Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

taella
20. apr 2009

my sme dnes boli po mesiaci na poradni a Oliver má už 4200 g a Karolína 4050 g. 🙂

mauzos
20. apr 2009

Taelli mate uz pekne vahy? Stale kojis?

mauzos
20. apr 2009

v tej prvej vete samozrejme nemal byt otaznik 😀

katka.ott
21. apr 2009

mauzi, prikrmujem. ale najprv dostanu prso a potom dokrmime UM a ked este pytaju, tak dame vodicku a ak nestaci, tak zas prso. taky pazravec je hlavne Terezka, ale dnes rano bola Danielka - az ma to prekvapilo 😕 .

s tou zdravotnou poistovnou -sostali sme nejke vitaminy na predpis a Danielke zacalo po tyzdni hnisat ocko a mala sopliky, tak dr. predpisala na moju kartu poistenca. ale uz maju karticky, takze odteraz beru vsetko na svoje mena 😀 (vyuzivaju ma uz dost 😎 )

prihodka z rana: kedze tu mam rodicov a mamka spava s malymi, v noci sa 1x chovaju len z flase. ziadne prso, ale rano mi ich nosi na kojenie. dnes mi doniesla jednu, dokojila som a hned mi doniesla druhu. normalne ze na striedacku. sa citim ako dojka, co krmi celu dedinu 😅
no a samozrejme obidve pahltne. prisaju sa ako upiri

katka.ott
21. apr 2009

no a Terezka sa mi prave pres.ala az po perinku 😎

sonia29
21. apr 2009

ahojte baby. mati gratulujem sestre ku krásnej dcérke. 🙂 😵 som nevedela že máš dvojča 😕 😕

katka len nech babulkam to upírstvo vydrží... 😉

fedra
21. apr 2009

ahojte ... vidim, ze sa bavite o kojeni.
Muz, aj my uz zaciname prikrmovat ... teda hlavne Matuska /jemu musim mliecko odstriekat, nevie sa napapat z cicky 😅 , na jedno krmenie ma tak 60-90ml MM a zvysok UM, malu kojim /. Ake UM pouzivate ?

Chcem sa opytat ako dlho je nutne davat HA ?

bipka
21. apr 2009

Ahojte maminky,
prosim Vas, ako dlho ste pouzivali plienky Newborn-y? Predpokladam, ze nase babulky sa narodia max. 2kg. Tak na ako dlho sa mame zasobovat? 😀
D

mauzos
21. apr 2009

fedri aj u nas je to presne tak isto, ze Lukasko vobec nechce tahat moje mlieko. Prisat sa vie, ale tahat nebude ani za svet 😠 A Tomasko mi nenataha tolko mlieka, aby som mala aj pre neho na odsatie. Takze obidvaja su na UM. Pouzivame Nutrilon 1 a Dr. nam teraz predpisala Nutrilon HA, este sme ho nezacali papat.

fedra
21. apr 2009

tebe nutrilon HA predpisuje lekarka ???
Ja ho kupujem volne, no neviem, kedy mozeme zacat papat normalny Nutrilon 1

Mne matus aj taha, no netecie dost rychlo a tak sa zlosti alebo si cucka aj pol hodiny a vycucia tak 20 ml 😖

mauzos
21. apr 2009

ano predpisala mi a cca polovicu preplaca poistovna. My sme najprv kupili ten obycajny Nutrilon 1 a ten aj papaju, od kedy sme doma. Je od narodenia, tak snad nebude problem.
No ved aj mne Tomas dokaze tahat hodinu a netusim kolko vytaha. V porodnici som si ho vazila, ale teraz neviem. Aj tak si potom este stale pyta UM.

eviska83
21. apr 2009

Ahojte,
Dnes tu bola sestricka ,Vahy- adam: 3920g Eva: 3600g.Vraj rastu ako huby po dazdi. 😀 😀 😀 .Ozaj co sa tka kojenia aj nas Adam sa nevedel prisat a ked uz sa aj prisal tak zaspaval.Mne velmi pomohla ANNAG- fakt uzasna zena.Pouzivali sme Suplemetor a museli sme kojit kazde 1.5-2 hod.Bol to teda riadny zahul ale stalo to zato.Teraz uz iba kojime.Ako dlho to neviem ale aspon nieco.
http://www.medela.cz/produkty/suplementor.php -tu je nieco o tej hadicke.Kedze sa mi nechcel vobec prisat tak som ho musela krmit s hadickou po prste-trvalo to strasne dlho.Pozerala som malemu do pusy a on ma prirastenu uzdicku tak som to dnes vravela sestricke a ona ze teraz sa to tu uz vobec neprestrihuje to sa robilo pred 20rokmi 😲 😲 .Preto mal Adam problem s prisatim ,ale uz je dobre.
Bipka- velke zasoby si nerob.Aj ja som si myslela ze nemozu mat viac ako 2kg a kupili sme dokonca plienky 0 -do 3kg.A Adam sa do nich uz vobec nevosiel.Aj veci sme mali vela pre uplne najmensie deti do 3kg(tu aj take predavaju) a pouzivali sme ich max.tyzden

pipka
21. apr 2009

caftee, konecne sa hlasim 😵

dnes mame za sebou teda riadnu vychadzku...asi 20 km mam v nohach 😝 a ta moja fifinka ani za svet spat...tak bola hore od jednej co sa zobudila po plavani a zalomila o siedmej po kupani 😅
uzivajte si babatka, kym vam spia 😎 lebo po pol roku sa to zmeni 😅 aspon u nas sa zmenilo 😒 😝

inak my sme na obycajnom nutrilone boli tiez skoro od narodenia, teda od nejakeho 2 tyzdna a bez problemu, mne dokina vravela, ze ten HA niekedy zvykne zapekat 😒 tak sme to ani nemenili, sme na nom dodnes a chuti jej 😉

mauzos
21. apr 2009

ja som dnes Tomimu zacala davat ten Nutrilon Ha, lebo mi zacal vrackat a tento mali v nemocnici a nebol problem. Tak uvidime ☹

fedra
21. apr 2009

pipka ... nasi maju dva mesiace a spia ... no nic moc. Ked maju "dobry" den, tak cele doobedie prerevu a v noci o druhej maju budicek 😅

pipka
21. apr 2009

fedri, nasa hanula spi cez den dokopy max dve hodky...ale za to klop klop spi celu noc,az vyse 12 hodin vkuse 😵
tak radsej zase nech spi v noci ako cez den 😉 aspon sa maminka vyspi 🙂

pipka
21. apr 2009

mauzi, nebude problem neboj, podla mna na ake mliecko si zvyknu, take budu pit 😵 a nakoniec z nich budu chlapi ako hory 😎

katka.ott
21. apr 2009

ja dokrmujem tiez Nutrilonom HA. to im davali v nemocnici, tak pokracujem.

jarka82
22. apr 2009

ahoj kocky konecne sa hlasim dnes som sa konecne vyspala ziadne budenie kazde 2 hod ale zato prerevali cele pobede a nic nepomahalo tak sup s nimi do kocika ale ani to a clovek by si myslel ze na vzduchu zaspia tak som kocikovala a zaroven drzala flasku s mlieckom a potom zaspali a spali dlho... 🙂 🙂 🙂 🙂
pozdravujem vsetky,boze ako to zvladate co ste s nimi same? 😀 je to riadna makacka hlavne ked maju blby den mat ruky ako chobotnica a bolo by to super.
Evi to je super ze sa ti to podarilo
My tiez mame nutrilon(aptamil) a neni problem sice sme mali aj my take ale bolo strasne horke 😢 tak sme nevymyslali viac a bolo aj hustejsie

felon
22. apr 2009

ahojte ženušky!!
teraz, keď naše srdiečka zaspali, utekala som pozrieť čo je nové na koníkovi. Hmm, super téma ,čo sa týka spinkania detičiek. Ahoj Jarka a fedra!!! Máme podobne staré detičky a veľmi podobné problémy. Stále verím, že sa to časom zlepší. U mna je to o niečo lepšie, vďaka martinke, ktorá mi poradila hadičku na kakanie. Už nemavajú také bolenia bruška. Ale to spanie, hrúza. Všetkým maminám klobúk dole, ktoré sú úplne samé. Ja som tiež sama (manžel chodí na týždňovky) , ale poobede na 5-6 hodín mi príde skoro každý druhý deň svokra pomerkovať detičky, aby som si stihla okolo domácnosti.
ahojček pipka, martinka, cherry, catjob, mauzos a ostatné. 😵 🙂 🙂

mauzos
22. apr 2009

ahoj Felon, Vase babatka su nadherne 🙂
mali ste problem s bruskami u obidvoch? tu hadicku dostat v lekarni? ako sa to vola?
my sme vcera tiez mali asi problem s bruskom, Tomi aj vrackal. Zmenila som mu to mliecko a vyzera ze to zabralo.

taella
22. apr 2009

mauzos , tá rúrka sa volá rektálna rúrka . Neviem či to dostať v lekárni , ale v zdrav. potrebách určite .
Moja malá ma občas také kŕče to bruška , že nevie poriadne spať . Aj dnes ich chúďatko má . Zobudí sa s plačom , ktorý trvá asi pol minútu a potom spí ďalej.
My papáme BEBU HA , ale zdá sa mi , že majú nejaké malé dávky , vypijú max. 100 ml. Viac už nechcú ☹ a s tým vydržia max. 2 hodinky a potom si pýtajú opäť . Na noc s tým vydržia aj 4-5 hod. spinkať . 😅

mauzos
22. apr 2009

Ahoj Taellka, dakujem. Pozriem to zajtra v lekarni. Je k tomu aj navod? 😀
A ty uz nekojis?

eviska83
22. apr 2009

ahojte,rektalna rurka je super ,ale pozor na caste pouzivanie ,moze sa poskodit zvierac konecnika 😒
mauzi- navod nepotrebujes, len rurku strcis do zadocku a hotovo,ale bud pripravena na vsetko 😀 😀 😀 .my uz sme ju tiez museli pouzit.
baby mate niektora skusenosti s Nutritonom?pouziva sa pri refluxe.

pipka
22. apr 2009

ajojte, felonka no konecne...uz som myslela, ze si na nas zabudla 😅 😉 naaadherne su ti tvoje dietky male
😉 😉 😉

tak ja som sa vcera postazovala ako hanula nechce spat...no a asi to zabralo 😀 dnesnu noc spala vkuse 15 hodin! 😨 😵 😵 a potom aj poobede dve a pol hodky 😵

pipka
22. apr 2009

my sme rektalnu rurku pouzili raz....a ten špric potom 😀 no sportku som si bola podat na druhy den 😀 😀

ale ked sa babatku ulavi, aj od hlavy po paty by som mohla byt od hovna 😅 😎 😎 😀

jandura
22. apr 2009

ahojte baby,chcem sa spytat boli ste niektora na amniocenteze,ja mam ist v piatok ale bojim sa ze potratim,viete mi niektora poradit?tiez cakam dvojky a som v 18tyzdni dakujem

pipka
22. apr 2009

jandura ja som na amnio bola, ale to som vedela, ze uz cakam babo iba jedno 😒 takze s amnio pri dvojkach skusenosti nemam, ale viem, ze riziko potratu sa pri dvojtehu zvysuje, no aj to, ze ak to robi dobry odbornik, nemusis sa bat, tak vela stastia 😵
ale zakrok ako taky uplne v pohode, bezbolestny, len to cakanie potom 3 tyzdne na vysledky je ubijajuce 😒

jandura
22. apr 2009

dakujem pipka,no neviem sa rozhodnut,lebo jedna baba mi pisala ze cakala dvojky a bola na amnio,ale az o 4tyzdne po amnio potratila obidve babatka tak sa velmi bojim