Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivkamaco
7. júl 2012

@timmka ahojky,myslis ze sa nemas coho mna tiez dost bolievalo podbrusko aj brucho,doktorka povedala ze je to normalne,ze drobci si robia miesto dala mi Magne B6,mozes si ho kludne kupit v lekarni ja ho beriem od zaciatku stale 3krat denne,takze podla mna sa nemusis bat,samozrejme spytaj sa na najblizsej poradnicke ci je vsetko ok aby si bola kludnejsia,drzkaj sa

timmka
7. júl 2012

@ivkamaco dakujem, potesila si ma, ja beriem ale iba jednu tabletu magnezium oxide 420mg, tak neviem ci si mozem zvysit davku ... nevies nahodou?

ivkamaco
7. júl 2012

@timmka fuu tak to neviem,take som nemala ale skus sa opytat v lekarni,ale zavolat sestricke,mne este doktorka dala aj Nospu,keby ma velmi bolelo,ja som niekedy ani chodit nemohla tak ma to bolelo,

jujulinka
7. júl 2012

@timmka ahoj, aj u mna to zrazu okolo 16tt zacalo, zacala som mat tlaky v podbrusku pri chodzi az odspodu a lekarka mi dala tiez magnezium, mam ciste magnezium Galvex, 500mg 3x denne a kedze mi tvrdne maternica, tak musim lezat a v pripade, ze sa mi tvrdnutie zhorsi, lekrka mi povedala, ze mozem zvysit davku magnezia az na 4x denne po 2 tabletky. Ale davam si tak 4x denne po 1tbl.

jujulinka
7. júl 2012

@silvinnka ahoj, vidim, ze si z BA, kde si rodila a kto ti robil cisarsky? A bola si so straostlivostou o teba a o babatka spokojna? Uz si pomaly robim prieskum. Ja by som chcela rodit na Antolskej, len nemam tip na doktora na cisarske, teda ja by som uprednostnila cisarsky.

timmka
7. júl 2012

@jujulinka ok, dakujem velmi pekne, v pondelok si pojdem kupit ciste magnezium a budem brat 3x1, ste zlate, ono aj ja citim ako ma naduje a brusko je tvrde, ale o chvilku to prejde, len ta bolest pod brusko smerom dole ku kcku ma znepokojila a mala bolest ako pri menzes, ale vacsinu to citim rano a vecer, cely den super 😉
a mate aj vy tvrde brusko zo spodu? take ma byt, hore nie len dole, ciitm tvrdu maternicu a neviem ci taka ma byt... ale asi hej

jujulinka
7. júl 2012

@timmka aj ja mam to tvrdnutie maternice, zevraj ked je to do 20x za de, je to v pohode. A tiez mam spodnu cast maternice taku tvrdsiu. Zevraj je to normalne, ze maternica je napata. Ale urcite kvoli tej bolesti zbehni k lekarovi, to neviem ci ma byt, aj ked to moze rast maternica, ale pre istotu, nech ti kuknu ak krcok, ci sa neotvara.

silvinnka
7. júl 2012

@jujulinka ahoj,rodila som na Antolskej,tym,ze som tam lezala 61 dni 😉 so starostlivostou na gynde som bola maximalne spokojna a po porode som deti nemala pri sebe ...rodila ma dr. Malova,strasne mile,ochotne ziena.Bola velmiludska,starala sa o mna aj pocas hospitalizacie....vela ludi si ju pochvaluje,ako porodnik je perfektna,vsetko vysvetli,navrhne a skonzultuje s Tebou....vrelo odporucam 😉

silvinnka
7. júl 2012

@timmka ahoj,tie bolestisu uplne normalne,mna velmi intenzivne a dost silno pobolievalo podbrusko ako na menzes cele tehotenstvo,dokonca aj ked som lezala v nemocnici pod lekarskym dozorom s infuziami od bolesti,nepomahali....vraj tym,ze su tam dve,vsetko je citlivejsie,maternica sa musi rychlejsie prisposobovat a roztahovat....ak si mala pred tehu potrat s cistenim,alebo nejaku brusnu(gynekolog.) operaciu,mas zrasty,ktore sa tehotenstvom natahuju a bolest moze byt silnejsia....nesmies mat pravidelne a bolestive tvrdnutie bruska....pekne oddychuj,papaj magnezko 🙂

timmka
7. júl 2012

@silvinnka ahoj moja, gratulujem ti k detickam, mozno si ma pamatas, velmi si ma podrzala ked som to potrebovala 😉 /december/
prajem ti aby babatka boli zdravudke a ryhclo rastli 😉 😉 musi to byt krasny pocit

silvinnka
7. júl 2012

@timmka ahoj,jasne,ze si Ta pamatam 😉 Dakujem krasne,zatial vsetky vysetreni a vsetko stym spojene je o.k...veru nesmierne krasny a neopisatelny pocit....este sa mi stava,ze stale tomu nemozem uverit po tom vsetkom,ze som sa konecne dockala aj ja svojich anjelikov 🙂 ,ktore milujem nadovsetko....

brita
7. júl 2012

@timmka Ja som take nemala, iba velmi slabucke, ale to je individualne. Ja si myslim, ze to mozes mat este z toho... Fakt sa neboj, urcite to je vsetko v poriadku. Vela zien ma take bolesti ako ty a to cakaju aj jedno. Maternica sa roztahuje a to casto sposobuje tie bolesti. Ja este rodit nechcem 😀 Este nech bobaci vydrzia,ale uz sa bojim, to je jasne, aby to v zdravi vydrzali 😉

sonia1501
8. júl 2012

@sophie123 ahoj, ja som rodila cisarskym v 39t, asi aj preto to ide dole pomalsie, lebo ine dvojickovske mamicky co rodia pred 36t nemaju az tak velke brucha.. A mozno aj preto, lebo dlho som nekojila. Ine mamicky co koja stale spominali pichanie v maternici pocas kojenia, vtedy sa vlastne maternica stahuje. Ja som ani to necitila ked som kojila, len sem tam ale nie pocas kojenia. Ani mlieka som nemala vela, lebo dievcata boli stale hladne a 90ml stiahli dost rychlo a potom boli kludne. Ty kojis? Mna rana nebolela nikdy, len vtedy ked som sa stahovala a nosila som tazke vreca, vtedy som to troska prehnala, ale citila som sa strasne fit. Az vecer ma strasne zacala boliet rana. Aj ty si bola pred porodom stihla? Ja ano, preto to znasam dost zle, a je mi strasne luto, ze mam dve velke skrine siat, do ktorych sa nezmestim, resp. su velmi obtiahnute. S akou vahou sa narodili deticky?

sonia1501
8. júl 2012

@timmka ahoj, mna bolelo brucho cele tehotenstvo, raz silnejsie,raz slabsie a ked som sa niekedy prichytila, ze necitim ziadnu bolest som sa tesila ako male decko, ze aky je to super pocit, ked ta nic neboli. Mne doktorka kazala brat magne b6 az 3x za den po jednej tabl. ale ja som ich nebrala, nechcela som do seba ziadnu chemiu. Az od 29t som zacala, ked mi doktorka diagnostikovala, ze hrozi predcasny porod, vtedy som sa velmi zlakla. Aj krcek sa mi skracoval od zaciatku. Treba lezat ked uz nevladzes, dat si pokojovy rezim, prip. sa spytaj Dr. nech ti poradi. Cakala si trojicky? A teraz dvojicky? Otehotnela si spontanne?

klincek
8. júl 2012

@sonia1501 brusaky to zhorsuju, takze su pri diastaze prisne zakazane, a tusim dozivotne /aspon nejaka vyhoda 😀 /. ale v tej diskusii je prispevok od kocky s nickom xlucia, prelozila cviky, ktore na to vymyslela nejaka americanka miss Tupler, vraj funguju. uz to mam vytlacene, skusala som aj cvicit, no je to brutus, svalovicu mas istu 😒 aj ked spravis len polovicu. a hlavne zaberie to kopu casu, co je pri dvojkach problem. ale budem sa aspon trosku snazit, snad sa to predsa zlepsi. lebo postavu mam uz povodnu /teda az na zapasnicke ramena a chrbat, ale to je v norme 🙂/, no ten bachor ma fakt stve, do nicoho sa v pase nezmestim, a ak aj, tak vyzeram ako tehotna, a fakt nemam chut nikomu vysvetlovat, ze nie som. navyse to je aj zdravotny problem, nielen esteticky. niektore maminy v tej teme pisu, ze sa im "pokazilo" aj travenie a veci s tym suvisiace, a to uz nie je sranda.
aj mna kazdy utesoval, ze za 9 mesiacov brucho zmizne. no moje baby uz maju 10 a pol a este nezmizlo, a to uz davno mam povodnu vahu. fakt je, ze sa postupne zmensuje, ale tie vyvalene svaly same asi nezmiznu nikdy. a ja som rodila ako 31r, to s tym podla mna nesuvisi.
jedna sestricka mi hned po porode povedalala "fuha, vy mate riadne uvolnenu tu brusnu stenu". no ale co som ja vtedy tusila o nejakej diastaze?? povedala som jej, ze mam dvojicky, a to jej asi stacilo.

@sophie123, mrkni aj ty na moj prvy prispevok pre soniu a aj sem vyssie. ak mas tiez diastazu, cvicenie bude potrebne, ale tvoji drobcekovia maju len 2 mes, mas to este cerstve, takze asi radsej pockaj.
ja jazvu citim este aj teraz..uz neboli, ale ked ma tam nahodou baby kopnu alebo ju dobre prisadnu, ked sa jasime, tak to veru nie je prijemne. ale cviceniu by to nemalo prekazat, namahaju sa brusne svaly v oblasti zaludka..len ako vravim, asi radsej nechaj jazvu chvilku v klude, pre istotu.

sophie123
8. júl 2012

@sonia1501 Ja som rodila cisarskym v 37 tt, brucho som mala podla vsetkych velke, ale mne sa az take velke nezdalo 🙂 Ja nekojim, ani som bohuzial nekojila... My sme sa stahovali, ked som bola v 35 tt, to ta obdivujem, ze si to zvladala po porode s dvoma babatkami 🙂 Aj ked ja som tiez nemohla zahalat... Oni ti sice v porodnici povedia, ze sa mas setrit, ale realita je ina, ked sa musis starat o deti a domacnost. Ale nestazujem sa, lebo to aj tak strasne rychlo ubieha a niekedy mam pocit, ze si ich ani nemozem poriadne uzit ☹ Aj ty mas ten pocit, ci to sa len mne zda? Ja som tiez bola pred tehotenstvom chuda, aj ked som si to o sebe nikdy nemyslela a teraz by som dala neviem co za taku postavu 😀 Ako tvoje male spavaju? Maju uz nejaky rezim? Ja by som chcela, aby nasi krpci spali aspon o trocha dlhsie v noci...

sophie123
8. júl 2012

@sonia1501 PS: Maly mal 2.7 kg a mala 2.9, a tvoji mali kolko v 39 tt?

sophie123
8. júl 2012

@klincek A kolko mas od porodu? Mna to boli hlavne ked si ich posadim na brucho a opriem chrbatikom o stehna, oni to maju strasne radi a vyzeraju strasne pohodlno, len skoda, ze mna to tak najviac boli... A este mam aj problem s drzanim tela, uz sa to postupne zlepsuje a chcela by som zacat znova s jogou, ale ked som isla na prvu prechadzku, tak som si pripadala ako paragraf 😒

timmka
9. júl 2012

@sonia1501 uz je to lepsie, sem tam citim ako na menzes, ale vacsinu rano a vecer, rozculuje ma cikanie, nie je to velmi skoro aby som chodila o 1.00 rano a potom o 7.00 cikat??? vsask mi tam este nema co tlacit, babatka su este malinke... 😒 , vycikam ani ne deco, ale musim ist, lebo mi ide brucho roztrhnut
ano cakala som trojcatka, ale cakam dvojky,a spon dufam ze su tam 😒
bola som na ivf
dakujem za odpoved, kazda rada dobre prospeje

sonia1501
9. júl 2012

@sophie123 jeej tak to boli velke babatka, nase dievcata mali 2270g a 2050g
Ano aj mne sa zda, ze si ich nemozem dostatocne uzit, ale snazim sa si to tak nepripustat. Ale venujem sa im dostatocne, vela sa smejeme, ale aj tak si niekedy mysim, ze by som sa mohla venovat aj viacej. V noci spinkaju dost dobre, od tej cca 19.00 do rana do 5-pol6. Ale aj to len ich prebalim, dam mlieko a spinkaju dalej do tej minimalne 8mej. Ale vtedy ich uz prestahujem do nasej postele, kedze manzel chodi vacsinou na ranne smeny a tam hned zaspia. Cez den rezim nemame, vtedy ich necham tak, ked su hladne dam im mliecko, potom sa trosku hraju, zaspia na par minut, chodime sa prechadzat ked nie je tak horko, potom uz len o 18.00 pripravim kupanie, lebo su uz uplne vycarpane, okupem ich, najedia sa a idu do postielky, vacsinou zaspia do 15minut same. Dufam, ze im to tak aj vydrzi, lebo vraj deticky menia svoj rezim kazde tri mesiace, tak som zvedava. Vy to mate ako? V noci sa casto budia?

sonia1501
9. júl 2012

@timmka zo zaciatku to tak je, preto ti treba cikat, lebo su este nizko a tlacia na mechur, od 3-6 mesiaca to bude v pohode, potom to pride znovu. Na to si len treba zvyknut, este to nie je take zle. Ja som cele tehotenstvo nemala ziadne zdrav. problemy, len take klasicke, kostrc ma bolela ked som dlho sedela, stat dlho som nevladala, potom od 29t ani chodit som daleko ist nevedela, lebo sa roztahovala panva. Potom prave rebro dole ma brutalne bolelo, lebo tam lezalo babo a tlacilo ma, to trvalo tiez dost dlho mozno 2 mesiace, no a taketo veci som mala, takze ked som porodila, bolo to velke vyslobodenie sa. Zavidela som zenam, co mali tehotenstvo, ze vobec nevedeli, ze su tehotne. Ale som rada, ze to uz je za mnou teraz sa velmi tesim z babatiek, ze su uz konecne medzi nami :o) A som rada, ze som nemusela lezat v nemocnici dlhe tyzdne, toho som sa najviac bala. Drzim ti palce, aby si to cele tehu vychutnala bez problemov a bez bolesti :o)

brita
9. júl 2012

@sonia1501 Ahoj, prosim ta a ake stare mas deticky? Kolko maju mesiacikov?

klincek
9. júl 2012

@sophie123 skoro 11 mes. tu polohu poznam, my sme ju volali "autosedackova", baby ju mali strasne rady a vzdy sa im v nej aj dobre kakalo 🙂.
ale ako rastu, uz mi je neprijemne ich mat na bruchu, ta jazva je este stale tak neprijemne citliva, aj ked uz z jednej strany zacala miznut. no ty si len 2 mes po porode, to mas este narok byt bolava. treba sa viac setrit /ja viem.. 😉/, predsa len je to velky zasah do tela. postupne sa to bude zlepsovat.

sonia1501
9. júl 2012

@brita ahoj maju tri mesiace a dva tyzne, presnejsie 16t.

jujulinka
9. júl 2012

@silvinnka dakujem velmi pekne za tip, uz som o tejto doktorke pocula, tak porozmyslam. To si si poriadne dlho polezala v tej nemocnici a aj pekne skoro rodila, tak drzim palce aby ste boli vsetci zdravucki. Super ze uz ste doma a ze je vsetko ok.
A preco si tak skoro rodila, mala si dlhsie nejake problemy? Ja sa bojim toho tvrdnutia maternice, aby sme to vydrzali co najdlhsie, lebo sa mi to zda hrozne skoro, ze mi to zacalo.

sophie123
9. júl 2012

@sonia1501 Jej, to mas super, aj ja by som chcela aby mi prespali celu noc 🙂 Ja ich teraz davam spavat okolo 8-9 a vacsinou spia do 2-3, napapaju sa a vacsinou hned zaspia, ale nad ranom okolo tej piatej uz spia nepokojne a ked ich nakrmim, tak mi uz nezaspia. Cez den nemame ziadny rezim, ale spavaju cim dalej tym menej... Teraz tu mam na navsteve rodicov, ale ked odidu, tak by som chcela zacat chodit von kazdy den v rovnakom case, aby si vytvorili nejaky rezim. Uvidime, ako to dopadne 😀 A kupes ich kazdy den? Lebo ja nie, len tak 2-3 krat do tyzdna, mne povedali v nemocnici, ze to staci. Inak pozerala som si tvoje fotky, male su strasne zlate, pripominaju mi mojich, ked sa narodili🙂 Su jednovajecne? Nemylis si ich? Ja som si mojich par krat na zaciatku pomylila, aj ked su obidvaja rozdielny 😀

sophie123
9. júl 2012

@sonia1501 *rozdielni (baby brain 😀 )

sonia1501
10. júl 2012

@sophie123 ved pride aj to neboj sa, aj nase dievcata vstavali presne ako tvoje deticky okolo 2-3 a potom zase okolo 5-6, to sa casom upravi. Kojis este alebo si na umelej strave? Lebo zalezi aj od toho, tie babätka co su kojene vstvaju v noci castejsie.
Aj ja som chcela chodit von, ale nie vzdy sa mi to podari, niekedy tu mam taky chaos, ze nestiham ani sa v klude najest. Ale snazim sa ich zobrat von na prechadzku, ved za chvilku vyrastu a chcem si ich poriadne uzit. Robota pocka. Ja som ich kupala tiez kazdy druhy az treti den, ale ked uz mali po tri kila, tak som ich zacala kupat kazdy den. Vraj stacilo by ich kupat aj kazdy druhy den, ale ved aj mne dobre padne, ked sa osprchujem a tak si idem lahnut, na druhej strane je to ako ritual, uz ked prichadza 6hod. vecer uz su netrpezlive, placlive, uz cakaju kedy ich okupem, najedia sa a hned idu do postele. Take su unavene.
Neviem ci su nase jedno ci dvojvajecne, boli kazda zvlast v placente, ja som isla dost neskoro k Dr. nikde som sa neponahlala, ked som si urobila teh. test, tak som to brala, ze este do 9mes. mam kopu casu ist :o) Takze neviem, lebo aj ked boli zvlast v placente je ta moznost, ze mozu byt jednovajecne. No niekedy sa dost na seba podobaju, ale niekedy su velmi rozdielne, hm fakt neviem.

mia117
10. júl 2012

@timmka Ahoj pozeram, e aj ty mas termin Januar 2013 🙂 mame temu Januarovky, nechces sa k nam pridat? alebo som si ta tam len nevsimla?

hural
10. júl 2012

@ivkamaco ahoj Ivka, chodim ku Kralikovi na Sliac, som s nim spokojna. Do BB ma neposlal, radila som sa s nim kde mi odporuca rodit, vravel, ze ak nebudu ziadne komplikacie tak ZV, ak by sa babatka chystali na svet skor tak BB. Zatial je vsetko ok, vcera sme boli v poradni, dievcatko ma 1700 g a chlapcek 1650 g. Od 1 jula som PN. Dufam ze mi nepride kontrola zo socialky, ale snazim sa vychadzky dodrziavat. Spavam celkom dobre, akurat som pri kazdom otacani hore. Kupila som si kojenecky vankus, pri spani ho vyuzivam. Zatial som priprala 15 kg. Brusko mam asi take akurat, segra ma termin o dva tyzdne a bruska mame rovnake, takze som troska vacsia...Od februara byvame na Budci, do vtedy sme byvali u nasich na zlatom potoku. A ty si odkial? Ked chodis na kontroly do BB asi budes tam rodit?