Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
17. nov 2009

nana - ked si to takto napisala - to vsewtko podrobne...trosku ma strach opantal.... ☹ Ale nebudem to viac riesit, Ako povie doktor, tak budem rodit. Ved nebudem ani prva ani posledna ....

miskad - a gratulujem ku dvojickam...ty si tu tusim predtym nebola, ze?

miskad
17. nov 2009

katrinb-ďakujem nie nebola som tu ale poctivo som vás sledovala nemohla som byť moc na internete lebo tie moje deturence su proti technike keď si sadnem za počítač tak mi príde hrozne zle 🙂

katka.ott
17. nov 2009

ahojte,
miskad, ja som chodila na antolsku tiez od zaciatku tehu. bola som na rizikovom.
ked som tam dosla prvy krat, akurat ordinoval Rozemberg. ale mala som smolu - ked som mala ist uz do ambulancie, prave sa vymenili, takze som zastihla Janaca. Aj ten je super.takze cele tehu smo viac-menej chodila k nemu. no ked tam nebol, tak som isla k tomu, ktory tam prave bol. asi 2x som mala to stastie, ze tam bol Rozemberg. je fakt skvely 😉

iank moje babule su uzasne, akonahle ich navleciem do overalov - skafandrov, odspia. asi budu v tom aj nocovat 😀

deny32
17. nov 2009

tehulky, mrknite, maminky spominajte.. 🙂

http://www.babycenter.com/fetal-development-twi...

scarlette
17. nov 2009

nana vidis a ja som v inych clankoch nasla to co som pisala 😉 haluz
miska ja som pn nebola, v tom case som nepracovala tak somt o neriesila cize neviem...

rozemberg je dobry, jeho, bertoldovu a marekovu som mala pri porode 😉

miskad
17. nov 2009

Diky moc baby 🙂

julietka
17. nov 2009

babule, nikto mi neodpovedal na moju otazku 😕 okrem scarletky....rada by som vedela kedy vas vypisali uz na riadnu MD, ci 6, alebo 8 tyzdnov pred terminom porodu?

chruminka
17. nov 2009

julietka ja som bola PN a na matersku som tym padom isla az 6tt pred porodom.

julietka
17. nov 2009

chrumi dakujem 🙂 🙂
chcela by som to vediet kvoli dovolenke, ci si ju naplanujem este teraz pred MD, alebo si ju budem prenasat, ak sa to da...mne totiz ostala cela tohtorocna..

mauzos
17. nov 2009

julietka ja som mala tak isto ako chruminka PN a potom 6 tyzdnov pred porodom materska. Mne dala na vyber DR odkedy chcem ist na matersku.

scarlette
17. nov 2009

no babule som doma z pohotovosti, potvrdeny zapal prsnika a skoncila som s antibiotikami ☹ zase , niekedz uz chcem aby somnemala mlieko ☹ aj ked je to pre deti to naj...

murkaa
17. nov 2009

No dievcata s tymi svokrami je to ozaj super. Ja mam svokru skoro doma, lebo byvame tak, ze mame spolocny dvor. Vsetkym rozprava ako mi bude pomahat a pri tom pri synovi (3 roky) mi ho zobrala asi 2 krat s kocikom von na prechadzku. Dokonca aj ked som sa ucila na skusky, lebo som studovala VS a aj statnice som riesila len s manzelom, alebo sa trapila pri malom. Raz mi ho zobrala a po 2 hod mi ho vratila s tym, ze mam psychicky narusene dieta (chcel ist za mnou domov a jedoval sa, ze ho nepusti) a mam s nim ist k psychologovi. Myslela som, ze vyletim z koze. Povedala som, ze viac ho nezavaruje. Este som nebola tehotna !!!!! Neskor som sa dokonca dozvedela, ze ho obliala studenou vodov. Tak cele leto ano nevkrocil k nej do domu. No a teraz po porode sa spolieham na moju maminu, ze mi pride pomoct s varenim a tak. Byva vo vedlajsej dedine vzdalenej 3 km. Nakoniec aj manzel uz oznamil, ze nech s nim poriadne v januari a februari nerataju v robote. Vela mi pomohol aj po prvom porode.

No a uz som tiez riesila porod. Prave mi robili krvne testy minuly tyzden a som moc anemicka a mam zvyseny cukor. Tak, ze dieta a uzivat zelezo. Ak to za dva tyzdne nestupne tak na hematologiu. Moj Dr. je za prirodzeny porod, ale samozrejme to zavisi od polohy prveho babetka. Ja sa s polieham na neho a chcem ho aj pri porode. Musime vyplnit ziadost, ktoru musi podpisat nemocnica. Cize zazmluvnit si ho. Budem rodit v Ruzinove, ale vzhladom k tomu, ze sa ozaj plne spolieham na neho a jeho starostlivost sa porodu az tak moc asi zatial neobavam. Aj pri prvom som odmietla epidural a rodila prirodzene. V pohode za 4 hodiny. Maleho mi hned prilozili k prsniku a po 3 hod som ho uz mala pri sebe. Stale. Sestricky mi ho aj chceli na noc zobrat, ale ja som ho uz nespustila z oci.

Ludia a chystam sa tak isto uz na tie vecicky. Uz som vytriedila najmensie, plienky a perinky este mensie som dokupila. No neviem sa odhodlat k praniu. Kazdy den si hovorim, ze uz to poper, ale vzdy sa najde nieco ine.

julietka
17. nov 2009

mauzi dakujem 🙂dakujem babule
..tak to bude asi aj moj pripad..tiez som PN takze asi tiez mi da 6tt pred tym 😕

scarletka chuda, pocula som ze to je strasna bolest a aj to ze vtedy treba praveze kojit aby to vsetko vyslo von, kamaratke pri zapale prsnika musel sat mliecko z prsnika manzel a samozrejme ho vypluval potom, lebo jej mala princezna nemala taku saciu silu v pusinke aby to vysala..

nana77
17. nov 2009

julietka, ja som na tom bola tak isto, ako kocky - cele tehu PN a potom najskor ako to bolo mozne som isla na matersku

scarlette, vraj na zapal prsnika je vyborne prikladat popucene kapustove listy. kocky to robili tak, ze v mikrotenovom vrecku popucili kapustovy list, dali na chvilku do chladu a potom prikladali na prsnik. je to taky babsky recept, ale udajne velmi ucinny, tak skus, mozno pomoze 😉

katrinb
17. nov 2009

scarlette - no moja segramala tiez zapal prsnika...a jej pomohol tiez babsky recept- skrupinka z orecha. Ten si vraj prilozela k bradavke a vsetko zel vyslo samo. my v rodine sme nikdy na take neverili...ale jej uz nepomahalo nic....a zrazu - SKRUPINKA zabrala. Pozri, ze toskusis, nic za to nedas.....a aj ten kapustny list by som vyskusala...

julietka
17. nov 2009

nana dik 🙂
no s tym kapustovym listom to poznam tiez, je dobre ho rozvalkat valcekom aby pustil trosku stavy lebo ta je ucinna a vytahuje zapal a prikladat a prikladat..veru niekedy tie babske recepty su ucinejsie ako akekolvek antibiotika..

miskad
17. nov 2009

scarlette, drž sa ja som mala pri prvom dieťati zápal a pomohol mi postruhaný surový zemiak priložený na prsia a potom na to plienka a ohsavala som ale bolesti to boli poriadne ale nakoniec som nemuse brať antibiotiká tak skús zemiak mne pomohol poradili mi to v lekárni a pozerala som na nich ako na blaznov 🙂

chruminka
17. nov 2009

mne poradili v nemocke vinne obklady,najlacnejsie nakyslejsie vino a prikladat na prsia ale nie na bradavky...mama mi vyrobila so starej plachty take kruzky tak som robila uz v nemocke vinnu party 😀 ,ale aj o tom zemiaku som uz pocula...zemiak celkovo vytiahne aj zapal aj teplotu

loginka
17. nov 2009

dobre teda kapusta, orechy, vino a zemiaky, to je hotove menu 🙂
baby a preco ze ked som na PN na matersku az 6 tt a nie 8tt?

mauzos
17. nov 2009

logi ak si PN tak je to vyhodne, lebo ju budes brat o 2 tyzdne dlhsie 😉

Inak baby mne vcera skoncila materska, od dnes som oficialne na rodicovskom. Este som si nebola ani dat potvrdit ziadost na socialke. Zajtra sa chystam 😝 To je sila, ako to leti.

loginka
17. nov 2009

no veru mauzi,
uz som sa ta pytala na fusak, myslis ze taky normalny vacsi sa zmesti aj do tych fusakotasiek ?

pipka
17. nov 2009

chrumi, kraaasne su jezibabulky 😵 😵 😵

mauzi, vitaj v klube 😅 je to super, ta kopa penazi, ked ti nabehne na ucet 🙄 🙄 😅

pipka
17. nov 2009

ja na prsia tiez kapustny list a veru pomaha 😎

mauzos
17. nov 2009

pipka dakujem 😀 uz sa tesim na ten kopec penazi 😖

Logi neviem, neskusala som

dia..
17. nov 2009

Ahojte len nedávno som objavila m k , chcela by som sa opýtať ako to je s materskou ked máte dvojičky ,či dostávate iba jednu alebo k nej dávajú aj neaký prídavok?

katrinb
17. nov 2009

dia - ahoooj a gratulujem a azroven ta vitam.... Ale ako pozeram na tvoje tt, mas sa fajn. No s materskou a rodicovskym to mas rovnako - len jednu dostanes, lebo si len jedna mamina....je to hrzne...ale tak to je...

mauzos
17. nov 2009

Dia materska je predlzena o 3 mesiace, nic viac. A rodicovsky je potom tiez len jeden 😠

katka.ott
17. nov 2009

mňa vypísal dr. na materskú 8tt pred pôrodom a teda už som 2 týždne na rodičovskej. a fúha tá suma 😕 , neviem čo s tým, poraďte!!! 😎 😠

dia, 2x dostaneš len príspevok pri narodení a potom všetko len na 1 dieťa, na to mladšie. ja dostávam na Terezku, chúďa Danieli

ajka72
17. nov 2009

dia ako píšu dievčatá matersku dostavaš 9 mesiacov po porode nie 6 ako pri jednom babatku, a potom dostaneš len rodičovský ako keby na jedno dieťa a rodinné prídavky na dve deti vychádza to okolo 205 eur hrozná suma a s tou si do 3 rokov detí ak si s nimi doma ☹ po porode cca do mesiaca dostaneš porodné a to je celkom slušná suma ale na druhej strane keď spočítaš všetky tie náklady od kočíka po celu výbavu tak to ani veľká suma nie je 😒

ajka72
17. nov 2009

výška materskej je rovnaká ako keby si mala jedno dieťa len je o tie 3 mesiace dhšia 😉