Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

maminka26
20. máj 2013

@pacesa Ahoj ,mám 22mesačného syna a skoro trojmesačné dvojičky. Celý den som skoro sama s nimi, ale da sa to zvládnuť treba mať nato systém,ale určite to zvládneš neboj 🙂 aj ja som sa bála ako to bude. Cez den su detičky dobré, no večer to je už ine, ale zase mi manžel velmi pomaha a každy den mi niekto z rodiny na chvílu pride pomoct. Varím každý den,periem , upratujem da sa to zvládnuť aj ked niekedy už nevládzem..no ked sa pozriem na detičky tak som zase plná energie🙂 Stojí to zato.

pacesa
20. máj 2013

@maminka26 Joj, dakujem pekne 🙂 Bude sa musiet to zvladnut... 🙂 Urcite sa cely den nezastavis... ale pre tie detske usmevy to stoji za to 🙂 dakujem este raz za mile slova

klincek
20. máj 2013

@pancuska ano aj ja mam dvojky, preto som nechcela rodit normalne-navyse sa mi zdalo, ze horne babo sa stale otaca, a bola to nakoniec pravda, este v den porodu sa zvrtlo napriec. sice mozno horne by otocili, ale to som nechcela risknut..

ak sa ti da, tak si to potvrdenie teda este "vybehaj", ktovie naco im to treba, ale clovek uz v 8 mes nema chut riesit, ze? je rad, ze sa hybe a dycha🙂. este chvilku vydrz, neboj, zbehne to rychlo, a zacne iny kolotoc 😅 , ale snad uz bez takychto starosti.

pancuska
20. máj 2013

@klincek dakujem si mila a velmi ma to povzbudzuje ako keby som to potrebovala pocut 😉 no zajtra si to idem vybehat,nebudem to odkladat,nech to mam uz z krku..... a urcite vies ako sa uz teraz citim,ako nie som z tych stastnych co ich pocas tehotenstva nic neboli a tak budem spominat na tehotenstvo trosku inak ale hlavne nech vynosim zdrave deti,ta bolest mi za to stoji 😉 a ty si prosim ta nakoniec v ktorom tyzdni rodila?

brita
21. máj 2013

Buduce maminky dvojiciek, predavam kocik Jane Twin two matrix a vajicka. Kto by mal zaujem, nech kukne do mojho bazarika 😉

klincek
21. máj 2013

@pancuska ahoj, podarilo sa? dufam, ze ano🙂
ja ta uplne chapem, ze uz ti je to tehotenstvo dlhe..s dvojickami je to tak, hlavne ked su problemy. ja som sice skoro ziadne nemala, citila som sa vyborne, ale tiez mi uz ten osmy mesiac stacil, potom to uz bolo trapenie-ani sa hybat, ani poriadne dychat, ani vyspat sa..vsetko strasne zlozite. rodila som 37+2 tt, ale baby by asi este vydrzali, len jedna placenta uz bola zrela na porod a druha skoro tiez, tak lekar rozhodol, ze uz mozu von.
ale ty uz to mas tiez skoro za sebou, mesiac urcite zvladnes 🙂

pancuska
22. máj 2013

@klincek jeeej som rada ze na mna myslis!!! 🙂 tak vybavila som,dufam ze im bude stacit ak tam dal aj jeho vsetky tituly,nerobil z toho ziadnu vedu,este aj prisiel na to ze bolo teraz presne 5 rokov co som po operacii tak taka nahoda 😉 veru uz sa mi aj zle sedi aj zle spi o chodeni ani nehovorim,ked idem po ulici len sa vsetci pytaju kedy uz pojdem... ale ja este ist nechcem.... no cim viac sa to blizi tym viac sa akosi zacinam bat.... ci to vsetko zvladnem!!!?? a som zvedava dokedy vydrzi moja maternica a vsetko ostatne.....

klincek
22. máj 2013

@pancuska som rada, ze to mas z krku, snad uz ti daju vsetci pokoj s hlupostami.
na mna sa uz ludia tiez pozerali, ci neporodim na chodniku 😅 , ale kaslat na nich, nech si myslia, co chcu.
neboj sa, vsetko pojde dobre, sekcia v spinalke je super, babatka mozes hned vidiet, tak nebudes mat cas na obavy. a potom to uz je narocne, to je fakt, ale snad nebudes mat take urevane baby ako mam ja..lebo s tym sa trapime doteraz. keby boli trosku pokojnejsie povahy, tak by to bolo uplne v pohode. manzel ti urcite pomoze, mozno aj rodina ci kamosky obcas aspon pokocikuju-ak by sa niekto ponukal, neodmietaj, dobre ti to padne 😉
ale aj ked je to s dvojkami tazke, nemenila by som. neviem si to uz inak ani predstavit. zazijes pri nich take momenty, ake pri starsom a mladsom dietati nehrozia. vsetko mas dvojmo, ale nie rovnako. pekne na nich vidiet, ako ma kazda svoju osobnost, ale drzia spolu🙂

petruska1212
22. máj 2013

Ahojte baby. Chcem sa vas spytat ci ma vplyv uzivania gynexu + duphastonu s femibionom pocat dvojcata? Mala som 1 samovolny potrat v 5 tt a uvazujem nad touto kombinaciou ale na striedacku. Dakujem

pancuska
22. máj 2013

@petruska1212 ahoj.... pocatie dvojcat zavisi hlavne od poctu vytvorenych vajicok-folikul vo vajecnikoch a musia byt hlavne dominantne,potom je tu este dedicnost a umele oplodnenie..... este viem ze pri clostilbegyte ci ako sa to pise tak aj vtedy je velka moznost pocat dvojicky .....

pancuska
22. máj 2013

@klincek veru aj ja som rada ze to mam uz z krku,len som zvedava co teraz povedia.... zatial chodim ku svojmu gyn ,ani neviem kedy sa zacina chodit do nemocnice na poradne,nic mi akosi ten moj gyn nehovori.... on je inak tiez porodnik.... aj tu sekciu som uz preberala ale s porodnou asistentkou a povedala ze ja budem mat lepsie aj budem mat sekciu tak celkovu narkozu z toho dovodu ze by mi pichali do tej casti ktoru mam operovanu a ja som tam mala znicene nervove zakoncenie,to mi museli liekmi obnovovat takze radsej celkova aby sa nahodou zasa nieco neporusilo.....pri vpichu!! ale sak som uz na celkovu zvyknuta a celkom dobre to znasam.... len horsie bude asi znasat tu bolest brucha po sekcii ze? ako ja by som bola najradsej keby mozem hned po par hodinach aj behat po izbe 😉 a tvoje deticky maju uz kolko? tak tiez mas dve dievcatka???

klincek
22. máj 2013

@pancuska aha, to mi nenapadlo, ze celkova anesteza. ale zvladnes aj to urcite, zvlast ked uz mas nejaku za sebou a vies, ze ti to nerobi velmi zle.
no brucho bolelo par dni-hlavne v porodnici. ale velmi sa to zlepsilo, ked mi vybrali stehy. hlavne na pravej strane ma to od druheho dna hrozne ominalo, citila som taky neprijemny tah a pichanie hlavne pri schadzani z postele-neskor som si uvedomila, ze to mohlo byt tym, ze pri hojeni rany sa asi stahovalo sitie, a vpravo som mala uzlik, ten sa mi vtahoval do koze..sranda, ze? ani porodnik mi to asi neveril, nechapal, co ma moze stale boliet, no kamoska to mala tak isto, akurat ona rodila normalne a bola sita odspodu, a tiez jej to preslo po vybrati stehov.
bolest bola najhorsia vecer, ked uz som bola po celom dni unavena, to je asi bezne. ale v porodnici nam podvecer davali cipok (tusim indometacin) a ten velmi dobre zaberal, a doma som uz nepotrebovala nic.
inak vstavat z postele budes uz druhy den po porode, sestricky ta vyzenu🙂, ale to je dobre, aspon sa nebudes citit ako pacient🙂

tiez mam dievcatka, budu mat v auguste dva roky. ked pozeram stare fotky, tak si hovorim, ako to leti..ale na druhej strane som rada, lebo uz krasne rozpravaju a rozumeju skoro vsetko (ked sa im chce🙂), tak sa obcas vieme uz aj na niecom dohodnut 😉

shania31
22. máj 2013

@petruska1212
@pancuska
Suhlasim s nazorom pancusky, ze umele oplodnenie, dedicnost a stimulacia vajecnickov clostilbegytom zvysuju pravdepodobnost pocat dvojicky. Doplnky, ktore ty uzivas, nemaju na to vplyv.

petruska1212
22. máj 2013

@shania31 jedna moja znama brala gynex a ma dvojicky. Preto sa pytam

shania31
23. máj 2013

@maminka26
Nuz ja ta obdivujem, pretoze ja kazdy den varit, upratovat atd vobec nestiham. Kebyze kazdy den pri oboch bojujete s kolikami a refluxom- neviem, ci by si kazdy den stihala to vsetko......

maminka26
23. máj 2013

@shania31 aj my máme uplakané dni a neviem kde mi hlava stojí, ale tých je málo...ja musím upratovať lebo po tom najstaršom synovi je doma stále neporiadok... viem čo su koliky a sprvým sme si užili až až.... ale neboj ono to prejde a bude všetko dobréé 🙂

shania31
24. máj 2013

@pancuska
Neobavaj sa az tak tej sekcii - najhorsie je vstavanie po sekcii a to vystretie sa, ale inak potom, ked to rozchodis, je to ok 🙂 ale ako pisu ostatne-treba to cim skor rozchodit.
A vela zavisi aj od prahu bolesti. Moja spolubyvajuca uz po 12 h vstavala a ja az po 24 h a to teda prijemne mi moc nebolo 😀

shania31
24. máj 2013

@petruska1212
Nema niekto u nej/manzela v rodine dvojicky?? A neuzivala nejake hormony??

petruska1212
24. máj 2013

@shania31 no moja prababicka bola z dvojiciek, a v tej rodine sa rodili len dvojicky, 3 dvojicky
tak neviem ci to mozem aj ja zdedit, a okrem toho berem gynex. a obcas alchimelkovy caj. gynex teraz som zacala brat .

shania31
24. máj 2013

@petruska1212
Ano, mozes. U nas bol manzelov dedo a jeho dedo z dvojiciek.
Nemusi to byt priamo, ze tvoji/manzelovi rodicia su z dvojiciek- ale zvacsa sa to obgeneraciu dedi... 🙂
Inak aj ja som mala prve potrat v takom nizsom tt a teraz dvojky 😀

pancuska
24. máj 2013

@petruska1212 ked spominas alchimelkovy caj tak lepsi je caj gynastan,tiez obsahuje alchimelku a ine... Lebo vraj ona ako sama v niektorych pripadoch sposobuje potrat.

pancuska
24. máj 2013

@shania31 dakujem. Ono bude to moja 7narkoza len moj problem od 2operacie je ten ze sa nemozem vycikat do tej misky neviem ci to mam v hlave ale proste nejde to. Tak vstanem aj cim skor sa bude dat!

petruska1212
24. máj 2013

@shania31 tak to si asi tak ako ja. Tiez potratila . Brala si nieco predtym ako si pocala dvojicky? Nejaky vitamin ci len nahodou sa podarilo? Ja by som radsej jedno chcela po sebe, ale keby boli dve tak by sme to mali jednou ranou za sebou.

petruska1212
24. máj 2013

@pancuska presnejsie pijem herbex s aloe zensky caj nie je to samotna alchimelka je tam viac bilin. Citala sim ze gynastan je dobry ale nechcem vyhodit tento. Mam takmer cele balenie a je v tom aj mat duska repik atd

petruska1212
24. máj 2013

@shania31 inac prababka z maminej strany bola z dvojiciek a myslim ze vacsia sanca pocat dvojicky ak je to zo zenskej strany ako z chlapovej. Vlastne tak som niekde citala

petruska1212
24. máj 2013

@shania31 inac jedna baba mala dvojicky po gynexe ale neviem ci to mala geneticke ci fakt len tie kvapky

pancuska
24. máj 2013

@petruska1212 tak to mas dobry cajik! Ja som teraz pocas tehotenstva zistila ze nemozem uzivat hocijake vitaminy,mala som od suseda nejake na prirodnej baze a nemohla som po nich ani chodit. Ked som ich vysadila ulavilo sa a pritom stali 28eur ... Inak teraz je problem aj otehotniet a mat jedno dieta a tak dvojicky to je extra,ale niektori mi aj povedali ci som normalna mat dvojicky! Je to osud a priroda to zariadi po svojom,takze nebud zufala aj jedno babinko ta urcite potesi!

shania31
24. máj 2013

@pancuska
Budes mat kateter s vrecuskom, ziadne misky na cikanie 😀

shania31
24. máj 2013

@petruska1212
My sme s manzelom pili obaja zeleny jacmen a brala som aj hormonalne pripravky na stimulaciu vajecnikov, kedze u mna uz ten vek robil svoje a mavala som anovulacne cykly.

pancuska
24. máj 2013

@shania31 no este ze tak lebo aj tak rozrezane brucho,nevedela som si predstavit dvihat zadok po sekcii ... Ale inak ti poviem,uz aby to bolo za mnou!