Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dibik
9. apr 2012

@jankatinka Ahoj, to sme mali aj my... zmizlo to dako same od seba, ale obcas sme natreli holtovym kremom. pre istotu sa porad s pediatrickou 🙂

mamoka4
9. apr 2012

@jankatinka Ahoj´, naša Laurinka to tiež má, naša doktorka to označila ako detský ekzém a stále to natierame s krémom kyselina mliečna, ktorý nám zarobili v lekárni. Ale určite to ukázte Dr. 😉

silvinnka
10. apr 2012

maminky dvojiciek,neviete mi niektora odporucit sikovneho pediatra pre dvojicky v Bratislave?Pozeram kade-tade,neviem sa rozhodnut a nechcemist na slepo k niekomu bez odporucenia......DAKUJEM 🙂

mamoka4
10. apr 2012

@silvinnka V prvom rade, je dôležité, aby si mala pediatra blízko bydliska a aby si mala úplne bezprobklémový a bezbariérový prístup s dvojičkovým kočíkom priamo do ambulancie. Z tohto dôvodu som zvolila súkromnú doktorku, kde platíme ročný poplatok... 😉

silvinnka
10. apr 2012

@mamoka4 dakujem pekne,aj to som zvazovala....spravili mi celkom dobru ponuku v Procare....len ci nie je prvy rok zbytocne chodit k sukromnikovi,ak by sa narodili predcastne tak prve 3 roky sa chodi dospecializovanej ambulancie pre predcastne narodene deti,nie?

mamoka4
10. apr 2012

@silvinnka Ja chodím do Medifery, pani doktorka je zároveň aj imunologička, takže nám perfektne vie poradiť...a hlavne nečakáme dlho. Lebo strážiť 2 detičky, alebo ja 4 keď beriem všetky to sa faaakt nedá. 😒 Neuvažuj nad tým, že by boli predčastníci... 😉 mysli pozitívne ...moje su nar. v 37 tt. boli ako normálny novorodenci a chodime len do klasickej poradne. A doteraz su kojene - 13 mes. 🙂

dana_l
11. apr 2012

@jankatinka
na hydratovanie je dobra: Bioderma atoderm PP, A Derma Exomega, Eucerin Omega 12% ...
vždy vyskušať najprv na zdravej koži a potom až na exem.
Daju sa zahnať aj vzorky v lekarni.

anickao
11. apr 2012

@mamoka4 chcela som sa spytat alebo aj vsetkych mamiciek co uspesne kojite alebo ste kojili :D Dievcata maju pol roka a chcela som sa opytat ci aj vase dvojicky potrebovali aspon 2 krat niekedy 3x za noc papat??? idu spat o pol osmej a vstavaju o 6 rano medzi tym dva krat kojim. a ci zmenili nieco prikrmy? ako ste postupovali? mali ste dost mlieka aj ked ste zacali prikrmovat? Zatial som nedokrmovala tak neviem ci v noci vstavaju na hlad, alebo proste len preto ze potrebuju prsnik...lebo niekedy vyslovene len si pocucaju a zaspia...cez den jedia priblizne kazde 3 hod.

leon123
11. apr 2012

Ahojte,babenky,chcem sa opýtať na vaše hcg,ak si ešte pamätáte,bola som na 14 deň po ET na krvi a hcg bolo 2765 , sestrička mi povedala, že by to mohli byť dvojky. Je to možné mne sa to zdá málo. Ďakujem

janula18
11. apr 2012

@leon123 ja som mala 1462 na 13 po vklade. Takže to určite vizerá na dvojičky

leon123
11. apr 2012

@janula18 ďakujem za odpoveď,potešila si ma,aj vystrašila zároveň 🙂 Gratulujem k tvojím chalanom 🙂

celiakia
11. apr 2012

@anickao Ahoj ja som uz pol rocne deticky nekojila, my sme uz boli plne na nutrilone, Tiez chodia spat o pol osmej , ked mali pol roka este vzdy sa mi raz v noci budili na papkanie. Ked mali osem mesiacov boli sme ny vylete, a tam raz v noci sme im nedali mliecko ked sa zobudili, ale dali sme sa im len napit vodicky, aby neboli smedne. Do tyzdna sa prestali v noci budit a prespia celu noc. Vstavaju tiez okolo 6 a vtedy dosstanu mliecko. Vecer pred spanim im nedavam ziadne prikrmy , davam im len mliecko 210 ml.

brita
12. apr 2012

@leon123 To su podla mna dvojicky 🙂

mamoka4
12. apr 2012

@leon123 To budú dvojičky 😉

mamoka4
12. apr 2012

@anickao Ahoj, moje baby majú 13 mes. a napriek tomu, že večerajú krupicovú kašu + večerné kojenie sa stále 1x v noci budia ☹ myslím, že je to normálne a tovji polroční sú ešte dosť malink. To moje baby bývali v noci každá aj 3-4 x hore... ☹ Ja som mala do 10 mes. mlieka tolko, že nedostávali žiadne UM, ale asi od januára im v noci dávam UM, a zdá sa mi že lepšie spia...ja mám veľký problém ich odstaviť.....už by som aj prestala kojiť...lebo v noci odmietajú sunar...a chceli len mamine cici ☹ , ale ked k nim vstane manzel a da im flasku nie je problém ..... a samozrejme uz nemam mlieka pre dve velke baby. Veľa deti chce dlllho citiť vedľa seba maminu, ak máš mliečko určite nedokrmuj..aj ked je to ťažké...

klincek
12. apr 2012

@dana_l ahoj, ja viem, ze niektore maminy zvladaju aj viac deti a obdivujem ich za to..ja by som to nikdy nezvladla. ale zas na to clovek musi mat aj povahu, potom to inak berie. aj ked si niekedy hovorim, ze sa asi lepsie zvladaju 4 dobre deti nez 2 zle 😉.
ja som dvojicky vzdy chcela a ani teraz, ked sa ten zazrak podaril a uz viem, co to obnasa, by som nemenila. len som trosku dufala, ze to bude jednoduchsie, hlavne ked som na ne naozaj stale sama. ten plac ma ubija, vzdy som si myslela, ze spokojne dieta neplace, lebo nema preco..a mojim, nech sa snazim, ako chcem, asi stale nieco chyba-podla toho, co mi tu aj inde poradili, asi len ta pozornost (lebo som si ich tak naucila), ale aj tak..je to na prasky, ked vies, ze kazdy den bude aspon taky isty zly, ak nie horsi, ako ten predtym.
a velmi zle sa im zvyka na to, ze ich dvakrat denne neuspavam v kociku a nechavam ich chvilkami same..aj teraz vrestia bezdovodne, a to su v ohradke pol metra odo mna 😝

chruminka
12. apr 2012

@klincek trosku som citala co si pisala v prvom rade hlavu hore , myslim ze vsetky maminky maju stavy ked uz nevladzu alebo su z nervami na dne.
Citala som ze ti deticky spavaju dobre cez den len v kociku. Aj u nas to bolo asi do cca 10 mes. ani uz neviem kedy to zacalo, ale tiez som bola z toho riadne vycerpana, predca len je super ked dieta zaspi v postielke a mamina ma chvilku pokoj a moze si aj co to porobit alebo oddychnut.
Ja som to riesila tak ze som ich uspala doma v chodbe (alebo v izbe pri otvorenom balkone, lebo na balkon sa mi kocik nezmestil) a ked zaspali nechala som ich tam spat, deti boli na vzduchu a spokojne a ja som mala klud.Ked sa zacali preberat a mrncat a este nebol ich cas vstavania zasa som trosku pokocikovala hore dole a hotovo. Sranda bola ze jedna milovala toto hore dole uspavanie a druha zaspala az ked som prestala hybat kocikom 😀
Okolo 10 mes. sa same preorientovali na postielku, boli sme 3 dni u nasich a tam kocik ostava v kocikarni, bolo zle pocasie nikomu sa nechcelo ist kocikovat (neviem ci aj neboli chore) a tak chceli nechceli museli ist spat do postielok aj cez den a 3 dni tam normalne spali v postielkach bez nejakych revov (deti velmi rychlo pochopia ze su ine podmienky 😀 ) a tak sme to doma vyuzili a robili tak ako u babky a sama sa cudujem ale fungovalo to! Ale musi prist ten spravny cas lebo som to uz predtym skusala asi 100x a stale revali nezaspali alebo spali len 30 min.....
A podla toho co citam mas aj ty velmi spolocenske deti, potrebuju stale okolo seba vela ludi a podnetov....ja som to riesila tak ze sme sa vela stretavali s kamoskami ci u nas ci u niekoho, vtedy boli deti uplne ukazkove.
No a ked sme boli same tak nam stale vyhravala nejaka detska muzika, ja som sa s nimi trosku pohrala zaspievali sme si popr. som im zatancovala (nesmejte sa vsak ma nikto nevidel a urcite to robite viacere tiez 😀 ) potom som odbehla porobit dake drobnosti (skladanie sucheho pradla,alebo vyvesenie mokreho, poumyvat dlazku....take sup sup veci) a ked som musela byt v inej miestosti rychlo som danu cinnost porobila a uz som bola opät na chvilku pri nich , alebo som pri nich na zemi sedela a citala som si a im stacilo ze som pri nich 😉
Myslim ze si len musis najst sposob aby si sa im venovala ale nie na 100% treba ich nechat aj trosku nech sa zabavia same a ty bude len v ich blizkosti....nase si v tomto veku uz zacina brat hracky alebo sa poprevalovali cez celu izbu a potom sa niekde zasprajcli a jedovali sa 😉
Pisala si tusim ze pouzivas ohradku toto som ja nikdy nemala do cca 6 mes. kym sa neotacali boli vo velkej postielke v obyvacke -spolu tam mali kolotoce a hrazdicky a ine co najhlucnejsie (nase od malicka miluju hudbu a hluk 😅 ) hracky ale ako nahle sa zacali prevalovat tak sup velke palony a neskor penove puzzle na zem a tam im bolo veru sveta zit...mozno potrebuju aj tvoje deticky len viac priestoru, vsak skusaj a uvidis.
Prajem vela vela trpezlivosti a pozitivnej energie budeme na teba mysliet a ver urcite sa to zlepsi! 😵

leon123
12. apr 2012

@brita
@mamoka4 ,kočky moje,no uvidím v stredu....strašne sa tomu teším,vždy som chcela štyri deti,teraz mám jedno,ale po sekcii nemám všetko v poriadku zato sa bojím mať dvojky 😔 ,ďakujem 🙂

betina1984
12. apr 2012

@klincek vrestia lebo nevedia rozpravat. To je ich forma komunikacie. Paulinka je dobrunke dievcatko, ktore place len ked je hladna, alebo sa jej chce buvat. Filip vresti ten ostatny cas, len tak, lebo sa mu chce. Tri noci sme ho len nosili, lebo sa mu nechcelo spat. Hold, nemam obe dobre, uz som si zvykla.

klincek
12. apr 2012

@chruminka dakujem za radu a povzbudenie. tusim si vacsina maminiek mysli, ze sa im venujem az prilis, a ja som si dlho myslela, ze nie dost..ale mate asi vsetky pravdu. asi je to prilis a asi prave to je zle..
uz skusam zmenit system. poobede uz nekocikujem, spia v postielkach. niektore dni je to uplne nanic, ale najnovsie tu hodinku uz vydrzia obe, mensia dnes spala hodinu a pol.
tiez som rada, ked sa k nam pyta nejaka navsteva.. ked maju kamosky cas, vzdy si to zariadim tak, aby mohli prist a baby maju spolocenske vyzitie 🙂, maju to fakt radi.
odbiehanie kvoli drobnostiam v domacnosti uz tiez skusam. vcera sa mi podarilo oprat a vyvesit plienky, dnes povysavat - ale to zo zufalstva, ze revali v postielkach - tak som ich nechala, zapla vysavac a pri tom pospali..aspon viem, ako nabuduce na ne 😀. hudba tiez trosku pomaha, ale skor, ked im pritom aj spievam, a cely den nemozem, po hodine ma boli hrdlo..
ohradku sme postavili pred velkou nocou, a je fakt velka, miesta v nej musia mat dost. este nelozia, len sa pokusaju, a aj keby, maju sa kam pohnut, a neskor ich budem pustat aj po byte, pod dozorom. podla mna sa situacia ciastocne zlepsi aj ked u zacnu liezt, lebo teraz sa dost jeduju aj ked skusaju a nejde im..no uvidime.

klincek
12. apr 2012

@betina1984 vidis, ty nemas dobre jedno, ja obe..mne len ide ten vreskot strasne na nervy, lebo 8 mesiacov je fakt dlho. keby to bolo parkrat za den, akoze si nieco pytaju, tak jasne ze je to normalne, ale oni dokazu revat v kuse, bud naraz, alebo postupne.
no a problem je aj v tom, ze ak aj maju nejaky problem, tak ja uz som taka zmagorena, ze na to hned nepridem, prave preto ze vrestia stale..mensiu asi uz dva dni bolia zubky, a ja som jej dala nurofen len dnes rano, lebo som to skor nedokazala odpozorovat. pretoze mrnci furt..a to uz nie je sranda, trapila sa chuda urcite.

daliana
12. apr 2012

@klincek S tým vysávačom máš pravdu! To som ti minule zabudla napísať. Moji sú vždy najlepší, čiže najtichšie a najdlhšie pospia práve v deň keď vysávam. Aj keď nepospia úplne vždy, majú z vysávania a umývania neskutočné kino. Takže jediné čo mám v byte ozaj vždy čisté sú podlahy 😀

chruminka
12. apr 2012

@klincek @daliana
presne na to som aj ja uplne zabudla vysavac ich vzdy uspaval mozno aj preto ze aj mna ako tehotnu ked mm vysaval vzdy som zalomila 😀
raz sa mi stalo ze obe boli strasne umrncane ale ja som potrebovala surne povysavat , medzitym som ale zistila ze jedna sa dokakala ale uz mi chybala povysavat len jedna izba tak reku dovysavam hadam za 5 min. sa ritka nezapari....no a kym som skoncila obe babule tvrde ako stolverky takze sa prebalovalo az po vyse hodiny ...a ritka nebola zaparena 😉
@klincek fakt verim ze to bude lepsie a lepsie baby sa neskor aj zahraju a potom aj spolu aj sa pobiju 😀 a ty si v klude aj kavicku vypijes
uplne chapem ze si t toho revu zmagorena ja som tiez bola a obcas este aj som, mna vzdy rev znervoznoval hlavne ked som nevedela preco revu ked mali byt ok....a potom som sa tak znervoznila ze to uz islo vsetko dolu vodou....nastastie mam vela super kamosiek ktore ma vzdy povzbudili a ukludnili (ja som tiez strasne spolocenska dusa len medzi ludi sa hrabem 😅 ) a aj sem na kona som sa chodila "vyplakat" a to mi tiez moc pomohlo 🙂

jankatinka
12. apr 2012

babulky, nemáte recept na debku, totálnu ,,

klincek
12. apr 2012

@jankatinka, mam, Persen 😉.
ale vazne..su to bylinky a strasne to upokoji, ale neuspi a nezmagori. ale staci naraz jedna tabletka, len keby bolo fakt zle, tak dve naraz. vycisti ti to hlavu a budes moct v klude uvazovat, ci vobec je problem, aky konkretny a co s nim...
a este pomaha cokolada a zmrzlina a odtrhnutie sa od deti a vypadnutie niekam. sama, pripadne s kamoskou, a a spon na dve hodiny. mozno aj na dlhsie, ale neviem, mne sa zatial viac ako na dve hodiny nedalo-aj to sice vyuzivam na nakup oblecenia babam, no ale aspon ich nemusim pocuvat revat 😝
mozno na teba ide aj jarna unava, dopln vitaminy a chod castejsie von, ked je pekne. to pomaha urcite. treba poskusat. a ked uz nic ine, tak stiahnut pol flase vina a spat cely vikend. ale ak mas deti, asi nehrozi..

betina1984
13. apr 2012

@klincek aj moja mala bola zo začiatku hrozná. Dokázala revať do polnoci v kuse a o 4.00 už bola vyspaná. Sme si s nou užili. Potom bol uvrešťaný malý a ten je dodnes. Paula je dobrunká. To sú také obdobia, treba to len vydržať. Aj ja mám niekedy stavy, že by som ich najradšej nemala, ale keď sa na mňa usmejú, no zožrala by som ich. Asi máš tú smolu, že máš nervóznejšie deti a nespokojné, to prejde. Ja viem čo to je. A ešte mám doma tretie dieťa, ktoré mi vie tiež poriadne osladiť život. Ten rev pokiaľ nie je od bolesti, treba prehliadať. To už rozpoznám, kedy plačú z nudy a kedy ich niečo bolí.

smejko
13. apr 2012

@celiakia ahoj, pisala si ze sa ti paci BJ CIty MIni. Od neho lepsi, aj so zdvihanim noziciek je Elite, my ho mame a mozem ho vrelo odporucit. VIdela som ho teraz aj na bazare, skus kuknut 🙂

zajkka
13. apr 2012

prosim vas,aký je rozdiel medzi týmito croozermi?
Croozer Kid for 2
Croozer Kid 2
CROOZER KID 2
-ten prvy stoji 320eur a tie dva su po 420....nechapem a zaroven vam vopred dakujem 😉

klincek
13. apr 2012

@betina1984 ja uz vacsinou tiez, plac od bolesti je iny. ale niekdy uz som taka osprostena od toho revania, ze mi to chvilu trva. a zas nechcem, aby sa trapili, idu im zubky, to je urcite ostara..
no teraz keby si ich videla. hojdaju sa na styroch, mensia brble, sem-tam zamrnci, vacsia huci furt-jeduje sa, ze jej este nejde liezt. od rana sa striedaju, ked nehucia, aspon mrncia, nemam chvilu klud. uz aby sa rozbehli, hadam ich to trosku zabavi.
fakt zavidim mamam, ktorym sa deti spokojne hraju aspon 10 minut v kuse. no ja som vraj tiez bola zla, tak to mam za to. len preco dvojmo? ☹

betina1984
13. apr 2012

@klincek aj ja s manzelom sme taki nervaci boli, on revaval do troch rokov. Moji sa aj prehraju, pustim im kolotoc, kukaju nan, hrkalky a tak, zabavia sa. Alebo ich dam na bruska, kukaju na seba a vypravaju. Ty uz mas vacsich, uz aj sedia, lozia, mojich musim nosit. V tom mas vyhodu urcitu.