Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

petko8888
12. júl 2012

@janula18 nekoji ani nekojila hned sme presli na umele mlieko ale sme ich vystriedali od dakeho francuzskeho potom beba az na koniec nutrilon a stym sme nadmieru spokojny,prikrmujeme dakymi kasami ale raz denne pred spanim 22,7 budu mat 5 mesiacov ale co som prekvapeny perfektne mi spia v noci zaspia o 21H zobudia sa o 2H dakedy o 1h ked nepytaju v noci naraz jest krmim ich ja aspon takto odbremenujem zenu a kupanie samozrejme pomaham aj ja a poviem ze ma to bavi ako sa chalaniska usmievaju vo vanicke

culienka
12. júl 2012

@iwa1 mne zistili aj cukrovku ani som tu celu vodu nevypila a aj tak som mala zly vysledok

janula18
12. júl 2012

@petko8888 No my sme sa trochu kojili, ale boli o mesiac skôr narodení tak moc ťahť nevedeli, tak som odsávala, ale časovo sa to nedalo stíhať. My sme v piatich mesiacoch začali s mliekoch babylove z Dm, a som veľmi spokojná. Chalanom chutí a cenovo je veľmi výhodné.
Neviem ako tie prikrmy, ale malo by sa začať na obed s trochou zeleninky. Ale ako uznáte za vhodné.
S tým spaním to máte super, Naši sa budili 2x a teraz už jeden prespí celú noc a druhý sa budí raz na mlieko. Naši chodia spať o 19.30 a ráno vstávame medzi 5-6.
Ked boli maličký tak som ich krmila z flašiek mliekom naraz, jeden bol v lehátku druhý v autosedačke a tak som ich krmila. Ked budú väčší bude to lepšie. Teraz naši už vypijú flašu mlieka v okamihu a ten druhý zatial aj ked z revom alebo mrnčaním vydrží. Človek si zvykne.
Inak odkial ste?

janula18
12. júl 2012

@petko8888 Inak ja od 3mes dávam látkové plienky, takže k tomu všetkého ešte aj večné pranie dokola. Teraz budeme mať z najstaršieho prváka tak to bude zaujímavé, učiť sa s ním a dvojky budú okolo behať, no asi bude sranda

petko8888
12. júl 2012

@janula18 z Bratislavy to mlieko z DM je financne dostupne,no moji ho nechceli,nechutilo im,zeleninove prikrmi budeme davat od 6 mesiacoch davali sme vyzivy od 4 mesiaca no boleli ich bruska

hural
13. júl 2012

v noci sa manzel prestahoval do obyvky, vraj som hrooozne chrapala....cmukal, hladkal ma, snazil sa ma prinutit obratit, nic nezaberalo, tak to vzdal po 45 min. Dalsi priznak tehotenstva....nech este vydrzi par tyzdnov, dufam, ze potom sa to vrati do starych kolaji....no ale to bude zasa hore kvoli drobcom 😉 , no co uz, nech si pomalicky zvyka.... 😉

kytykenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamoka4
13. júl 2012

Ahojte, 🙂 som tu opäť po dlllhej dobe. 🙂 Vidím, že naše radi sa stále rozširujú. 😉 Moje baby maju už 16 mes., behajú, snažia sa rozprávať, chodia na nočník. Do 15 mes. som ich kojila a odtavovanie bolo ťažké... ☹ 😒 a odčas sa dožadujú aj teraz. Ale ked porovnávam toto leto a minulé...tak odkedy baby začali chodiť, mi je neporovnateľne ľahšie.
Ešte....maminy z BA a okolia, ktoré máte zájujem o drevenú ohrádku 120x 120, tak mám na predaj! Cena 25,€ a fotky pošlem ked mi date info...u nás bola ohrádka vynikajúci pomoník od 7 mes. - 13 mes. 🙂

mamoka4
13. júl 2012

@petko8888 Presne tak...ako ti píšu baby, prvých 6 mes. najťažších..ja som mala doma ešte 2 staršie deti 😉 😠 ☹ takže boli zaujímave chvíle...ale k dvojičkám patrí viac plaču, kriku a zlosti...lebo nikdy obaja naraz nedostanú všetko naraz...jednoducho u nas ta uplakanejšia dostávala skôr....mne napríklad zosuladenie ich spoločného režimu trvalo 8 mes. a to su jednovajecne dvojičky! Ale ako som pisala z mesiaca to bude lepšie...

sloto
13. júl 2012

caute... dnes sa necitim akosik dobe, cely den ma pobolieva brucho, mam ho tvrde ako kamen, neviem ci sa mi male nejak inak ulozili a teraz sa mi to tam roztahuje alebo co, ale normalne ma boli brucho cely den ako pred menzesom.... aj zdola...
akurat som rozmyslala ze ja idem sice druhy krat rodit, ale ani neviem ako je to ked ma odtiect zatka, alebo voda, lebo pri prvej som mala vyvolavany porod a prakticky mi vodu prepichli na koze, dali vyvolavacku a do hodiny a pol bola mala na svete...

maklu
13. júl 2012

@kacena85
v močenku majú síce vystavené kočíky, ale ceny celkom vysoké, v alladin kočíky sa s pánom dá dohodnúť aj na nižšej cene. a najlepšie je podľa mňa spýtať sa mamičky s dvojičkami ked nejakú uvidíš, ona ti najobjektívnejšie povieklady a zápory. ja som mala baby jogger city select - úžasný kočík, a teraz mám icandy peach, tak ak si z nitry a chceš ho vidieť naživo nieje problém si ho prísť pozrieť.

gemini2
14. júl 2012

ahojte, musim sa priznat, ze mne bolo lahsie, kym chlapci nechodili..... Kam som ich dala, tam som ich aj nasla 😀
a teraz za nimi stale len beham, strazim, neobsedia.......obcas uz naozaj nevladzem..... ☹

christie
15. júl 2012

@jujulinka ja som rodila u Dr. Janača, je to odbornik, rodi najma dvojicky, trojicky a pod... aj teraz chodim k nemu, nemenila by som 🙂 aj ked teda naozaj na Antolskej je velmi vela dobrych. lekarov

jujulinka
15. júl 2012

@christie jej, velmi pekne dakujem za tip, no to je tiez dolezite, ze rodi hlavne dvojicky, to sa mi pozdava, super, dakujem 🙂

hural
16. júl 2012

uz je zo mna Tetka, vcera sa narodila segricke Tamarka, vsetko v poriadku, tak sa vytesujeme, my musime este par tyzdnov vydrzat.....

sloto
16. júl 2012

ahojte baby, tak som zase prisla z kontroly z poradne. Babulky maju v 30 tyzdni vahu 1250 a 1500 g, o 2 tyzdne kontrola znovu. Jedna je otocena hlavickou dole a druha hlavickou hore. Doktorovi sa trochu nezdal ten vahovy rozdiel... tak dufam ze bude vsetko ok... otvorena som na 1 prst, tak snad v brusku vydrzia este co najdlhsie.

kkatka113
16. júl 2012

@sloto Ja som citala ze je pomerne normalne ked maju aj jednovajecne dvojicky rozne velkosti, len treba sledovat ci nejde o ten transfuzny syndrom, ale nemusi vraj vzdy ist ked nevazia rovnako....moje tiez vazia rozne a to som len v 19.tyzdni...vo stvrtok ideme na kontrolu este tak uvidime co povie doktor ci vsetko v poriadku, dufam ze to to mensie tak nejak dobehne, alebo ze sa teda moc nespomali v raste, ale doktorka povedala ze znamky transfuzneho syndromu u mna nevidi, tak dufam ze ma pravdu. Tvoje uz maju krasne vahy, aj si v peknom tyzdni, gratulujem, dufam ze sa aj ja dockam a ubehne to 🙂

sloto
16. júl 2012

@kkatka113 ano je to normalne, len nesmie zaostavat s rastom, mali by rast nejak konstantne a mne teraz jedna pribrala menej, ako ta druha.... tak to sa mu nezdalo. ale tak verim ze bude vsetko ok a nejak to uz doklepem 🙂

iwa1
16. júl 2012

@culienka a si na diete? 😕 ja budem mat vysledky vo stvrtok 😖 tak uvidim 😕

jujulinka
16. júl 2012

@maklu ahoj, rada by som sa ta opytala na tie tvoje kociky, ako si bola s jednym aj druhym spokojna a preco si kupovala druhy. Mne sa tieto dva tiez pacia, dnes som pozerala iCandy Peach a minule sa mi pozdaval Baby Jogger City Select. Ktory viac odporucas a co vidis ako vyhody /nevyhody? Maju tie deti v obidvoch dost miesta? dakujem vopred za info 🙂

reklamka
17. júl 2012

ahojte,
mam taku otazku. poslali vas pri dvojickach skor na PN pre istotu? niekde som citala, ze to tak funguje. ale moja doktorka povedala, ze akurat na matersku pojdem 8 tyzdnov pre porodom. 😒 ake s tym mate skusenosti? dakujem. 😵

brita
17. júl 2012

@reklamka Ahoj, ja som na PN a doktor ma chcel nechat uplne od zaciatku, ale este mi bezala podpora, tak az po jej skonceni som isla. Aj ked od zaciatku mame vsetko v poriadku, doktor povedal, ze gravidita s dvojickami je vzdy rizikova. Tvoja doktorka je nejaka divna, mala by ta nechat na PN. Ved to nie je vobec sranda a ja uz od 20. tyzdna pocitujem hroznu unavu, neviem, akoby som mala takto chodit do prace. 😒 Ak ta neda na PN, zmen lekara, fakt to nechapem, je to od nej nezodpovedne. Drzim palceky. 😉

angieska
17. júl 2012

@reklamka
ahoj,ja som na PN od 17.tyzdna,mne lekar tiez povedal,ze dvojicky su rizikove stale a najneskor v 20.ptyzdni ma vypise.skor som sa ja vypytala,lebo je to naozaj narocne,teraz si uz pripadam hrozne nemotorna,ked dlhsie stojim a chodim, brusko je okamzite napate..a radsej kludne doma ako sa rozculovat v praci a mat potom nervozne deti 🙂 no a na matersku chcem ist nie8ale 6tyzdnov pred terminom,lebo chcem cerpat sj z DNP a tam su nejake divne pravidla.takze asi zmen lekara a neriskuj..

reklamka
17. júl 2012

@angieska, @brita - dakujem, baby. ja uz mam niekedy aj teraz dost. napriklad ked dlho chodim tak sa necitim fajn. ja mam sice uplne v pohode robotu, ale predsa to nie je oddych a pokoj. 😵 😎 zmenim lekarku a basta. 😵

hural
17. júl 2012

@reklamka ja som na PN od 30teho tyzdna. Od zaciatku jula. Doktor mi povedal, ze vsetko je ok, ale ked budem chciet, tak ma hned vypise. Potiahla som do konca juna a dala som sa vypisat, ale co som mala doktorku pred tym, ta vypisuje viacpocetne tehotenstva automaticky v 20-tom tyzdni. Mozno je to aj individualne, ci su jednovajecne, dvojvajecne, ci mala mamicka pred tym nejake problemy, ci to bolo umele oplodnenie.....atd. Ale pokial sa ty nacitis dobre a potrebujes oddychovat, tak by ta urcite mal vypisat. Pripadne mozes skusit aj obvodneho lekara. Ten by ta tiez mohol vypisat. Alebo zmen gynekologa.....

dibik
17. júl 2012

@reklamka ahoj, moj doktor ma vypisal od 24.tyzdna a aj to ma chcel nechat doma uz skor... a to som nemala absolutne ziadne problemy. pri dvojickach sa to ze vraj tak robi.... a MD 6 tyzdnov pred terminom porodu, pytala som sa aj, ci by sa dalo ist skor, ale ze nema dovod dat ma skor ako tych 6 tyzdnov

sloto
17. júl 2012

@reklamka tak ja som napriklad na PN hned od zaciatku od 10 tt. a som aj rada, pretoze na zaciatku mi byvalo uplne hrozne zle, stale som vracala, bola hrozne unavena, a potom ked zacalo rast brucho tak zase riadne unavena. teraz som v 30 tyzdni, brucho mi tvrdne kazdu chvilu no neviem si predstavit ako by som to zvladala v praci

jujulinka
17. júl 2012

@reklamka ja som myslela, ze potiahnem v praci co najdlhsie, no ale zacali mi tlaky v podbrusku a tvrdnutie maternice, tak od 16tt.som doma na PN-ke a doktorka povedala, ze uz ma asi do prace nepusti, jedine praca z domu. A to mam pohodovu sedavu robotu za PC. A brusko tvrdne stale...snad sa to umudri, lebo som len v 20tt...
Ale uz by sa mi nechcelo do prace.doma mi je super, akurat ze nemozem chodit moc von a tak nemozem ani vybavicku pokukat.

mirasierra
17. júl 2012

ja som na PN nebola. nechcela som, doma by som sa unudila, v praci bolo lepsie. ale ani ma moja Dr neposielala.

reklamka
17. júl 2012

@jujulinka - uz len internet a objednavanie na nete zostava. drz sa. 😉 🙂