Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
5. jan 2010

vatina budeme cakat na vysledok.
ja mam na maternici myom.

katrinb
5. jan 2010

vatina - len bud silna a ver, ze vsetko bvude OK...drzime ti palce na stvrtok

deny32
5. jan 2010

Ahojte,
dnes sme boli na kontrole, chalani su ok, vahy 1411 a 1338g. Krcok drzi, neotvaram sa, steh tiez drzi, ale skratil sa mi na 1cm, takze zajtra rano idem naprijem a lezat... dokedy, to netusi ani dr, ale tipujem ze az do konca... ☹ ☹ ☹
Vatina, drzim velmi prsty na stvrtok, neboj, bude dobre 🙂
Maminky, suepr Vam islo to kojenie... 😵 😵 😵

katrinb
5. jan 2010

deny - moja, no skoda ze nevieme ovplyvnit ten rcok..to skracovanie. len sa drzkaj, a aj ked v nemocke....ozyvaj sa nam. Viem, ze je to na..... byt v nemocke...ale aj horsie by mohlo byt. Skoda, ze budem rodit v inej nemocke....urcite by sme sa tam stretli. hlavne klud...aj ked viem, ze sa ti tam nechce ist / ved komu by sa aj chcelo. Slub mi, ze sa nam ale ozves

katrinb
5. jan 2010

a nadherne vahy mate.....deny

ajka72
5. jan 2010

deny držkaj sa viem že byť v nemocke je nič moc ale na druhej strane budeš pod kontrolou a vydržíš tak najdlšie a ver že to je pre babatká najdoležitejšie keby aj vahu nemali veľku ale doležitý je týždeň kedy rodíš aby mali všetko vyvinuté a nemuseli byť v inkubátore pozri ber moje dievčatá boli chudučké ale narodené v 38tt takže neboli ani deň v inkub. abgarove skore mali 10 držím prsty 😉

juliagregor
5. jan 2010

ahoj deny to mi je ľúto ale na druhej strane, čo nespravíme pre drobcov.... 🙂
ja viem je tam hrooooozná nuda ale vieš aká budeš zase múdra 😀
tak si ešte pekne pochystaj, lebo už ťa asi nepustia ☹
a net so sebou 🙂

deny32
5. jan 2010

Dakujem, ste zlate.. mna len najviac stve, ze este nemam pripravene vsetko... ☹ ale beriem to tak, ze je to pre chalanov a oni su teraz najdolezitejsii. Dr. povedal, ze este tyzden vydrzat a vsetko bude ok, takze musime.. problem je v tom, ze jeden tlaci hlavickou na krcok, pretoze druhy je priesne a na nom "lezi"... a moj krcoknevladze drzat 2 babatka.. vd uz su to skoro 3 kg, co je pri jednom a konci.... takto mi to vysvvetlil lekar.

Julia, to teda budem a aka... rovno ist na statnice z gyndy a Ing menim na MUDr. 😀 😀 😀

Ajka, jasne ze boli chuducke, ved drzia liniu holky... 😵 😵 😵

ajka72
5. jan 2010

ano deny už od narodenia 😀 oni asi ani nikdy nebudu nejaký tučkovia aspoň ako deti, v puberte a dospelosti uvidíme 🙂

julietka
5. jan 2010

deny to mi je luto ze musis do nemocky, ale naozaj ako pisu babenky pre drobcov musime vydrzat vsetko, ved uz sme vo finale a cele tehu je za nami, takze ten koniec uz akosi aj s odratymi usami musime zvladnut 😉
urcite sa ozvi ak budes mat moznost, budeme ti tu drzat palce 🙂

katrinb
5. jan 2010

deny - potom mi pis akekolvek rady, ktore sa naucis, ty nasa MUDr. Deny 😎

katrinb
5. jan 2010

julietka - a ty sa ako citis? Kedy mas poradnu? Co mate nove...?

o loginke nahodou neviete nic? Alebo o babatkach?

luciaf13
5. jan 2010

Deny drz sa je to pre babatka a tak pokoj a klud aj ked v nemocnici vam vsetkym len prospeje. Aj ked to bude desna nuda, ale aspon mozes citat, citat a citat co uz potom po narodeni chalaniskov nebude mozne 😎 😎 drzim palce a j s mojimi chalanmi 😀

..a prave som sa vratila z poradne aj ja, vsetko OK, len zelezo mi predpisal 😎

julietka
5. jan 2010

katrin, my mame poradnu 11.01. a doki nieco spominala ze uz ma vypise na normalnu MD, takze uz budem ukoncovat konecne polrocnu PN 🙂 okrem toho ze sa v noci budim kazde dve hodiny a trpnutia prstov je to ok, tak rada by som este aspon mesiac vydrzala
katrin aj vy sa krasne drzkate s jednovajecnymi princeznami 🙂

veru tiez by som rada vedela ako sa ma loginka s drobcami a co sa stalo ze tak zrazu porodila? dufam ze je vsetko v poriadku 😵

julietka
5. jan 2010

lucia ty si doteraz nebrala ziadne zelezo? to si sa krasne drzala, ja som som brala od zaciatku tehu a stale mi len klesalo a klesalo, vobec sa mi nevstrebavalo..

katrinb
5. jan 2010

julietka - predstav si, ja zelezo tiez neberiem..a dnes som volala na vysledky krvi - robili sa ako na zacitku...ci je dostatok zeleza, kolko je krviniek a podobne...a vsetko mi vyslo v norme. Sranda, ze? Cakala som, ze nieco mi bude chybat. A na zelezo je dobre papakat spenat....odporucam...

julietka
5. jan 2010

katrin tak to je super ze mas dobre vysledky 🙂
no ja som papala spenat, brokolicu, kel, vsetko mozne, ale ja som mala problemy s chudokrvnostou aj v minulosti, takze u mna je to asi aj tym, a nasi drobci su asi mali terminatori ked beru mamine tolko zeleza 😅

matelko1
5. jan 2010

katrin super,ze mas dobre vysledky.ja napr.zelezo beriem kazdy druhy den 1 tabl.

matelko1
5. jan 2010

co to citam..
tak deny ide do nemocky.tak sa moja drz,ved pre babatka vsetko urobime,ale maju krasne vahy.
ja idem do poradne vo stvrtok a uz ma vypise na MD.

juliagregor
5. jan 2010

matelko ale to rýchlo ušlo 😉

kočky, ktoré pôjdete z rodičovského na materskú kuknite do paragrafov/materská_rodičovký - materská
ako je možné si tźvýšiť MD 😉 , aj Gapa mi dala za pravdu 🙂

deny32
5. jan 2010

Katrin, MUDr. nechcem byt... to by ma znicilo. Ja som spokojna s terajsim stavom 🙂
Tiez som zvedava, co sa stalo Loginke, ze tak skoro poodila... ale ona mala stale problemy, chuda.
Lucia, ja som riadny "knihomo;", ale v nemocnici ma to nejako nebavi..... neviem preco...

K tomu zelezu: ja som mierne anemicka, v nemocke mi zacali davat zelezo 2x denne, co sa mi zdalo vela.... tak som jednu bud vratila, alebo vyhodila 😉

deny32
5. jan 2010

Kati, zajtra zaciname 31tt 😉 😎 😎

matelko1
5. jan 2010

julia veru,preslo to rychlo....tak si nastudujem tie paragrafy materska/rodicovsky.......ja som si inac 3 roky platila DNP-dobrovol.nemoc.pripoistenie,takze ja mam aj PN dobru.len teraz neviem dokedy mi budu platit aj to DNP,ci tiez este 6 mes.alebo ako.na to sa musim kuknut,

katrinb
5. jan 2010

julietka - ja viem, ze to sa neda to zelezo udrzat len papanim tych dobrot co si pisala. A je normalne, ze zena ma menej zeleza v tehu..a duplom, ked ma dvojky...radsej papat zelezo v tabl. ako byt anemicka....nie je to dobre.

matelko - daj potom vediet, ako vo stvrtok dopadnes

deny - 😀 keby ta tak videla nejaka sestricka....ze vyhadzujes lieky 😀 A ano, 31 zaciname...tesim sa !!! Len tak pekne dalej

julietka
5. jan 2010

deny, mne nechcela dat hematologicka dve tabl.denne zeleza, vraj je to zbytocne, pretoze sa to nevstrebe a iba to zatazuje zaludok, tak ma chceli zobrat do nemocky, mala som ist tiez lezat, ale som ich uhovorila ze nie este sa nalezim a muzik ma vozil denne na infuzie, lebo som uz odpadavala od slabosti z nizkeho zeleza

deny a ake problemy mala deny? chuda..som si to akosi nepostrehla..

juliagregor
5. jan 2010

ahojte kočky,
železo ide aj detičkám, je lepšie, dávať železo matke ako potom musia ho musia brať deti, bolí ich z toho bruško,
moji boli anemický do 8 mesiacov brali maltofer a vytešení z toho neboli ☹

inak je z neho hnusná lepkavá stolica 😠 vlhké utierky a sprcha to istili 🙂

loginka je už maminka a určite, keď bude môcť určite sa ozve 🙂
jedna kočka, čo ležala so mnou mala taký sirup z čiernych ríbezlí, kúpila niekde v natur produkte.

matelko to neviem ja som DNP neplatila

deny v nemocke sa pekne držkaj, aby si čo najdlhšie vydržala 3 v 1 🙂 a napíš ako sa ti darí, kortikoidy máš pichnuté, pľúcka majú deti skoro hotové, len ešte keby trošku pribrali, aby nemuseli byť dlho v nemocke.
ja som ležala od 29 tt do 35 tt, a doma som mala ešte malého syna 😢

deny32
5. jan 2010

Julietka, myslis asi Loginku... neviem presne, ale mam pocit, ze stale nieco.. viem ze ku koncu spominala, ze chodi velmi casto k roznym lekarov a nema kedy oddychovat.. myslim ze tiezs mala problemy so zelezom, trpli jej tie ruky a sa mi zda ze aj nieco s krvou???? uz sa nepamatam, ale sa mi mari ze dost casto pisala ze jej nieco zistili... ale mozno si to pletiem....
Vidis, dobre som urobila, ked som to zelezo nebrala... 🙂
Katrin, ja som obcas povedala, ze som zabudla... 🙂 len to som nemohla kazdy den, tak som aj vyhodila... lekarka mi povedala, ze som len veeeelmi mierne anemicka, necitim unavu a tak... tak neviem naco mam do seba pchat zbytocne nejake lieky.
Matelko, ties som si doplacala DNPO... ja mam zivnost, tak to by som mala vsetko brutalne nizke.. a teraz nelutujem a musim vybozkat svoju ekonomku, lebo mi to poradila. PN mam tiez celkom slusnu a materska bude tiez. Malo by to platit na celu matersku, t.j. cca 9 mesiacov pri dvojkach.
... a este stale "pasivne" pracujem 🙂

deny32
5. jan 2010

Julia, ved to.. Ty si tiez musela lezat.. a pritom doma este maly... preto si vravim, ze to musime vydrzat, Ty si to mala ovela horsie... a mohla som byt v nemocke aj skor, takze pohoda... 🙂

julietka
5. jan 2010

deny jasne ze som myslela loginku 😅 moja hlava popletena

julietka
5. jan 2010

deny velmi ti drzim palce aby si vydrzala co najdlhsie 😵 ale tam sa o teba dobre postaraju a budes pod dohladom, takze vsetko dobre dopadne, si silna 🙂