Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

happy30
24. nov 2018

@majulkap hej je podareny..preto si myslim ze dvojky budu male divošky...ake mena ste vybrali pre deticky..este si mi to nevravela ci?

majulkap
24. nov 2018

@happy30 este nie sme celkom rozhodnutý ale asi Markus a Matias to sa nám páci aj mojim starším..a ty?

happy30
24. nov 2018

@majulkap aj my sme chceli Matiaska a Alexa dokym to boli este chlapci..🤣🤣
Terax ako baby Adelka a Danielka..len chudatka vsetky sviatky pokope..meniny Vianoce narodky..

majulkap
24. nov 2018

@happy30 no to teda chúďatká 😀 Ale aspon budete mat vsetko pokope a oslavite raz a poriadne 😄
@happy30

happy30
28. nov 2018

@majulkap ahoj tak co bola si dnes na poradni ci ides zajtra?Ja som bola dnes..baby maju po 1900g tak sa tesim..som zatial zavreta,neotvaram sa..a ty ako?

majulkap
29. nov 2018

@happy30 ahoj tak to je super, ja som bola dnes majú po cca 1700g ale to uz aj minule tak namerali ze sa to nedá presne moze byt aj 500 g rozdiel ale dobre... tiež som zavretá tak som rada mam ísť zase za dva týždne , stale sa točia teraz su obidvaja KP, predtým bol jeden hlavičkou potom zase druhý ...este mi nic nepovedali ci budem normálne alebo sekciou rodiť ..a tebe?

happy30
29. nov 2018

@majulkap ja som az na 20teho objednana..hej s tou vahou je to take orientacne..mna nahovara na sekciu..ze casto sa stava ze prve ide normalne a to druhe sa niekde sprieci a aj tak musia urobit akutnu sekciu..u nad tu v BB ukoncuju tehu s dvojkami v 36tt..teda bolo by super vydrzat dovtedy..ale tak moja dr povedala.ze este vydrzat 3 tyzdne a potom uz iba odpocitavat a mozem kedykolvek rodit...uz mam jednu placentu mierne pouzitu..tak ktovie dokefy vydrzi..

happy30
29. nov 2018

@majulkap a tebe uz hovorila doki ci sekcia ci prirodzene?ja mam jedno kp a druhe hlavkou dolu

majulkap
29. nov 2018

@happy30 u nás viem ze nechávajú aj do 38 tt, no veď nic mi nehovorili este

bevina
1. dec 2018

Ahojte, hľadám mamičky ktoré rodili dvojičky v trnavskej nemocnici - chcem sa spýtať ako to tu chodí. Môj lekár spomínal preventívnu hospitalizáciu ale ja neviem prečo..

happy30
1. dec 2018

@bevina ahoj sice som este nerodila a budem rodit v Banskej Bystrici ale aj moja dr mi spominala preventivnu hospitalizaciu medzi 28-32tt..chvalabohu ma to obišlo..ale ja som bola na spicku prsta otvorena a vyzeralo to ze sa budem otvarat..preto mi to spiminala..teraz mi hovorila o prietokoch ak budu zle tak tiez pojdem lezat..ale vse je ok..mas aj nejake problemy?

petuska86
1. dec 2018

@bevina ahoj, teda dvojicky som neporodila este ale budem v tt. A podla toho co citam ze pises tusim mame rovnakeho gyn. Som 31tt,problemy ziadne nemam, sice na poradne chodim uz do nemocnice ale teda nikto ma hospitalizovat nechcel. Moj dr ma s tym deptal od 8tt ze pojdem lezat a neviem co

tamisi
1. dec 2018

@bevina ahoj, taktiež to ešte nemám za sebou. No o preventívnej hospitalizácii som nič nepočula. Pokiaľ nemáte s detičkami nejaký problém, nevidím dôvod.🤔 Tak držím palce a želám všetko dobré😘

happy30
2. dec 2018

@tamisi aj ja si myslim ze to iba tak strasia aby sme sa setrili..baby dame to nebojte..

majulkap
2. dec 2018

Aj podla mna ked som bola v poradni bola tam jedna mamička s dvojkami 38 tt a vtedy nastupovala do nemocnice lebo mala plánovaný cisársky dovtedy vôbec nebola, tak si myslím ak nie su problémy netreba, akurát je rozdiel ci su jedno alebo dvojvajecne , pri jedno sa plánuje asi skor... No musíme vydržať idu Vianoce ...

miminkanase
2. dec 2018

Baby, ja som rodila dvojicky v TT. Podla mna je super. Ak by sa pytali na svet skor, maju tam neonatologicke oddelenie, kde sa dokazu postarat aj o menej ako kilove babatka. Moji si tam odlezali asi tyzden, I ked vahu mali dobru, ale mali silnu zltacku.
Ja som si tam presla vsetkymi oddeleniami, rizikovou tehotnostou, gynekologia, sestonedelie. Ono zalezi aj od toho, co clovek ocakava. O chalanov sa starali vzorovo, o mna tak isto. Mne sa po porode ( cisarsky) rozsypala panva, bola som zviazana, ale pomahali velmi vsetci.
Len s dojcenim akosi nevedeli ( nechceli) pomahat. Treba si tam vyhliadnut sympa sestricku, ktora sa Vam povenuje. Inac ja som spokojna.
Drzte sa, aby ste to dotiahli co najdalej. Aj ja som chcela, ale v 35tt som zacala mat preklamsiu, ci help, uz neviem a chalani museli von. Uz od 33tt som bola na oddeleni rizikovej tehotnosti, aspon sme boli pod dozorom.
Drzim paste a setrite sa

miminkanase
2. dec 2018

@miminkanase a estena, ja som na oddeleni rizikovej tehotnosti bola viac ako doma, vzhladom na to som poznala vela doktorov. Za mna top su Mudr Deckov (primar), mudr. Deckova, Mudr. Hlavek a Mudr. Peskova. Ja som mala zazmluvneneho Hlaveka a pri porode mu asistovala Mudr. Deckova.
Este raz drzim paste a nech to dobre dopadne

majulkap
13. dec 2018

@happy30 ahoj tak dnes som bola na poradni zatiaľ vsetko Ok naštastie ,majú cez 2 kg len to nemusí byt presne mam ísť zase o týžden 20 teho vtedy aj ty však? Zase su inak otočený jeden zadočkom druhý priečne, pýtala som sa na pôrod povedali mi ze aj prirodzene nechávajú ak je vsetko Ok , poloha,váha , týžden tak uvidíme. A ty ako?

happy30
13. dec 2018

@majulkap krasne..drobci rastu..aj ja mam 20teho kontrolu..tak potom porovname vahu..a citis sa dobre..co zaha..prešla kus?

happy30
13. dec 2018

@majulkap a pri tej vahe sa mozu este otocit?ja som mala naposledy jednu baby pekne dolu otocenu a druha priečne..

majulkap
13. dec 2018

@happy30 tak záha ako kedy len mi moc nechuti jesť zase, ze sa môžu este otočiť tak uvidíme ...

happy30
13. dec 2018

@majulkap ani ja uz vela nejem..tlacia mi na zaludok..tak nie je miesto na jedlo..ano 20teho mam kontrolu a potom hned 27 poslednu pri nej a potom zacinam v nemocke na pasy..uf uz sme to skoro dali este kuusocek vydrzat..

majulkap
13. dec 2018

@happy30 no musíme povedali mi ze aspon do 36 tt vydržať ...

happy30
13. dec 2018

@majulkap juuj ved uz sne v 34tt to dame..pockaj este aby sme spolu neporodili 1.1 to by bolo

majulkap
14. dec 2018

@happy30 no to by teda bolo 😀

majulkap
20. dec 2018

Ahoj tak ako? Ja som az teraz prisla z vyšetrenia, robili mi uz aj ctg ktoré moc dobre nevychadzalo som sa bála ze ma tam nechajú ale nakoniec ze dobre mam prísť o týžden v piatok, maly majú po 2500g som na prst otvorená ale len vonkajšia branka vnútorná zatvorená a stale jeden KP a druhý priečne a úplne hore tak viem vďaka komu ma pali tak záha 😄

happy30
20. dec 2018

@majulkap ahoooj no takze ja dnrs ok..ctg v poriadku vahu maju 2400 a 2270g.tiez na prst otvorena ale vsetko drzi ako ma..vytesujem sa..ja mam baby uz otocene hlavickami dolu..su pripravenr..tak vyzera to za prirodzeny porod..tak neviem ci sa mam tessit ci bat..dalsia kontrola 27. Stvrtok..ale inak sme dopadli dobre..a co teraz s tym ctg..ci na dalsej kontrole sa uvidi.

majulkap
20. dec 2018

@happy30 no takze zatiaľ ideme celkom spolu rovnako len moji sa stale točia 😀 tak uvidíme...ja mam prísť az v piatok lebo ze štvrtok majú vela objednaných , asi na ďalšej kontrole budú robiť ctg zase...

happy30
21. dec 2018

@majulkap no..ti vravim ze si to spolu odrodime..a uz chodis na ctg do nemocky,ci stale k svojmu gynekologovi...ja mam ten stvrtok poslednu poradnu u svojej potom uz len smer nemocka.

majulkap
21. dec 2018

@happy30 ja uz od 28 tt chodím na kontrolu do nemocky ... je to celkom na nervy, prostredie atd. ked to tam stale vidím tak uz mam aj stres z pôrodu ...