Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
3. dec 2009

ahojte.
deny fotky su perfektne.
juliagregor ved teraz je to najkajsi vek.mas srandu.chlapci su rozkosni 🙂

katrinb
3. dec 2009

loginka - ako sa mas? Co mas nove? Ako sa citis?

matelko - a ty? Ako babatka? Bola si na meranie?

zukrik
3. dec 2009

Katrinb,tie monitory sú velmi podobné aj Snuza aj Respinsense 🙂
Je to vlastne to isté,len iný výrobca. Ja ich mám z Anglicka od kamoša,lebo tu sú dosť drahé.
Inak byby,chcem sa opýtať,balili ste detičky na široko? Boli sme na nožičkách a máme všetko
dobre,ale ten lekár každému doporučuje baliť na široko 😒 Skúsila som to,bol to iný boj drobci
revali jak tur a mne sa zdalo,že to majú strašne ťažké na tie ich telíčka.Povedal,že treba dať
pampersku a jednu bavlnenú plienku.
Aké máte skúsenosti,lebo som už počula ohlasy,že na široko baliť je blbosť,pokiaľ teda nemajú nález.

juliagregor
3. dec 2009

na koníku je celá diskusia ohľadom balenia na široko.
Ja som balila, a keby mám znovu deti balím zase. Videla som veľa detičiek zo sádrami na nožičkách ☹ a nikdy by som si neodpustila, keby sa mojou vinou deti trápili.
Dvojčatá mávajú často problémy s klbikmy, lebo sú v brušku niekedy dosť natesno.
Keď boli malinký, používala som tie menšie bavlnené plienky a zložila na tenko.
Matelko ďakujem za chlapcov a gratulujem k dvojčiatkam.

ajka72
3. dec 2009

ja som balila pol roka, i keď sme boli v 3 mesiacoch na kontrolu a povedala lekárka že je všetko v poriadku ale ona by odporučala baliť pol roka tak som to aj dodržala, ja som ako dieťa mala problémy s klbikmi tak som nechcela riskovať, tiež som dávala na "pampersku"zloženu menšiu látkovu plenku a na to poštolky

chruminka
3. dec 2009

my nebalime vobec v nemocke sa uz nebali a ortoped povedal ze je vsetko ok a nemusime balit,vsak nikde na svete sa nebali len u nas.Aj pediatricky som sa pytala a aj ona povedala ze nemusim balit ked je vsetko ok.

deny32
3. dec 2009

Dakujeme vsetkym krasne ... 🙂))
dnes sme mali zasa brutal den.. najprv mi obvodacka povedala, ze to, ze ma posle na predoperacne vysetrenie a zoberie mi krv, mi robi vlastne laskavost... a moc na rozbor si mam do labaku odniest sama.. na moj argument, ze mi hrozi predcasny porod a nemam velmi chodit som dostala od sestricky odpoved, ze ci "to ma tam odniest azda ona???!!!" Ani nevravim, ze som odtial odisla s nervami v koncoch a s placom ☹
potom som sla k zubarovi, kedze ma pobolieval zub.. mala som asi zapal, bolo potrebne vybrat nerv. Kedze som na rizikovom nechcel riskovat injekciu a dal mi nejaku pastu, ktora tie nervy umrtvi.. u mna samozrejme opacna reakcia, do hodiny bolest ako svina.. cela lava strana pusy vratane ucha... drobci reagovali na moju bolest zmatkom, chudatka.. zacali velmi kopkat a hybat sa, zacalo mi trvrdnut brucho.. takze krasne spat k lekarovi, samozrejme s placom od bolesti a od strachu, predsa len injekcia a tahanie nervov... ☹ ja len dufam, ze som im tou injekciou neublizila a je po bolesti...
zlaticka, neskutocne reaguju.. asi citia moju bolest aj oni.. teraz su asi chudatka unaveni, alebo otapeni, lebo su tichucko a v klude...
Mate niektora skusenosti so zubarmi a injekciami pocas tehu?
Mohlo to nejako ovplyvnit moj krcok?

juliagregor
3. dec 2009

Neboj sa injekciou si im neublížila, sú len trošku omámení, ale ako hovoril môj lekár radšej omámené bábätko ako ubolená maminka. 🙂 Krčok sa zmenšuje váhou detí, ktoré naň tlačia. Tým, že teraz spinkajú Ti vlastne robia láskavosť.
Keby ste vedeli aké všelijaké medicínky a injekcie nám pichali v nemocnici, aby nám ukľudnili brušká.
Ozaj dievčatá, čo čakáte jednovaječné dvojičky, budú Vám ukončovať tehotentvo skôr? Aký názor majú Vaši gynekológovia? Len mato zaujíma.

deny32
3. dec 2009

juli, vdaka za upokojenie.. 😉 tiez som si povedala, ze radsej risknem injekciu, ako mam riskovat bolesti a zapal nervov.. to by pre nich bolo urcite ovela horsie a chudatka si uz vytrpeli dost.. uz sa asi preberaju, elbo uz kopkaju znova.. 🙂
Takze Ti chlapci upratali skrinu? 🙂
Tehulky, ako sa mate?

deny32
3. dec 2009

Maminky, davali ste odobrat pupocnikovu krv??? Tehulky, uvazujete nad tym?

julietka
3. dec 2009

deny my si davame odobrat, lebo je to pre deti a nikdy nevies co sa moze vyskytnut v ich zivote..uz som pisala aj do eurocordu a odpisali celkom rychlo a dost podrobne, pri dvojickach je dokonca zlava 20%, takze cele "kocikove" na to mozeme pouzit. Okrem toho tam je lehota dokedy s nimi mozes zrusit zmluvu, mozes sa tak rozhodnut na zaklade vysledkov z oberu, lebo ak je materialu menej a da sa pouzit len na niekolkokilove dietatko nema vyznam uschovavat tento material..(oni ti po odbere a vyskume materialu napisu na kolko kilogramove dieta je material pouzitelny)

loginka
3. dec 2009

katrin dik za opytanie, mam sa dobre, ale viem velmi dobre ze som tehotna(krize, ruky a tak) 🙂 v utorok poradna, tak dufam, ze bude vsetko oki, aj s krckom aj s babatkami, mne sa to moje dievcatko nezda, ked sa tak malo hybe, to ma trapi
a ty ako?
ja nad tym odberom neuvazujem, neviem ake su statistiky, zeby by sa to u nas pouzilo a ked je to len do niekolkych kg...okrem toho ta cena, vidim viac na dobry biznis

deny ty si si uzila chudatko, este aj tie nervy, to je kruta bolest, neboj, babatkam si neublizila, len ty sa setri

ja mam podedene postolky vselijakej velkosti, a zariadim sa podla toho, co mi povedia, aj ked do polroka sa mi zda trocha dlho

katrinb
3. dec 2009

deny - tak ta tvoja obvodacka a sestricka su dobre bestie...prepac za nazov, ale ako ti to mohli urobit? Sakra...nastvali ma normalne. ja ti verim, ze si odisla s placom...ja by som tiez bulila, ze aka nespravedlivost....
A ako citam dalej, ked sa na teba lepi smola, tak poriadne....Ale hlavne, ze uz nemas zaidne bolesti.

Julia - no ja som vlasnte este s doktorom vobec nehovorila o porode, iba to, ze ma bude rodit oin. Ale vobec sme sa nebavili o tom ako budem rosit a kedy. On vlastne ked som mu povedala ze mam termin 17.3. povedal akurat to, ze fajn, lebo o tyzden na to ide na lyzovacku, takze na moj porod bude tu. A vobec nespominal nic o skorsom ukonceni...kvoli jednej placente. Aj mne je to divne. Ale v pondelok idem k nemu, tak sa ho na to spytam, ak nezabudnem. A tebe ukoncili tehu skor?

julietka - vies mi prosim poslat link na ten odber pupocnikovej krvi? Aj ked zatial o tom nerozmyslam, ze by som do toho sla. Skor nie ako ano...ale mozno sa mi na to zmeni nazor...

loginka - v utorok teda vakame dobre spravy...verim, ze vsetko bude OK...

avila
3. dec 2009

Ahojky zenicky, pridavam sa k vam a som strasne rada, ze ma k vam Juliagregor nanavigovala 😉
Momentalne som v 6.t.t. a to, ci su to ozaj dvojcata sa potvrdi az niekedy o mesiac, moj lekar mi povedal, ze niekedy sa to 2. zvykne mylit s plodovym vakom. Ako to bolo u Vas? Kedy Vam take "prekvapko" oznamili? A tiez to bolo tak obdobne ako u mna, ci nie?

Inak si musim zacat davat pozor na vahu... Strasne by som vsetko jedla. A hlavne vsetko nezdrave. Strasne som rada, ze je taka moznost, ze taketo forum existuje a ze si tehulky a mamicky najdu cas. Inak neviem, s kym by som sa o svoje "strachy" delila.

Inak my sme o odbere PK rozmyslali uz davno. Je to velka polozka, to je jasne a viem si predstavit, ze by sme ich uzili inak. Ale v tomto pripade mi lepsie nenapada 🙂

deny32
3. dec 2009

Avila, vitaj medzi nami a blahozelam 🙂
nam to oznamili v 6tt... vtedy je este vidiet len plodove vaky.. cca v 8tt uz vidiet srdiecka 🙂
S tym jedenim sa Ti to este moze zmenit. mne zacalo byt zle cca v 7tt.. a to mi najviac chutili paradajky.. z cokolady mi bolo zle. Ked mas chut na sladke, skus banany.. ja si ich mixujem s mliekom.. a ked chces este sladise, tak tam pridaj med.. doda Ti to cukor a nebudes mat chut na sladke.. a mas super zdravu desiatu, alebo olovrant 😉
Ak mas nejake strachy a otazky, kludne sa pytaj.. 😉

deny32
3. dec 2009

Julietka, daj ten link ak mozes.. nam uz sice dosli papiere z Ceptry, ale chcem porovnat. Mauzy mi dnes spominala, ze je aj nejaka madarska firma, ktora to robi ovela lacnejsie.
My sme sa uz naisto rozhodli, ze davame pre oboch.. za kociar sme dali tiez tolko a je to na 2 roky.. kmenove bunky budu mat na ovela dlsie..
Taktiez som uz niekde citala, ze aj ked sa ich odoberie menej, nevadi to az tak.. uz vedia tie bunky mnozit, takze sa daju :privyribit: dalsie.. aspon ja som to tak pochopila. Ale tiez este musim pozistovat viac info...

deny32
3. dec 2009

Katrin, mas nove fotky bruska... krasne..🙂)) ma uplne iny tvar ako moje, bude to asi inym ulozenim babuliek... 🙂 Uz mas tiez ciarku, mne sa stale este neurobila :(
Loginka, Ty si preco dala prec bruskove fotky?

avila
4. dec 2009

Dakujem Deny32, dnes spacham nakup na banany. Vselico som uz skusala. Aj ovsene vlocky s lanovými semiačkami (typ od Bukovského), pridat med a orechy - to je super. Ale Ti poviem, ze ked vidim cokoladovu tycinku, tak by som vrazdila. Baby... Ak mate auticko, rozhodujete sa pre kupu vacsieho? Ja neviem, co mam robit, to nase nam asi stacit nebude vzhladom na velkosti kocikov pre 2.

A je to pravda, ze tehu s 2 sa automaticky ponima ako rizikové?

juliagregor
4. dec 2009

Mali sme Opel Astra Hatchback, kočík /veľké trojkombinácia/ sa tam vošla, väčšinou treba vybrať plato.Kamoška má maličkú Astru natrepala tam Hauck roadster duo športový, dvojičky a 4-ročného syna. Väčšie auto sme kúpili až po prechode na autosedačky. /7-miestne/
Pre kúpou kočíka je dobré skúsiť, či sa zmestí do auta, do vchodu, do výťahu...a tak.
Ja som jesť nemohla mne bolo tak strašne zle, že som pribrala len 8 kg.
Avila času máš dosť popozeraj, počítaj diskusie, porozmýšľaj, čo od kočíka očakávaš, kde bývaš, kedy sa deti narodia, a kolko chceš investovať....určitr nájdeš čo ti bude vyhovavť, lebo teraz je už slušný výber.

matelko1
4. dec 2009

ahojte.
katrinb az buduci stvrtok idem do poradne.este musim vydrzat,aj ked by som chcela samozrejme vediet ako su na tom.
zacali mi akosi opuchat clenky.zatial som pribrala 14 kg,vsetko ide do bruska.

vranka4
4. dec 2009

ahojte 🙂 ,zdravím všetky tehuľky a maminy 🙂 ,nejako nestíham popri robote 😖 ,
deny, našim dvojičkám sme tiež dali odobrať pupočník.krv,síce jeden odber bol málo vyťažený,podarilo sa odobrať len 14.8ml,druhý odber 49.4ml,ale aj napriek tomu sme nechali krv uskladniť,predsa veda rýchlo napreduje,tak v prípade potreby by s tým množstvom nebol problém,do úvahy sme vzali aj fakt,že možno by niekedy mohla krv pomôcť aj starším dcéram ....a ešte cena ,ja som sa informovala telefonicky priamo v ceptre,že ako je to s platbou pri dvojičkách...všetko vysvetlili a asi po mesiaci sa mi oni ozvali,že sa rozhodli,že druhý odber ,ak budeme mať záujem nám urobia za korunu,takže sme potom neváhali,predsa sme tých 24tisíc ušetrili.....je to teda dosť drahé,ale kupujeme si rôzne veci do domácnosti,elektroniku a kadejaké zbytočnosti a nad tým sa nepozastavujeme....vedie sa rôzna polemika ohľadom odberu PK,že je to predražené,pravdepodobnosť,že to bude potrebovať dieťa je vraj nízka...možno sú to len reklamné ťahy....dúfam,že ju nebudeme musieť použiť,ale ak náhodou,tak verím,že sme sa rozhodli správne a bude nápomocná 🙂

julietka
4. dec 2009

deny ten cennik co ti prisiel z Ceptry bude urcite ten isty ako ma Eurocord na svojej stranke, pretoze oni spolupracuju, jedno je centrum a druhe je register ci ako, nepochopila som to ale viem ze su partneri..

inak suhlasim s nazorom vranky, tiez mame k tomu taky pristup a myslim ze toto bude najvacsi prvy darcek aky od nas nase deticky mozu dostat a tiez budem rada ak to radsej nebudeme musiet pouzit...ved aj vselijake poistky si kazdy z nas plati a ziju z toho poistovne a my z toho nic nemame, je to len pre to ze co "ak nahodou"..akurat ze v tomto pripade sa jedna o ludsky zivot 😵

deny32
4. dec 2009

Julietka, s tymi poistkami si to naozaj vystihla.. presne ako pises, tiez mesacne platime brutalne zivotky, plus havarijky na auta, PZP a pod. A radsej ani nepisem, kolko stoji veterinar pre nasho psa.. :(
Vranka, tiez sa na to pozeram tak ako Ty... vyhodime na kopec "zbytocnosti" peniaze a toto je predsa len ovela dolezitejsie.. a su to vytuzene deticky po rokoch cakania, tak chceme pre ne len to najlepsie. Viem,z e sme dobry terc na kupovanie predrazenych veci, ale urcite sa tie peniaze daju usetrit niekde inde... a ked, predam svoje auto.. aj tak mi tam kociar asi tazko vlezie... 😉 Budem chodit pesko a aspon po porode rychlejsie schudnem.. 🙂
Matelko, ja som pribrala zatial 9 kg... ked mas opuchy, tak Ti rastie rychlejsie aj vaha.. mne opuchli clenky asi 2x a odkedy si robim zihlavovy caj, tak to nemam.. skus 🙂
Juli, len 8 kg??? Fuuu, a kolko ti ostalo v porodnici? To si isla domov s riadnym minusom a vacsia kocka ako predtym.. 😉
Ozaj, tehulky, ktore neviete spat.. vyskusala som pit vecer caj z medovky, odporuca sa v tehotenstve. Odvtedy spim ovela lepsie 🙂 Taktiez Roibos, nasla som s prichutou vanilky, tiez je super...
Avila, urobila si utok na banany? 😉

deny32
4. dec 2009

Julietka, vdaka za link.. 🙂
mam uz vysledky z predoperacneho. vsetko ok, len som mierne anemicka...
Kultivacia je ok, takze pondelok, resp. utorok ideme do nemocky... ☹
Pruser je, ze v KE je z dovodu chripky zakaz navstev v oboch nemocniciach.... ☹

alienka73
4. dec 2009

Ahojte , tak aj ja sa k vam pridam ak mozem. Cakame dvojvajecne dvojicky a doma mame uz 2rocneho syna.Momentalne som v 9tt a dvojicky mi zistili v 7tt aj so srdieckami ale bol to obrovsky sok. Nas maly je dost zivy tak sa desim aj tehotenstva aj obdobia po porode. S dvoma detickami naraz sme teda neratali. Pomoc v rodine ziadna, tak sa ozaj bojim ako to zvladneme. Postupne si vas tu chcem precitat od zaciatku lebo vidim, ze si tu pekne radite tak nech viem ako sa to da zvladnut. Da sa to zvladnut aj bez pomoci? ☹ Ono manzel pomoze urcite, on aj o maleho sa staral od zaciatku a robil vsetko ale on je dlho v praci tak to je skor taka vikendova pomoc. Mozno svokor pomoze s nakupmi no viac asi nie.Mam strach aj co sa tyka financii, z jedneho platu s hypotekou to bude asi riadne tazke. A ako tu pisete o vacsich autach tak myslim ze nove vacsie by bol asi problem.A kopec inych veci, mala kupelna bez vane, male izby ale verim, ze vsetko toto sa da zvladnut a mozno sa to casom vyriesi.
Desim sa aj toho, ze mozno budem musiet mesiace lezat v nemocnici a netusim kto bude doma s malym. ☹

Pupocnikovu krv sme nasmu malemu dali odobrat a pre dvojcatka asi tiez dame, aj ked je to teda obrovska palka.
Avila , s jedenim sme na tom uplne rovnako. Ja som predtym bola zastancom zdraveho stravovania ale teraz mam chut na same maso, salamy, parky a sladkosti 😒 . Musim sa krotit ale uz som aj tak za ten mesiac trochu pribrala.

deny32
4. dec 2009

Alienka, vitaj 🙂 asi kada z nas pozna Tvoje pocity, najprv sok, potom zhananie info a nakoniec sa nebudet vediet dockat. Urcite Ti maminky poradia co a ako, mna velmi upokojili a krasne to zvladaju. A potom ked niektore aj spoznas osobne, je to super.. 😉 Neboj, nejako bude a nakoniec bude dobre.. drzim palce 😵 😵 😵
Inak, na forum chodi Minkak, ta ma tiez starsiu dcerku a teraz dvojicky a Vranka ma dokonca 4 deticky.. 🙂

katrinb
4. dec 2009

avila - vitaj medzi nami, sme rady, ze mame medzi sebou dalsiu maminku s dvojkami...
Ja som od 7 tt na PN.....a to nie kvoli dvojkam...to este nikto nevidel, ze mame v brusku 2 bobulky. Ani v 8tt na sone si to nevsimli...az v 10 tt. Sranda, ze? Aj pre mna to bol sok...az som sa zlakla zo zaciatku...ael casom si na to zvyknes a prave naopak...budes sa tesim dvojnasobne. Tak sa nam drzkaz..a pytaj sa co chces...otazok mas urcite vela.
Co sa tyka auta...my mae ford focus a nekupujeme vacsie. Ved kociar, ktory mame vybraty sa v poho zmesti dozadu a aj autosedacky. Co sa tyka vaniciek...2 sa mi nezmestia...ale co uz...netreba vlastne.
A co sa tyka rizikoveho tehotenstva...ja som na rizikovom, ale nie vsetky tehulky boli od zaciatku..niektore neboli vobec na PN...tak to zavisi hlavne od tvojho lekara

Deny - hej a vidis zabudla som napisat, ze som ich ulozila. No ja tu ciaru mam uz fakt dlho - uz aspon mesiac...a hej sranda ze mame ine bruska...ved aj ty mas chalanov a ja baby...hihi.....a moje su momentalne obe hlavickou dole...to urcite ovplyvni tvar bruska

Matelko - no do stvrtku vydrzime s tebou cakat. Ja idem zajtra na 3D/4D - vdaka Deny, ktora ma objedndala - zlatusik. Tak potom pridam fotky...ak sa bambulky nechaju odfotit. Tak sa drzkaj...a nohy hore a oddychuj - nwech ten opuch sa strati. Ja som pribrala uz tiez dost - 12 kg...a mne hlavne slo do bruska...ale zaokruhlila som sa vsade...ale tak zatial este v norme 😉

Julietka - dik za link, prestudujem si to. A Deny, ty mas nejaky iny kontakt? Ja som sa totiz doteraz o to nezaujimala...tak nemam prehlad o odbere a ani o tomm, kto a kde to robi...

katrinb
4. dec 2009

😵 a este...

deny - roibos som nasla aj s limetkou a teraz mam s medom...tiez odporucam 🙂
A v utorok drzim palceky....daj potom co najskor vediet, ako si to prezila.... A aj ja som dnes volala na vysledky vyteru a toez mam OK...tak som rada...

alienka - vitaj a pytaj ...sa....deny presne napisala - alp sme sa citili my na zaciatku...a viem, ako sa citis ty...treba to najprv stravit...potom postupne to uz bude lepsie

matelko1
4. dec 2009

deny tak skusim ten zihlavovy cajik a uvidim.

jeej,ale sa rozrastame,mame tu dalsiu maminku,ktora caka dvojcatka.

katrinb moji drobci sa nechceli dat odfotit ked som bola 3D/4D a to som bola 2 x,taakze fotky nemam ziadne-skoda...........aky kociar mas vyhliadnuty...

no a co sa tyka auta,tak mi musime vymenit,lebo sa nepomestime 😀