Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
1. sep 2009

no my sme mali jednu postielku cca do 3,5 mesiaca potom sa už do nej nezmestili tak sme dali dve postielky a teraz už ideme sa učiť spať vo veľkých posteliach 🙂

deny32
1. sep 2009

Ja to potrebujem poriesit pokial do leta bud. roku, mozo troska dlhsie a to uy budu mat cca 4-6 mesiacov.. ☹ zatial mi to vychadza tak, ze musime kupit pre nas mensiu postel 😀 😀 😀 alebo roztahovaci gauc a bude po probleme 😀 😀 😀

chruminka
1. sep 2009

ahojte
zle spravy mame z poradne ☹ baby su prilis male maju okolo len 1300g a ta trosku mensia sa uz hrabe von je dole hlavou a je prilis nizko takze musim teraz pekne poctivo lezat,nic nesmiem robit,akurat na WC ist a jedina vychadzka ze ku nim na kramare 😠 ,termin dalsej poradne mam ale az o 3tt lebo doki ma dovcu,ale ze keby daco okamzite mam prist ku nim a idem hore lezat 😢
Ja sa uz teraz idem zblaznit a to lezim len od vcera vecera,co budem robit v posteli tie 3tt?!!
ozaj neviete niekto co je so scarlette?

deny32
1. sep 2009

Chruminka,je mi luto, ze mate taketo problemy ☹ ale na druhej strane bud rada, ze sa este nepytaju von naplno. Skus citat knihy, mne to pomaha .... dostanem sa tak mimo realitu a vypnem mozog.

nana77
1. sep 2009

chrumi, neboj sa, vydrzis to! ja som lezala cele tehu, uz som nenavidela nas gaucm nas plafon a tusim celu nasu obyvacku... 😀 . ale vydrzat sa to dalo a hlavne, mame predsa silnu motivaciu! neboj, babiky budu urcite v poriadku!!! drzte sa!!!

eviska83
1. sep 2009

chrumi- neboj,mne povedal dr. v 27tt ze jedno babetko je velmi nizko a ze tak za 2 tt mozem porodit- aj mi pichali inj. na pluca- a dotiahli sme to az do 38tt 😉 - len sa setri a oddychuj-stoji to za to 😉

vranka4
1. sep 2009

Ahojte 🙂 ,chrumi,držím palce,nech drobčiatka pekne rastú a vydržia v brušku čo najdlhšie,eviska ti to pekne napísala 🙂 ,šetri sa,oddychuj,potom už nebudeš mať toľko času na oddych 😀 😝
ešte k tým postieľkam,my sme mali 3 postieľky,1 v kuchyni,2 v spálni,ale keďže bývame v rod. dome,miesta je určite viac ako v paneláku,tak sme to riešili takto,bežne,keď nespali,boli v kuchyni v postieľke,hlavne v prvých mesiacoch,tam som ich aj prebaľovala,videla som na nich počas varenia,upratovania,potom som ich zvykla dať do vajíčok,keď už nechceli veľmi ležať a sedieť ešte nevedeli,stoličky máme 2 vysoké klasické drevené-urobil nám ich môj brat,ich výška je zároveň s jedál. stolom,len som ich presunula ku stolu,nie sú polohovateľné,ale to nám neprekážalo,lebo tam sedeli len počas jedenia,keď už vedeli samostatne sedieť,ono je to individuálne,teraz je veľký výber stoličiek,niektoré aj za rozumné ceny,len sa správne rozhodnúť 🙂 ,občas som našich kŕmila aj tak,že som ich dala do vajíčok,položila v kuchyni vedľa seba do postieľky,to ešte kým nevedeli samostatne sedieť,pri prvých príkrmoch 🙂

loginka
1. sep 2009

sestra ma stolicku z IKEY, je lacna, taka obyc ale podla mna staci

co sa tyka postielky, rozmyslam nad takou, prip. 2 do spalne na poschodi
http://www.obchodny.sk/product/postielka-alenka...
na prizemi v kuchyni nebude stacit spat v kociku?

vranka4
1. sep 2009

loginka,postieľky sú pekné,naši v kočíku doma nikdy nespávali,len keď sme boli na prechádzke vonku a zaspali v kočíku,doma som ich nikdy nedávala spať do kočíka,lebo potom si údajne zvyknú a nechcú spať v postieľke 🙂 ,ale 100ľudí-100 názorov 🙂

loginka
1. sep 2009

no ktovie, to ma tak napadlo, zeby to mohlo byt riesenie, zase 4 postielky nebudem kupovat 😝 🙂

deny32
1. sep 2009

Loginka, ja som uvayovala nad ohradkou na hranie v kuchyni... azda to bude stacit a mohli by tam aj spinkat. A stale to vies poskladat.

deny32
1. sep 2009

... len som velmi zvedava, kolkokrat do marca zmenim nazor... 😀 😀 😀

bobicek5
1. sep 2009

ahojte, vcera po pridani prvej fotky do albumu sa ohlasili chlapci, takze az teraz som popridavala dalsie fotky.

Od vcera vecera mali chlapci "sabes", len placu a placu. Utisili sa trochu len v noci a vonku v kociku. Maju skratka zly den.

loginka
1. sep 2009

deny, aj to je riesenie 😉

chrumi drzte sa! neboj to lezanie zvladnes, hlavne nech babatka podrastu ako sa len da

loginka
1. sep 2009

alebo take, ale dost drahe a kto vie dokedy sa tam zmestia
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=771865

vranka4
1. sep 2009

loginka,je to pekné,ale podľa mňa drahé,praktickejšia je potom ohrádka,tú využiješ,ak keď budú väčší,naši,keď už mali okolo 6 mes.,dávala som ich na véééľký spacák na podlahu,mala som istotu,že stadiaľ nespadnú a mali veľa miesta na otáčanie 🙂 ,......možno sa ti ozvú aj maminy,ktorých deti spávali aj v kočíku v byte a nemali s tým problém 🙂

loginka
1. sep 2009

jasne, ani sa to nechystam kupovat, ale je to mile

julietka
1. sep 2009

jej loginka, pekny vyber, ale asi to naozaj velmi nevyuzijes, vranka ma pravdu je to aj dost drahe..
a kocik uz mate vybraty?
nechystas sa nahodou do Brna 27.10.09 na vystavu kocikov pre dvojicky? my ak bude vsetko ok tak ako doteraz tak urcite ideme, ja uz mam vybrate 3 kociariky a tam sa idem uz iba rozhodnut podla toho ako nam ich predvedu ktory bude najviac vyhovovat

http://vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php

julietka
1. sep 2009

babenky, prepacte ze sa vam sem pletiem, ale chodim vas obcas citavat a zbierat skusenosti od skusenych maminiek dvojiciek 🙂
ja teda skusenosti vela nemam (iba ak z varovania deticiek), no ja by som asi ani ohradku nekupovala, ked uz budu vo veku na ohradku asi je lepsie ich dat na dobru teplu deku na zem, kde sa budu tmolit a je istota ze odtial nikam nespadnu 🙂
ale ak sa mylim rada zmenim nazor 😉

bobacik_29
1. sep 2009

julietka veru ja som ohradku mala a aj som ju vyuzila nemusela som stale pozerat ci mi maly niekde neodpochodoval 😅

julietka
1. sep 2009

bobacik ja sa nicomu nebranim, som rada ked tu napisete svoje nazory 🙂 takze mozno aj ohradku budeme kupovat, ale neviem ci existuje aj taka pre dvojicky 😕

bobacik_29
1. sep 2009

julietka joj tak to fakt neviem ale hadam sa ti do jednej aj dvaja zmestia 😀 aspon sa nudit nebudu ja som si kupila na stranke babybazar.sk peknu ohradku vola sa hudba svetlo samozrejme cisto novu

julietka
1. sep 2009

tak skusim juknut na tej stranke nieco, zatial len informativne 😉 a som myslela ze ked babybazar ze su tam pouzite veci, ale asi nie ked mate teda nove 😅

bobacik_29
1. sep 2009

julietka tam je toho vela su tam aj nove veci aj postielku som tam nasla to si tam aj obchody davaju reklamu aby si ich lahsie nasla 😀

loginka
1. sep 2009

no preventivne som sa rozhodla, ze kupime 2 postielky - jedna hore a jedna zatial dole, a potom uvidime, ci ohradku 😉

bobacik_29
1. sep 2009

julietka inak ja som chcela vzdy dvojicky normalne ti trosicku zavidim 😀 aj ked zase na druhej strane s mojim uzasnym krckom na maternici by som ich len tazko donosila 😅

julietka
1. sep 2009

bobacik aj ja som uz potratila ze vraj kvoli krcku slabemu, ale to nikto nikdy nedokazal a tiez este nemame vsetko vyhrate aj ked sme uz za tym kritickym I.trimestrom
teraz mame nase dvojky z umeleho oplodnenia, ale aj keby sa nam podarilo prirodzene je mozne ze by sme mali dvojky, po mojej starej mame mame dvojicky aj trojicky v rodine 😉

julietka
1. sep 2009

loginka necitis este bublinky? 😅 kazdy tvrdi ze pri dvojkach je citit skor, no ja zatial asi nic prevratne nepocitujem 😕

bobacik_29
1. sep 2009

julietka ja mam tiez uz dva potraty za sebou ale tak pochybujem ze to bude tym krckom podla mna ked je dieta slabe tak bud odumre alebo ho maternica vypudi...hej ty uz si nastastie za 1 trimestrom tak bude hadam vsetko o.k.Ja musim lezat hore panvou a uz som z toho chora 😀

julietka
1. sep 2009

fiha a to odkedy si musela zacat lezat?uz od zaciatku tehu?