Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cherry01
16. apr 2009

ženy a čo máte na hlavách vy? lebo ja som mala včera asi úpal...

katka.ott
16. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

tvojka
16. apr 2009

Katka,no peknú story si si užila.Ale máš to už za sebou a vaše krásne detičky ti tú bolesť určite vynahradia.Ktorý lekár ťa nakoniec odrodil?Mala si tú "česť" aj s MUDr Scholtzom?Toho som si ja zazmluvnila,tak som zvedavá 😅

A aké bolo zotavovanie po cisaráku???

pipka
16. apr 2009

tvojka dakujeme 😵

kati no peeekne si si uzila 😅 ale podstatne su bambulky, tie su ok, ty tiez, tak uz len dobre vas caka 😉 😉 😉

mtina
16. apr 2009

Baby neviete mi poradiť? Čo mám dať pod bábo do kočíka? Už som akosi zabudla 😠

pipka
16. apr 2009

mtina, ja som davala tu hrubsiu plienku v lete a v zime deku 😉

eviska83
16. apr 2009

Ahojte,
Nestiham !!!!!!!!!!!!! Kojim kazde 2 hod.aby sa tvorilo viac mliecka.Adamko sa uz vie prisat 😀 😀 😀 nie tak ako Evicka ale da sa. Poviem vam je to riadna fuska.Hodinu kojim ,hodinu spim a znova.
Mauzi vitaj doma. 😝 😝
pozerala som fotecky.Martinka krasna ciapocka si sikulka (ale to mi uz vsetci vieme)
Cherry- drobci uz su uzasne velky
Pipka- myslim ze k Hanulke sa nemusim ani vyjadrovat 🙂 🙂 🙂
Katka - noooo porod nic moc ,ale hlavne ze babulky su ok.Ako doma? Ty kojis?

eviska83
16. apr 2009

Taela - na tvoje drobce som skoro zabudla,no ako inak su krasne.
Mauzi - a nove fotky?

mauzos
16. apr 2009

evi, prave som pridala par foteciek 😉

eviska83
16. apr 2009

mauzi- mas krasne chlapciatka 😀 😀 😀 a ten jazycisko 😀 😀 😀 myslim ze Tomaskov. Velmi sa na seba podobaju. Ja na fotkach nevidim ze by bol Tomasko mensi.

mauzos
16. apr 2009

fakt sa na seba podobaju, ked mali rovnake ciapocky az som mala miestami problem rozoznat ich 😀 😀 Ale jazycisko je Lukaskov 😝 Tomasko pekne pribral, takze vcera uz bol medzi nimi rozdiel len pol kila.
A Ty kedy das nove fotecky tvojich babuliek? Su strasne zlatunke ...

pipka
16. apr 2009

mauzi naaadherní sú 🙂 🙂 🙂 juuj, ja si uz ani nedokazem predstavit, ze aj hanula bola niekedy taky drobculik 😅
pripada mi taaaakaaa velka, ked si tak klakne v postielke a zahryzne sa zhora do toho dreva 😒 😀 a len vykrikuje...paa paa a krasne uz ruckou kyva.. 😎 a uz sme dnes skusobne zacali sadat na nocnik...no sranda...kukala jak puk a sedela jak 5 peňazi 😨 😀 ale neurobila nic...len si posedela a ked som ju zase zabalila do plienky, tak sa kraaasne pokakala 😀 😀 😀

pipka
16. apr 2009

evi, taellka, naadherne su drobce 😵

mauzos
16. apr 2009

pipi ahoooj. Dakujem 🙂 Uz si vybavila pre Hanulku nejaku reklamu? Tie fotky z atelieru su proste uzasne 😵

Taelli drobci ti pekne vyrastli, su krasni 🙂 Tesim sa na kocikovanie 😉

pipka
16. apr 2009

mauzi zatial nieee, lebo neviem kde 😀 inak by uz urcite cerila na nas zubale z telky 😀 😀 😀

nana77
16. apr 2009

mauziii!!!!! krasne babatka, nadherni su, sladki!!!! 😵 😵 😵 malicke babatenka, uz som aj zabudla, ze taki boli aj ti nasi. este raz blahozelam, uzivajte si tu radost, odteraz to poleti, ze nebudete verit... 🙂

cherry01
16. apr 2009

presne tak nana...poletí...moje su uz aké velké...som bola na kontrole a tam boli také malé bábätká a ja ze: Aké malinké.. a sestra: Malinké, ved maju cez 3 kilá.. a ja kukkám ako puk: To aj moje boli také drobnééé?

Katka, mauziiiiiii, kráááásni sú. Tá láska k nim je neskutočná však? nedávno ste boli tehulky...

a nám sa už včera podarilo do nočnííííka, vid foto

martiina
16. apr 2009

mauzi, riadni fešáci sú 😵
cherry a to Kristínka už tak sama sedí 😕 , vyzerá jak polročná slečna 😵 ozaj je podarená 😵 😵 😵
katka, no ten pôrod ti nezávidím. Toho som sa aj ja najviac bála, že začnem rodíť normálne s bolesťami a potom pôjdem ešte aj pod nôž 😲 , ale hlavne že ste všetky v poriadku 😵
dnes sestru konečne poobede zobrali do nemocnice, 12 dní po termíne 😲 a to tam od rána vyvolávala či je voľné miesto, tak nakoniec o tretej sa uvoľnilo 😝 teraz je v nemocnici, dostala nejakú tabletku na vyvolanie ale zatiaľ sa nič nedeje, vraj ak nič tak zas až zajtra..... normálne nekonečný pribeh je to s ňou a my sme celá rodina v očakávaní, lebo ona ešte ani nechcela vedieť pohlavie..... takže teraz čakám ešte nejaké správičky, či mám ísť spať alebo budem čakať 😅
pipka, nana, eviska, tvojka ahojte
už má konečne aj Marko čiapočku, len s ňou nie som moc spokojná, tak idem hneď robiť druhú.... vyzerá v nej jak malý mandarín 😀 😀 😀

martiina
16. apr 2009

no tak segrin manžel prišiel domov spať, vraj tabletka nezabrala a má prísť ráno 😠 😠 😠 .... ja som zvedavá čo za valibuka sa jej narodí 😀 .... ale aspoň že je už v tej nemocnici a sledujú maličké 😝

dobrú noc

tvojka
17. apr 2009

Ahojte,
Martinka,tak ako?Nič nové so segrou?Telenovela pokračuje?

Cherry,teda vy aké pokroky robíte,že kakať v 4mes do nočníka 😲 .Plienky sú drahé,čo 😀
A to už môže taká maličká sedieť na nočníku?Neni to ešte skoro?

Pekný dník všetkým!

sonia29
17. apr 2009

mauzi krásne bábatká. júúúj baby ja keď tu vidím tie vaše pokladíky... už sa neviem dočkať 😝 😝

cherry kristínka je aká šikulka s tým nočníkovaním 😕 takto skoro..

sonia29
17. apr 2009

katka ešte raz gratulujem k bábenkám. 😵 😵 a ako si sa cítila keď si sa zobudila po cisárskom? kedy si sa vedela sama postaviť z postele?

juvimail
17. apr 2009

Ahojte, tak aj ja sa pridavam do klubu buducich mamiciek dvojiciek...akurat mam taky problem, neviem sa v BA rozhodnut pre porodnicu, na kazdu som pocula uz aj pre aj proti a naozaj neviem kudy-kam? :(

pipka
17. apr 2009

caftee,

martinka tak ako 😕 ...normalne som nedockava 😅 😀
ja som dnes dostala balik a v nom naadherne dve ciapocky 🙂hackovane..ked sa madam zobudi, tak ju pofotim 😵

tvojka
17. apr 2009

Juvimail,
vitaj v klube.Aj ked si myslím,že na pôrodnicu máš ešte časuuuuuu,tak odpoviem...Ja som sa rozhodla pre Antolskú kvôli novorodenckej starostlivosti.Majú tam naj vybavenie pre nedonosené deti a ak by bol nejaký problém,tak tam zvážajú novorodencov z akejkolvek pôrodnici v BA.Pri dvojičkách si nemôžeš byť istá,či ich stihneš donosiť a tak ja som volila túto možnosť.Ale ako som spomínala,máš ešte kopec času na rozhodnutie.Držím palce na bezproblémové tehotenstvo,nech to dotiahnete do úspešného konca.

Pipka,a odkial že chodia také balíky s háčkovanými čiapočkami??? 😀

pipka
17. apr 2009

tvojka...objednala som si z mimibazaru od takej sikulky, co hackuje.... 😉 sama sa do toho pustit nemam odvahu...nie som martinka 😅 😀

juvimail
17. apr 2009

Tvojka, no mam cas, ale lekar sa ma uz pytal, ci som rozhodnuta, on totiz podla toho posiela k lekarovi na rizikove, ze pre ktoru porodnicu sa pacientka rozhodne, odporuci to najlepsie co pozna...tak uvidime...a...DAKUJEM

martiina
17. apr 2009

pipka, sestra konečne dostala aspoň nejaké bolesti po druhej tabletke, tak sa to už hádam rozbehne a drobec bude dnes na svete 😵
pipka, aká odvaha??? určite by si to zvládla, len treba vyskúšať 😉
ahoj juvimail, ešteže nie som z BA a máme tu pôrodnicu len jednu, takže som nemusela vyberať 😅 ..... ale to čo ti napísala tvojka mi pripadá podľa tej starostlivosti o novorodencov najlepšia voľba 😉

sonia29
17. apr 2009

Pipka a nie je ta sikulka z MMB náhodou martina? 😀

martiina
17. apr 2009

sonia 😀 😀 😀