Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

martiina
25. máj 2009

dobre ranko,
víkend bol super len krátky ☹ ... aj keď ja ani nevnímam víkend ako víkend keďže som už vyše troch rokov doma a do roboty nechodím 😀 .... a teraz bol super lebo boli naši z belgicka u nás, tak mi je teraz za nimi aj smutno, ale nič to, veď za nejaký mesiac tam pôjdeme my na dovolenku asi na tri týždne 😵 😵 😵

mauzos
25. máj 2009

ahoj mati, uz sa nevies dockat, co? Inak s tym vikendom podobne, tiez ho nevnimam. Drahy robi na smeny, takze u nas je vikend, ked ma volno 😀 😀

martiina
25. máj 2009

už sa teším, len dúfam že dovtedy stihnem dať urobiť pasy, už ani neviem čo k tomu treba 😅 ... inak je to sranda, neviem ktorý colník by poznal malé dieťa podľa fotky 😀 ... Ninko má pas od 4 mesiacov a teda aj fotku tam má ako 4-mesačný a platí mu 5 rokov, čiže ako 5 ročný bude chodiť ešte na fotku bábätka 😀 😀 😀

chruminka
25. máj 2009

vsak jasne vy co mate uz deticky tak ani neviete ze ci je vikend alebo sviatok.....starat sa treba stale vikend nevikend 😀
ja som uz na PN a konecne mi uz nebyva zle (klop,klop,klop) takze si to uz zacinam uzivat,v sobotu som bola na stretku s kamoskami co sme stara partia este so ZS -7 jezibab,takze bolo fajn a vcera sme aj s drahym trosku oddychovali,trosku varili a upratovali a tak....

chruminka
25. máj 2009

baby mozem sa spytat vy ste davali na zaciatku deticky tiez spolu do jednej postielky?Ak ano tak asi dokedy sa tam spolu zmestili?
asi vas pomalicky zacnem trosku spovedat,ako som teraz doma a mam klud tak uz zacinam konecne planovat co a ako.....a uz by som aj pomalicky mala zacat chystat ci to je este skoro?
Lebo mi este nic nemame (teda okrem par veciciek co mi pozicala kamoska) a co som si robila zoznam co vsetko budu na zaciatok drobci potrebovat tak toho je straaaaasne vela.

mauzos
25. máj 2009

chrumi my davame od zaciatku do dvoch postielok kvoli monitorom dychu. Vtedy nemozu byt v jednej.
Inak od dnes maju super veci pre babatka Lidli, velmi lacne, tak skus mrknut. Ja uz som bola rano na nakup 😀

mauzos
25. máj 2009

Mati, takze mali uz sa nedaju zapisat do pasu rodica, ako to bolo niekedy? To je sranda, ze to plati 5 rokov 😀 Moj brat si nedavno vybavoval a mal ho za tyzden hotovy. Je pravda, ze to bolo v zime a vtedy asi nemaju tolko ziadosti ako uz teraz, ked sa blizi leto. Inak uz sa to da sledovat na nete, ci uz je hotovy pas.

tatolu
25. máj 2009

Chrumi, ja som dávala dvojky spolu dovtedy, kým najstarší nezačal preliezať postieľky. Ale už bolo aj načase, lebo sa tam nezmestili po dĺžke - mali asi 4 mesiace 😉

nana77
25. máj 2009

ahojky!
chruminka, ja som tiez od narodenia davala malych do zvlast postielok a my sme ani nemali monitory dychu.

mauzi, neviem, ako je to, ale my sme asi ored mesiacom dali deti zapisat do nasich pasov - aj do mojho, aj do mm. stalo to 100sk a spravili to na pockanie 🙂

tatolu
25. máj 2009

Nana, myslím, že záleží aký pas je, či ten starší, alebo tie nové.
Tiež som počula, žer do nových sa nezapisujú

nana77
25. máj 2009

no to je mozne, my mame este tie stare - take bordove 🙂

mauzos
25. máj 2009

nana takze to este funguje? A mate uz tie novsie pasy, alebo stare? Nie je to nahodou obmedzene na krajiny, kde mozes ist? Napriklad americania by podla mna urcite vymyslali. Niezeby som sa chystala do USA, to len tak ma zaujima 😝

mauzos
25. máj 2009

pomaly pisem jednym prstom lavej ruky, pravou krmim maleho, tak ste ma predbehli 😀 😀

martiina
25. máj 2009

mauzi, stále sa dá zapísať dieťa do pasu, ale keď ideme letecky je lepšie keď majú svoje pasy a keď ich budú chcieť zobrať niekedy babka s dedkom na dovolenku, čo je dosť možne do 5 rokov, tak by aj tak museli mať svoje pasy 😉 ... a okrem iného je to super, keď má také malinké dieťa svoj doklad s takou podarenou fotkou bábätka 😵

eviska83
25. máj 2009

dobre rano.
My mame Andreja zapisaneho v pasoch- keby mal vlastny pas tak by mi ho svokra ukradla na svk 😀 😀 😀 .Strasne ho chcela vziat zo sebou.My ideme na svk az v septembri tak by som sa tu bez neho zblaznila-tak som bola fakt rada ze nema pas.Ked sme isli 1x s nim domov tak mal jednorazovy cestovny doklad a tam mal super fotku (4mes)
Chrumi- nasi su este stale v jednej postielke.Jednu postielku mame hore a druhu dole.A nekupovala by som toho az tak vela ,nasi maju este stale par veci co na sebe ani nemali oblecene.
Martinka- to si uzijete, 3 tyzdne noo nadhera.Mna sa MM pytal ci nechcem ist s detmi na svk na mesiac a pol ,ale kedze by to znamenalo byvanie so svokrou tak som to hned zamietla.Ona je do pohody,len nie na dlho 😵

bobicek5
25. máj 2009

baby, postrehla som, ze sa bavite o postielkach. Ja si to neviem celkom dobre predstavit, mat ich v jednej postielke. Aj monitory dychu planujeme kupit, takze by to bolo aj nerealne.

Chruminka, preco si na PN? Chcela si sama, alebo mas nejake zdravotne tazkosti? Ja este stale pracujem a planujem az do odchodu na MD ak mi to dovoli zdravotny stav. Doma by som sa dost nudila, ale aj to niekedy neviem v praci vydrzat, hlavne na obed ma to klati do vodorovnej polohy... 😀

Ja uz mam vybavicku skoro celu pripravenu, pre pripad, ze by sa chlapci pytali na svet skor. Tento vikend sa este chystame malovat byt (ja sa asi budem len prizerat 😒 ), potom este prelakujeme postielky a sme viac-menej hotovi...

pipka
25. máj 2009

mauzi, ja mam hanulu v pase, a zapisali mi ju tam na policii na pockanie. Treba k tomu 3€ kolok 😉

inak my od rana behame po lekaroch 🙄
ochorela nam hanulka 😔

rano sa zobudila s teplotou, ale cipkom som to zrazila nastastie, lenze ma nadchu a nechce si nechat odsavat sopliky, tak bojujeme ☹ a jak jej to steka, tak ju nuti kaslat a uz sa mi dvakrat povracala 😝 🙄 z toho druhykrat mi ovracala moju uplne cisto povlecenu postel 😅 😅

no jak som ju sprchovala potom, tak ju chuda unava premohla a zaspala mi normalne pocas sprchovania prevesena cez ruku a uz dve hodiny spi 😕 😔 dokina mi povedala, ze to moze byt aj zo zubkov, tak uvidime...alebo nejaka viroza 😒
dala mi kvapky do nosteka a sirup na teplotu, tak som zvedava, do kedy ju to bude trapit... ☹

bobicek5
25. máj 2009

no to je trapenie, ale strasne zlato si to napisala, ako ti odvisla na ruke 😉 . Chudatko male, snad sa mu coskoro polepsi! 🙂

bobicek5
25. máj 2009

inak aj my sme dnes boli v Lidli, fakt tam mali dobre veci. Kupili sme klokanky, ja som chcela aj ten vankus na kojenie a kupili sme aj tu detsku vysielacku. Muz sa tu s nou hral hadam aj hodinu 😉

sonia29
25. máj 2009

caute baby, ste toho popísali, nestíham čítať 😉 bobicek aj si kúpila ten vankúš nakojenie? mne sa zdal dosť malý pre dvojičky, chcela by som nejaký maxi.. 🙂

sonia29
25. máj 2009

pipi Hanka teda nečaká s kariérou modelky ... 😀

bobicek5
25. máj 2009

sonia kupila, no je sice kratsi, ale planujem si ho podla poteby trocha "dovypchat" (je na zips), takze vyuzijem celu jeho dlzku a to uz by malo stacit. A tie maxi stoja od 35 eur nahor, nie som ochotna dat tolko za vankus...
Na "rugby" polohu by mal postacovat aj tento kratsi. Aspon dufam 😉

tatolu
25. máj 2009

Som si neuvedomila, prepáčte...
To a nedá zapísať do OP. Pomýlilo ma to, lebo už sa dá vycestovať aj na OP, takže som vás zmiatla.
Ach tá materská demencia 😠
Haha ešteže sa mám na čo vyhovoriť 🤐

mauzos
25. máj 2009

evi 😀 nam tak moji rodicia ukradli psika a ani pas nepotrebovali ☹ Ale viem ze sa ma u nich ako kral, maju ho velmi radi, tak som spokojna. Nestihali by sme aj s nim chodit von, kedze drahy robi na smeny 12 hodinove.

pipi ☹ tak mi je luto Hanulky, chudatko si vytrpi s tymi zubkami. Som zvedava ako budeme trpiet my a dvojmo 😒 Snad to ma Hanka zo zubkov a nie je to nic horsie ... Prajem rychle uzdravenie 🙂

Bobicek tie klokanky su super, tiez som na nich pozerala, ale my uz mame. Ale nakupila som ine veci 😉 Aj vysielacky mame a ked sme ich kupili, tak presne ako pises, aj moj drahy s mojim otcom sa s nimi vyhrali. Darmo chlapi su velke deti 😀 😀 Tie vysielacky z Lidlu su digitalne? Nepozerala som.

eviska83
25. máj 2009

mauzi- aj ja viem ze nas andrej by sa mal u babky ako kral a prave toho som sa bala 😀 ,ale mne by srdce urvalo keby som ho nemala tak dlho pri sebe ☹
Predstavte si ze aj tu je v lidli presne to co na svk od dnes,takze aj my sme kupili klokanku a teplomer do uska.
Pipka- uz nech ten zubok vyjde, ☹ ☹ potieraj bongelou(je to aj na svk?)

mauzos
25. máj 2009

evi mne tiez islo urvat srdce, ked som este bola tehu, ze by sme ho mali da k nasim. Bol ako nase dieta. Ale teraz je to uz ine a samozrejme to nechcem porovnavat s tvojim Andrejkom 😲

to je sranda s tym Lidlom 😀

eviska83
25. máj 2009

mauzi - no to by som si vyprosila 😀 😀 😀 ,ale viem ako to myslis 😵 😵
s lidlom to viem lebo babka volala,ze maju veci pre babetka a ze chce kupit kolotoc tak som jej to hned zatrhla ,ved naco na 2 tyzdne? ozaj bol na svk aj ten teplomer?

mauzos
25. máj 2009

ano bol, ja som ho kupila

evi zabera ten prasok na tu zahu?

eviska83
25. máj 2009

myslis gaviscon?ja som ho skusila dat raz a mala ho cely vyzvracala,ale ja som jej to davala rozpustene vo vode po kojeni asi to bude ine ked to bude v UM. preco? vasich pali zaha?a je to aj na svk?
ten teplomer je super,my sme taky uz mali a asi pred 3 mes.sa pokazil ☹ tak nam siklo ze ho maju v lidli.

mauzos
25. máj 2009

takze jej to nedavas? no mne sa zda, ze Tomiho pali zaha. On dost vracka a potom sa tvari tak nechutne. Hocikedy sa zobudi a zase sa tak tvari, ze ma v puse nieco fuj ☹ Prave to pozeram, ci to u nas dostat, zatial som nenasla. Davas malej nieco ine, ci ju nepali zaha?
Aj my mame podobny teplomer, ale len do ucha a tiez sa mi zda ze uz meria nezmysli. Tak som kupila tento, no ved nekup a taku cenu 😀