Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

julietka
18. dec 2009

jej mauzi ty si vydrzala tak dlho potiahnut az do 39tt 🙂 to je super 🙂 verim ze ku koncu to bude uz velmi tazke..mna nastastie brusko zatial az tak velmi neobmedzuje, iba v zohybani a pri obuvani..skor som unavena z toho nizkeho zeleza, ale zatial v pohodke..som zvedava ci mi este za tych par tyzdnov stihne narast brusko ked doteraz je stale take mini..

julietka
18. dec 2009

rosienka ja citim drobcov od 15tt, ale to nebolo nasjkor kopkanie iba vyduvanie kopcekov na mojom bruchu, kopkanie a hybanie rucickami som citila okolo 19, 20tt

rosienka mne vyslovene doki povedala ze pri dvojkach sa absolutne neodporuca mat sex, ale zakazat to nemoze, takze ak ho velmi chceme mam sa riadit podla pocitov a najlepsie je neurobit to dokonca kvoli stahom pri orgazme no a NAJDOLEZITEJSIE JE robit to s kondomom, pretoze ejakulat je obsahuje tie chemicke latky (myslim oxitocin) ktore ti pichaju uzna vyvovalanie porodu v nemocke a tak by sa mohlo stat ze by si dostala kontrakcie rovno pri sexiku, aj preto sa odporuca pri prenasani sexikovat 😉

loginka
18. dec 2009

rosienka, ja po IVF a brala som lieky prvy trim. a potom sme sexikovali kus, nam to dr najprv nezakazovala, az po naleze na krcku, cize pytaj sa potom dr ci mozte alebo nie

loginka
18. dec 2009

juliet a kde mas tych drobcov? mna uz teda obmedzuje az az

matelko1
18. dec 2009

ahojte.
loginka nie,nechodim do februaroviek,ale sa tam kuknem 🙂
mauzos veru ty si to pekne potiahla.keby sa mne aspon do 37-38 tt podarilo,uvidime.ale bola by som velmi rada 🙂 ,lebo aj vaha babatiek by bola super.

matelko1
18. dec 2009

loginka ty mas ako ulozenych drobcov?..ja ich mam ulozenych zadkami dole.

julietka
18. dec 2009

logi no veru neviem ako sa tam pomestia casto si obzeram brusko ze kde sa tam mozu vmestit? a vazia kazdy 1290g obaja..ale ved ono este urcite dorastie do februara 😉

julietka
18. dec 2009

moji drobci boli uz dva mesiace dole hlavickami a teraz v stredu pocas UTZ sa chlapcek otocil hore hlavickou a doki je rada lebo mi chcu robit cisarsky tak je dovod na indikaciu..

matelko1
18. dec 2009

julietka lepsie je asi pri dvoch urobit cisarak,nie?ja by som tiez radsej asi ten cisarak.

loginka
18. dec 2009

ja mam A boy KP a B girl hlavickou, ale moji su asi trosku vacsi lebo 1260 mali v 29tt, ale aj tak je to indi vindi, ja som mensia, tak mozno preto je to viac vidno

loginka
18. dec 2009

nechapem preco nie su dvojicky samo o sebe dovodom na cisarsky, ja viem ze vela zien rodi aj spontanne, ale ja by som to nechcela riskovat

dia..
18. dec 2009

Ahojte vidím že sa tu bavíte o polohách krpcov , ja som bola dnes na UTZ a obaja boli dole hlavičkami , minule bol iba jeden . Môj lekár mi ale povedal že do pôrodu sa môžu ešte niekolko krát otočiť. Za týždeň idem na kontrolu tak som zvedavá ako budú 🙂 . Už budeme pomaly plánovať porôd , som zvedavá ako to nakoniec dopadne , ja by som chcela normálne rodiť , uvidím ale.

loginka
18. dec 2009

dia super a kde planujes rodit?

adjka
18. dec 2009

ahooojte,baby prosim vcas všetky o radu, ja som prosim pekne prvy krat tehotna a hned dvojicky ,este som len v jedenastom tyzdni ale prosim vas vsetky o rady akekolvek, tento tyzden ma furt vsade po bokoch dole picha ,ale doktor mi povedal ze to je v poho, lebo ze to sa maternica roztahuje a nejake ligamenty ci co to a creva a ...len by som sa chcela ukludnit ci to mala aj niektora z vas?lebo ja som z toho vylakana.prosim vas o rady mamicky dvojite....dakujem

loginka
18. dec 2009

adjka, aj mna pichalo, pri chodzi, ked som si kychla...

matelko1
18. dec 2009

adjka aj mna vsade pichalo,pri chodzi,kaslani,kychnuti a.....aj mna doki utesoval,ze je vsetko ok,ze je to normalne,ze maternica sa roztahuje..

dia..
18. dec 2009

Adjka aj mna pichalo

loginka ja budem rodiť v Ružinove aj malú som tam rodila , a toho istého doktora budem mať. Ty kde plánuješ?

bobooo
18. dec 2009

ahojte...no vrátim sa kus ku téme: no musím sa priznať my sme pri dvojkách nesexovali vôbec...bála som sa pretože som pred tým bola tehotná, sexovala no a v 6 týždni som potratila...neviem možno to vôbec nesúviselo so sexom ale potom sme radšej neriskovali-dá sa to prežiť 😀
loginka no mňa nechali najprv sa trápiť normálne ale nakoniec ma vzali na cisársky...no a dôvod na to nie je preto, lebo ak prvé bábätko ide pekne ako má dole hlavičkou vytvorí pre to druhé taký koridor alebo cestičku pre to druhé...no a to druhé už môže byť aj nožkami napred , alebo zadkom už to nie je problém....aspoň tak mi to vysvetlil doktor...iné je ak ide prvé bábätko nesprávne to neriskujú a berú okamžite na cisársky 😉

loginka
18. dec 2009

boboo ale aj to sa moze stat, ze sa to druhe zakliesni a potom rychlo CR, prave to by som nechcela sa trapit a potom ten CR
dia, Antolsku

julietka
18. dec 2009

logi aj ja idem na antolsku, mozno sa tam aj naraz stretneme 😉
od buduceho tyzdna zacinam chodit aj tam do rizikovej poradne

bobooo
18. dec 2009

loginka vraj je to veľmi málo pravdepodobné pretože tie pôrodné cesty sú po prvom veľmi veľké a priechodné, ale no neviem...

deny32
18. dec 2009

Ahojte.. dakujeme krasne,, konecne sme doma a je to neskutocna pohodicka... 😵 😵 😵
Vsetko dopadlo super, krcok je skoro zatvoreny, Samko je hlavickou dole a ma 1041g a Tomasko je ako vzdy priecne a ma 988g. Krasne priberaju a rastu, uz to bdat aj na brusku.. dr. sa dnes smial, ze nas v tej nemocke vykrmili 😀 😀 😀 Kontrola 29.12., dufam, ze bude vsetko ok.... mozem chodit, nemusim lezat, ale ze "ziadne pecenie kolacov na vianoce" a tak 😀 mam si den rozdelit tak, ze cca 1/3 dna mam oddychovat a nemam sa velmi namahat.. takze sme happy a tesim sa na Vianocne trhy a punc 😉

Rosienka, nam dr zakazal sex az v 24tt, ked mi zmakol krcok a zacala som sa otvaat.. dovtedy sme mohli, vyslovene som sa na to pytala.. ale samozrejme nie nejako prudko, pozor na krcok a tak... opytaj sa, je to asi individualne.
Julietka, moj brusko bolo tiez pomerne male, ale teraz mi neskuotcne narastlo.. aspon ja mam ten pocit, aj ked sa stale zapnem do svojho kabata a lyziarskej bundy 😉

Mauzi to krasne potiahla.. a chlapci su perfektniiiiiiii 🙂

loginka
18. dec 2009

ja sa uz davno nezapnem, nosim po starkej 🙂

vranka4
18. dec 2009

ahojte tehuľky,tak rada vás čítam a spomínam na moje dvojtehuľkovanie 🙂
samotné dvojtehuľkovanie nie je indikáciou na cisársky rez,pokiaľ sú detičky otočené správnym smerom 😀 😀 a nie sú iné komplikácie zo strany matky alebo detí,ja som cis.pôrod nezažila,tak nemôžem porovnávať,ale nemenila by som oproti spontánnemu-už som to na MK spomínala,naši boli otočení-Marek hlavičkou,išiel prvý,urobil cestu pre Ivku,tá bola otočená nožičkami,ju chceli počas pôrodu otočiť špeciálnymi hmatmi,keď pôrodné cesty boli dostatočne rozšírené 😕,ale našťastie nebolo treba,lebo to išlo rýchlo,ponáhľala sa za Marekom na tento svet,pôrod bol rýchly a bezproblémový,ale tiež mi nebolo všetko jedno,bola som skôr za spontánny pôrod ako sekciu,ale do poslednej chvíle som netušila aký bude,bála som sa hlavne komplikácií počas pôrodu Ivky,aby sa nezakliesnila niekde v pôrod.cestách,ale lekári boli skôr pre spontánny pôrod,keď prvé dieťatko bolo otočené hlavičkou...predsa pri sekcii je väčšie riziko hlavne pre matku a trvá dlhšie,kým sa zotaví, je to v podstate operácia 😖...oni najlepšie vedia,čo je pre matku a dieťa najlepšie 🙂-teda mali by vedieť 😀

katrinb
18. dec 2009

rosienka - no ja som si myslela, ze to bvude nico hrozne , ked uz od zaciatku ziaden sexik. Aj fakt mi bolo luto manzelika. Ale pre babatka urobis vsetko, a teraz mi to uz tak nepride. Proste to beriem tak, ze teraz nie. Ale manzelik to zobral uplne v poho...a predsa da sa pekny vecer urobit aj inak 😉

Ja som prve vlnky pocitila cca okolo 16 tt...a take ako pohyby v 18 tt,. A portom sa to uz len stupnovalo

vranka4
18. dec 2009

posledné týždne som sa nezapla ani do kabáta,na ktorom boli už prešité gombíky 😀 😀 kúpila som si teplé vlnené pončo,lpredsa boli zimné mesiace a to som vynosila až do pôrodu,bolo super,nikde netačilo 🙂

juliagregor
18. dec 2009

ahojte tehuľky, mne sa môj doktor smial, že jediný sex aký zažijem bude s vnútorným sonom 😀
vtipálek to bol
manželovi to ani moc nevadilo, lebo on sa bál už pri prvom synovi, aby mu neublížil 🙂

katrinb
18. dec 2009

dia - kraaaasne tyzdne na jednovajecne !!!!!!!! SUPER. A to porod ti budu planovat skor kvoli tomu, ze su jednov.? Aj ja cakam to iste, no len baby 😉 tak ma to zaujima...

adjka - aj ja som mala na zaciatku take jemne pichanie, ako keby mi mrcha mala prist...a to kazdy den potrosku......nebojkaj sa. Ale ak by to malo byt neprijemne, chod radsej za doki......pre klud na dusi...

vranka4
18. dec 2009

julia 😀 😀
no k tomu sexu,my sme občas mali taký šetrný do 6.mes. tehu,(asi tak,že Vianoce sú skoro častejšie 😀 😀 )ale čím ďalej ,menej my chutil 😀 😀 ,hormóny 😝 ..ale dá sa to zvládnuť aj bez neho,ak je to pre dobro detí 🙂
sú aj iné metódy 😕 😕

deny32
18. dec 2009

Vranka, s tymi "inymi metodami" mas pravdu... 😉 u nas to teraz tiez takto funguje a aspon nemam pocit, ze zanedbavam manzela... prave naopak, on to berie ako "odmenu" 😉