Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

polynka9
4. jún 2014

@juliana30 OK, myslime na vas 🙂 a hlavne vsetko bude OK, drzte sa 😉

juliana30
4. jún 2014

@lauricka 🙂,dobre píšeš, a nemalo by sa ani porovnávať ,napr.sestra to urobila lepšie a pod.No veď uvidíme až ,ked to zazijeme 🙂

polynka9
4. jún 2014

@juliana30 Porad ktore si kupila ? Myslim, ze biele pampers su pre novorodeniatka, alebo ? 🙂

juliana30
4. jún 2014

@polynka9,ano biele pampers newborn s označením 1.(2-5kg) Tak mi aj poradili v drogerii.Vyskusame najprv asi pampers a potom uvidíme 😲

sophie32
4. jún 2014

Caute dievcata! Neviete niektora poradit, ako riesit kusanie surodencov? Moje dvojicky chlapce a dievca maju takmer 16 mesiacov a dcerka stale kuse maleho. Ked sa jej nieco nepaci, alebo ked jej zoberie hracku....a uz kuse aj mna...ked urobim nieco, co sa slecne nepaci 🙂 Poradte prosim, co s tym...vdaka

bewik
5. jún 2014

@polynka9 Fiha, to nemyslis vazne! Neskutocne aki vedia byt niektori doktori necitlivi. Ved to musela byt pre teba taka rana z odchodu babatka a on ti este toto povie??? 😠 Takym by mali zobrat diplom, ved medicina je aj o pristupe k ludom, pacientom. Niektori su fakt burani.
To sme fakt blizko seba, sranda 🙂
Ja som na PN od zaciatku tehu, lebo prve mesiace mi bolo strasne zle, schudla som 7 kil a polezala trochu v nemocnici na infuziach kvoli tomu. Druhy trimester bol suprovy a teraz sa to uz zacina no... tiez mi kazu lezat, aby sa mi krcok neskracoval, teraz idem akurat na kontrolu do Sace. Mne sa na Saci paci ten pristup, lebo ved to je velmi dolezite v akej psychickej pohode je mamicka, od toho sa podla mna vsetko odvija. A boli vyhlaseni ako 2. najlepsia porodnica na Slovensku po Trencine. Od jednej mamicky dvojiciek som pocula, ze ju tlacili do prirodzeneho porodu v novej nemocnici, nakoniec aj tak sekciou rodila. Predsa je to pre deticky ovela bezpecnejsie, lebo to druhe si moze odniest nejake nasledky pri prirodzenom. Ale musime byt v pohode a verit, ze vsetko bude ok 🙂

juliana30
5. jún 2014

@polynka9,tak o 2 týždne už idem ležať do nemocnice ☹.Som z toho nešťastná,aj ked viem,ze je to pre nás tri najlepšie 🙂.Bože,keby ma aspon na vikendy púšťali domov,keby bolo všetko Ok.Inak baby sú otocene hlavickami dolu,takže tými mrňavými nožičkami mi veselo štuchajú do rebier 🙂.Krčok je Ok,aj prietoky,tak aspoň tomu sa teším.

polynka9
6. jún 2014

@juliana30 Ahoj, Mojko, neboj sa, uvidis za 2 tt sa na to pripravis, ze si trosku polezis a pre baby to bude to najlepsie, vezmes si zo sebou notebook a budes nas informovat ako sa mas, a hlavne budes mysliet pozitivne a verim, ze vsetko prekonas a zvladnes, dobre ? 😉 a hlavne je, ze deticky uz o par tt budes mat pri sebe 😉 ♥♥

polynka9
6. jún 2014

@bewik Ahoj, fuuuha 7 kg, a infuzky no nic moc teda .... ale uz to mate za sebou 🙂
V ktorom si teraz tt ? A co cakate, vies uz ? Lebo akosi to nevidim u teba 😕
Tiez si myslim, ze by to malo byt o pohode a porozumeni cloveka, ale tak ludia su ludia a co narobime .... 😨
Od vcera mam tehu vankus, tak sa mi to zda lepsie, dokonca aj nohy si pri nom viem celkom pekne poskladat 🙂 Dnes ma tak boli chrbat ... som hotova .... ♥♥

bewik
7. jún 2014

@polynka9 ahojky, teraz som v 29 tt. Ja nemam zapnute odpocitavanie, lebo sme na deticky cakali strasne dlho a asi som poverciva alebo co 🙂 budeme mat dve bambulky. Ty cakas tusim chlapcekov, ze? Su jednovajecni?
Ten tehu vankus to je zaroven ten na kojenie? Ja zaspavam objimajuc velky vankus, ale obycajny, dost to teda pomaha, aj brusko podrzi. Mna skor boli bedrovy klb, ked som dlhsie na jednom boku, takze sa v noci pretacam stale.
@juliana30 ahoj, citam, ze ta posielaju do nemocky 😕 a to akoze preventivne? Zaujimave no, ked mas vsetko ok, aj krcok. Drzim palce, nech to tam nejak vydrzis. Budes vela citat a zbehne to, neboj 🙂

juliana30
7. jún 2014

@bewik,@polynka9,ano posielajú ma preventívne,lekár sa bojí,aby sa nieco nestalo.Tak dufam,ze uz to šťastlivo dobojujeme.Vankuš som si objednala toho hada,ktorý ma take snurky a je z neho potom kojaci.Tak ten oblapávam v noci.Niekedy pomôže,niekedy nie.Aj dnes v noci mali baby diskoteku,tak som sa len prehadzovala.Inak ten bedrový kĺb občas bolí aj mňa.Určite vám budem písať z nemocnice,unudím sa tam.Navyse tieto horúčavy ....Ach ..uz sa asi nikdy nevyspim.Muž doma zahynie,uz som mu veľkými číslicami označila dátumy na šekoch,aby nezabudol načas poplatit,na chladničku som dala lístok kedy vyvážajú smeti 😀.,už vidím ako mi vykapú kvety 🙂 a ako dojdem domov z porodnice a budem si skladať postieľky a vyhadzovať plesnivé pečivo.....bože ...ale na druhej stránke si aspon omrknem nemocnicu,spoznám personál a uvidím ako to tam chodí,keby som vedela aj dátum sekcie,tak si hneď mozem zajednat aj nadštandardnú izbu.Chcela by som ju hlavne kvoli vlastnej sprche a wc.

bewik
7. jún 2014

@juliana30 😀 tie instrukcie pre manzela nemaju chybu. Tak nejak to asi vsade funguje, bez nas su nacisto strateni 🙂 Odkedy nemozem upratovat, vysavat, vlastne skoro nic, tak mam pocit, ze bordel je vysoko infekcna zalezitost. Prepukol uz uplne v kazdej miestnosti domu, srdce mi krvaca ked to vidim. Kiez by sa dalo s dvojickami prenasat, to by som zahajila mega upratovanie na vyvolanie porodu 😀 . Nuz ale treba zatat zuby, nech drobatka vydrzia co najdlhsie. Ked budes v nemocnici, tak aspon budes mat istotu, ze si pod kontrolou a oddychnes si. Lebo doma sa neda poriadne lezat. Stale k niecomu treba vstat a urobit. Ked sa budes nudit v nemocke, tak si precitaj blog Kristiny Farkasovej o dvojkach. Mozno sa to uz k tebe dostalo, uzasne citanie.

juliana30
7. jún 2014

@bewik,ja mam od novembra zanedbanú domácnosť ,odvtedy len ležím a minulý týžden ma manžel prekvapil a poslal mi domov 2 upratovačky.Ženy,taká som bola šťastná,všetko mi vyluxovali a ja som ležala na posteli 🙂.Niečo úžasne.Tak hneď som spokojnejsia,lebo ja originál nevladzem nič.Povysavam a musím si ľahnúť,lebo ma okamžite rozbolí brucho.Už som sa cítila ako úplne neschopná žena,resp.lenivá,ale mne sa naozaj nič nedá robiť a navyše sa bojím o baby,takze to ani uz ani neriskujem ☹.No budem to musieť nejako vydržať,ked si predstavím,ze niektoré ženy strávili aj polroka v nemocnici,tak toto bude asi malina ☹.

bewik
7. jún 2014

@juliana30 no jasne, s dvojickami sa nesmie nic take velke robit, treba sa setrit, takze dobre robis a urcite to nie je lenivost 🙂 Ja som druhy trimester upratovala, dokonca robila v zahradke, mala som pocit, ze je to pre mna aj baby lepsie, az ma doktor v 24tt vystrasil, ze vraj ma treba zasit. Poviem ti, riadne mi stislo a odvtedy sekam dobrotu. Ta serklaz sa nakoniec nemusela robit, krcok sa len trosku skracoval a teraz pri poslednej kontrole to vyzera dobre. Mam hrozne vycitky, ked som dlhsie na nohach, ale snazim sa uz poctivo oddychovat.
Verim ti, ze tie upratovacky ta potesili, presne o tom tiez uvazujem. Vidis akeho mas pozorneho manzela 🙂 Tie endorfiny z upratanej domacnosti musia stat za to.

juliana30
7. jún 2014

@bewik,normálne závidím sama sebe,že mi upratali.Naozaj som bola prekvapená z toho gesta 🙂.Naozaj to stalo za to a hlavne kúpeľňu som mala zanedbanú,lebo najprv mi vadili pachy čistiacich prostriedkov a potom som už zase nemohla kvoli bruchu byť skrčená v sprchovom kúte.Krasne mi všetko vydrhli.Ja som prvé mesiace prevracala a potom sa mi uľavilo tak na mesiac a mala som aj energiu,aj som tajne upratovala,aby muž nevedel,ale už mám tažké brucho a neviem si predstaviť,ze este bude väčšie.Keby som poctivo nelezala doma,tak uz by som sa urcite začala aj ja otvárať. Aj ty budeš mať 2 dievčatá?Ja sa idem zblázniť z tých veciciek pre dievčatká ,už som povedala,ze nebudem nič kupovať ,lebo som si vybielila účet len kvoli obleceniu pre ne 😲.Neviem odolať 😀

bewik
7. jún 2014

@juliana30 oooch, viem si predstavit tu euforiu z cistej kupelne. Balzam na dusu. Ja sa bojim dychat tie cistiace prostriedky, takze kupelnu raz za caz vycisti muz. Ale ozaj len raz za cas 😀
Ano, aj my mame dve dievcatka, strasne som sa tomu zisteniu, ze su to baby, tesila. Ja som si nakupy este poriadne neuzila, ale v pondelok sa chystam s mamou. Ale mam uz vela veciciek co podonasali navstevy. Je to strasne zlate veru, nemozem stale tomu uverit, ze v tom raz budu oblecene nase deticky. A v akych poctoch si kupovala tie najmensie veci? Napr. dupacky, kosielky, bodynka.

juliana30
7. jún 2014

@bewik ja som chcela párik,teda aspoň jedného chlapca,nemáme totiž v rodine žiadneho ,len samé baby.Najprv som bola trošku smutná,ale teraz sa veľmi teším,ze to budú baby.Prvé nákupy dom robila v tescu a kupovala som čisto biele overalíky a body veľ.0-0 a 0-3.Vačsinou tie balenia po 3 alebo 5ks.Potom som objavila tu na bazári jednu pani,tá dala inzerát a hneď som aj kúpila,mala v balíku veci 0-3mesiace (50,56,62),čisto nové z anglického Tesca,bielunké,bolo tam asi 40ks bodyniek,overalov,kosielok,proste základný "štartovací "balíček.To budem mať všetko ale vecicky na doma.Potom som kúpila asi 4 súpravy k lekarke č.56,a potom som uz nakupovala úplne bezhlavo ,mám opalovačky 2ks č.56 a 2ks č.62,polodupačky 4ks,haremky 2ks,leo overaly č.62 2ks,asi 10 ks čapičiek (50,56,62),samozrejme rukavicky do porodnice,tutu body 2ks č62,elastaky 2ks atď..Výbavu by som mala mať do č.62 komplet.Ja sa totiž tak skoro na nákupy urcite nedostanem,a rodina uz zase nakupuje od č.68.Kolko ale presne je tých vecí,tak to ozaj neviem.Veľa.Ale keď nevynosíme,posuniem zase na bazári ďalej.Kolko kupujes zavinovaciek?Kamoska mi radila ,ze každej po 2ks,ale mne sa to zdá zbytočné.Kupila som 30ks obyčajných plienok.Proste mám toho fakt dosť,ale stale sa mi videlo toho malo,predsa budú dve.

bewik
8. jún 2014

@juliana30 fiiiha, tak to je uz riadna vybavicka. Mozno aj na stvorcata 😀 No ja teda dost zaostavam, budem s tym musiet nieco urobit. Uz sa mi aj snivalo o babatku, ze bolo holucke, vlastnym telom som ho zohrievala, lebo som mu nemala co obliect 😀 tak asi to bude nejake znamenie.
Co sa tyka zavinovaciek, akurat zajtra idem nejake omrknut. Pocula som, ze najlepsie su tie klasicke perinky, tie mam zatial dve, v jednej bol este moj otec ako babo. Rada by som ale mala este dva kusy, aby boli rezervne, ak by sa perinka ogrckala, zaspinila. No ale to vsetko az casom uvidime co budu naozaj potrebovat. Ja nemam sajnu ako to bude, kolko krat ich bude treba prezliekat. Som velmi zvedava. Potom si budeme vymienat skusenosti, ked sa ovsem este dostaneme k takemu luxusu ako komp 🙂
Cize kupujes vecicky do troch mesiacov, hej? Asi aj ja to tak poriesim a potom sa priebezne uvidi.

juliana30
8. jún 2014

@bewik,no keď len jedno bábätko prezliekaš 3x (tak mi vraveli kamarátky),ked sa vygrcká a my budeme mať 2 miminká naraz,tak som radšej nakúpila viac.Možno si budem búchať hlavu potom,ze načo toľko vecí,ale ja sa urcite nedostanem prvé mesiace na nákupy veciciek.Muž je stale v robote,svokra bude chodiť asi len na noc a švagrina z Košíc pride na 2 týždne na prelome augusta-septembra.Mozno vtedy sa odvazime ísť na skúšku do Tesca alebo niekde sa prejsť medzi ľudí.Tak preto výbava do 3mesiacov a ja si myslim,ze baby budú maličké,ze ponosime aj dlhšie.Samozrejme,keby mi nieco súrne chýbalo,poprosim niekoho z rodiny,aby mi to kúpil.
Netuším ani ja,ako to bude a myslim,ze na MK uz pôjdeme ozaj len raz za cas.Uvidíme podľa toho,aké budú deti.Ja len netuším co obliecť babatkam v takomto teple ☹.Ja som prvé veci začala kupovať asi v 23-24tt,každý týžden niečo.Dnes som bola este v Tescu,odkúpila som 2 deky,také letné tenké,len na prehodenie do sutosedaciek.Do kočíka mám také hrubsie.Mali nový tovar,ozaj krásne vecičky,ale ovládla som sa a kúpila som len Podbradníky este 🙂.Ale poviem ti,pomotala som sa v tescu ,išli sme na kávu a zlomená som ako pes.Strašne ma rozboleli chodidlá,tak ležím pred tv s vylozenymi nohami.Trosku to tuším zabralo.Už sa cítim fakt úboho a baby sa v kuse prevaľujú,tak ma pobolieva aj brucho.Uf,fakt uz asi nič nezvladnem.

majka381
8. jún 2014

@sophie32 ahoj,ja mám síce už väčších chalanov ,ale kúsali sa dosť dlho a nepomáhalo nič,asi rok-možno aj viac sme chodili dokúsaný-ruky modré,potom z toho vyrástli. bola tu niekde o tom aj debata.skúsť nájsť.

dudulik1986
9. jún 2014

@juliana30 ahoj moja ja uz mam aj postielku este jednu dokupit aj monitory mam oblecenia jak pre stvoricky aj plienky nakupene kozmetika a aj jeden starsi kocik a novy nam kupi krsna-znacka baby actiwe twinny a chlapcou mam pobalenych a seba este nie nechcem nic privolat.....pa.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

juliana30
9. jún 2014

@dudulik1986 ahoj,tak ty si uz vybavená 🙂,ja som este dnes všetko dávala v taškách dokopy,o 2 týždne už idem už ležať do nemocnice.Strašne ma už bolia chodidlá,už nevladzem ani chodiť,som ako kačica.Už sa neviem dočkať pôrodu.Ja asi dnes zavolám za tú svoju objednávku do obchodu,ze ako to vyzerá,či mi to stihne prísť ,kým ja odídem do nemocnice,lebo už vidím,ze muž bude z toho nešťastný,ked mu dojde kuriér a nebude vedieť ani co preberá.Chcela som si este oprat návliečky,co mi prídu.Tak si uzivaj este pekné týždne,lebo ako vidím na sebe,tak po 30tt som už hotový Lazar a začínajú mi všetky bolesti ☹.Pa,drž sa 🙂

polynka9
9. jún 2014

@juliana30 @bewik Ahojte dievcata bola som mimo, mali sme pokazeny pc, takze vas idem precitat, ale ako pozeram, mate teda riadne vybavicky, u nas akurat par ks dupaciek, dlhych, kratkych, atd .... ale zatial je to vsetko od ruky, ale velmi krasne udrziavane - ved na doma staci, ale tak musime dokupit este vela veci .... 😅
@bewik Ano, cakame chlapcekov, dvojvajecnych 🙂
Ano, ten vankusik sa da potm pouzit aj na kojenie 🙂
Fuuuha, ja sa snazim upratovat, ale fakt to nejde, ale som povedala, ze aspon jednu izbu denne povysavam, a potom to uz necham na MM .... i ked mi ho je luto, ze ho musim zapojit .... ale tak tiez, som uz zrela len na lezanie .....a ked vydim ako sa hromadi neporiadok, a prach, chyta ma panika 😕

@juliana30 Tiez sa obavam nemocnice, ale tak ako vravis, je to pre vase dobro a par tt zvladnete 😉

dudulik1986
10. jún 2014

Ahojte baby chcem sa spitat kedy sa idete balit do porodnice a este kde si mam kupit ten vankus co je na kojenie aj pre tehotne o ktorom ste sa vyssie bavily
dakujem zuzka

bewik
10. jún 2014

@juliana30
@polynka9
No ta to sa uz "tesim" na 31 tt. Zatial vladzem, ale asi by som si mala svihnut s pripravami, ked sa potom uz ani nepohnem. Boli sme s mamou na nakupy, tak uz som trosku spokojnejsia.
Polynka, ja mam tiez paniku z neporiadku, chcela by som mat na chvilu muzske myslenie. Nechapem ako im to moze nevadit.
@dudulik1986 tiez by ma to zaujimalo. Na nete som nejake nasla, ale tie velke dvojickovske su strasne drahe. Nasla som za 80 eciek 😒 . Ja sa tak skoro nebalim, uvidim podla kontrol, nechcem si privolat nemocku zbalenou taskou 😀

juliana30
10. jún 2014

@bewik,ja som nechcela veriť,ze mi bude tak ťažko po tom 30tt,lebo stale som si myslela,ze ani som až tak vela nepribrala,ani nohy ma nebolia,ani kríže až tak veľmi...no hlboko som sa mylila a toto teplo mi naozaj nerobí dobre.Uz neviem ako mam sedieť a aj ležať. @dudulik1986 ja som tiež pozerala tie kojaci vankúše pre dvojičky,no 80€ nie som ochotná zaplatit,tak som si kúpila toho hada z detskavybavicka.sk,za cca.30€, meria okolo 180cm ,teraz na ňom ležím,a má také šnúrky ,tie zatiahnes a je z toho veľký kojaci vankus a úplne v pohode si na ne položíš 2 deti.No baliť som sa balila tiež postupne,ale okolo 28tt som uz bola zbalená,lebo keby sa čokoľvek nedaj Boh stalo,musíš deti porodiť a veci treba mat po ruke.

polynka9
10. jún 2014

@bewik @dudulik1986 ja mam tento a velka spokojnost, neviem sice ci pouzijem naraz pri dvohc detickach, ale tak uvidim, mozno sa tam vojdu aj 2 babatka 🙂 205 cm - tak mozno aj ano
http://www.dojciacevankus.sk/dojciace-relaxacny...

dudulik1986
11. jún 2014

@polynka9 vauuu dobra cena urcite kupim....

polynka9
11. jún 2014

@dudulik1986 + postovne tak cele som to platila 29,90 - v pondelok o 14-tej som objednala a vo stvrtok na obed som ho uz mala doma, ...mne sa zda, ze to slo z CR 🙂

bewik
11. jún 2014

@polynka9 ja by som chcela vankus hlavne na kojenie oboch deti naraz a sa bojim ci toto bude stacit. Este som nasla na sashe.sk za nejakych 45 eur. Ale ten je zas mega obrovsky, tak neviem.
@juliana30 tak aspon 4 tyzdne vydrzat, pozeram, ze uz sa ti to prehuplo na 32tt 🙂 Ja zajtra zacinam 30, nemozem tomu uverit 😕 niekedy si prajem, aby uz bolo 36 a niekdy, aby sa to zastavilo a ja by som bola tehu uz navzdy 😀