Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

babikadaska
16. nov 2018

Ahojte dievcata. Poradite s vybabickou ? V akej velkosti si kupujete prve vecicky ? 48 ? 50 ? Predpokladam,ze sa narodia trosku skor a mensie,preto rozmyslam,ze si aspon nejake body,dupacky,overal objednam vo velkosti 46 ci 48.
Vo velkosti 50 a vyssie uz nam skoro vsetko. Dakujem.

majulkap
16. nov 2018

No tak ja este nemám nic, ale uz by som asi mala niečo pozerať ale nerozmýšľala som ake veľkosti asi by skor vedela taka co uz mala dvojičky ....

happy30
16. nov 2018

@majulkap ja som bola min.tyzden taka chora..teploty,nadcha a potom riadny kasel..a skoncila som v pondelok na antibiotikach..tiez som myslela ze som iba niekde prechladla..tak skore uzdravenie..cibulovy caj a cesnskova polievka boli moji pomocnici..ale aj tak som to nedala bez liekov..ja tiez o dva tyzdne poradna..no pekne..rovnako

majulkap
16. nov 2018

@happy30 no to je sranda ako ideme rovnako, urobila som si vecer cibuľ.sirup ale akosi ho moc nemozem..tiež začínam teplota nádcha a cakam potom kašeľ lebo ja sa uz poznám mam vždy taký priebeh,najhoršie ze to som uz 3 krát chorá ako som tehu ale este som nemala antibiotiká tak uvidíme...

happy30
16. nov 2018

@majulkap no tak v tehu je imunita na prd..mne cib.caj len kusok ulavil..aj mlieko s medom a maslom..to ma este viac zahlienilo..u dr.som dostala stodal..nic moc a druhy krat som isla za nou po tyzdni ze asi umriem z toho kasla..som myslela ze uz aj porodim.ja som brala antibiotika pred 3 rokmi asi..ale poviem ti ze sprej do nosa mam normalny ziadnu morsku sol-to nepomahalo..aj pri prvom som bola chora-nie takto.

happy30
17. nov 2018

@majulkap tak ako je ti lepšie kusok?

majulkap
17. nov 2018

@happy30 no nespala som do 4 ráno 😞Nebolo mi nejako dobre raz horúco potom nejaká slabosť začalo mi strašne búšiť srdce možno stres tlak som mala dobrý len pulz vysoký , začína mi zastavať v hrdle podla mna to prejde do kašľa, ja mávam hrozný kašeľ a dlho aj 2 týždne, naposledy ked som kaslala tak ma celé brucho bolelo,ale to asi poznáš... no bojím sa co zase v noci😞

happy30
17. nov 2018

@majulkap chod normalne k dr..alebo teraz na pohotovosť,ak mas vysoke horucky..presne mne tiez busilo srdce az v krku som to citila..4dni som sa trapila s homeopatikami..a aj tak antibiotika..ale uz na druhy den mi bolo ooomnoho lepsie..kasel je na prd aj moja gynda mi vravela..kalciovy sirup alebo v najhorsom stoptusin ze je ok ale tak 2 dni max brat.2 tyzdne kadel uf to je dost..mna uz po par dnoch kasla riadne bolelo brucho aj tvrdlo..mooja opatruj sa

majulkap
17. nov 2018

@happy30 no keby nebol víkend idem k doktorovi,ja som tiež naposledy užívala kalcium aj Stoptussin v lekárni mi povedali ze nesmiem ale ked som bola v nemocnici tak mi ho dávali este mi aj doktor povedal ze mozem aj hocičo strieknut do hrdla len nie často... tak skúsim vydržať do pondelka teplotu zatiaľ nemám ...

happy30
17. nov 2018

@majulkap juj mozno sa ti uľaví do zajtra..skus propolis na hrdlo..videla som taký sprej v lekarni..ja mam často herpesy na ustach pri kazdej chorobe..pomoze len propolis.uvidis ako ti bude..ja mam nadchu uz 2hy tyzden..otravne to je..ale uz to mame za pár...

majulkap
18. nov 2018

@happy30 no pôjdem ja len zajtra k tomu doktorovi... musíme vydržať...

happy30
18. nov 2018

Tak sa ti nepolepšilo asi..uz len vydrž do zajtra..

majulkap
19. nov 2018

@happy30 tak som bola pri doktorovi a nafasovala som antibiotiká tak uvidíme ...

happy30
19. nov 2018

@majulkap no..si dopadla ako ja..ale uvidis o dva ti sa ti riadne uľaví..tak len oddychuj,teply čajik a nechaj sa obskakovať.

happy30
21. nov 2018

@happy30 tak ako uľavilo sa ti?

majulkap
21. nov 2018

No ano lepšie len som mala zase hrozne noci pre zahu musim spávať skoro v polosede 😀 a Potom ma zase bolelo hrdlo neviem ci nie aj pre tu zahu ze mi to podrazdilo

happy30
21. nov 2018

@majulkap no moja..si vytrpis toto tehu..neboj mame to za par..a na poradni si sa nepytala co na zahu?

majulkap
22. nov 2018

@happy30 no ved uz musime vydrzat mam na zahu rennie tablety ale zaberu tak na chvíľu skúšam hocičo ale niekedy nezaberá nic...no tak toto tehu teda zaberak, este co pôrod ...

happy30
22. nov 2018

@majulkap a ako mas otocene detičky..mozes aj prirodzene rodit?U mna to vyzera na cisarak..jedna baba je ritkou-kp a druha jej lezi hlavickou na brusku..

majulkap
22. nov 2018

@happy30 mne este vôbec nic nepovedali raz bol jeden kp druhý priečne o týžden jeden hlavičkou druhý kp,takze stale sa točia robia si co chcú 😀Aj ked si celkom neviem predstaviť rodiť dvojky normálne...a ak budeš mat možnosť vybrať cisár.spinal alebo celkovú anesteziu co si rozhodnutá , lebo ja neviem...

happy30
22. nov 2018

Chcela by som spinal..vidiet ci su v poriadku hned ale pocuvam vsade ze potom 24h.lezis bez pohnutia..kym ta postavia..nikdy som nebola v narkoze celkovej..bojim sa vsetkeho..prveho som rodila prirodzene i ked bol tazky porod a mal skoro 4kg 2 hod.po porode som fungovala ako nic..a to som bola došita od spodu..a ty..poraď..

majulkap
22. nov 2018

@happy30 veď práve ani ja neviem tiež sa bojím celkovej narkózy ale zase si ani neviem predstaviť vidieť a počuť vsetko co sa deje na sále , kamarátka je sestrička na neurologii a hovorí mi ze je to zase zásah do chrbtice ze ona by nedala ja fakt neviem , tiež som rodila dvoch normálne a mali skoro 4 kg dosť ťažký pôrod to asi záleží ako kto znáša anestéziu...

happy30
22. nov 2018

@majulkap a nevies ako dlho trva celkova anesteza..ci sa potom skor postavis na nohy..ja si necham poradit ale mam z toho hrozu..presne budu ta tam na bruchu rezat a ty si hore a vsetko vnimas..zvuky..juuj uz nech to mame za sebou..kedy mas na bud.tyzden kontrolu..ja v stredu

happy30
22. nov 2018

@majulkap to si mala tiez riadny zaberak porody...

happy30
22. nov 2018

@majulkap a ake stare mas prve dve deticky..to budss mat iný zaber so 4 detičkami..

majulkap
22. nov 2018

@happy30 neviem ako dlho trvá ale zase ze si potom omamena ale zase kamoska ju mala a povedala ze v pohode, no pri spinale vraj nic necitis teda ani nevidíš lebo tam máš plachtu ale počuješ a ja som celkom stresak😀 Ja mam ísť v stredu alebo štvrtok ako chcem..dcera ma 12,5 a syn 9,5 roka takze zacinajuca puberta😄

happy30
22. nov 2018

@majulkap no uvidime ako dopadneme..budeme v takom strese ze nam to bude aj jedno..jujaspon nemusis okolo nich stale behat...ja mam 2,4rocneho..sice kluďasa ale aj tak jd to este krpec..a kočka ti aj pomóze s dvojkami..to uz v takom veku zacina puberta???pomoooc.tak to mam ja asi lepsie..tazke obdobie..

majulkap
23. nov 2018

@happy30 no tak puberta začína skoro hlavne u dievčat uvidíme co bude ďalej 😀 No tak oni sa tešia dúfam ze fakt budú pomáhať...a tvoj ma este plienky? Ked som ležala v nemocnici bola tam jedna baba akurát išla na cisársky s dvojičkami a hovorila ze doma ma 2 rocne dieta s plienkami ze si nevie predstaviť pribaľovať 3 deti😀

happy30
23. nov 2018

@majulkap nas nema plienky od 18 mesiacov ani v noci..sam sa napapa,teraz ho ucime vyzliekat sa sameho..on je taky sikovnicek a kludas..ziadne tornado..neboj budu kocikovat a tesit sa..aj nas stale hladka brusko a chce sa s nimi hrat..no chudacik nevie co ho caka..

majulkap
23. nov 2018

@happy30 tak to je fakt šikovný to nebudeš mat problém zvládať 🙂