Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mia117
4. jún 2012

@eeska ahoj aj ja som sa to dnes dozvedela 🙂 a taktiez prve co ma napadlo, pozriet kocik 🙂 🙂 lebo uz som mala vybraty pre jedno 🙂 tak mi treba 🙂

kkatka113
4. jún 2012

JEj, kolko kociek tu pribuda, super 🙂 Ako sa inak mate a citite? Ja uz koncim prvy trimester, ale unava ma zmaha stale strasna....vzdy z roboty ponahlam domov a lahnem a lezim a docerpavam energiu az do rana kedy vstanem a idem opat do roboty...zda sa mi ze posledne dni sa to trosku lepsi, ale nie nejak moc rapidne, tak pomalicky postupne...a nevolnosti mavam, kazde rano a niekedy aj vecer objimam misu, ale to patri k tehotenstvu tak dufam ze to skoro prejde...drzte sa vsetky, nech babatka pekne rastu 🙂

kkatka113
4. jún 2012

@mia117 JEj aka fotka, aj ja mam u seba v albume a tiez cakam jednovajecne, tak pripadne pozri a gratulujem 🙂

angieska
4. jún 2012

@eeska no či budú jedno alebo dvojvaječné nevieme ani my a podľa lekára to presne určia len z DNA testov, takže je nám to jedno 🙂 vieme len, že to budú dievčatká - teda ak niečo úplne divoko neskrývali, pretože to boli jasné dievky na ultrazvuku 😵 každá ma svoj plodový obal aj placentu, čo môže byť aj u jedno aj u dvoj-vaječných, takže sa tešíme hlavne, že sú v poriadku a keď sa narodia, uvidíme, či budú úplne rovnaké, alebo ich rozoznáme hneď 🙂

mia117
4. jún 2012

@kkatka113 kraasne 🙂 a ako sa citis? si na rizikovom, alebo chodis do prace? vybrala si si uz nejaky kocik? asi vela otazok naraz coo? ale som este v soku z toho 🙂 🙂

kkatka113
4. jún 2012

@mia117 Chodim do prace ale k doktorke na ultrazvuk pekne kazde tri tyzdne cize celkom casto, nechce nic zanedbat, vsak ja sa nestazujem, som len rada 🙂 Do prace chodim, som si povedala ze kym nemam take velke brusisko a nic mi nie je, tak je celkom fajn byt medzi ludmi, a robim pri pocitaci, cize cely den sedim, tak sa to da vydrzat...zatial 🙂 Heh, a kocik, no to som zatial nevybrala....to ma este casu, ale ked som to tak pozerala tak sa mi celkom pozdavali tie co maju vanicky tak nad sebou, lebo vyzeraju byt take spratne, ale to bol len prvy nahlad, este si aj nechame poradit a podobne....no ma to cas a takto skoro to urcite nejdeme riesit, najskor o par mesiacov 🙂 No chapem ze si v soku, ja som tiez najskor bola, ked som sa to dozvedela u doktorky tak som neverila, a sme sa s manzelom zacali tak tesit, ale prve pocity boli velmi zmiesane, ale doktorka mi povedala ze je to osud, lebo sme prisli pred pomerne kratkym casom o dievcatko v 31tt, tak dve deticky naraz budu taka odmena za ten smutok co sme si zazili, cize to beriem ako ze to takto ma byt a bude to sice narocnejsie, ale aj velmi radostne, a ma mi kto pomahat, tak ale uz nech sme tam a mame pri sebe drobcov 🙂

zabka299
4. jún 2012

@mia117 ja som nemala zrovna bezproblemove tehotenstvo, najprv hematom, potom v druhom trimestri asi pat tyzdnov spinenie, ale v nemocnici som nebola 🙂 a potom od 27tt prisny kludovy rezim koli skratenemu krcku, a od 32tt v nemocnici a budem tu az do porodu, ale som rada ze som tu nemusela byt dlhsie 🙂
Drzim palce nech je vsetko ok, bez pobytu v nemocnici 🙂

mia117
4. jún 2012

@kkatka113 moja to mi je luto s dcerkou ☹ ☹ ale zato vam hned poslala dalsie 2 deticky 🙂 🙂 ja som momentalne na pn, ale rozhodujem sa ci by som nesla aspon na par mesiacov do prace, no uvidim co na to dr. chcela som ist tak od 3 mesiaca do 6mes. kedze potom uz by to bolo asi riskantejsie, aj kvoli unave a dvojicky sa aj tak asi predcasne rodia, samozrejme su vynimky.tiez sa bojim tej narocnosti, ale zvladneme to, no nie?? 🙂 nehovoril ti ze jednovajecne su rizikovejsie ako dvojvajecne, mne take cosi povedal, tak sa trosku bojim, ale samozrejme myslim pozitivne a nejdem si nic zle pripustat 🙂

mia117
4. jún 2012

@zabka299 moja teda tak sa tam drz s miminkami aby bolo vsetko v poriadku, tiez sa toho obavam aby bolo vsetko v pohode 🙂 🙂 ale treba mysliet pozitivne 🙂 🙂 vela zdravicka prajem, nenudis sa tam moc??

kkatka113
4. jún 2012

@mia117 Ano, jednovajecne su rizikovejsie, lebo maju len jednu placentu ktora musi pracovat za dvoch, co je pre telo narocnejsie, teda myslim 😀 A je tam riziko takeho nejakeho transfuzneho syndromu, to je ze jedno babo rastie na ukor druheho a to druhe nepribera....ale vraj sa to da nejak riesit ak to skoro podchytia cize to je hlavne...a nestane sa to vzdy, tak treba mysliet pozitivne 🙂 A jasne ze to zvladneme, bude to supeeeer 🙂 Ozaj, a neviete vy skusenejsie ako je to s materskou? Pri dvojickach ide zena na materku skor alebo tiez tych 6 tyzdnov pred porodom?

mia117
4. jún 2012

@kkatka113 kukala som ze budeme mat dlhsiu matersku cca 43 tt a na matersku asi 6/8 t pred porodom 🙂 aspon tak som kukala myslim, jasne ze nam to dobre dopadne, budu sa musiet podelit pekne o papanie 🙂 🙂

kkatka113
4. jún 2012

@mia117 Tak tak, nech sa uz teraz ucia sa delit o papanie 😀 Mne uz inak tak rastie brucho....predtym to bolo vidno na mne snad od siesteho mesiaca, a teraz mi brucho uz riadne vytrca mam pocit, sa obavam ako to bude vyzerat ku koncu, ale tak pocitvo kremujem a hlavne nech je drobcom dobre....ale bude to narocne to brusisko vlacit v poslednom trimestri 😀

zabka299
4. jún 2012

@mia117 ja si hovorim ze uz sme dostali inekcie ns rychlejsie dozretie pluc, chalani uz maju tak cca kilo a tristvrte, predoperacne tiez uz mam tak ze uz by malo byt dobre 🙂 a nuda tu je, ale stale sa utesujem tym ze som tu nemusela byt cele tehotenstvo 🙂
A dakujeme 🙂

kkatka113
4. jún 2012

@zabka299 Drzim aj ja palce a super ze ta uz takto pripravili keby nieco....jasne ze lepsie vydrzat co najdlhsie, a drzim palce aby si to este par tyzdnov potiahla, ale ak nie a narodia sa coskoro tak v 33.tyzdni by to uz malo byt fajn 🙂 V kazdom pripade aj ja ti zelam nech babatka este vydrzia 🙂

mia117
4. jún 2012

@zabka299 tak to tam nejak vydrz, hlavne aby boli chlapci v poriadku 🙂

maklu
4. jún 2012

Ahojte všetkým budúcim mamám dvojčiat veľmi držím palce a želám čo najmenej problémov v tehotenstve, mne sa tehotenstvo s dvojčatami páčilo viac ako pri staršej dcére. Pri dvojkách som pribrala len 14 kg, pracovala som do 33 týždna, a rodila som na začiatku 38 tt.
A ku kočiaru moje skúsenosti - kto chce tandem jednoznačne odporúča, BJ city select - úžasný kočík, teraz mám Icandy peach - je síce skladnejší ale čo sa týka detí a ich komfortu horší.

mia117
4. jún 2012

@kkatka113 teda ani nevrav, to sa mame na co tesit brusko ako slon 🙂 🙂

mia117
4. jún 2012

@kkatka113
@zabka299 dobru noc, uz idem off pekny vecer, zatial sa majte pekne

dusika11
4. jún 2012

@luciaf13 ahoj my sme nesli...dufam ze ste vsteko stihli..ozyvam sa teray preto lebo mi deti rozbili notebook dnes mi ho opravili..

zabka299
4. jún 2012

@kkatka113
@mia117 dakujem baby 🙂

evasbk
4. jún 2012

Ahojte buduce dvojmaminky 🙂 Držím vam silno palčeky, aby ste vydržali 3v1 čo najdlhšie a bez problémov. 😉 Hlavne vela kludu a pohody. Mna všetci dr strašili, že budem rodiť predčasne a nakoniec som rodila v 38tt 😉

mia117
5. jún 2012

@zabka299
@kkatka113 dievcata ako ste sa vyspali? ja teda nic moc, som to celu noc predychavala, je to sok, samozrejme, ze sa tesim, ale asi to bude par dni trvat. 🙂
@zabka299 ako v nemocnici? vsetko v poriadku?
@kkatka113 ty sa drz v praci 🙂 pekny a rychly pracovny den 🙂

mia117
5. jún 2012

@evasbk ahoj, dakujeme za ukludnenie, teda ty uz mas velkych betarov 🙂
posluchaju? a ako spavaju? budia sa rovnako, ci to by som asi vela chcela, hm? 🙂

evasbk
5. jún 2012

@mia117 Tak to by si asi naozaj vela chcela 🙂 , teda aspon od mojích detí. Konečne sa mi podarilo, že už tri mesiace chodíme spávať narovnako. Cez den je to cirkus, Paťko radšej spáva v kočíku vonku a Maťko v postielke doma 😒 Ale všetko sa dá ked sa chce, len druhí si myslia že dvojky robia všetko narovnako.

mia117
5. jún 2012

@evasbk no ved prave toho som sa obavala a ocakavam, ze to tak asi nebude 🙂 ach jo, no co uz zvladnem to 🙂

evasbk
5. jún 2012

@mia117 Jasne že to zvládneš, na začiatku je to ťažké, ale potom ked si nájdeš systém , tak to bude len krásne 🙂 Ja by som nemenila. Tie rána ked sa zobudia a usmievajú sa na mna a možem si vystískať dva pokladíky, nádhera 🙂 Ja mám dvoch chalanov, všetci v okolí prevalovali oči a lutovali ma, ale možem povedať, že mám s nimi možno menej roboty ako jedna maminka s jedným babatkom 😉

mia117
5. jún 2012

@evasbk dakujem si zlata, uz sa tesim na pokladiky 😉

maklu
5. jún 2012

@mia117
ja som veľmi dlho predýchavala to, že budú dve, ja som nečakala už ani jedno a zrazu... no spočiatku ako píše evasbk je to ťažké, ale neskôr je sa vyhrajú, nie je snimi až o toľko viac roboty. a je to úplne iné ako mať 1, uvidíš koľko sa nasmejete ako sa budú na sebe smiať a komunikovať. moj postreh a to čo mne velmi pomohlo vytvoriť pevný režim a nikomu nedovoliť ho narušiť.

mia117
5. jún 2012

@maklu dakujem, budem sa snazit aby som to zvladala 🙂 aj sa na to zacinam moc tesit 🙂 🙂

magdi21
5. jún 2012

@kkatka113 ide rovnako6tt pred termínom, akurat ju pobera dlhšie 8-9 mes...