Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

slivocka
20. aug 2012

@zojaaa kamoska pribrala 30kg a cakala jedno 🙂 mna zase zjazdil stale ,ze nepriberam. ale tak deti mi vsetko brali :( ja neviem, ako by som v tehu drzala dietu , ved to sa neda :(

andasla
20. aug 2012

@sonia1501@mia117@dibik@slivocka dievcata, dakujem za povzbudenie 🙂 ...uz som z toho naozaj na nervy, ved jem este menej ako pred teho a vsetko sa na mna prilepi 😢 ...snazim sa jest zdravo, pravidelne, nic mastne, ziadne sladkosti 😔 ...tak uvidim na dalsej poradni ako to dopadne...prajem Vam vsetkym vela vela zdravicka 🙂

andasla
20. aug 2012

@mia117 @dibik @slivocka ... prispevok vyssie aj pre vas 😉

zojaaa
20. aug 2012

@slivocka
A pritom ked ma niekto stretne, tak mi hovoria, ze vobec nevyzeram na dvojicky v 7. mesiaci.........dieta je fakt hrozna, ale musim kvoli cukrovke, aby som si nepichala inzulin.....ale aj tu sem tam porusim, lebo niekedy si ten kolacik musim dat 😎

andasla
20. aug 2012

@zojaaa ahoj...no uvidime, ci aj mna posle na nejake vysetrenie...vravela som, ze sa neprejedam, ale len na mna vrieskal, ze urcite ano, lebo inak by som tak nepriberala 😠 ...snazim sa aspon na prechadzky chodit, ale potom ma vzdy strasne boli brucho a aj tak to mam zakazane ☹ ...Tebe sa to uz blizi, dufam, ze vsetko dobre dopadne a deturence vydrzia co najdlsie v brusku 😉

mia117
20. aug 2012

@andasla naozaj si z toho nic nerob, na mna sa tiez tie kila lepia mam pocit aj z vody 🙂 proste si telo uklada tuk na tehotenstvo a kojenie 😉 tiez nevyjedam sladkosti, mastne a pod. snazim sa jest aj dost zeleniny, ovocia, vlakniny 🙂

mia117
20. aug 2012

@andasla no by som ho asi nakopala, keby na mna vrieskal.... asi radsej vymen dr. alebo ho upozorni nech zmeni pristup.

dibik
20. aug 2012

@andasla Joj, no by som tomu tvojmu doktorovi povedala svoje... za prve si vobec nepribrala vela, mal by sa spamat, cakas dvojicky!!!! a za druhe, ked lezis, tak asi velmi vahu neustriehnes a nechapem, ako ti moze robit taketo stresy, ked si tehotna. kludne jedz, co si ziada telo... tak priberies 30 kg... no a? nebudes ani prva, ani posledna.... ja som mala vsetkych 17 kg dole do troch tyzdnov po porode... no ale radsej pomlcim o kilach, ktore sa na mna nalepili, ked som prestala kojit 😀 to uz by bolo do inej temy 😀

andasla
20. aug 2012

@mia117 zo zaciatku som ani nic ine okrem ovocia nejedla...az do nejakeho 12.tyzdna...a aj tak som priberala 😒 ...no a teraz mi ten mudry lekar povedal, ze ak takto budem pokracovat dalej, tak do konca priberiem este 80 kg...ach jaj...nie aby ma povzbudil, ale este ma aj stresuje....nastastie ste tu vy a podrzite ma 🙂

slivocka
20. aug 2012

@andasla len nestresuj , fakt. kazda mame iny metabolizmus, ja som cely zivot trpela nadvahou , stacilo ze som sa napila vody a uz som mala kilo hore :( a v tehu sa to zmenilo. kamoska bola stale chudulinka a tehu pribrala 30kg. a tiez sa stravovala zdravo. tvojmu telu nerozkazes a zbytocne sa budes stresovat a tym aj deticky 😉

andasla
20. aug 2012

@dibik vdaka za podporu 😉 ....fakt som z toho niekdy uz na nervy 😠 ...stresujem sa uz teraz, co bude na poradni, tak sme sa rozhodli, ze pojde so mnou aj manzel, normalne na vysetrenia muzov nepustaju, len na UTZ, ale tentokrat pojde aj on a uvidime, ci bude este taky neprijemny... 😝

dibik
20. aug 2012

@andasla dobra taktika 😀, ked tam bude muz, tak si urcite doktor tolko nedovoli... a rozhodne sa nedaj, drz sa toho, ze si vela npribrala a kasli uz na vahu... ved to je to menej podstatne 🙂 dolezite su deticky....

andasla
20. aug 2012

@slivocka tiez som nebola pred tehu uplne chuda, ale vela som sportovala, som aj instruktorka lyzovania...ale teraz fakt rastiem ako z vody 😀 ... prijala by som aj kritiku od lekara alebo radu, ale nie krik a urazanie...on je asi 3X do roka tehotny, ked vie vsetko najlepsie 😝

andasla
20. aug 2012

@dibik mas uplnu pravdu, takymito stresmi nikomu nepomozem...ked sa mu nepaci ze priberam, nech to teda nejako riesi, ved on je doktor 😅

slivocka
20. aug 2012

@andasla ved to je najhorsie, ze sa k zenam tak spravaju niektorí. aj moj furt daco trepal , uz som ho ani nepocuvala niekedy 😉 ja som inak tiez mala tehotensku cukrovku, chodil som na diabetologiu. ale furt som mala cukor v norme, to iba po tom vypiti cukru som mala vysoke hodnoty. dokonca posledny krat ked som bola na diabetologii som mala velmi nizky cukor 😀 takze ja som uz jednym uchom dnu-druhym von...neverila som uz nikomu a nicomu . 🙂

andasla
20. aug 2012

@slivocka tvaria sa, ze vsetkemu rozumeju a niekedy, keby nas nechali v klude, telo si aj same pomoze 🙂 ... v ktorom tyzdni si bola na vysetreni na tu cukrovku? mne este nic take nespominal

slivocka
20. aug 2012

@andasla myslim ze v 26tt . vypila som tu sladku vodu a hned cukor extra silna cukrovka 😀 a na diabetoligii ukazkovy cukor. tomu tiez nerozumiem, teda tomu pitiu tej sladkej vody. ved je jasne,ze ked vypijem pol litra cukru tak mi to telo nespracuje za hodinu 🙂 ved bezne si urcite na rano nedavam sladku vodu 😉 na diabetologii mi kazali zjest suchy rozok a tak mi brali krv 🙂 jasne,ze to bolo v pohode.

andasla
20. aug 2012

@slivocka pocula som uz viacere dievcata, ze po vypiti toho cukru im vyskocili hodnoty az niekam do neba 🙂 a nakoniec bolo vsetko OK....takze este ma tam asi posle, som v Taliansku, ale vacsinou su tu vstky kontroly rovnake ako na SK 🙂

mia117
20. aug 2012

@andasla ja som na tom podobne neboj, ale moja dr. ohladom vahy nema ziadne namietky. Ved je uplne prirodzene ze priberame viac ako tehule s jednym babom 🙂 naozaj si z toho nic nerob! 🙂 🙂 a pekne si uzivej tehu 🙂 🙂

mirasierra
20. aug 2012

ja som pribrala cez tehu 25 kg a nikdy to moja Dr neriesila. zapisala vahu a bolo. teraz som to vsetko zhodila a nikdy som sa kilami pocas tehotenstva nezaoberala. takze vymen doktora, nie je normalny ze riesi takyto vahovy prirastok aky mas ty.

karkulkaa
20. aug 2012

@andasla
ahoj ja som do 21 tt pribrala 6 kg a doktor sa nad mojou váhou vobec nepozastavoval, ani slovo. ja už mám teraz dost velké bruško príde mi ako pri prvom synovi v 9 mesiaci 🙂 dokonca aj okolie hovorí že mám ako pred porodom 🙂

andasla
20. aug 2012

@mia117 uz mi je aj vdaka vam lepsie 🙂 ...sranda je, ze vsetci okolo mi hovoria, ze sa im nezda ze priberam...aj vsetko oblecenie je mi rovnake ako pred 6 kg...budeme si to uzivat 🙂 🙂 ...a ty tiez 😉

andasla
20. aug 2012

@mirasierra ahoj...to si teda mala stastie na doktora 🙂 ...tento moj je taky zatazeny na vahu, ze ho ine takmer ani nezaujima ☹ .....prajem ti vsetko dobre a pekne tehulkovanie 😉

andasla
20. aug 2012

@karkulkaa ahoj...aj mne uz brusko vidiet, ale este nie je velke...je to moje prve tehu, tak preto trosku meska 😀 ...som rada, ze ste ma ukludnili, fakt som uz bola celkom zdeptana... ☹

lauricka
20. aug 2012

@eeska u autorizovaneho dealera cez net, objednali sme v stredu a v piatok bol u nas, ale moze to trvat aj dlhsie, zavisi ako su na tom na sklade a co si vyberies, komunikacia bola super
http://www.bumbleride-shop.com/

mirasierra
20. aug 2012

@andasla ani ked som chodila uz pre porodom do nemocnice na kontroly tak tam nikdy vahu neriesili. spytali s akolko som pribrala, povedala som a bolo. keby sa len jeden ozval tak by som sa urcite anstartovala a povedala im co si o tom myslim, nech si to vyskusaju nosit dve baba v bruchu.

andasla
20. aug 2012

@mirasierra bola som u neho pred par dnami, lebo ma velmi bolelo podbrusko....mala som pocit, ze mi vsetko z neho vypadne...a prve co bolo, tak hned na vahu ...potom sme sa uz k mojmu problemu takmer nedostali, co mi stale len o priberani rozpraval...aj ma tak poslal domov, ze krcok je zatvoreny, srdiecka biju a som v poriadku...len mam dodrziavat absolutny pokoj na lozku ☹ ...najradsej by som od neho odisla, lenze sukromni lekari su tu strasne drahi...za sledovanie tehotenstva bez UTZ si pytaju okolo 800 eur a ked treba vysetrenia navyse, tak ich musim zaplatit...ved uvidim na dalsej poradni, pojde so mnou aj manzel, tak dufam, ze sa aj doktor ukludni 😝

griska11
21. aug 2012

Ahojte ja viem že téma o kocikoch pre dvojky je niekde inde ale len by som sa chcela opýtať na názor že či sa mi vôbec oplatí kúpiť kocik s vanickami? Malé by sa mali narodil v decembri, ktovie ake budu veľké ake bude pocasie, ci vobec s nimi budem moct chodiť von...Tak som rozmýšľala že by som kúpila iba kocik kde sa dá polohovať sedenie do úplného ľahu a namiesto vaniciek fusaky- alebo taký vystužený fusak a radšej lepšie dve sedačky do autá? Hm? Co myslite?

kkatka113
21. aug 2012

@slivocka Ahoj, ja mam presne taky problem s cukrovkou ako ty. Bola som na cukrovej vode, a vysla mi hodnota dve hodiny po vypiti 7,5, a cukrovka tehotenska je od 7,4.....no na porazenie fakt takto tesne to schytat :D Uz par krat som bola na diabetologii, musim povedat ze motivaciu nejest sladke nemam, lebo mi vzdy vychadzaju hodnoty uplne v norme, pod 5....ale chodit tam musim, a sladke jem.....no dobre, nedam si 3 kolace ale trebarz jeden, ale tak neviem sa toho uplne vzdat a tabulkami sa neriadim, ked mam nieco slane na obed tak to urcite nepocitam, skor len pri sladkostiach si davam pozor :D Ty si jedavala sladke alebo si to obmedzovala aj ked ti vychadzali fajn hodnoty? Dakujem za odpoved 🙂

eeska
21. aug 2012

@griska11 ja cakam drobcov v novembri a som jednoznacne za vanicky, kde ma dietatko maximalne pohodlie aj poriadne naobliekane..sestra mala pri dvojkach tie polohovatelne, ale mne sa to nepacilo, male tam boli take stiesnene...