Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

silviatomas
9. sep 2013

@shania31 Novorodenecke vecicky mam este po dcerke-kupovala som univerzalne farby. Nieco mi dala uz aj svagrina,musim to dat dokopy a zistim, co mi chyba.

katka.szaboova
9. sep 2013

@kviatok ahoj, mam ho od jednej baby z Ameriky, uz pouzity, viem, ze je dost drahy, ale myslim, ze stoji za to 🙂 urcite su baby co dojcili dlhodobo aj bez speci vankusa, pripadne s gulickovym, a islo to...ale kedze som vyskusala pohodlie tohto vankusa, tak ho mozem iba odporucit 🙂

kviatok
9. sep 2013

@katka.szaboova ved som ho aj pozerala cez ebay, ale ked mi ho poslu z Ameriky, tak tam moze byt clo a v konecnom dosledku ma vyjde drahsie. Este som nasla na amazone, novy za 36, s postovnym za 57eur, tak uvidim, ci ho nevezmem 🙂

vlucifuk
9. sep 2013

Ahojte, žienky...Som rada, že som našla toto fórum...Som v 23. týždni, je to moje prvé tehotenstvo, takže to bol šok ako hrom, ale už sme ho predýchali a veľmi sa na našich dvoch chrústov tešíme...Pre mňa je najväčší problém, že sme s manželom v UK, kde je starostlivosť o tehotné dosť odlišná...Moja slovenská lekárka, s ktorou som v mailovom kontakte mi odporučila po piatom mesiaci zostať doma, len v UK niečo pojem ako rizikové tehotenstvo nepoznajú, ak žena naozaj nemá vážne problémy...Hoci sa cítim fajn, teda v rámci možností, predsa len mám po 35-ke a rada by som, aby chlapci vydržali v bruchu čo najdlhšie, preto uvažujem, že svoju lekárku ( bežnú obvodovú, tu gynekológ ako u nás vlastne ani nie je ) poprosím, aby ma vypísala na maródku, až kým mi nezačne klasická materská dovolenka...Vás sa chcem opýtať, či ste zvládli pracovať až do materskej, alebo vás váš lekár automaticky vypísal na rizikové. Netuším, ako to na Slovensku pri tehotenstve s dvojčatami chodí 🙂 Ďakujem za pomoc 🙂

kviatok
9. sep 2013

@vlucifuk ahoj, ja som na MD, takze pre mna by to nemalo zmysel byt na rizikovom, ale tu sa ide najneskor tusim v 20.tyzdni. Ak si nie si niecim ista, tak by som ti urcite odporucala ist ku sukromnemu gynekologovi, kde si sice zaplatis, ale prezru ta lepsie. Neviem v akom meste si, ja mam mamu aj sestru v Londyne, tak viem od nich ake su moznosti tam...

vlucifuk
10. sep 2013

Dik za radu...No mne midwife povedala, že ak sa nebudem cítiť dobre, tak mám isť sa svojím GP a ten ma môže vypísať na maródku...Na oficiálnu materskú v UK mám nárok ísť najskôr 11 týždňov pred termínom, čo je niekedy koncom októbra, a to si neviem predstaviť, ako to tam ešte mesiac a pol vydržím, už teraz sa cítim na prasknutie...Teraz som však na pár dní na Slovensku,zajtra som objednaná na prehliadku u svojej lekárky tu, tak uvidím, čo mi odporučí... 🙂

avana7
10. sep 2013

@kviatok Tak ako som už raz napísala, bez monitoru dychu si to neviem predstaviť, asi by som stále stála pri postieľke. Ale je to každého osobná vec. A čo sa týka výbavičky, tak moc nenakupujem, akurát čo som si kúpila nové vecičky do pôrodnice, aby boli pekné keď pôjdu domov a nech majú niečo svoje. Inak som od kamošiek podostávala kopu vecí, takže nemusím zatial nakupovať, uvidím časom, či mi bude niečo chýbať. Ale už máme plné skrine, tak som fakt vďačná za každú pomoc. A priznám sa, nejako netúžim obliekať ich rovnako, aspoň zatiaľ. Možno zmením názor. Chcem, aby bola každá jedinečná, veď každá je iná osobnosť, tak prečo ich obliekať rovnako. Určite bude pár vecí, ktoré budú mať rovnaké, ale nebudem to preferovať.

zlatanka30
10. sep 2013

dievcata co cakate dvojky budem predavat monitor pre dvojicky za nejake dva mesiace .nahodim ho potom do bazariku mozte pozriet

avana7
10. sep 2013

Ahojte baby, tak som si tu prečítala vaše komentáre ku kojac.vankúšu a teraz fakt neviem, či si zaobstarať ten pre dvojičky, čo ste spomínali, alebo to najprv vyskúšať s tým čo mám, guličkovým. Lebo ste tu spomínali, že je to pohodlné a praktické, nepotrebujete pomoc a môžete pekne kojiť obidve naraz. Lebo veľmi rada by som kojila obidve naraz. Tak asi vyskúšam a uvidím a poprípade dokúpim neskôr.
A čo sa týka kočíka, tiež sme si kúpili (používaný) Peg Perego Duette a ja som s touto značkou maximálne spokojná. Predtým sme mali GT3. Už sa teším, ako si tam bude svoje babuľky voziť a verím, že ma ničím kočík nesklame. Už ho tu jedna mamička chválila. Aj fusakotačky už sme kúpili, tak už je všetko pripravené. Veď už len pár dní a bude nás o dva viac. Ešte si to vôbec neviem predstaviť, ale teším sa. Som zvedavá aké budú, ako budú vyzerať a tak celkovo.

sophie32
10. sep 2013

Dievcata, co uz mate jedno dieta a cakate dvojicky....mate moj obdiv 🙂

silviatomas
11. sep 2013

@avana7 kolko ta vysiel kociar aj s fusakotaskami?Ja este stale hladam☹

silviatomas
11. sep 2013

@avana7 a co sa tyka kojacieho vankusa-ja mam tiez gulickovy, vyuzivala som ho pri dcerke.Bola som s nim velmi spokojna, tak dufam, ze sa bude dat pouzit aj pri dvojickach. Ja sa nasich drobcekov uz neviem dockat-viem, ze to bude narocne, kedze mame 10 mesacnu dcerku, ale uz aby bol januar

pacesa
11. sep 2013

@silviatomas Ahoj, mame rovnaky termin dvojiciek 🙂 ja sa uz tiez velmi tesim aj ked tie nase sa narodia ked bude mat drobec bez mesiaca dva roky 🙂

avana7
11. sep 2013

@silviatomas kočiar nás vyšiel 250 € a fusakotašky sme kupovali aj s autosedačkymi Peg Perego + adaptéri a to spolu vyšlo 230 €. Sme spokojní s cenami a kočík je fakt v dobrom stave. A autosedačky a fusakotašky sú ako nové.
Potom dám vedieť ako to zvládame s gulič.koj.vankúšom, mne už ostáva len pár dní do pôrodu. Som už zvedavá kedy to príde. Syn bude mať o pár dní narodeniny, tak možno sa narodia v ten istý deň ako on, to by bola náhoda 🙂

silviatomas
11. sep 2013

@avana7 autosedacky tie uz mam.Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.Bude ti niekto pomahat, ked sa dvojcatka narodia?Nemyslim len prve tyzdne, ale dlhodobo

silviatomas
11. sep 2013

@pacesa No budeme to mat vesele. My mame dcerku, ktora uz coskoro sama zacne chodit, sama sa nechce hrat.Niekto musi byt vzdy s nou. Takze neviem ako to budem stihat ☹

pacesa
12. sep 2013

Neboj sa, ked pridu drobci bude mat aj ona o zabavu postarane... Akurat nedavno mi pisala jedna mamicka co mala rocne a ked sa narodil surodenec a vraj pomahala so vsetkym, od narierania zadocku, cez nosenie plienok...zapajaj ju hned od zaciatku a bude to brat ako "zabavu" bude sa citit dolezito... 🙂

silviatomas
12. sep 2013

@pacesa Rocne dieta si neviem predstavit ako utiera zadocek, ale necham sa prekvapit 🙂

avana7
12. sep 2013

@silviatomas Ďakujem. Tak svokrovci bývajú kúsok od nás, tak má mi tu kto pomôcť, naši bývajú ďalej, takže to tak občas. A dlhodobo? Nemám nikoho kto by mi tak pomáhal. Ale ako som už napísala sú tu svokrovci, mám tu manžela a verím, že to pôjde dobre. Treba si na začiatku spraviť režim, ako väčšina mamičiek dvojičiek hovorí. Tak ja verím, že to zvládnem aj, keď práve pri sebe nebudem mať nikoho. A ty?

pacesa
12. sep 2013

@silviatomas myslela som natieranie kremu na zadok, to by zvladol 😉

silviatomas
12. sep 2013

@avana7 ja uz svokrovcov nemam. Mam uz len maminu a ta byva 300km od nas, takze ani to neprichadza do uvahy kedze este ma vela rokov do dochodku-vdaka nasej super vlade ☹

avana7
12. sep 2013

@silviatomas Neboj to zvládneš. Tiež mám rodičov a svokrovcov, ktorý sa ešte nechystajú do dôchodku, takže dá sa povedať, že sme na tom rovnako. Aj keď ja mám mamu len 50 km, je tu trochu problém s cestovaním, zlé spoje a nemajú auto. Musíš myslieť trochu pozitívne. Viem, že prvé mesiace budú náročné, sama si to ešte neviem predstaviť, ale zvládli to iné, zvládneme to aj my 🙂

silviatomas
15. sep 2013

@avana7 Ahoj,konecne mame uz aj my kocik 🙂 a mozem pokracovat dalej, kupit fusak alebo fusakotasku .Doriesit este vybavicku a kupit este postielku...no je toho teda dost

avana7
16. sep 2013

@silviatomas Tak super a kúpili ste nový či používaný? A koľko Vás vyšiel? Ak máte Peg Perego duette, ja by som radšej kúpili fusakotašky, lebo si myslím, že by mali bábätká ležať na pevnom a fusak nemá tú výstuž. Ale tak to už je na vás. No my už postielky máme, už sú nachystané (už dlhšie). Dokonca sme ich museli skracovať trochu, aby sa nám to dalo všetko do spálne 🙂 No je toho dosť, to je pravda.

silviatomas
16. sep 2013

Kupili sme pouzivany, ale je vo velmi dobrom stave.Netreba ho ani cistit, ale ja si ho aj tak este vycistim, kym je dobre pocasie. Vonku na terase mi uschne. Zaplatili sme 150eur.Kolesa su len trosku osuchane, netreba ich ani menit 🙂Vy budete od zaciatku pouzivat dve postielky? Citala som, ze cca do troch mesiacov staci len jedna

pacesa
18. sep 2013

@silviatomas ja tiez uvazujem nad kupou pouzivaneho. Kupili ste peg perego? Mala som vybrany novy ale je mi luto dat tolko penazi...

pacesa
18. sep 2013

@silviatomas my tiez budeme zo zaciatku pouzivat len jednu postielku...

silviatomas
19. sep 2013

Kupili sme pouzivany peg-perego duette sw, ale je ako novy 🙂

bibianka
22. sep 2013

kočíky už neriešim, na toto som natrafila náhodou a zdá sa mi to super 😀 Čaká tu niekto štvorčatá???

http://www.ebay.com/itm/Krippenwagen-HELENA-Kin...

avana7
23. sep 2013

Ahojte baby, tak už to mám za sebou a už som aj doma s dvomi krásnymi dcérkami Alicou a Evkou. My máme dve postielky, aj keď viem, že by sa dali do jednej. Ale každá nech má svoje miesto od začiatku.