Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lubka_to
14. dec 2012

@smejko ja som sa tiež bála ako budem fungovať po pôrode, každy ma strašil že to bude potom bolesť ale mna nebolelo nič, ja som chodila lepšie ako mamičky po klasickom pôrode, doktorka skoro odpadla ked prišla na druhy den za mnou a ja som sedela na posteli v tureckom sede....No tak ale máme to za sebou a máme zdrave detičky, čo by sme preto neurobili...

smejko
14. dec 2012

@lubka_to jasne 🙂

silvinnka
14. dec 2012

@lubka_to ahoj,ja som prednedavnom rodila tiez dvojicky v spinali...ja osobne by som to nemenila za celkovu anestezu,tym,ze mam odskusanu aj tu niekolkokrat...spinal bol super,ziadne bolesti som necitila,dokonca aj pichnutie do chrbta bolo o.k,akurat ked vyberali babulky tak som citila neprijemnejsie tlaky 😉 a o 12. hodin som uz stala na nohach a isla pozriet dievcata....bolesti hlavy ziadne

vampgirl
14. dec 2012

@timmka
@griska11
Cau kocky, hlasim sa po dalsej kontrole, krpci su vzorne obaja hlavickou dole, jupiii, takze zatial cakame ci sa nieco nerozbehne samo od seba... Mam si merat tlak trikrat denne a zapisovat to, keby hocico bezat do nemocnice, v pondelok dalsia kontrola 😒 uz sa citim ako dobry exot, traja lekari tam dumali co so mnou 😀

griska11
14. dec 2012

@vampgirl @timmka no pekne, podľa mna si ta tam uz v pondelok nechajú. Ved to uz budes 38 tyzden nie?! 😉 ja stále verím ze, To príde príde na mna cez víkend, kazdy večer chodím s muzickom na hodinovú prechádzku, podbruško síce bolí ako sviňa ale snáď to tak ma byť🙂

Tak sa držte, normálne by sa dalo na nás stavkovať ktorá pôjde ako prvá , druha a posledna 😉

irmingard
14. dec 2012

ahojte, prave som sa vratila z morfologickeho utz a chcem sa podelit o hodnoty, pripadne sa spytat na radu. Bolo mi len povedane, ze vsetko je v norme
plod A :
BPD : 43
HC : 158
AC : 154
FL : 29
vaha : 344g
plod B :
BPD : 42
HC : 153
AC : 123
FL :28
vaha : 258g
plod A je 19 +2 t a plod B 19 +0...
budem vdacna za akekolvek nazory a odpovede 😉

jana7
14. dec 2012

@domca2608 ja som vo vranove presne pred troma rokmi porodila dceru. Ale teraz s dvojičkami asi budem radsej rodit v Košiciach. Pockam na tvoju skusenost a mozno to zmenim 😉

domca2608
14. dec 2012

@dadkal ked sa ta mozem spytat ze kolko mali odhadovane vahy pred porodom?

domca2608
14. dec 2012

@jana7 no ja som zatial tu v nemocnici velmi spokokna aj so starostlivostou aj s doktormi. A hlavne co tyka dvojiciek tak su velmi opatrny a davaju na to velky pozor aby nic nezanedbali. Fakt som velmi spokojna, aby so nezariekla.

jana7
14. dec 2012

@domca2608 to je super že sa staraju. Držím palce 🙂

vampgirl
14. dec 2012

@griska11 No ja jedine co riesim su tie opuchy noh, tak kvoli tomu dr chce aby som si merala tlak, ze keby ten isiel moc hore, musi sa niecO robit. Inak sestricka hovorila ze ziadne dlhe prechadzky, ale dr ze to je ok, ze som tehotna a nie chora tak nech si chodim kolko vladzem 😉

Hospitalizacia dufam v pondelok este nehrozi, povedali ze ak nebudu ziadne zmeny tak az potom vo stvrtok by sa poradili ci ma hospitalizovat na sviatky :-/ paraaaada... Ale ja len dnes koncim 36.tt, vy ste popredu obidve o par dni, takze ak by sme uzatvarali stavky, tak vsadim na to, ze pojdem posledna 😀

vampgirl
14. dec 2012

@irmingard Ak ti bolo povedane, ze vaetko je v norme, tak to neries 🙂 ja som bola na morfo az v nejakom 22.tt takze sme mali vacsie vahy, ale inak so zvyskom tych udajov ti neporadim 😉

domca2608
14. dec 2012

@jana7 dakujeme

timmka
14. dec 2012

@griska11
@vampgirl ahojte, tak ja sa hlasim po poradni, tak nastup do nemocnice 19.12 a sekcia bud na druhy den alebo az 21.12, ze sa uvidi, ale dlhsie nechcu nechavat babatka v brusku 😉 , tak uvidime....
no ja som za, ze ktora skor, ci ma nepredbehnete 😀

griska11
14. dec 2012

@timmka joooj aspon ze sa uz môžeš na to psychicky pripraviť, ja stále nič zas som sa bola prejsť ledva chodím a nič!!!! 😠 tak len dúfam ze v utorok po poradni aj mne uz dajú nejaku možnosť výberu lebo toto čakanie je hrúza 😖

griska11
14. dec 2012

@timmka tak to budú mať krásny dátum narodenia 20.12.2012:)

vampgirl
14. dec 2012

@timmka
No super tak uz sa mozes pripravovat! Ja som dufala, ze po dnesku budem mat podobne spravy, ale ked su krpci dobre otoceni tak sa nejak lekarom nechce este ist do sekcie....
Inak mas aj nejake problemy alebo len tak uz nechcu cakat? A kolky tzden presne budes, 38.?

@griska11 No my si musimedat sportovy vikend a prehovarat drobcov nech vylezu 😀

griska11
14. dec 2012

@vampgirl veru veru.... Sranda je ze na začiatku človek len chce aby vydržal do to 34 tyzdna a potom .... Uz sa nevie dočkať konca🙂 dnes mi mužík povedal že nech už to je lebo vyzerám ako by som cely deň kopala v bani.... Ja len dúfam ze mi potom ostane sila na pôrod a prvé dni, lebo teraz sa mi zda, ze to nezvladnem... Ale to asi robia tie bolesti a problém s pohybom.... 😖

vampgirl
14. dec 2012

@griska11 Presne tak, posuvala som ocami kalendar a odpocitavala dni do konca 34.tt 😀
Ja si pamatam ze hned po porode prvej dcery som skoro lietala, ako mi bolo zrazu dobre a lahko 😀 na to sa tesim, ked budu krpci vonku tak im tam snad vzlietnem v porodnej sale 😀 juuuj a lahnem si na chrbat alebo na brucho,uz si normalne robim zoznam veci co potom budem moct robit 😀 😀 😀
Len teraz akosi neviem, na co sa mam pripravovat, nakoniec stravim sviatky este 3-v-1 v nemocnici!!!

griska11
14. dec 2012

@vampgirl ved si Vianoce urobíte v januári🙂 to som povedala mužovi ze budeme mat Vianoce az ked sa zdravučké narodia🙂

timmka
14. dec 2012

@vampgirl nemam moja, len uz nechcu to nechavat cez sviatky a neveria , ze vydrzim az po..., budem 37+2 dni 😉

timmka
14. dec 2012

@griska11 verim ti moja, uz to chceme mat za sebou, aspon ja, v noci nespim, mam toho uz dost, nohy mam ako slon a kazdym dnom vacsie a vacsie , uz nevladzem ani ohnut, naliata som s vodou a poriadne ☹

kkatka113
15. dec 2012

@vampgirl
@timmka
@griska11 kocky uplne s vami sucitim a mam toto v zivej pameti....tie posledne dni boli peklo....som rada ze som vydrzala do planoanej sekcie ale este stale sa teraz vytesujem ako super sa citim a aka som stastna bez brucha, bude to uplna odmena uvidite 🙂 ked som posledne razy nemotorne liezla v nemocnici na postel kde mi robili monitor, alebo som sa len uz ako som cakala na sekciu snazila lahnut do postele a bolo to strasne nepohodlne tak som len na tej posteli sedela a hovoila si ze toto je posledna chvilka s bruchom....lezanie je najhorsie, o spanku ai reci....ale super ze ste to dotiahli takto daleko, babatka budu bezprolemove 🙂 Ja sa musim pochvalit ako my luxusne spime....o jedenastej bolo posledne krmenie, potom spali do pol piatej a este stale spinkaju ale ja som sa uz zobudila ze ich chcem vystiskat tak uz by mohli vstat...ale budit samozrejme nejdem 😀 Tak sa drzte, cela sil do poslednych dni s bruskom a cakam na info o mierach vahach a tesim na pozitivne spravicky 🙂

lucialen
15. dec 2012

Ahojte, rada by som sa pridala 🙂
Chcem pogratulovat cerstym mamickam, je vas tu vela a drzim palce tym, ktore este len cakate na tie dva poklady. 🙂 Vyzera to, ze aj my cakame dvojicky, pred 2 tyzdnami som bola u doktorky, este boli malicke len 5+3 a 5+4. V pondelok idem na kontrolu a uvidime, co je nove. Dufam, ze tretie uz doktorka nenajde 🙂 Takze pociatocny sok pominul, pomaly sa spamatavam a som zvedava co je nove.
Co ma zaujima, mohli by ste mi napisat, kolko ste zhruba pribrali v tehu? Mozno blba otazka na zaciatok, ale trochu sa bojim, lebo uz pri prvom som pribrala 22kg a teraz v 8tt uz mam 2,5kg navyse. Tak neviem ci sa chystam trhnut nejaky rekord 🙂 Dakujem 🙂

griska11
15. dec 2012

@lucialen je to individuálne ja som pribrala 19 kg a to ma lekár spucoval ze veľa poniektoré tu pribrali iba 14 kg a menej takze to je naozaj individuálne ale kedže máš ešte jedno dieťatko budeš sa urcite hýbať viac takze urcite to veľa nebude 😉 na začiatku som aj ja dosť priberala... Skoro kazdy týždeň- dva po klient a potom sa to spomalilo.

Hlavne Dávaj na seba pozor babätka si zoberu co budu potrebovať🙂 a sú jednovaječné alebo dvojvaječne?

vampgirl
15. dec 2012

@timmka No ja myslim ze tiez skoncim na sviatky v nemocnici, ale dufam, ze so sekciou este pockaju a dame babatkam sancu sa rozhybat 😉

Baby mne uz strasne lezu na nervy tie opuchnute nohy, mne vobec neodpuchaju, od rana do vecera su ako papuce 😠 Aj vy to tak mate alebo vam vzdy do rana odpuchnu?

vampgirl
15. dec 2012

@kkatka113 Diky za povzbudenie, aj ja si hovorim, ze uz tych par dni nejak musime vydrzat a potom bude lepsie 🙂 ty uz sa maaaas ze ich mas doma! Vcera na kontrole ked som cakala na dr, viezli okolo vozik s novorodencami, taki boli krasni malicki, hned by som si ich popestovala 🙂
A s tym spanim to mate neuveritelne, pekne ste si ich naucili. Drzim palce aby im to co najdlhsie vydrzalo 😉

vampgirl
15. dec 2012

@lucialen Ja som doteraz pribrala 15kg, a uz to mame za par tskze asi uz nejak drasticky nepriberiem... Na zaciatku som priberala dost rychlo a potom sa to spomalilo. Vahu neries, hlavne nech su babatka velke a zivotaschopne, ked budes potom nahanat tri deti tak schudnes 😉

lucialen
15. dec 2012

@griska11 @vampgirl diky za odpoved 😉 Len aby ste si nemysleli, ze to je pre mna ta najdolezitejsia vec, samozrejme, babatka su prvorade 🙂 Ja len ked si spomeniem, ako vy teraz pisete, na tie opuchnute nohy, co som mala ako lyziarky a ak mam pribrat este viac, tak uz neviem. Nie je to sranda, nosit taku vahu navyse. Chudnutia sa nejako nebojim, myslim ze to nebude pri 3 detoch take tazke.
No a este neviem, ci su jednovajecne alebo dvojvajecne, dufam, ze to uz v pondelok bude vidiet 🙂

griska11
15. dec 2012

@vampgirl mne nohy nepuchnu skoro vôbec jedine co ma boli tak klby na rukách a tiez trošku opuchnute prsty na rukách mám ale to asi hlavne z toho koľko som pribrala 😒