Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dadanr
25. júl 2012

@zojaaa Ďakujem za odpoveď. 🙂 No ja si tiež myslím to isté. Veď budem mať v aute komfort a časté prestávky budú na 100% lebo idú aj kamaráti čo majú dvojičky a jeden pár kde je chalan na vozíku tak dôvodov bude až dosť na dlhšie prestávky. No a samozrejme aj moja malá Nene. Teraz ako čítam čo ste mi napísali sa čudujem , že som vás neoslovila skôr tie strašidelné scenáre by som isto brala trošku viac s rezervou. Samozrejme áno je to to riziko ale môžem ísť 500m od domu a môže sa stať niečo zlé a zas nemyslím, že by som podstupovala tak nesmierne veľké riziko ako napr. ísť si zatancovať niekam na disko 😉 Aj keď v 3 mesiaci som pekne trsala na svadbe sestranici. Stálo ma to 5 dní v nemocnici ale už napr. viem, že tancovať sa nemá 🙂. Nie , nie nepodceňujem nič len chcem mať trošku nadhľad.

ivkamaco
25. júl 2012

@sloto Ahojky ja tiez riadne citim spodok brucha, hlavne ked sa idem postavit, alebo ked chodim, a v noci ani nehovoriiim, to ma boli celeeee brucho ked sa otacaaaam, no uz to asi ani lepsie nebudeee, uz ostava asi len vydrzat

celiakia
25. júl 2012

@dadanr AHOJ JA TA NECHCEM STRASIT, ale moja kamoska bola teraz pred mesiacom ,je v 6 mesiaci tiez na letnej dovolenke, Predtym bolo vsetko ok, citila sa velmi dobre a tak sli, po navrate, sla rovno do nemocnice, prisla uz otvorena, ta cesta autom, a horucavy jej k tomu pomohli.
Ja som zas bola v 6 mesiaci v tatrach a vsetko bolo ok. No tiez mam velmi zlu skusenost s dlhym cestovanim v lete autom, skoncilo to najhorsie ako bolo mozne. pa.

dusika11
25. júl 2012

@dadanr ahoj velmi tu netsiham chodit ale ...dvojicky cakat je trocha ina kava..jeden den je ok a druhy nemusi..a nasledky su..tazke..nehovoriac o komplkaciach..ja by som ostala doma...hlavne ked vidim niektore duo maminky ako sa trapili s predciastniatkami...nasledkami...ja by som jedno leto urcite sedela na zadku...ja som bola len pri blizkom jazere ale vplyvom horucavy som sa otvorila a uz som lezala par mesiacov..dobojovali sme..do 38 TYZDNA.. ale..bol to stres

dibik
26. júl 2012

@dadanr ja som bola od 24.tt. na PN a mala som povolene len vychadzky 2x denne, moj doktor bol v tomto velmi opatrny, na dovolenku by ma nepustil v ziadnom pripade, mala som zakazane plavanie, dlhsie chodenie, tehotenske cvicenie... a to ma chcel nechat doma uz v 22. tt., ale som ho ukecala. a tehotenstvo som mala bezproblemove... uplne ziadne komplikacie... ja by som tu dovolenku asi neriskovala, ale zase... pokial sa citis dobre, tak je to na tvojom zvazeni. svagrina bola tusim v nejakom 22.tt. v turecku letecky (tiez cakala dvojicky) a vsetko bolo ok.

mima595
26. júl 2012

@dadanr - ja odporucam neist...tehotenstvo s dvojickami je uplne ine ako tehu s jednym dietatom...bola som v Chorvatsku na tyzden v 25tt, ale bolo to moje 2. tehu a bola som v upne inej kondicii ako pri dvojickovom tehu...a hlavne, vedela som, co ma caka...
prepac..ale ty nemas bezproblemove tehu, ked si už po tancovacke 5 dni preležala v nemocke.....
to nie je o negativizme ostatnych, ale o skusenostiach...ty nevies, co je to starat sa o jedno dieta, nieto o dve male zdrave deti a tak ako i napisala dusika11...kazda jedna mama, co ma predcasniatko ti napise, že radsej by 9 mesiacov prelezala v nemocke, len aby dieta uchranila hoci o 1 yzden dlhsie v nemocke.....

nechcem ta strasit, je to tvoje rozhodnutie a ty si sa musis rozhodnut, ale na tvojom mieste si prenajmem chatu v peknom prostredi a tyzden lezim v posteli, nech ta manzel rozmaznava...ver mi, že po porode najblizsie 2 roky budes vdacna za kazdu chvilu oddychu....

iwa1
26. júl 2012

@sophie123
@betina1984 tak to som rada a kojite? 😕

betina1984
26. júl 2012

@hural tomu moc never týmto odhadom. Mne v 34. tt. na prietokoch povedal, že majú 2320 a 2340 g a deň pred pôrodom v 39 tt. malo jedno 2400 a 2600 g. žeby pribralo len 80 g za 5 týždňov? Hlúposť. Narodili sa 2550 a 2850 g. Ber to z veľmi veľkou rezervou... Bábätká sa rodia väčšinou s 300-500 g rozdielom...

betina1984
26. júl 2012

@iwa1 nie, kojila som necelé dva mesiace. Ešte som nestihla schudnúť, práve naopak, 10 kg som pribrala od pôrodu, resp. od marca. Ale to neni teraz dôležité. Najskôr deti, potom ja a moje kilá...

betina1984
26. júl 2012

@petko8888 môj syn napr. je jedák, ten zje koľko mu dám, hocičoho. Paulína je prplák. Ja som väčšinou príkrmy kupovala. Malému hneď aj mäsové, Paulínke som dlho kupovala len zeleninové. Ona má reflux a potrebovala mať čisto vymixované, bez akejkoľvek hrčky. Ovocné presnidávky jeme od 4,5 mesiaca, zeleninové príkrmy od 3,5 mesiaca. Keď nechce tú zeleninu, nedávaj, daj mu mliečko.

iwa1
26. júl 2012

@culienka akoze sladke mi nechyba, skor by mi vadilo ovocie 😖 ze si nemozem dat 😒 takze som rada, ze mame negat. cukor 😀 len ta bilekovina 🙄 a opuchy ma stvu, ale ved sa to nejako podda 😀

dadanr
26. júl 2012

@mima595 neviem podľa čoho súdiš, že neviem čo je to starať sa o jedno keď dcérka má 2,6 mesiacov 🙂 ale zvážim čo si napísala určite. 😉

dadanr
26. júl 2012

@dusika11 veď hej zvažujem ešte do poslednej chvíľky. 😒

dadanr
26. júl 2012

@mima595 no a okrem starostlivosti o malú čo znamená okrem iného 20x za deň ju zdvihnúť na wc 5x na jedálenskú stoličku 1x do týždňa kosím celý pozemok a nákupy do domácnosti robím iba ja skoro vždy za prítomnosti malej. 😉 Aj po tomto máš pocit, že neviem čo to je zaťaž. Viem veľmi dobre. Dokonca od začiatku pohlavne žijem s manželom aj keď už nie tak často ako normálne a výsledky mám vynikajúce čo potvrdil aj morfologický ultrazvuk ( nadmernosť plodovej vody, deti sú väčšie ako majú byť na príslušný týždeň a plodová voda vykazuje ideálne hodnoty ako keby moja strava bola výlučne len o zdravej výžive ) neotváram sa a pred týždňom som absolvovala víkend v Prahe kde sme chodili cca 2,5 h v kuse. Nedalo mi to nenapísať lebo fakt dobre poznám záťaž a veta, že neviem čo je to sa starať ešte ani o jedno dieťa trošku zabolela lebo som na všetko skoro sama a ohľad ne mňa neberie vôbec nikto. Ja totiž riskujem každý boží deň od začiatku tehotenstva a to nie preto, že sa mi to tak páči ale preto, že nemám na výber vieš? So mnou sa nikto nepára. Vlastná mama mi na miesto pomoci na veľkom dome povie nech si niekoho zaplatím čo mi pomôže, mužovi sa zdá, že sa mi nič nechce robiť, že som lenivá a babka mi nechce postrážiť malú ani keď chcem odbehnúť nakúpiť. Robotníci na dome sa sťažujú, že som kúpila málo kartónov vody a sú smädní a toto by som ti mohla rozprávať celé hodiny.

mima595
26. júl 2012

@dadanr - tak prepac, ja som si narocky 2x pozerala v pase, ci nemas starsiu dcerku, hlavne ked si spomenula malu nelku, ale kedze si to tam nemala uvedene, tak som usudila, že je to psik ☹ ...prepac este raz, nemyslela som to zle, len som to narocky napisala tak neohladuplne, aby si sa zamyslela....a este kedze mas svadobnu fotku v pase, tak som si myslela, že mas prve tehu....

nehnevaj sa, naozaj, potom beriem vsetko spat, co som napisala...ale tuto temu už necitam pozorne, takže som vobec nevedela, že už jedno dieta mas....

pisem len z vlastnej skusenosti a možno to aj trosku aplilujes na seba...ja som to mala sice obratene, ale ked som bola tehu s Vadkom, tak dvojky asi boli vo veku tvojej dcerky, ale už som ich nedvihala...boli dost samostatne, nemusela som ich dvihat...aj som to dost obmedzovala...bala som sa hlavne toho, že ak budem musiet ist do nemocky, že len potom bude problem...co bude MM robit s 2 detmi doma sam?????

vies, mam kamosku, co to ma ako ty, najprv chlapec, potom tehu s dvojickami / obe tehu sme mali zhruba v rovankom case/..a ona bola tiež na vsetko sama...lebo muž nenakupi, lebo nepojde s malym von, atd...tak v horucavach denno denne s malym 2 x von, nosila tasky s nakupom, proste "obetny baranok"...dohovarala som jej, že proste jej muz musi pomoct, vtedy predsa neexistuje vynimka, že on chce ist do posilky, on toto, on hento...je to na kratky usek a hotovo...
nedala si povedat, emancipovana..alebo teda jej muz bol take trdlo, že sa nevedeli dohovorit a bum...mali sa narodili 2 mesiace pred terminom....vojtovka, kopec vysetreni, kopec zbytocnych starosti...
sama mi povedala, že keby vedela, co ju caka, tak by ma pocuvla....

ja viem, že ked mas male dieta, tak mi mamy sme hrdinky, ja som pri druhom tehu robila iež vsetko, s malymi mi nikto nepomahal, ale byvame v byte, tu nie je tolko roboty, sme tu sami, stari rodicia su daleko, takže pomoc len cez vikend, ale zase MM mi pomahal, poobede chodil vonku s detmi len on, ja som bola už len sama na seba

dadanr
26. júl 2012

@mima595 to je v pohode, len vieš ide o to, že doma každý deň podstupujem 100x väčšie riziko každý deň. Beriem to, že je to tvoj názor a na to máš právo. Koniec- koncov som ja chcela poradiť a to si urobila tak to necháme už tak. Nie je vylúčené, že si z toho predsa len niečo zoberiem.

dana_l
26. júl 2012

@klarikag ani moje neboli a nie su na rovnakom casovom systeme. jedine jedlo maju spolocne. spanok - jeden spi a druhy hore a potom sa vymenia. pokial su malinke je to v pohode. ked sa ti zacnu hybat - valat po zemi a tie dalsie pokroky tak to bude trochu tazseie. ale da sa zvladnut.
nepokusaj sa ich nasilu "upravit". ak niektore je unavene nech spi a ak to druhe nie je tak nech nespi. ani tebe by sa nepacilo keby ta davali do postele a ty si nebola unavena alebo ta budili ked by si este chcela spat.
NERIES, AKCEPTUJ ze je kazde INE.

dana_l
26. júl 2012

@petko8888 je jedno ake prikrmy date prve - ci zeleninu alebo ovocie. take reci ze ak zacnu ovocim tak nebudu chciet zeleninu lebo nie je sladka - na take sa vykasli. bud im to bude chutit alebo nie. tak ako kazdy nieco ma rad a nieco nie. ak teda niektory nechce prikrm tak mu ho nasilu nedavajte. kludne urobte dva rozne druhy prikrmov. ved sa co je navyse sa moze zamrazit a mate na neskor ako rezervu. a extra cas - dat na sporak dva hrnce - vam to nezaberie.

dana_l
26. júl 2012

@dadanr neide o to ze ako casto by ste robili prestavky na ceste na dovolenku. ale o to ze ak by si tam mala komplikacie tak ako si tam kryta - ci pripadne ako rychle si schopna vratit sa spat na svk. ak by si isla na dovolenku hocikde mimo slovenska tak si zisti ci zdravotna poistovna - urcite budes cestovat so zahranicnym zdravotnym poistenim - nebude potrebovat papier od lekara ze suhlasi s tvojou cestou. aby si sa nahodou nedostala do situacie ze by si musela byt hospitalizovana v zahranici a poistovna by potom kontaktovala tvojho lekara a on by im povedal ze by ti taku dlhu cestu vobec nedovolil. takze by si musela hradit naklady zo svojho vrecka.
ak vies ze lekar by ti zatrhol cestu tak naco riskovat. mozes si urobit dovolenku aj na svk -sice bez priatelov - ale poslednu ako bezdetna pretoze potom uz budu dovolenky o cosi inom ako len lezani kdesi pri vode ci bazene. vychutnaj si tie posledne tyzdne v pohode a bez stresu. ono ty si robis tu dovolenku - ci bude dobra alebo nie. a nie ci su tam tvoji priatelia alebo si sama s manzelom

dana_l
26. júl 2012

@dadanr opravujem - poslednu ako bezdetna. malo byt poslednu ako bez babatiek lebo tvoja dcerka je uz velka a netreba na nu tolko davat pozor - venovat sa jej ako malinkym detickam. a ked budete mat k tomu dvojicky tak tri deti je uz nie oddych na dovolenke ale mat oci na stopkach kde kto je a co robi.

dusika11
26. júl 2012

@dadanr ahoj
@mima595 ti pisala dobre..spolocne s nou pozname par takych pripadov...tehu s dvojkami nie je len tehu..to je iny level hry..kamosky co to tahali tak ako ty..no tu vojtovka tam vojtovka..nie je sranda..kamoska co ma dvojky..predcasniatka..je tam obrna..to nie su srandy..ja by som absolutne neriskovala..a s vodou pre robotnikov..atd..to by som urobila kratky proces..si tehu..nech si nosia sami..prednejsie su vase zivoty...a upratko..no ku koncu boli vianoce..nemali sme vobec nic...len kupene kolace..kapustnicu cisty trapas..no..stromcek smiesny..komandovala som s postele co aa ako..dobre ti radia kocky mm musi pomahat..

culienka
27. júl 2012

@iwa1 Ja som hladna skoro stale doktorka ze aka som chuda ale co mam robit ked musim drzat dietu. To asi preto ze su dve tak chcu viac jedla 😉 . Mne opuchnu nohy ale potom mi to zmizne vobec neviem od coho to zavisi. Uz sa mi to stalo aj 4 krat. Teraz nic ale ked bude zase teplo tak neviem mozno budu zase ako papuce... 😒

hural
27. júl 2012

baby tento tyzden som videla pekny film - Happy Event, ak mate moznost niekde si to stiahnite a kuknite, myslim ze je
realny, poucny, romanticky, niekoho mozno aj vystrasi, ale mne sa velmi pacil.....

https://www.youtube.com/watch?v=Imq1qwQDxes
zojaaa
27. júl 2012

@culienka
Ahoj, aj mne zistili tehotensku cukrovku asi pred 3 tyzdnami...poslali ma predcasne na test, lebo vraj velmi priberam....teda v 21 tt som mala +12kg a tak mam dietu a zatial si to drzim....mozno plus kilo.....ale ta dieta je hrozna......hlavne, ze nemozem ziadny kolacik.....ale ovocie jem....ako to je s tebou?dodrzujes to uplne vsetko?

kacena85
27. júl 2012

ahojte babule, mam na vas skusene buduce maminky a uz maminky dvojiciek par otazok?
kedy ste cca kupovali kocar?nasla som na nete jeden super len par mesiacov pouzivany, cena ze mi sanka padla ale bojim sa este ale zase kyyyym ja pojdem rodit tak mozem snivat ze bude
vecicky prvu velkost ste aku kupovali?lebo segra mi povedala, ze tie 56ky nemam vobec kupovat, ze hadam par ks co mi aj ona da po neterke ale to ze jej krpana mala LEN 4kg pri porode asi neberie do uvahy a viem, ze dvojky su omnoho mensie
na bolest krizov neexistuje nic?kupila som si kojenecky vankus tak dufam, ze ten zaberie, inak sa celu noc len prevraciam a pri kazdom pohybe som hore co ma krize pichaju
a viem, ze mam dve babatka v brusku ale dost sa mi zvacsilo brusko, pas mam uz 96 cm a pribrala som sice zatial 3kg ale je to ok ze mam take vacsie brusko????
kedy ste sa dozvedeli pohlavie vasich deticiekM?my ideme pondelok na poradnu, drahy je zvedavy asi viac ako ja ale neverim, ze v 16tt nam to bude vediet povedat uz
dakujem za kazdu radu vopred

sophie123
27. júl 2012

@iwa1
@betina1984

ja tiez nekojim, a tiez som este neschudla, mam +6 kg ako pred otehotnenim, ale citim sa, ako keby som mala tonu 😀 a to som si hovorila, ze pri dvojickach urcite rychlo schudnem, ze ani nebudem mat cas sa najest 😀

dusika11
27. júl 2012

@kacena85 uff tolko otazok..kocar..som poverciva mali sme vybrany..a ked sme ho kupili//kamarat malpredajnu tak stala u neho..kociar prisiel domov..tesne pred porodom..aj to som sa bala
vybavicka ja som mala kupovenu 62 ale plavali v tom..kupila som potom 56..mala som asi na 5 razy.tj...10 dupaciek aj s rukavmi aj bez.a body dve supravy..mala som poyicane kosielky od svagrinej a prve tyzdne som balila ako v porodnici..tj kosielka plienocka platena..cez nozicky a perinka..MOJI NEBOLI VELMI MENSI ..po 2850 A 2920..normalne babetka..to su take reci e dvojky su mensie..
bolest krizov nepotesim mala som aj ja..len pretrpiet..brusko som mala velke..ale ked sa bojis povec to lekarovi..nech ta skontroluje ci sa daco nedeje..aby si bola kludna..
pohlavie uz presne neviem ale urcite po 20 tyzdni..neviem ci nie az 25,,alebo 22? tak dako..

betina1984
28. júl 2012

@kacena85
kočík som kupovala, keď som bola tehu asi 5 mesiacov. Tiež sa mi vyskytol jeden s veľmi dobrou cenou, tak som ho kúpila. Bola som tuším v 22-23 tt.
vecičky som mala po prvej dcérke, ale až od č. 62. Musela som dokúpiť veľa body a dupačiek a kabátikov v č. 56. Dvojičky sú väčšinou menšie, moji mali 47 a 48 cm a č. 56 sme veľmi využili, takže len si pekne kúp aj č. 56.
nie, od bolesti si nedávaj nič, to musíš len vydržať.
záleží od toho, akú váhu si mala, keď si začala. Ja som silnejšia, začínala som s pásom tuším okolo 90 cm a rodila som s pásom okolo 130 cm a to som pribrala len 7,5 kg
pohlavie sme sa dozvedeli v 20. tt., ale nemusí sa ti ukázať, nám sa ukázali...

betina1984
28. júl 2012

@culienka to je pravda, ja som pri prvej dcérke pribrala 14 kg a pri dvojčatách 7,5 kg, mali z čoho brať, keďže som silnejšia. V pôrodnici som nechala 15 kg.

mirasierra
28. júl 2012

@kacena85 kocik so mala z druhej ruky a kupila som o ku koncu tehotenstva.
Moje baby boli dost velke, ale aj tak som potrebovala 56-ky vecicky. sice len asi na mesiac ale predsa by vavcsie veci nemohli nosit.
Pribrala som asi 25 kg a do troch mesiacov po porode boli fuc. ja stale este kojim, mozno aj preto.
u nas v porodnici sa nebalilo s platenou plienkou vobec.
Krize ma neboleli, tak neporadim.
Pohlavie tusim v 18 om tyzdni.