Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andreasiskova3
13. nov 2013

@shania31 Veď aj ja som už bola v nemocke, a cítim, že sa fakt musím šetriť, hneď som vyčerpaná zo všetkého, potom ma pobolieva brucho. No neni to také ľahké ako pri tých prvých dvoch tehotenstvách. Vtedy som sa cítila výborne.

andreasiskova3
13. nov 2013

@shania31 máš dvojvaječné či jednovaječné? ja budem mať dvoj..

shania31
13. nov 2013

@andreasiskova3
No ja som si statocne odlezala to tehotenstvo a napriek tomu ma museli aj zosivat, inak neviem, dokedy by sme vydrzali. Predsa tehu s 2 babatkami je ina zataz pre organizmus. Mna chlapci statocne "vycuciavali"- ja som aj najprv schudla a priberat som zacala asi az v 16 tt, od 12 tt pravidelne zelezo som musela papat.....
Dvojvajecnych chlapcov mame.

andreasiskova3
13. nov 2013

@shania31 Mne tiež predpísali železo, a som síce v 10 tt ale nepribrala som zatiaľ. Myslím, že to ide všetko na bábätka, lebo rastú pekne, čo ma veľmi teší. Už majú 30 mm a 31 mm. Už sú to také veľké fazulky 🙂

shania31
13. nov 2013

@andreasiskova3
Pohlavie si date zistit vopred?? Alebo pockate do toho cca 20 tt?

marbalulka
13. nov 2013

@andreasiskova3 aj mna strasili, ze to druhe babo sa pri porode moze vzpriecit a ze mi zviazu brucho remenmi, ale nakoniec ho sestricka iba pridrzala, fixovala rukami. vsetko dopadlo dobre a to som rodila prirodzene

andreasiskova3
13. nov 2013

@shania31 Už sa nemôžem dočkať, čo to bude , strašne to chcem vedieť, ale počkám si keď to bude pekne vidno na sone. Toľko už vydržím.

shania31
13. nov 2013

@andreasiskova3
No vidim, ze mas 2 chlapcov. Tak som zvedava, co to teraz bude u Vas. Ci opat len chlapci 😀

andrejka2424
13. nov 2013

@andreasiskova3 aj sa u vás vyskytujú dvojičky v rodine?Priateľ je z dvojičiek dvojvaječných a niekto nás "straší",že ich budeme mať aj my a už som počula aj to,že to býva zo ženskej strany

andreasiskova3
13. nov 2013

@marbalulka Tak hádam aj my to zvládneme na jednotku 🙂

andreasiskova3
13. nov 2013

@andrejka2424 Pravdu povediac, dovtedy som sa nezamýšľala nad tým či niekto má alebo nie. Potom, keď som porozmýšľala, tak som zistila, že veď bratranec z maminej strany a ešte aj bratranec z otcovej strany majú. Tak asi to máme v rodine.

andreasiskova3
13. nov 2013

@shania31 Moji chlapci sú zlatí, ale fakt by som už brala dievčatká, aspon jedno keby je. Tie copíky,a sponočky a volániky, a sukničky, vrkočiky, jaj tak by som chcela 😅

shania31
13. nov 2013

@andrejka2424
No u nas je to z manzelovej strany- jeho dedo bol z dvojiciek chlapcov a my mame teraz dvojicky-chlapcov.

marbalulka
13. nov 2013

@andrejka2424 aj ja som pocula tak, ze zo zeninej strany, a tak ma prekvapilo to, ze sa ma pytali lekari, ze kto ma v rodine dvojcata a ked som sa ich na to pytala, tak to mozu zdedit aj z muzovej stranky, teda ty asi nie, ale jeho deti ano. kazdopadne, ja som tiez z dvojciat a aj sama mam dvojcata

matafilipova
14. nov 2013

@andreasiskova3 -ahoj, ja som predýchavala informáciu o dvojičkách asi 3 týždne 🙂 potom som si na to postupne zvykla, no a už máme doma dve krásne zlaté 3,5 mesačné princezné a samozrejme jednu takmer 5 ročnú, sú úžasné. Veľmi som sa toho bála, ale je to s nimi ľahšie, ako som si myslela (niekedy mám pocit, že s prvou dcérkou to bolo ťažšie ako s dvojičkami 🙂
Hlavne sa nauč počúvať ľudí, čo ti budú hovoriť aké to budeš mať náročné, jedným uchom dnu, druhým von 🙂

andreasiskova3
15. nov 2013

@matafilipova a pôrod bol aký?

kkatka113
15. nov 2013

@andreasiskova3 ahoj, ja som tiez prve dni ako som sa dozvedela ze cakam dvojicky niesla tazko....nikdy som nad dvojickami nerozmyslala, uz vobec neplanovala ich mat....normalne slzy do oci a tak....ale po par dnoch sa to tak nejak cele obratilo a zacala som sa tesit, aj ked som cakala ze sa vobec nevyspim a bude to fakt narocne....baby sa narodili tri tyzdne pred terminom, planovane sekciou, vsetko bolo uplne bezproblemove....bohuzial som nevedela kojit a nemala mlieko, ale tak od zaciatku boli uplne spachtosky, fakt spali od zaciatku celu noc, len sme ich zobudili nakrmili a spali dalej. O tyzden budu mat rok, su uzasne bezproblemove vysmiate, zatial som z celej rodiny hore len ja, baby este drichmu.....je to uzasne, mas sa naozaj a v dobrom na co tesit 🙂

syabina
15. nov 2013

baby ako sa vam spí vecer,ja som do pol noci hore neviem si najst miesto a svrbi ma brusko 😠 😝 🙂

shania31
15. nov 2013

@syabina
Ano, ano, po tom 29 tt to bolo uz tak- u mna aspon cim dalej horsie- stale som sa prehadzovala z boka na bok, obidva boky ma uz boleli, babatka ma vsade tlacili. Niekolkokrat v noci som bola hore- cca kazde 2 hodiny :-/

silviatomas
15. nov 2013

@syabina ahoj,ja zaspim zatial ani neviem ako,je to rychle. Ale v noci okolo 2 hodiny sa prebudim,mali ma tlacia a niekedy zaspim az po dvoch hodinach a nasa dcerka uz o siestej je hore. Vela teda tiez nenaspim ☹

mamoka4
15. nov 2013

Ahojte, maminy dvojičiek aj čakateľky, len ta v spomienkach som sa sem vrátila... 🙂 Moje jednovaječné dvojičky Stella a Laura už majú 2 r. 8 mes. Presne som mala vaše pocity, ako to zvládnem. . . ale nebojte, ked sa bábätká narodia, všetko také rýchle ako u mňa . . . a začnete spomínať na tie dve malé krásne bábätka. 🙂 😵 Želám krásne dlhé tehulkovanie s dvojčatkami....je to jedinečné mať viac bábätiek naraz.

dana_l
15. nov 2013

@andreasiskova3 rodila som prirodzene. maly bol prvy dole a aj vonku. mala bola vysoko a strasili ma ze mi urobia cisarsky. ale nejako zisla dole a 59 minut po bracekovi bola I ona vonku.
to ze sa deticky mozu "otocit" je Pravda ale je to ako loteria, moze a nemusi sa otocit. len sa zbytocne nestresuj co vobec nemozes ovplyvnit. vychutnavaj si tehotenstvo.

dana_l
15. nov 2013

@andrejka2424 nemusi to byt z nikoho strany. u nas sme v mojej aj muzovej rodine prve dvojicky. a je to kvoli mojmu veku.
ja si tak vravim - ze ked su dvojvajecne tak je to jednoznacne na zene lebo boli dnu dve vajicka. pri jednovajecnych budem vinit muza ze schybil 😀

matafilipova
16. nov 2013

@andreasiskova3 plánovaná sekcia 2 tyzdne pred terminom (aj starsia sa narodila sekciou), v tych najvacsich horucavacch v lete. Viem ako mi manzel hovoril, ze este treba vydrzat dva dni a potom uz bude "len" 33C. Male boli 3 dni v inkubatore a aj ten bol vypnuty 🙂 Po porode som sa citila tak isto ako po prvom, az na tie horucavy. Mlieko som si od zaciatku odsavala, lebo som to tak robila aj pri starsej, ta si nedokazala sama dost vytiahnut- no a potom mohol v noci vstavat aj manzel 🙂 aj teraz vstaval, ale od 2 mesiacov uz prespinkaju celu noc (baby papaju aj umele mlieko, lebo nemam tolko casu odsavat a mne jedno odsatie asi 160ml trva 30-40 min).
Pred porodom bol narocny posledny mesiac, lebo na Kramaroch maju dvojickovsky CTG len na oddeleniach a tak som sa nikdy nemohla objednat vopred, no a niekedy, ked im tam rodilo vela mamiciek, som tam cakala aj 3 hodiny ☹ Ozaj a od 12tt som bola na rizikovom

jana7
16. nov 2013

@kkatka113 neobliekaš dievčata rovnako? 🙂

timmka
16. nov 2013

ahojte baby, mam v ponuke 2x adaptery na kociar baby jogger city select, keby mal niekto zaujem a jednu autosedacku vajicko maxi cosi cabrio... , viac IP 😉

andreasiskova3
17. nov 2013

@matafilipova Ako dlho si sa dávala dohromady po sekcii, ako dlho ťa bolela jazva, kedy si si mohla vziať detičky bez toho aby si mala bolesti? To sú veci čo ma dosť zaujímajú, čo sa týka sekcie. Dík za odpoveď

andreasiskova3
17. nov 2013

@dana_l máš dvoje dvojičky?? či sa mi to len zdá podľa fotiek?

dana_l
17. nov 2013

@andreasiskova3 no dvoje dvojicky nastastie nemame. len starsie su hned po sebe 😀

kkatka113
17. nov 2013

@jana7 nie, nemaju nic rovnake, aj planujem rozne ucesy kedze su jedovajecne....mne sa to takto viac paci, aby boli kazda svojska 😉