sa my rozhodli, kedy sa nebudeme obliekat rovnako a kedy nebudeme robit veci spolu. a stalo sa to zhruba, ked sme si kazda zacali uvedomovat svoj vkus, styl... len to som tym myslela. to je moja skusenost.
ja som sa inak tu este nestretla s tym, ze by dvojicky boli oddelene do odlisnych tried, mozno sa ale doba zmenila, teraz nejake najnovsie info nemam, ale svoje dcery urcite do oddelenych tried nebudem davat. to porovnavanie proste ludia robit budu, aj keby sme boli neviem ako odlisne oblecene..... to je proste v ludoch, vidia dvojicky a uz porovnavaju. to nam liezlo na nervy teda pekne 🙂
ale asi aj vsetky dvojicky su ine... niektore si mozno lezu na nervy viac, ine menej.... poznam aj dvojicky, ktore este ked mali 20 rokov, tak chodili oblecene tak isto a to uz bolo teda dost divne 🙂

gemini2
26. feb 2012

@diid tak to hadam nie.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

juliagregor
26. feb 2012

pridam sa do debaty...ja si vobec nemyslim, že rovnake obliekani a spolocne spanie ma vplyv na rozdielnost deti a povah...
moji spia spolu, maju vlastne postele, ale su spolu, prve ked sa rano zobudia, tak hladaju brata a aj starsieho, su na sebe zavislí, ale dokažu byt aj bez seba...bežne ked su chorí, tak davam do skolky len zdraveho...
Simon vzdy zoberie zo skrinku hracku sebe ale aj Ajkovi...
debatu, ci rozdelovat deti do skoly sme mali na FB a su dievcata, co dali deti spolu, ale aj oddelene @jennys napisla velmi pekný clanok http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos... o skole
osobne deti rozdelovat nebudem

mamoka4
26. feb 2012

@adjka Ahoj, prepáč že sa ti ozývam až teraz ale rada kúpim nejaké vecičky výhodne pre moje baby. Aj my máme ujednováječné kočky... 🙂 ktoré budú mať v sobotu 4. marca prvé narodeniny 😎 🙂 🙂 . Máš niekde vecičky odfotené?? Napíš mi na IP.

mamoka4
26. feb 2012

Ahojte, baby....práve sme sa vrátili z jarných prázdnin a čítam Vás....inak o tej vzájmnosti dvojčiat a prepojenosti.. práve tento týždeň budú mať moje dvojky 1 rôčik a pozerala som videá a čítala denníčky čo robili moje staršie deti v ich veku...dcérka sa hrala s babikou, mackom...syn tiez mal svoju oblubenu hracku a obaja milovali zrkadlo....ani jednu z týchto veci nesledujem u Stelli a Lauri. Oni sa s hračkami hraju ale anií jednu nepreferuju nejako zvlášť. Oni celý den lozia jedna za druhou, vyberajú si dudlíky a pritom sa rehocú 😀 takže mám pocit, že si vystačia samé a neviažu sa na žiadnu hračku....
Veľa som o dvojičkách čitala, odborných knih, ale aj diskutujem s mamninami dvbojčiat....(aj teraz na dovolenkue som 3 maminy stretla/ a všetky hovorili že sú dvojčatá na seba veľmi naviazané...zhodou okolnosti všetky mali jednovaječné.Ani ja ich rozdelovať nebudem ani v škole či v škôlke ... a keď už nie kvoli škole tak kvoli praktickosti...mám školáka a ešte školkarku a vidím výhodu, ked baby budu raz v jednej triede. 🙂 A neskor by som ich podporovala individuálne v záujmoch, ktoré ich budú zaáujímať...

dana_l
26. feb 2012

@nana80 ako ostatne baby pisu, ani ja by som nebrala von ak sa same nepytaju. cim dlhsie v brusku tym lepsie.
mozno by praveze bolo krajsie mat oddelene narodeniny, nech sa kazdy citi "specialny" vo svojom dni.

gp2000
27. feb 2012

ahoj dievčata....tak nedopadli sme práve najlepšie u dokyho ☹ ,žial jedno bábo sme stratili,dnes na ultr.sme už videli len jedno a druhy vak prazdny a už aj nejaky scvrknutý.Aj ked mi pan doktor povedal pred mesiacom,že jedno je menšie a tiež mu nevidí srdc.činnosť....stále som verila na zázrak....že mu to srdiečko biť bude,že to som len skoro išla na ten ultrazvuk...no žial 😢 .Ale doky mi povedal,že to druhé babo je v poriadku,tak sa tešim z toho 😲 Tak sa s vami rozlučim,kedže už sa do diskusie pripájať nebudem...ale budem si čítať čo máte nove,ako vám detičky rastú a robia radosť,a budem sa tešiť s vami
Veľmi pekne ďakujem za rady,za odpovede,ktore som potrebovala počut 🙂

mamoka4
27. feb 2012

@gp2000 To mi je ľúto.... 😢 😢 ale teš sa na malinke...a prajem uspešné tehulkovanie. (Ked nám objevil dvojky Dr. mi povedal, ze je 30% ze 1 z nich moze zaniknut..)

1kwietocek1
27. feb 2012

Babenky,v akej polohe ste odpocivali,alebo spali v 3 trimestri??? aka poloha vam bola prijemna a aka vobec nie???? 🙂

dibik
27. feb 2012

@1kwietocek1 😀 tam ani neslo o to, aka poloha mi bola prijemna... mne sa dalo spat jedine na boku, ale nemozem povedat, ze by mi to bolo posledne dni prijemne 🙂... ale zase do toho 38. tt. som na boku spavala v pohode, az v nemocnici bol problem, ale mozno aj vdaka "velmi kvalitnym" matracom

korculka
28. feb 2012

ahojte dievcata, mozem sa pridat? v juni cakame dvojcata 🙂