Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

isabellaa
27. aug 2013

@shania31 ano, pozorne, dik 😉

linka
27. aug 2013

@shania31 rodicak cize pridavky,chapem...ja neviem ci nebudem mat problem s vypocitanim materskej,kedze tento rok som odpracovala len 5 mesiacov a minuly cely rok som bola na pnke,nevies ako to je?

shania31
27. aug 2013

@linka
Juuj to neviem.

dvojickovo
27. aug 2013

ahojte baby
som v 23 týždni tehotenstva s dvojičkami a zatial fungujem normálne, nehovorím, že by som robila niejaké prudké pohyby
chcela by som vedieť kedy to na človeka doľahne, tá bezvládnosť a slabosť
podotýkam zatial si každí myslí, že čakám len jedno
prosím aké máte skúsenosti?

shania31
27. aug 2013

@dvojickovo
No ono je to individualne, zalezi, ako budu babatka velke, tvoja kondicia, ako sa citis atd.
U mna to bolo najhorsie po tom 29 tt- vtedy zacali aj babatka najviac priberat a uz som si pripadala jak velryba, ktora sa ledva hybala. Ale co sa tyka spanku tak to skor- zhruba od 25 tt som zle spavala- zalezane boky som uz mala, pri kazdom otacani nabok som bola hore a po tom 30 tt som veeeelmi zle spavala :-/ Ale u mna cele tehu bolo problemove, tak ja zrejme nie som moc "ukazkovy" priklad.

drahomira123
27. aug 2013

@linka no ja som minulý rok bola tiež na PNke lebo som čakala nášho šarkana malého a v novembri sa narodil a od vtedy som bola na materskej a teraz čakám dvojičky a som v 25 tt a tiež nemám nič odrobené tak som si to zisťovala že sa bude materská vypočítavať za posledný odrobený rok...tak za rok až ten pred tým a mne vlastne vyjde taká istá materská ako pri prvom ....tak si myslím že aj ty budeš na tom asi tak neak...som kukla tvoj profil a boli by sme na tom istom presne keby bol tvoj anjelik pri tebe.. ☹ ...ale poviem ti ze budem mať čo robiť..tri detičky také malé

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
Fiiiha, to sa ti podarilo tak skoro otehotniet?? Kolko mal maly, ked si zostala tehu?? 🙂
Hmm a to mas pravdu, ja mam co s dvojickami robit, fuuu vecer som KO.

kviatok
27. aug 2013

@shania31
@avana7 dakujem za rady, aspon som pochopila ako ten peg perego funguje, lebo som stale hladala foto s vanickami 😀

drahomira123
27. aug 2013

@shania31 malý mal 3 mesiace...tak to bude masaker..a najma v noci.... 😒 lebo ked sa nevyspím tak katastrofa...a to sa určite nevyspím....

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
A uz vies pohlavie babatiek?

drahomira123
27. aug 2013

@shania31 dievčatá....

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
Same baby dvojicky sa idu rodit hmhmhm 🙂

drahomira123
27. aug 2013

@shania31 ja už doma chlapa mám tak mi na tom už tak nezáležalo...ale teším sa na ne .. 😵 a kde si rodila??? a ako ??

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
Ved jasne, hlavne aby boli zdrave. Ja som rodila v BA u Kocha. A porod bol vedeny ako prirodzeny, vsetko bolo idealne, ale napokon porod musel byt ukonceny akutnou sekciou.

drahomira123
27. aug 2013

@shania31 no do paroma a ja sa tiež toho bojím..že bude musieť byť cisarák...chcela by som radšej prirodzene...ale aj toho sa bojím ale menej ako toho že nechcem mať rozrezané brucho.... 😠 ale keby sa inak nedalo tak jasné...ja rozmýšlam antolská....ale neviem ....a čo sa stalo že napokon cisarák??

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
Mna by asi na Antolsku nik nedostal 🙂 Aaaa chlapci sa na konci nevedeli dohodnut, kto pojde skor, obaja sa zacali tlacit hlavickami naraz dole 🙂 uz by som ich nebola sama vytlacila a boli aj dlho bez plodovej vody.

drahomira123
27. aug 2013

@shania31 prečo na antolskej je zle?? ale ešte nie som rozhodnutá že kde..tak porad..

shania31
27. aug 2013

@drahomira123
A kde mas lekara? Tiez Antolska? Ja neviem, moje kamaratky a sesterka co tam rodili, moc nadsene neboli. Sesterku aj domrvili spinalom- nevedeli jej ho ani pichnut, na druhy den horucky atd. Nuz tazko je radit.
Ja mam lekara u Kocha, tam som aj lezala, ja som o inom ani neuvazovala, niekto by ti povedal, ze tam by nesiel....

linka
28. aug 2013

@drahomira123 dufam,ze so mnou nevypecu ohladom tej materskej,ze dostanem len minimum ☹ neboj to zvladnete,vsetky to zvladneme,zo zaciatku to bude tazke,ale najdeme sposob a system,aby bolo dobre 🙂

inac baby od vcera vkladam macmiror a je to riadne svinstvo,este aj teraz to zo mna vyteka a to ma este cakaju 7 gulocky 😖

drahomira123
28. aug 2013

@shania31 a ako to bolo u kocha? kolko si platila lebo mne sa zda ze to je pre samoplatcov. a ako sa tam da ist rodit? ja nemam v BA dr. tak si mozem vybrat

shania31
28. aug 2013

@drahomira123
Ja som bola u Kocha spokojna a velmi. 1200 eur sa plati za porod- a je v tom vsetko - EPI, pritomnost manzela pri porode, vecicky pre babo po porode (oblecko, plienky, utierky, ....), samozrejme strava pre Teba, ubytko nadstandard, zupan, voda Lucka .....Ja viem, ze na prvy pohlad sa to zda vela, ale ked si clovek narata tie vsetky poplatky inde, to je takmer jedno. Ja fakt nelutujem ani cent.
Po porode sa snazia davat maminky same, iba ked maju plne kapacity, tak su 2, ale to je malokedy.
Navstevne hodiny su od 9h do 21 h, cize uplne skvele. Rodit tam moze ist ktokolvek, nahlasis sa, ze tam chces rodit a posledne tyzdne na poradne chodis tam- klasika ako v inych nemocniciach.

shania31
28. aug 2013

@linka
Hmmmm, vydrzat s bobulkami 🙂 Este materska ujde, ale potom ten rodicovsky prispevok, co bude chodit ziadna slava ☹ Mna to caka od decembra, uf inak budeme skrtat iste vydavky.

linka
28. aug 2013

@shania31 cely tento stat a nasa vlada je na dve veci,ja uz nenachadzam slov,ze ako my obycajne rodiny mame vyzit z takej almuzny 😠 🙄

shania31
28. aug 2013

@linka
Veru tak, v tomto state je vsetko na hlavu, vsetky tie ich "reformy" su na dve veci - najviac na to doplacame my obycajne rodiny 😠

majadk
28. aug 2013

Ja nemam s macmiror dobru skusenost, po 6 cipku som musela prestat vkladat, lebo som mala cely spodok rozcitliveny a opuhnuty a potom som zacala spinit. Skoncila som tu v nemocnici.

klincek
28. aug 2013

@dvojickovo vyzera to tak, ze mas pohodove tehotenstvo, tak si to uzivas a nemysli na starosti. bezvladnost a slabost pride, neboj🙂, ale mas cas. u mna prisla po porode, bola som taka unavena ako nikdy..ale do 32 tt som este pracovala a mala som sa vyborne-asi je to aj tvoj pripad🙂

linka
28. aug 2013

@majadk ja som ho brala este davno pred tehu a tiez som z neho spinila,spomenula som to dr. a ze vraj by nemal byt problem,no mam z toho obavy 😒

miminator1987
28. aug 2013

Caafte Na matersku mate narok ak ste minuly rok odpracovali aspon 270 dni so vsetkym co k tomu patri.Platenie tych vsetkych poisteni co ma za ulohu zamestnavatel.Ak 270 dni nemate odrobene rok dozadu ...dostane sa len rodicovsky prispevok co cini nejakych smiesnych 240 eur na dvojcata plus pridavky dokopy nejakych 46 eur... Ja som si to vsetko zistovala nedavno... Tie kravy na socialke ti maju este aj problem povedat ci to mas odpracovane alebo nie... 😝 😝

dvojickovo
28. aug 2013

@klincek
no tak to som rada, že aj ty si na tom takto v pohode
ja už len čakám, že kedy príde tá chvíľa, mňa lekár vyslovene nepustil do práce tak to je doma ešte horšie ale aj tak neobsedím a v kuse sa niekde mocem
už sa teším na to keď deti budú po mne :D

klincek
28. aug 2013

@dvojickovo no tak to sa netes, lebo aj tie moje su po mne, a je to dost na draka, uz dva roky chodim ako matoha 😝 . som rada, ze su akcne a zvedave, ale niekedy to strasne vycerpava. fakt sa tesim, az sa raz trochu skludnia-hlavne by som bola rada, keby sa uz trosku dokazali aj same hrat bez toho, aby sa sli navzajom dorazit a kazde tri minuty revat..zatial nesplnitelny den 😖