Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
2. júl 2012

@sloto Ja mam tiez spolocnu placentu a dva vaky, jasne, musia to castejsie sledovat, ja chodim kazde dva tyzdne a povedali mi viaceri doktori ze keby nahodou nastal ten transfuzny syndrom, tak to vedia zachytit aj v intervale tych troch tyzdnov, tak dufam ze to tak naozaj je, ale samozrejme verim ze bude vsetko v poriadku a nic sake sa diat nebude...ale ak by nahodou tak to vraj stihnu podchytit...tiez uz mam pocit ze som uz teraz uplne nemotorna a brucho mam velke, aj ked som moc nepribrala, ale zas ja som nebola pred otehotnenim ziadne sparatko :DTak sa drz, nech vsetko ide nadalej ako ma 🙂

sonia1501
2. júl 2012

@ritusuk ahoj, aj mne povedali v nemocnici, ze staci kazdy treti den, doktorka pediatricka hovorila, ze staci kazdy druhy den, no ked dievcata uz mali po viac ako 3kg zacala som ich kupat kazdy den. Aj ked neboli a nie su vobec spinave lebo zadocky im umyvam po kazdom kakani pod tecucou vodou, tiez to beriem ako ritual /a oni tiez/ uz si na to tak zvykli, stale uz len cakaju kedy ich vykupem, potom sa pekne napapaju a v pohode ich uz len ulozim a oni hned aj zaspia. Dufam, ze im to tak aj ostane. Aj ked ten plac pred a po kupani nejako vydrzim, ale ked uz dostanu jest tak su ako medík.
..inac co znamena ze " tukanie na celo" ?
Aj my mame Zoju :o)
Drzim palce, aby ste deticky zvladali v pohode

sisi79
3. júl 2012

@ritusuk my sme na Slovensku byvame u mojich rodicov takze trochu pomoci mame ale zas mm chodi na tyzdnovky tak zas to je horsie neviem co je lepsie ze sme u nasich ale vidime sa s mm len cez vikendy alebo keby sme boli my spolu ale zas by nam nemal kto pomoct...no a o tom tukani na celo mi ani nehovor ked niekomu poviem ze som tehotna tak kazdy na mna pozrie zhrozenym pohladom akokeby som isla spachat samovrazdu 😀

ritusuk
3. júl 2012

@sisi79 vsetko ma svoje pre a proti...my sme spolu sice denne a velmi si vazime tie chvilky co sme osamote a uvedomujem si, ze za chvilu pominu aj tie...preto nam pridu striedavo pomoct obe starke a aj drahy si zoberie mesiac dovolenky...bude to fofr, ale zvladneme to...obe 🙂
@sonia1501 ja ich teraz tiez musim omyvat denne, lebo uz aktivne lezu, Samko uz takmer chodi a splha sa na vsetko co vidi a Ninka zas preferuje plazeno-lezenie...inac ma rozosmiali v child centre, ked som nevedela na to najst to spravne slovo, oni to tu volaju commando style 😀 😀 😀 Mas pravdu, tieto ritualy velmi pomahaju, kazdy si musime nieco najst, ja som ich skor rozptylovala tym kupanim ako naopak 😀 Takze u nas o pol deviatej mliecko a dovi dopo, hop sup do postele a do 15 min.spia...dodnes nechapem ako je to mozne 😕 Pockaj, mozno mi to tretie vynahradi 😀 Tukanie na celo? To su vsetky tie velavravne pohlady, ked ludia vidia, ze som tehotna a ideme s dvojcatkovskym kocikom...prevracanie oci, povzdychy a reci typu 'posmyklo sa'...mozem vsetkych ototo 😎

silvinnka
4. júl 2012

@kacena85 ja som objednavala z mocenku kociarpre svoje dvojky,narodili sa teraz 31.juna (blubleride indie twin) maximalna spokojnost,lahko ovladatelny a vsade sa snim pekne zmestime 😉 ,pani ktora nam vybavovala objednavku,bola velmi mila a prijemna ,do 3och dni sme mali kociar doma...

silvinnka
4. júl 2012

@lubka_to ja som rodila pred 5timi tyzdnami cisarskym(v spinali) ziaden macaci chrbat sa nerobi,sedis nic viac....po spinali Ta postavia po 12 hodinach a hned mozes ist za detmi...ja som rodila vo stvrtok o 19:20 a v pondelok rano ma prepustili,po dvoch tyzdnoch som nevedela,ze som rodila....dokonca po spinali som nemala ani ziadne bolesti hlavy(sikovna anesteziologicka) 😉 ....je sice neprijemne,ze vsetko pocujes,ale sśnazia sa s Teboukomunikovat,vypytuju sa hluposti na mena deti atd. aby si sa nato nesustredila ....nic nevidis,nemas ako,tam ze od prs mac vysoku plachtu ...hned ako vyberu deticky a sú o.k ti ich ukazu a prilozia,krasny pocit....takze spinal je pohodicka 😉

sisi79
4. júl 2012

@ritusuk a ako zvladas tehotenstvo?ja zatial celkom v pohode dufam ze to tak vydrzi predsa len uz to nie je take kludne ako pri dvojickach aj ked vtedy to mozno bolo rizikovejsie ale zas ked som potrebovala som si oddychla co teraz veru nehrozi 🙂 a tiez sa bojim ze ked malych dviham tak aby som zas neposkodila tomu moju drobcovi v brusku no ale hadam vsetko dobre dopadne - musi! 🙂 🙂 🙂

brita
4. júl 2012

Ahojte mamicky dvojiciek, prosim vas o info, od ktoreho tyzdna ste zacali chodit na CTG a ako casto vam kontrolovali prietoky ( to vam kontroloval uz porodnik ci vas gynekolog) A este v ktorom tyzdni ste rodili. Mne sa to uz krati, tak sondujem, co ma caka. 😉

@silvinnka Ahoj moja, tak citam, ze uz si s detickami domka. Tak srdecne blahozelam. 😉 😉 😉 Isli aj do inkubatora alebo nebolo treba?

dibik
5. júl 2012

@brita Ahoj, na CTG tusim prvykrat v 34.tt, potom v 37.tt do nemocnice a v 40.tt porod.

janula18
5. júl 2012

Tak dnes majú naše dvojky jeden rôčik

brita
5. júl 2012

@dibik Ahoj Dibik, to fakt si rodila az v 40. tyzdni? To ti nechali babatka v brusko az tak dlho? A rodila si prirodzene ci cisarom?

iwa1
5. júl 2012

Ahojte babule,
ako zvladate tie tepla? lebo ja mam pocit, ze umriem 😖 zacali mi opuchat nohy a aj ruky a neviem sa ulozit, sompodrazdena,cosi doma pekne vzdy odskakavaju ☹ zat ☹ ial maju so mnou trpezlivost...ale som zvedava ze dokedy 😕 😀

risieli ste uz kociare? ja saneviem rozhodnut a cas sa nam krati 😕

iwa1
5. júl 2012

@lenka112 asi jedno,lebo ja som mala v 6tt na teste dve //- ale take silne,ze az.... pri predchadzajucich tehu boli slabucke do 8tt 😉 ...ale hlavne nech su zdrave 😉

iwa1
5. júl 2012

@lubka_to spinal je v pohode,neboli a hned zabera a po 12 hodinach mozes chodit -aj to vyzaduju po tebe 😉

iwa1
5. júl 2012

@kkatka113 ja som na amnio bola,lebo ziadne sono ti chromozomy neporata 😉 sla som tak kvoli pokoji v dusi...ked uz mam mat 5 deti, tak nech su drobce zdrave 😉 ...mne ta amnio co sa tyka pomeru klud/odber dala vela...potrebovala som vediet, ze su baby zdrave 😉 a teraz len dufam, ze to dokopeme aspon do 36tt 😀
amni je ale pre baby,ktore su rozhodnute v pripade pozitivnych vysledkov ukoncit tehulkovanie 😒 co som bola ☹ ...chvalabohu sme zdravucke a morfologia nam to len potvrdila 😀

iwa1
5. júl 2012

@dataline caka ta amnio z dovodu veku?

iwa1
5. júl 2012

@dadanr morfologiu mas"povinnu"a sluzi na presne zmeranie, vylucenie vyvojovych chyb plodu...robi sa okolo 20tt...4D si platis sama a je to nadstandard - take pekne video s pohybom babatka 😀 my sme boli na kombinacii 4D amorfo u MUDr.Holana a bolo to nadherne...zmeral nas,pozreli sme mocovy mechur, srdce,prietoky, pupocnu snuru ,mozog, dokonca oci a zuby 😀 😀 😀 a ze sme teda obe baby 😀 a potom nam v 4D ukazal tvaricky oboch:
1. foto je 3D v 17tt oboch
2. foto je 4D v 23tt plodu B 😉 -telefonuje 😀

lenka112
5. júl 2012

@iwa1 Ďakujem 🙂 Aj ja hovorím, že dôležité je zdravie. Či už to bude jedno alebo dve bábätká, budeme ich ľúbiť rovnako 🙂

iwa1
5. júl 2012

idem varit segedinsky 😉 😎 zatial sa majte a drzme sa 😉

iwa1
5. júl 2012

@lenka112 presne tak 😉 aj ked teraz sa rodi strasne vela dvojok 😀

iwa1
5. júl 2012

@janula18 gratulko malickym velkacom rocnym 😉 su podarení 😀

lenka112
5. júl 2012

@iwa1 Tak u nás je to každú generáciu aspoň jeden párik 😀 😀 😀 Ale dvojičky má už manželov brat, tak nás to asi obišlo. Ale potešila by som. 🙂 A veľmi.

janula18
5. júl 2012

@iwa1 dakujem, pozerám že ty už tri detičky máš a teba dvojičky, klobúk dole. Ja sa obávam ako finančne zvládneme tri deti, ale nejak sa budeme musieť popasovať.
Gratulujem k dievčatkam, hlavne aby ste to dotiahli do úspešného konca a nech ste zdravé

iwa1
5. júl 2012

@lenka112 tak nas to prekvapilo, lebo u nas dvojky nie su 😀

iwa1
5. júl 2012

@janula18 no neplanovane sa podarili a nemala som silu ist na interupciu 😖 ...ked sme schopní vychovávať tri, tak sa hádam tieto dve susky zvezu 😀 😀 😀 ..aj teraz je to financne narocne, hypoteka keby nebola, tak pohoda lesna, ale co uz...su aj horsie veci 😀 😀 😀

janula18
5. júl 2012

@iwa1 však hej. Len aby zdravie bolo a ostatné príde. Budete mať taký malý babinec doma. Držím palce

iwa1
5. júl 2012

babulekolko ste za tehu pribrali? my mame + 5 kg zatial a teraz posledne dva tyzdne chudneme, lebo mi nechuti jest v tom teple -len ovocie a ked sa najem, tak mam problem sediet 😠 😀 bolia rebra 😀 kedze baby sedia 😀

iwa1
5. júl 2012

@janula18 ved to, ze sme sa tesili, ze aspon jeden chalanisko by mohol byt,ale su babule 😀 😀 😀 bude veselo-skoncime s plienkami a zacneme s vlozkami 😀 😀 😀

janula18
5. júl 2012

@iwa1 super napísané. Ja mám zase samých chlapcov, tiež som dúfala že jeden z nich bude baba. Teraz muž stále vymýšla že teda ešte to dievčatko

iwa1
5. júl 2012

@janula18 a co Vam brani? 😉 dievcatka su tatove princezny 😀