Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bewik
2. júl 2014

@capuletka ja som si len nedavno zadala termin porodu a ma to hodilo automaticky do augustoviek. Som ani netusila, ze to takto funguje.
Mne inac poloha na chrbte vobec nevadi, mam pocit, ze je babam takto lepsie. Akonahle sa pretocim na bok, tak protestuju vo velkom. Ale tak snazim sa to striedat.

nancsy
2. júl 2014

@lauricka ahoj, ja zavidim v dobrom... Jasne, je to dolezite , ved aj ja si to stale hovorim. Dnes mam taku blbu naladu to asi z toho dazda.

nancsy
2. júl 2014

@bewik urcite sa ti to podari, verim tomu!!! Od kedy sa ti zacal skracovat krcok? Mne od 17tt.

lauricka
2. júl 2014

@nancsy budes OK, este si uzivaj, ze su deti v brusku 😉. Jasne, ja tiez nemam dnes bohvieaku naladu 🙂. Hlavne, ze dvojky ju maju :D

capuletka
2. júl 2014

@juliana30 jeeeeeee blahozelaaaam moc moc moc...hlavne vela zdravicka tebe aj princeznam. Uz len aby kraaasne rastli. Ty sa ako citis po sekcii? Fakt super ze ti stihli dat injekcie na plucka, vsetko dobre vyslo... az zacinam mat dilemu ci sa nemam nechat radsej hospitalizovat :-/

capuletka
2. júl 2014

@bewik no ja tam moc nepisem iba citavam...ale uz sa tam narodili prve dve babatka...a teraz juliana je zrejme tretia 🙂)) este dve maminky okrem nad tam cakaju dvojky. Jedna parik a druha jednovajecne dievcatka🙂

polynka9
3. júl 2014

@bewik Ahoj, fuuuuha, tak uz ides aj s taskou, neboj sa, bude to dobre, budes pod dohladom ako @juliana30, budes mat klud, pohodu, postaraju sa o vas 😉 To mas este celkom dobry ten krcok 25 mm a si v 33 tt ja mam len 21,4 mm a som 28+2 tt, ..... vies ja mam stale dilemu nova alebo saca, ... najradsej by som sla do sace, ale ak bude treba tak do novej .... idealne by to bolo vydrzat do 37 tt 😵

polynka9
3. júl 2014

@juliana30 Mojko zo srdca vam gratulujem, tesim sa z tvojich dievcat, prajem vela vela prevela zdravicka a nech ste cim skor domka 😵 😵 ♥♥♥

juliana30
3. júl 2014

@polynka9,@bewik,@capuletka ,ďakujem baby,ráno ma sprchovali,poviem vam otrasná bolest,idem umrieť od bolesti.Skoro som im tam odpadla.Uz som sa mohla trochu aj najesť,teraz mi dávaju transfuziu krvi,mala som nízky krvný obraz,preto mi je na odpadnutie ☹.Dufam,ze poobede uvidím bambule ,uz som z toho nešťastná ☹

nancsy
3. júl 2014

@juliana30 drz sa, najhorsie mas za sebou. Bude to dobre!

bewik
3. júl 2014

@juliana30 joj moja, dufam, ze ti ich skoro ukazu, nech sa potesis popri tych bolestiach. Nech ti to skoro prejde, aj nas to caka, no co uz, len pretrpiet nejak. Drzte sa kočky!
@polynka9 no ja pevne verim, ze ma este poslu domov 🙂 ale co ma byt to bude, nebudem sa vzpierat. Ty sa ako citis, oddychujes este u vasich?
@nancsy no u mna bol plany poplach v nejakom 23tt, odvtedy ma pravidelne sleduju. Jeden cas sa mi zacal skracovat krcok, uz neviem v ktorom tyzdni, potom som lezala tyzden, tak som mala same dobre vysledky az doteraz. Som to zjavne prehnala s aktivitou. Od vcera len lezim. To je vraj zaklad uspechu, tak len oddychuj. Keby ze viem, ake to je cakat dvojky, tak si vsetko vybavim do 20 tt. Ani k zubarovi sa uz nedostanem a iste sa mi v tehu urobil nejaky ten kaz, citim to.

nancsy
3. júl 2014

@bewik ved to , ze treba oddychvat. Ja sa nechcem stazovat, som rada, ze som po vyse 2 rokoch otehotnela. ale naozaj to nic nerobenie ma na mna zlý psychicky efekt. Cakam, co mi povie doktor o dva tyzdne, ci sa to zlepsilo.verim, ze ano. Ja teraz vsetko kupujem cez net, ked mi zacné chodit kurier, tak ani nebudem vediet za co platim..... Ja mam zubara v auguste , tak uvidim, ci sa tam doteperim. Mna trapi to, ze este nemame vystahovanu izbu . Ty to mas uz len za par tyzdnov, bude to urcite ok,. ides rodit do NR? vdaka

polynka9
3. júl 2014

@bewik Myslim na teba, a dufam, ze ta teda poslu domov a budes doma este aspon 3 tt, a potom sa mozno stretneme na izbe 😵 Ja by som porodila napr. v 35 tt a ty 37 tt - i ked to datumovo nesedi, ale kto vie 🙂 drzme teda pekne panvu a nohy hore a bude to OK 🙂 Dosedla mi vravel, ze staci len mierne vyvysit panvu, aby sa odlahcila zataz, tak sa mi aj ulavilo, lebo ja som si tolko toho doteraz podkladala a to uz mam vsetky vankuse ulezane na 2 cm. Takze dam si jeden ulezany vankus pod tehu vankus a kvasim 🙂
A ako sa citim, psychicky dost zle, opat revem, ale nedokazem sa premoct, je mi tazko a este mi vela ludi vravi, ake to je strasne mat dvojky, a kolko vela tt mam pred sebou, potom mi to pride ako nerealne tolko lezat a depka je na svete.
Od pondelka vecera som uz s MM, takze aj z toho mi trosku smutno, doma som mala mojho psika fenku - mozno si povies, ze som sibnuta, ale fakt je to moja najlepsia kamoska uz 13 rokov 🙂 ... pocitam dni, kedy opat pojdem k dokymu a dozviem sa nieco nove a verim, ze aj dobre .... Tvrdne mi brucxho, najma ak musim na WC, alebo ak sa chcem postavit, potom ak sa pretacaju, takze mam pocit, ze stale ... snazim sa uvolnit, aby netvrdlo, ale je to tazke ....

polynka9
3. júl 2014

@juliana30 Mojko, nezufaj, uvidis dievcata a hned ti bude lepsie, aj ta bolest bude viac znesitelna 😉 Uvidis, kazdu hodinku by Ti malo byt uz len lepsie a lepsie a naozaj, to najhorsie uz mas za sebou, 😉

juliana30
3. júl 2014

Dievčatá tak teraz mi ukázali bambulky,sú krásne,mali čapičky,tak sa aj dosť na seba podobali.Sú maličké a samozrejme ,že Ninka v bruchu viac kopala,tak je aj temperamentnejsia ako Saška.Ale vraj sú dobré.Bola som dat sprchu a na večeru,nejako som to rozchodila,ale teda bolí ma to statočne ☹.

dudulik1986
3. júl 2014

@juliana30 moja len oddychuj som rada ze malinke su v poriadku aj ja by som to chcela mat uz za sebou sa bojim aby sa I'm daco nestalo.....este aspon 10tt vydrzat.....

juliana30
4. júl 2014

@dudulik1986, @polynka9, @bewik ,tak dievcata,dnes mi vybrali dren,akoze strašná bolest,najradšej by som jej vylepila facku.Za toto mi muž musí kupit minimálne 5 zlatých prsteňov 🙂,ale teda prežila som.Bola to asi 3sek.bolest.Zase vas nechcem nejako strašiť.Tak všetky hadičky išli von a hneď mi je lepšie.Aj som bola pozrieť moje tigríčatá 🙂,schudli,ale Saška je celkom na mna a Ninka zatiaľ neviem.Len stale nemám mlieko ☹,to ma štve ☹. Držte sa dievcata a oddychujte.

bewik
4. júl 2014

@juliana30 jeeej, tak uz si ich videla? 🙂 musi to byt uzasny pocit. Dokedy musia byt v inkubatore? Z mlieka si nic nerob, chvilu potrva kym sa rozbehne. Hlavne si uz masiruj prsia a bradavky. Nemas tam so sebou odsavacku? Hlavne sa tym nestresuj, mliecko sa lahsie rozbehne. Pisem ako keby som uz kojila 😀
A co je dren? 😕

bewik
4. júl 2014

@polynka9 viem, ze je to tazke, zda sa ti, ze mas este vela pred sebou, ale to zbehne naozaj rychlo. Uz len ked budes nieco citat, tak zazenies pochmurne myslienky a aj cas rychlo prejde. Psika mam aj ja, takze viem o com pises. A nemozes ist este k vasim? Ved manzel to pochopi, nie?
A kto ta strasi dvojkami? Ti co ich maju alebo ti co ich nemaju? Nicoho sa neboj, vsetko je tak ako ma byt. Dvojcata maju velmi vela vyhod. Neviem kolko planujete deti, ale ja som stastna za dvojicky, lebo mam uz svoje roky (32) a predstava, ze treba zas vsetko odznova podstupit, hlavne tie nevolnosti.... som rada, ze to mame 2v1. Mne to lezanie nevadi, lebo ked to porovnam s prvymi troma mesiacmi, ako som sa natrapila, tak toto je uz prechadzka ruzovou zahradou 🙂
Hlavu hore, vsetko zvladneme 🙂

polynka9
4. júl 2014

@bewik Ahoj idem do Novej, mam take mrchovske bolesti sem tam, tak nech sa na mna pozru, aby som nic nezanedbala ..... mam strach ....

bewik
4. júl 2014

@nancsy chapem, ze lezat uz v 20tt je na nervy, este ze mame ten internet, tiez si uz objednavam len tymto sposobom. My sme cakali 6 rokov na babatka, boli to miestami velmi tazke roky, zazili sme si vselico, takze ja si to cele vychutnavam, aj ked priznavam, ze som sa tiez dlho zmierovala s nicnerobenim. Hlavne burina v zahrade a neporiadok v dome ma velmi ubijali. Ale clovek si zvykne na vsetko 🙂
Ja som z Kosic, nie z Nitry 🙂

bewik
4. júl 2014

@polynka9 juj fakt? Veru radsej chod, ked sa ti to nepozdava, nech sa na teba mrknu. Drzim palce, daj vediet co a ako. Myslim na vas. Drz sa!

nancsy
4. júl 2014

@bewik ved to , ked je clovek zvyknuty na rozbehany zivot a zrazu ho to zastavi.... Oplati sa to spravit pre babatka, ja sa na ne velmi tesim a verim, ze to zvladnem. prave mi prisla dost okresana vyplata teda Pn , idem ju pominat na vybavicku, nech som stastnejsia 🙂 .Ty to uz mas za par tyzdnov, keby som bola v tvojom termne, bola by som rada. Drzim palce.

juliana30
4. júl 2014

@bewik nevedia dokedy budú v inkubátore,záleží to od váhy,teraz schudli a blíži sa aj žltačka,tak to potrvá ☹ Priznám sa,ze stale mi nedochádza,ze mám 2 deti,je to také zvláštne , možno preto,ze ich nemám pri sebe ☹.Dren ti dávaju do rany na bruchu a odvádza krv.Ale nie každý to máva. @polynka9 vraj tie bolesti ako pri mrche sú poslickovia,aj ja som ich mala.

shania31
4. júl 2014

@juliana30
Gratulujem k babatkam. Aj mne tak zacal porod. Okolo 23:15 som sa isla vycikat a zacala im odtekat plodova voda 😎 Len mna nechali rodit prirodzene, kedze obaja chlapci mali idealnu polohu - hlavickami dole.
Neboj postupne Ti dojde, ze mas dve deticky 😉

juliana30
4. júl 2014

@shania31 ďakujem 🙂,ja som ich mala síce tiež otocene hlavickami dolu,ale uz odozvy boli zlé,tak preto sekcia.Teraz tu bol aj muž,tak som revala jak sprostá ,ked sme prišli k deťom ,uz aby boli vonku z toho inkubatora ☹ a uz aby sme boli doma ,lebo takto je to o ničom ☹.

bewik
5. júl 2014

@juliana30 neboj sa, vsetko bude dobre, baby ti budu za chvilu pekne rast a coskoro budete vsetci styria doma a budes si to maximalne uzivat 🙂 Nech vam to tam rychlo zbehne v nemocnici.
@nancsy dakujem. Ved to rychlo zbehne aj tebe. Ja si teraz citam, oddychujem, muz vysava, pocujem z vonku rachot kosaciek, co mi stale pripomina zvuk vodnych skutrov 😀 takze idylka, dovolenka 😀 😀 😀

capuletka
5. júl 2014

Ajojte zienky
@juliana30 som moc rafa ze sa u teba vsetko zlepsuje. Uz bude len lepsie. Bolesti ustupia, babulky narastu a budes si ich moct pomojkat a vziat domov. Dolezite je ze hoci prisli predcasne, si zdrave;)
My sme uz tiez zalahli v nemocnici ...sme sledovane. Msla som krce a moc caste tvrdnutie...ale este sa neotvaram. Zatial vsetko ok...akurat ze jedna malicka ma slabsie prietoky...

juliana30
5. júl 2014

@capuletka tak to je super,ze uz si v nemocnici,ja som potom rozmýšľala,ze ktovie ako by to dopadlo ,keby som bola doma,všetko by trvalo dlhšie a kým by som sa dostala na sálu,tak uz by mohlo byt neskoro. @polynka9, @bewik,tak dnes som klokankovala s deťmi-priložili mi ich po jednej na kožu a dostavali jesť so striekačky.Bolo to úžasné,najprv plakala Ninka,ako mi ju priložili,tak prestala (kopala nohami-to robila aj v brušku),dojedla a hneď začala plakať aj Saška,tak tú mi priložili,okamžite stíchla a potom dostala štikútku.(Tú mávala aj v brušku).Neuveritelné,ze v tom momente ma už nič nebolelo.Doktorka ma tiež potešila,vraj uz možno cez týžden by mi ich mohli dat na izbu.To by znamenalo,ze možno aj o 2tyzdne by sme boli doma.Ale nechcem sa tak skoro tešiť.No srdce mi poskočilo.Tak zajtra znova klokankujeme,neviem sa dočkať .Len to brucho ma stale bolí.Zajtra mi vytiahnu svorky ,zase mi to rozbabrú ☹,dnes som si musela vypýtať tabletku od bolesti,lebo raz prší,raz je slnko a zrejme to uz pociťujem na rane.

bewik
5. júl 2014

@juliana30 jeeej, to je uzasne 😵 tak si si ich aspon na chvilu uzila. A to im davali uz tvoje mliecko? Tie deticky vedia, ze su pri maminke a hned prestanu plakat. Som rada, ze to takto uz praktizuju v nemocniciach. No tak tesim sa s tebou 😵 😵 😵
@capuletka drzim palce nech este potiahnete v nemocnici a nech je vsetko ok 🙂
No a nasa @polynka9 je tiez v nemocnici, dufam, ze sa ma dobre, asi nema pristup na net.