Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dodkap
18. dec 2012

@gemina nie, ak su dolu hlavou a porodne cesty su v poriadku, mozu sa rodit vaginalne a je to pre deti lepsie. Ja osobne som si mohla vybrat, ako chcem rodit. Rodila som vaginalne.

gemina
18. dec 2012

@dodkap lebo uz mala ukonceny 37tt a nechceli ju asi dalej trapit.

gemina
18. dec 2012

@dodkap nehovorim, ze prirodzeny porod je zly. ale tym padom, ze mi nedavaju na vyber, je to velky tlak na mna ako prvorodicku.

kirkina2
18. dec 2012

ja som mala cisársky v 40tt, tak mi to naplánovali, tak som musela vydržať. Nemala som žiadne strie, až za posledné 2 týždne mi brucho popraskalo okolo pupka. Deti mali každý 3100 g a 50 cm. Teraz už majú rok.

dodkap
18. dec 2012

@gemina ja myslim, ze je to strach takmer rovnaky, ako maju monomamy pred porodom. Ja som sa mohla rozhodnut a fakt som teda mala s tym problem najprv, nie kvoli sebe, ale kvoli detom, ze co bude pre ne lepsie. Mozno je lepsie, ze proste musis 🙂 . Vies, preco? Lebo to zvladnes a budes na seba hrda, ze si to tak zvladla. A budes rada, ze si to tak urobila, lebo pre deti je to tak ozaj lepsie. Ja som mala pripravenu operacku v pripade problemov. Hned by ma brali tam na sekciu. Celu dobu mi ich monitorovali, takze celu dobu som lezala na chrbte s pasmi. Ale akosi mi to nevadilo, ta postel bola prekvapivo pohodlna a je to taky polosed. Jedine, coho som sa bala, ze sa tam vnutri nejako zaseknu o seba, ale to bol len taky moj osobny strach. Leo isiel prvy, Olivia o sedem minut. Prvy "prerazi" cestu a druhy uz ide lahko v porovnani s prvym. To mi povedali sestricky, ze uz mi ju aj same vytlacia 😀 . A fakt to uz bolo nic. Olivia bola mensia. Takze to nie je taky velky rozdiel oproti porodu jedneho baba. Samozrejme, ak nie su ziadne komplikacie.

kkatka113
19. dec 2012

@griska11 Ja som inak tiez pocula ze jednovajecne sa rodia planovanou sekciou v 36.tyzdni a moj doktor uz v porodnici sa cely cas tvaril ze ani nie je iste ze su jedovajecne....som mu vzdy spominala ze by sme to mohli naplanovat na ten 36.tyzden teda, a on ze to je moc skoro, tak som potom trpla do toho 36+6 kedy sli baby von....ale bolo vsetko v poriadku nastastie a som uplne stastna za to....neboj, oni sleduju tu placentu ci este dobre funguje...a chcu babatka podrzat v brusku co najdlhsie nech potom s nimi nie su problemy...moje baby podla ultrazvuku za posledne dva a pol tyzdna v bruchu uz moc nerastli, ale prietoky mali uplne super, tak to nejak neriesili, ze nepresne merania.... 🙂 Drzim palce nech to skoro pride 🙂

gemina
19. dec 2012

@dodkap tak si ma trosku upokojila. Mne po takmer 4 tyzdnoch v nemocke vysadili vsetky lieky a aj magnezium, tak som myslela, ze dnes porodim. Vsetko som mala zle, sono, ctg, bolesti v krizoch, odisla mi hlienova zatka (po vysetreni zospodu). Ale dali mi pre istotu dalsie magnezko, aby som neporodila hned. Radsej si to necham na piatok, bude krajsi datum🙂. A epiduralku si davam, pre istotu. Predsa len neviem, co ma caka.

griska11
19. dec 2012

@kkatka113 ďakujem, mna len straší to že prietoky mi merali v 32. Týždni a od vtedy nič:(

vampgirl
19. dec 2012

Cau kocky, tak hlasim ze my uz to mame tiez uspesne za sebou 🙂 porod mi vyvolali, rodila som s epiduralom s bola to uplna pohoda 🙂 teda par hodin predtym, ako mi pichli epi, som pretrpela, ale potom uz tazka pohoda, deturence vyklzli von ani neviem ako, asi so 6minutovym rozdielom.

Narodili sa v 36+5tt a maju 2860gr/49cm a 2670gr/47cm 🙂 zatial vyzera byt vsetko v poriadku, teraz len rozbehnut kojenie 😒

Drzte sa!

vampgirl
19. dec 2012

@kkatka113
@griska11
Mne dr tiez dnes hovoril, ze keby boli jednovajecne, uz su aspon tyzden vonku 🙂 mozno je to jedna z tych dvojickovskych fam, ako napriklad ze dvojicky sa nevyvolavaju 🙂

griska11
19. dec 2012

@vampgirl no to je super sprava🙂 blahoželám krásne váhy len co je pravda🙂 takze prirodzene... Si moj vzor 😉 bodaj by sa aj mne tak zadarilo🙂
Tak to uz sme iba dve však @timmka.... Či? Mala si astúpiť dnes, nie? Ja nastupujem zajtra.... Teda dúfam🙂

vampgirl
19. dec 2012

@griska11 Dakujem 🙂
No ja som mala vyvolavacku kvoli opuchom a vysokemu tlaku, s cim som nebola uplne spokojna lebo som mala zly pocit ze deti nasilu tahame von... Ale nastastie isli celkom rychlotak asi mal dr pravdu ze uz som bola pripravena...
Ty vyzeras ze to zvladas lepsie, ked neopuchas, tak ty mozno este par dni potiahnes a budes mat trojkilove deti 🙂

Ale netreba sa bat prir.porodu, mam za sebou aj monoporod a ten dvojickovy fakt nie je o nic tazsi, skor nsopak babatka su mensie a rychlejsie vyjdu von 😉

sophie32
19. dec 2012

@vampgirl Ahojky! V prvom rade velkaaaa gratulacia.... 😉 Chcela som sa spytat, v ktorej nemocnici si rodila?

griska11
19. dec 2012

@vampgirl aj vaše váhy boli úžasné...úplne by aj nam stačili 😉 trosku puchnem hlavne na rukách bolia ma klby. Vyvolavačka by mi asi menej vadila ako cisársky, ale uz nech to je ako chce nech sme len všetci v poriadku🙂

dadkal
20. dec 2012

Ahojte maminy.my sme uz od pondělka doma.baby schudli na 2230 a 2250g.neboli žiadne problémy,boli sme 48hodin pod lampou,inac nič.kojenie sme rozbehli,aj keď sem tam prikrmim aj nutrilonom.ale len tak raz za deň a raz v noci. Noci byvaju všelijaké,niekedy sme hore všetci piati.ale dúfam,že každým dnom to bude lepšie a lepšie.

dadkal
20. dec 2012

@vampgirl no super.gratulujem. krasne váhy,budete tiež skoro doma.

foryou25
21. dec 2012

kocky pridavam spravu od @timmka - jej deticky uz su na svete Nelka 2850g a 48cm, Oliverko 2750g a 47cm, Nelka sa narodila o 9tej, Oliverko par minut neskor 🙂

vampgirl
21. dec 2012

@foryou25
@timmka
No kraaaasa, gratulujem! Miery uzasne, nech ste vsetci traja co najskor fit!

brita
21. dec 2012

@foryou25 @timmka Srdecne blahozelam. Ozaj krasne vahy. Nech sa dari 😉 😉 😉 😉 😉

lopezka
21. dec 2012

ahojte 🙂
my sme boli tento tyzden opat na UTZ a moje potvorky uz maju 2000g a 2040g 😀 .......... poradne sme sa sice nedockali ....islo ma porazit ☹ dovolenkove obdobie a kto mal byt v ambulancii, tak zrovna musel rodit ....2 dni som tam uplne zabila 😒 ..... chcela som hlavne, aby ma pred sviatkami pozreli odspodu 😠 .....ale tak snad este vydrzime 😅
ja viem, ze je este skoro ......ale tak ten strach tu je .....a moje nozky su uz davno ako 2 stlpy .....pre istotu si meriam aj tlak, zatim pohoda 😉 pevne verim, ze do noveho roku to este vydrzime ......ked vidim tie vase tt, tak mam nervy, nech moje potiahnu v brusku dlhsie .........som totiz docasne u svokrovcov, nas byt sa preraba .........a baby by som uz chcela doviest do noveho, chapete 😠

griska11
22. dec 2012

@foryou25 @timmka tak to blahozelam, to su vahy, mamina klobuk dole, tuj tuj nech ste uz iba zdracucky a coskoro doma....

griska11
22. dec 2012

Takze zo vsetkych dlhych tt som ostala iba ja.... Uz som na rizikovom a kazdy den cakam kedy to pride... Teraz sme tu dokonca 4 s dvojickami... Koniec sveta uspesne prezity, teraz uz len prezit porod🙂 drzim palce pokracovatelkam nech vydrzia co najdlhsie... Da sa to🙂 pozitivne myslenie robi vela. Ak by sme sa nepoculi, vsetkym zelam krasne a pozehnane Vianocne sviatky!

susy
22. dec 2012

Ahojte. Tak sa aj ja pripajam necakane o trochu skor do vasej temi. Vo stvrtok 3:30 mi v posteli odtiekla pl.voda, tak sme sli na Antolsku na 3p.(vzdycharen)
Vodu potvrdili, no bolesti neboli a ani nie su do teraz. Dva dni mi museli pichat kortikoidy, tie som vcera dobrala a dnes musim vydrzat do 17:30, aby zabrali.
Zajtra mam byt na lacno, lebo ideme na to. Aby chalani nedostali nejaku infekciu a ani ja. Mali by mat okolo 1400g. Sama som zvedava, aky budu spunti 🙂

jana7
22. dec 2012

@susy milá moja myslim na Teba a vydrž to.

foryou25
22. dec 2012

@susy och to ma mrzi, a to len tak z nicoho nic odtiekla ta voda? boze ja sa tiez tak strasne bojim predcasneho porodu..ale 30tt tyzden uz maju peknu sancu to zvladnut, ak budu na dobrej jiske, ale citam ze si z Ba, takze urcite budu
nezacala si sa vnutorne otvarat? myslim krcok , vtedy zvykne tak voda odtiect
strasne moc drzim palce, nech to dopadne dobre, nech to hlavne babatka zvladnu, a napis co nove

griska11
22. dec 2012

@susy drzim palce ja lezim na piatom, budem na teba mysliet. Drzte sa!

domca2608
23. dec 2012

Ahojte baby. Mam taly mensi problem. Chcem sa spytat ci aj vy ste mali v posledjych mesiacoch tehotenstva taky casty vytok a ci ste mali mensi unik mocu?

gemina
24. dec 2012

Hlasi sa dalsia mamina dvojiciek. Porodila som 20.12. vecer v ukoncenom 36 tyzdni. Po 12 hodinach stravenych vo vyvolanych bolestiach na vzdycharni sa lekari rozhodli pre sekciu (spinal). Konecne to mame za sebou. Deticky su teraz v inkubatore, su krasne a zdrave🙂.

gemina
24. dec 2012

@vampgirl blahozelam🙂. aj mne porod vyvolali, mala som rodit spontanne. aj ja som chcela epidural, ale nakoniec som sa trapila v bolestiach cely den, no neotvarala som sa vobec, preto to riesili sekciou.

jana7
24. dec 2012

@gemina Blahoželam a prajem vela zdravie mamke a deťúrencom 🙂