Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dadanr
15. aug 2012

@betina1984 hm a kedy si rodila?

elapp
15. aug 2012

@betina1984 @dadanr dobre spravy dobreee

betina1984
15. aug 2012

@dadanr december 2011

elapp
15. aug 2012

ahojte maminy, tie co mate, resp. budete mat "zimne babatka" ... pouzivate /planujete kupit?/ ku kocikom aj naklikavacie vajicka? alebo mate vajicka iba ako autosedacky do auta? Pytam sa preto, ci je mozne vobec dieta navliect do fusaku, dat do vajicka a ist niekam takto s kocikom ? specialne vajicka ku kocikom /bumbleride/ su totiz o dost drahsie ako tie "obycajne" vajicka - autosedacky, tak zvazujem, ze kupim vajicka vyslovene len na prepravu autom ...

timmka
15. aug 2012

ahojte baby, chcem sa vas opytat, cakam dvojicky a mam take stavy, vacsinu vecer ako keby asi tvrdnutia bruska, neviem ci to je ono.... tvrdne mi to od bokov do vnutra a je to vacsinu od pupka hore, manzel mi tvrdi ze to su creva, ze mi to vsetko tlaci... atd... vacsinu to citim ked stojim a chodim, ked sedim alebo lezim tak nie... beriem aj magnezko a sem tam citim aj taky tlak bruska ako na menzes... je to vsetko v norme?
dr. ma dovolenku 😒

andasla
15. aug 2012

@timmka ahoj...som v 19. tyzdni a prave vcera som bola u lekara s rovnakym problemom...povedal, ze to nic nie je a ze len mi deturence tlacia na nejake nervy a preto mam ten pocit...tiez mi je najlepsie ked lezim...ale predpisal mi caj maternity a ten je na uvolnenie vetrov, aj ked mne sa nezda, ze by som ich mala zastavene...takze manzel ma mozno aj pravdu, ze su to creva...mne ten caj pomohol...dufam, ze aj u teba bude vsetko v poriadku 😉

griska11
15. aug 2012

Zdravím, tu som našla kociarik lacnejšie🙂
http://www.drobcekovia.sk/index.php?str=detail&...

timmka
16. aug 2012

@andasla dakujem , skusim pohladat aj ten cajik 😉

silvinnka
16. aug 2012

@karkulkaa ahoj,mne povedal v 15tt pohlavie u jednej,tym,ze bola pekne otocena a druhu mi potvrdil v 19tt 😉

sophie123
16. aug 2012

Ahojte, kedy ste zacali davat vase male sediet? Ja som dnes videla jednu znamu, ktorej mala je o 4 dni starsia ako moje dvojicky (maju 3 mesiace) a uz jej sedela v kociku... Nie je to skoro???

dibik
16. aug 2012

@sophie123 Je to skoro, to by som urcite nerobila. my sme si pochodili s malymi po rehabkach dost (kvoli hlavicke, ktoru davali na stranu, asi ako lezali v brusku) a tam nam vyslovene zakazali babatka posadzovat, davat ich do sedaciek na dlhsie ako je nevyhnutny cas, stavat ich, vytahovat za rucky... to su inak vseobecne pokyny pre vsetky babatka. Babo ma sediet vtedy, ked sa samo posadi. Ja som zacala baby davat sediet asi od 8.mesiaca a aj to len prilezitostne, napr. kvoli foto, ale oni uz same sedeli ovela skor.... Len uz mi aj v kociku aj tak chceli len sediet, tak uz som ich nechala. same sa posadili v 9.mesiaci a odvtedy si sadaju stale, nic nezameskali... skorsim posadzanim mozes detickam poskodit chrbticu, nasledky nemusia byt viditelne hned.... viem, ze sa najde milion mamiciek, ktore ti budu pisat ine veci, ze deticky posadzali a nic sa nestalo a podobne... nuz... ani jeden doktor, ani jeden fyzioterapeut by ti to neodobril

sloto
17. aug 2012

ahojte baby, včera som sa vrátila z nemocky. v pondelok ma hospitalizovali, pretože sa doktorovi nezdali malinké pri meraní, namerali obrovský rozdiel. jednej 1500 a druhej 2370,a že tá menšia mala málinko plodovej vody, pričom dovtedy boli rovnaké.... mysleli si že ide o transfúzny syndróm, ale nakoniec v utorok na meraní boli rovnaké cca každá 1900 g a plodová voda v norme. takže mi hneď v utorok povedali, že neni dôvod, aby ma v nemocke držali 🙂)) takže som si poležala 4 dni, vôbec nič som sa nevyspala. jediné čo so mnou robili celú dobu tak mi ma posielali na pásy 🙂)
tak som zvedavá ako dlho vydržíme pokope ešte, keďže už som 35+1. no len dneska ráno neviem neviem, či nezačala odchádzať hlienová zátka. akože celé tehu mám výtok ale biely, a dnes taký do žlta, slizský...no proste iný. tak sa nechám prekvapiť 🙂 zápal nemám, lebo kultiváciu mi robili.....

moncikg
17. aug 2012

@sloto ahoj, len sa este nikam neponahlaj, este vydrz, vela robi psychika...ja som v nemocke od 10.7., tiez mi nic nerobia, len ctg, vsetko v norme, ale preventivne po serklazi a pesare ma tu drzia, ak by ma to nahodou chytilo...vsetci mudr. mi tvrdia, ze by bolo fajn vydrzat do konca 35 t., co ty uz mas, ked si 35+1, aj ked kazdy dnik je fajn...ak ma to nechyti skor, tak 37+1 ideme na to...a tento termin mam v hlave, tak uvidime, ci drobci budu spolupracovat a vydrzia...drzkaj sa...

jujulinka
17. aug 2012

ahojte, ja sa ozyvam tiez z nemocnice. Mam za sebou dost neprijemne obdobie, pretoze mi minuly tyzden na ultrazvuku oznamili, ze jedno babatko nema akciu srdiecka, bola som 23+1, takze ma pozoruju co sa bude diat, zapal ani infekcia sa nepotvrdili, vyzera, ze to babo sa svrkava, no druhe, zdravy chlapcek rastie a vyzera byt ok. Mate s takymto pripadom skusenost, alebo ste poculi, ze sa da takto donosit zdrave babatko? aspon jedno...

brita
17. aug 2012

@sloto Ahoj, ak mas podozrenie, ze ti odteka plodovka, tak ja by som urcite isla do nemocky sa ukazat, nech to preveria, ci je to plodovka. Radsej sa prehnat zbytocne, ako nieco podcenit. Drzim palceky. 😉

sophie123
17. aug 2012

@dibik a od kedy si zacala pouzivat vysoke stolicky na jedenie? Ja som rozmyslala, ze ich kupim ked budu mat tak 5 mesiacov, ale teraz neviem 😒

sophie123
17. aug 2012

@jujulinka Ja som o nicom takom nepocula, snad ti niekto poradi. Je mi luto, ze si musis niecim takym prejst ☹ Budem drzat paste, aby aspon jedno bolo v poriadku. Musi to byt pre teba tazke ☹

dixie_chick
17. aug 2012

@timmka Ahoj Timmka, ja by som tvrdnutie nepodcenovala, aj mne zacalo po 20tt a lezala som na PN do konca tehotenstva...ale fakt poctivo lezala. K tomu konske davky magnezka a vydrzali sme..ale fakt to podcenovat netreba, kazdy den je pre deti dobry. Drzim palce! 😵

dixie_chick
17. aug 2012

@elapp Ahoj, my sme autosedacky nakliknute na kociku velmi nevyuzili (mame Easywalker a k tomu Maxi Cosi sedacky). Hlavne pre babatka to nie je pohodlne a zdrave, podla nasej pediatricky aj neurologicky by nemali byt v sedacke dlhsie ako 20 min. ale skor vystrete s rovnym chrbatikom....

dixie_chick
17. aug 2012

@jujulinka Drzim palce!

lauricka
17. aug 2012

@lubka_to
@karkulkaa
@elapp
mame bumbleride, sme velmi spokojni, mame tu Aqu 2012. Ta cena je OK, ved aj mono kociky su mnohe aj cez 1000 EUR. Pre dvojky sa este taky lepsi ospevuje Donkey, ale ten je este vyssia cenova trieda. A ono sa ten lacny kocik hned pozna, staci si s nim vyjst na prechadzku. Bumbleride ide ako po masielku, aj jednym prstom ovladate pomaly 🙂, ziadna hrkalka.

lauricka
17. aug 2012

@elapp do nasho bumbleridu, ktory mam len v sportovej verzii, som dala fusakotasky z ineho kocika (lacneho polskeho) a v pohode sme v tom boli. Autosedacky naozaj nie su na nejaky dlhsi pobyt dietata v nich. Tiez by som to pouzivala len v pripade potreby (kratky presun kocikom niekam) alebo len do auta. Mne to ku kociku nikdy nechybalo. Bumbleride je lahky, lahucko sa sklada, supnes do kufra a hotovo.

lauricka
17. aug 2012

@sophie123 stolicky vtedy, ked sa budu vediet posadit. Dovtedy je najlepsie krmit v tych babatkovskych kresielkach.

griska11
18. aug 2012

@jujulinka ahoj v prvom rade mi to je veľmi ľúto co sa stalo ja sa toho design na každom ultrazvuku... Ale mojej kamarátky sestra tiež čakala dvojky a ja síce neviem v ktorom ale jedno bábätko dostalo encefalus alebo niečo podobne, chodili po doktoroch aj v čechách ale nikto ju nechcel operovať a tak nakoniec donosila jedno bábätko, ktoré bolo v poriadku. Asi som veľmi nepomohla ale držím palce nech všetko dobre dopadne!

griska11
18. aug 2012

Zdravím tak ja som od včera na PN, baby sú ok ale ja nie, malo železa - a to uz 3 týždne beriem na predpis, ale že mám ešte menej... Krv v moci, tak mi to zobrali na kultivacie že co tam je, k tomu som schudla nie pribrala od poslednej poradne a ešte aj zvýšené onkomarkery.... Tak mám doma kludovy režim, inak ja som sa cítila okrem únavy celkom vo forme no ale asi to až take ružové nebolo... 😖 Trochu si oddýchnem a potom uvidíme že či pôjdem do prace alebo nie... Inak chcem sa opýtať od kedy mame nárok na matersku pri dvojkach lebo mne napísať najskôr termín na matersku ked si myslel že čakám jedno babo, niekde som videla že môžme ist skôr, ale asi všetko záleží od doktora, že?

lauricka
18. aug 2012

@griska11 skor znamena osem tyzdnov pred terminom. Uz by si mala zostat doma v tomto tyzdni tehu. Pokial si to mozes financne dovolit, je lepsie uz nepracovat.

dibik
18. aug 2012

@sophie123 Ahoj, my sme kupovali stolicky na krmenie, ked mali baby cca 5-6 mesiacov, ale pouzivat sme ich zacali az od 8 mesiacov. Dovtedy sme krmili v polohovatelnych lehatkach. Baby pevne sedeli uz od 6 a pol, 7 mesiacov, ale tie stolicky im pohodlne neboli, kedze neboli vobec zvyknute sediet... nakoniec sme ich tam dali v 8 mesiacoch a odvtedy ich krmime tam a je to uplne v pohode. krmit sa da aj inde ako v stolickach a podla mna to pre babatko skor, ako nevie poriadne sediet velmi pohodlne byt nemoze.

sophie123
18. aug 2012

@dibik ake polohovatelne lehatka mas na mysli? my mame take lehatka (bouncers), ale polohovat sa nedaju

sophie123
18. aug 2012

@dibik uz som ich videla na nete, ja som si neuvedomila, ze sa daju kupit aj polohovatelne, skoda ☹

dibik
18. aug 2012

@sophie123 My sme mali obycajne Hauck, urcite ich mam dakde aj na foto v albume... dali sa polohovat az skoro do uplneho lahu, ale krmili sme ich tak v polosede.... neskor uz tam inak dost vymyslali a aj tak si sadli 🙂