Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zbinka
23. okt 2009

ozaj a ko po porode, mliecka mas??? a co brusko nechyba ti??? kolko kil si v porodnici nechala??? 😉 😉 😉 😉 😉 😉

vranka4
23. okt 2009

ahojte tehuľky a maminy 🙂 ,matelko,naše dvojvaječné dvojčatá sa narodili v ukončenom 39.tt,mali M-3000g,I-2550g,obaja 49cm,čiže sme to potiahli super,takže nebojte sa,všetko dobre dopadne,pozitívne myslite,nepripúšťajte si komplikácie 🙂 ,normálne som fungovala do 37.tt,potom som 2 týždne ležala v nemocnici pre vysoké pečeň.testy,pokiaľ sa drobce nevypýtali na svet 😀 😀

loginka
23. okt 2009

agathe- Blahozelam k babatkam!!!!!
si ako ja, tiez mam 160 cm a pred tehu 50kil, mna to uz teraz prevaluje a hybe sa mi dost tazko, ale este sa nemozem stazovat, lebo je este dost pred nami 😝
zbinka, doma som, a odpocivam, mam nizko placentu, tak si davam pozor
a sladke papam sporadicky skor som na ovocie

inak nechapem preco niektore dvojmaminy natahuju do 39-40tt, ved babo je uz v 37 donosene, potom uz sa tam dost tlacia a placenta uz starne, niekde som citala ze pre dvojicky je to idealne v tom 37-38tt

agathe8
23. okt 2009

loginka - ďakujem. Tak máme rovnaké postavy. Ja mala všetko len v bruchu. Jak šla dom z nemoc. tak mi ostalo len 5kg na sebe a aj to na tej natiahnutej koži na bruchu. ☹
No je v 37 tt už donosené ale oni hovoria, že každý deň babatka v brušku je pre nich dobrý. Ja uživala v nemocke lieky na maternicu aby netvrdla a jak začala 36tt tak mi znižili dávku na 1deň a potom zistili, že som viac otvorená tak vysadili a do rána porodila. A narodili sa 35+2 a boli zdravý ani žltačku nemali

deny32
23. okt 2009

Ahojte,
Ahathe, blahozelam k chlapcekom... fakt krasne vahy na tyzden, v ktorom si rodila... sikulka si 🙂
Rodila si klasicky, alebo sekcia?
A ako to zvladaz teraz doma po porode? Kojis ich?
Drim palce.. 😉

deny32
23. okt 2009

Tehulky, kedy Vam zacali babulky vazit? Moje este nikdy neboli, ani netusim, kolko maju... ☹

twisty
23. okt 2009

Mile tehulky.
Pridavam sa k vam. Som v 11tt. Minuly tyzden ma hospitalizovali v nemocnici, trosku som spinila. Doktor mi urobil SONO (prve v tehotenstve) a oznamil, ze plod je zivy, trochu som si polezala a isla domov. Tento tyzden som bola na kontrole u doktorky a ta mi na kontrolnom SONE oznamila, ze cakam dvojicky. Velky sok a hrozne obavy...
Ale pomaly si na tuto predstavu zvykam. Vidim, ze vy ste uz vsetky ovela dalej ako ja. Dufam, ze ked budem bezradna, tak mi prezradite, co a ako.

katrinb
23. okt 2009

zbinka - tak sme na tom rovnako......tak sa len drzakjte

agathe - velke gratulko ku babatkam....je to super, ze dalsia maminka so zdravymi babatkami je tu

deny - mne napisali prvykrat vahu babtiek teraz v utorok na sone ked som bola - 19+2 mi akurat vyslo. na morfo by to mali zriesit automaticky.....

twisty - vitaj medzi nami....az tak daleko nie si...on osa to sice teraz na zaciatku zda, ale neboj...ubehne to ako voda....a sme tu pre teba....cokolvek budes potrebovat, rady poradime a hlavne skusenejsie maminky....ktore aj nam radia 😉

Som rada, ze sa tu tak pekne rozrastame 😀

murkaa
23. okt 2009

no kocky sme asi viac menej rovnake. Ja mam tiez 163 cm a pred tehu 50 kg. Ide mi to uz vsetko do brucha. Musim strasne pomaly cokolvek robit, lebo hneh sa mi to horne babo sprieci a tlaci ma. Vcera som napriklad 2apol hodiny umyvala parkety. Kym som vsetko odlozila, umyvala stvornozky po pol metri (Mopom trpim na brucho-nemozem sa natahovat) a zasa veci naspat. No parada.
Mne povedali vahu na morfologickom UZV. Bola som 21+6. Babenka mali po 500 g. su od zaciatku rovnako velke. Dvojvajecne. Zatial som mal poradne v poriadku. , tak dufam, ze aj buduci tyzden. Len mi tvdlo hodne brucho, ale Dr. povedal, ze to moze byt aj cca 20xdenne. No dal mi Mg, Ca, B1.
A agathe aj tebe gratulko k narodeniu. Si ma vystrasila, ze 35t.

agathe8
23. okt 2009

Ahojte!
deny32 - ďakujem. Rodila som klasicky a celkovo mi to trvalo 3,5hodky čo mi odtiekla voda a všetko dokopy. Tak som mala aj parádne rýchly porod. Ako nesťažujem sa. Chalani sa narodili skor a teda ešte nemali vyvinutý podla sestričiek ten saci reflex tak sa mi len jeden prisal a druhý nie, tak som to riešila odsávanim a teraz si odsavam rano a večer. Jeden dostane rannu dávku a druhý večernu. Aj tak odsajem vždy len 40 viac nie. A navyše sa mi zapálili prsníky tak to je bolesť riadna. Ja bývam s rodičmi tak mi pomáhaju. Hlavne mama. Od kedy som doma tak mi ich len ona kupe a na noc mi vždy jedného berie. 🙂 A aj tak sme obe unavené. Je toho dosť.

twisty - keď budeš potrebovať rady, kludne píš, my poradime

katrinb - ďakujem

murkaa - tiež ďakujem. No chalani sa výpýtali skor čo už. Ukončený 35týždeň a začiatok 36 mala. Ale su zdraví a krásny.

twisty
23. okt 2009

Ahojte baby.
Dakujem za privitanie...
Dufam, ze mi to ubehne ako voda...

agathe8
23. okt 2009

twisty -mne sa to doma vlieklo a v nemocke mi to nejak ubiehalo ako voda 😀

loginka
23. okt 2009

agathe, super rychly porod, dali ti na vyber, ci si chcela prirodzene? takze vobec nekojis?, aspon ze mas mliecko vlastne, to som zvedava ako budeme my fungovat, mama pride ale byva daleko a nejaky cas zostane, tak to hadam nejako zvladneme

lucila83
23. okt 2009

Ahojte baby.
V stredu idem na ten cukor.Viem,ze sa nema jest,ale nesmiem ani pit?Neviete ako to je?

katrinb
23. okt 2009

lucila - podla mna je to rizne...pretoze ja som mohla pit cistu vodu z vodovodu a aj na WC som mohla ist...ale svagrina nemohla nic...ani pit ani to WC....je to proste rozne

lucila83
23. okt 2009

Katrinb - no mne povedala sestricka na gynke len,ze nalacno,tak asi si dam aspon cistu vodu.Ja mam hustu krv,cize pit musim,tak snad sa nic nestane.Sa nepriznam..... 😅

minkak
23. okt 2009

Ahojte kocky dakujem este raz velmi pekne 🙂

Agathe veeelke gratulko 🙂 tak krasne ste to zvladli aj vy-no super 🙂

Twisty viaj medzi nami 🙂

Matelko ja som rodila v 39tt 🙂 presne ako pise vranka pozitivne myslenie!!!! 🙂 Drzkajte sa vsetky!!!! 😵

agathe8
24. okt 2009

loginka - nedali mi na výber aký porod chcem. Mne moja doktorka povedala, že cisársky, že si to nikto nezoberie na zodpovednosť dvojičky rodiť normálne. Ale druhý doktory mi hovorili, že podla toho ako budu otočený. A od 25tt boli dole hlavičkami. A jak som ležala v nemocke tak tam videla tie prípady ako baby funguju po normálnom porode aj po cisárskom. Ja chcela normálne a keby musel cisársky tak potom cela by sa dala uspať. Mliečka mám málo. Ráno dostane jeden dávku a večer druhý. Len keby sa mi nezapálili a neboleli jak šlak. No budeš to musieť nejak zvládnuť aj keď toho je dosť.

minkak ďakujem. Aj tebe velke gratulko. SI to dobre dotiahla do 39tt. To bolo u mňa nereálne 🙂

julietka
24. okt 2009

minkak a agathe este raz vam srdecne gratulujem k babenkam 🙂
minkak pekne si to potiahla, a aj agathe, ja budem tiez rada ked sa nam aspon takto podari
ste sikovne mamulky este ste mali aj klasicky porod 😉
agathe aj mne stale hovoria ze iba cisarsky a vraj v ich medicinskej literature maju minimalne na 30 stran vyklad o tom preco je vhodne rodit dvojicky cisarskym, vraj klasicky porod pri dvojkach je velmi rizikovy, ale vy ste to zvladli tak velke gratulko 😵

loginka
24. okt 2009

mne zatial kvoli placente by vychadzal urcite cisar a este jeden znamy gynekolog kamos mi radil, nech ma nenapadne rodit prirodzene
este to neriesim, same sa to vyvrbi
agathe a preco v celkovej ?

agathe8
24. okt 2009

julietka ďakujem. Ja som hovorila, že budem rada, keď vydržím do toho 36týž. Ako keby som to cítila, že to vtedy pojde. Každý v mojom okolí ma obdivuje, že som to zvládla klasicky. A šlo to fakt rýchlo. Na tej sále som sa ani poriadne neohriala. 😀 Ja keď neskor povedala svojej dotkroke, že by chcela klasický porod, povedala, že to pre mňa na zotavovanie bude najlepšie. Ale to všetko závisí od otočenia bábatiek. A v nemocnici ani neuvažovali nad cisárskym. 😀
loginka - čo som bola v nemocke pred porodom 4týž. tak pri celkovej ležíš na posteli asi 12hod a potom možeš vstať a pri čiastočnej musíš ležať 24 hod na posteli. Tak by radšej tu celkovu aby mohla chodiť. 🙂

loginka
24. okt 2009

julietka, ty ides do toho Brna? dbre popozeraj, mas aj nejaky vybraty?

julietka
25. okt 2009

loginka ano ideme do Brna na tu vystavu, ja mam vybrate vlastne uz od 3 mesiaca 😅 dva typy kocikov, tie co mama v albume, a ideme sa rozhodnut medzi tymi dvomi, uz vlastne odvtedy nepozeram po dalsich, ale ktovie mozno nas tam nieco prekvapi nove 🙂

julietka
25. okt 2009

logi ty si tiez z Ba,chcela som sa ta spytat ci si uz rozmyslala kam pojdes rodit? ja sa totiz rozhodujem medzi antolskou a ruzinovom a potrebujem nejake referencie, ty si uz rozhodnuta kam?lebo neviem tu o nikom s dvojickami z Ba kto by poradil. Pocula som ze v tomto je antolska lepsia a maju vraj lepsiu starostlivost o prip.predcasne narodene babatka.. 😕

julietka
25. okt 2009

agathe, minkak vy ste uzivali nejake prenatalne vitaminy? pytam sa lebo mne doki odporucila aby som nic okrem magnezia neuzivala, vraj z tych vitaminov narastu velke babatka 😨 viete mi poradit z vlastnej skusenosti?

deny32
25. okt 2009

Julietka, aj ja idem do Brna... 🙂)) ked budem pocut slovencinu, tak sa budem obzerat... 😉

julietka
25. okt 2009

deny to je vystava pre moravu a slovakov, takze je mozne ze tam budes pocut slovenciny viac ako cestiny 😉
a uz mas vybraty nejaky kocik, alebo este neviete?

deny32
25. okt 2009

mam vybraty,a le etn tam nebude.. ☹ pravdepodobne ho aj prestali vyrabat, lebo sa neda nikde zohnat. Takze sme na zaciatku, preto tam ideme... potrebujem sa od niecoho "odpichnut" ... ale hecm, aby boli vedla seba a taktiez je dolezite, aby sa dali dat autosedacky...

julietka
25. okt 2009

my sme tiez rozmyslali nad tymi autosedackami, ale neviem ci to vyuzijeme..myslim konkretne napichnutie autosedacky na kocik. Ja neuznavam aby sa babatko krcilo v tej sedacke, ono je to potrebne len na prepravu a potom sup do kocika..a do nakupnych centier s malymi babatkami chodit v ziadnom pripade nebudem, lebo iba tam sa to da vyuzit, takze neviem ci kupime priamo aj tam autosedacky..lebo mame moznost si pozicat, sice dve rozne, ale ucel splnia...
deny ja si myslim ze tam si urcite vyberiete, ved tam bude viac ako 25 druhov, ked nevyberiete tam tak uz asi nikde 😉
aj sa chystate ho hned kupit ak vyberiete?

loginka
25. okt 2009

juliet, ja mam favorit c.2 🙂 a co su tie ostatne?
ja mam tiez taky nazor s autosedackami, nebudem kupovat naklikavacie, ked ich aj tak inak ako v aute pramalo vyuzijem
inak az neskor som si vsimla ze tiez cakas parik, supeeeeeeer 🙂