Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deny32
8. jan 2010

Ahojte, ale ste tu toho popisali hojne.. sa to tu neskutocne rozbehlo.. suepr, sa tesiiim... 🙂
Vitam nove tehulky a blahozelam...

Murka, blahozelam k babatkam.. naozaj krasne vahy mate, super.. takze si nakoneic netrafila terminom moj datum narodenim, ale hlavne ze ste vsetci traja v poriadku. Drzte sa, prajem vela mliecka, spinkania a hlavne pohody 😵 😵 😵

Katrin, dakuejm za ponuku s nakupmi, ale manzel to nejako zvladne.. uz toho nepotrebujeme vela a budem ho navigovat,. Vlozky a ostatne uz mam kupene, takze pohoda... dakujem este raz, si zlata.. hlavne davaj na seba pozor, aby si neskoncila vedla mna na posteli.

Baby, co riesite tie testy.. mne vyusli v 12tt aj 16tt vsetky vysledky ok, takze som to neriesila... na vyseldku bolo z labaku napisane, ze nie je potrebna amnio.. takze mi to ani nikto nenavrhoval.

Co sa tyka kocika.. tiez ho potrebujem vytiahnut po schodoch do vchodu a rampu emame, takze som zvedava, ako to pojde.. ale asi ako ste pisali, bude posilka.. aspon mi neochabnu ramena.. 😀

vranka4
8. jan 2010

mauzi,super videá máte na FB,fešáci malí 🙂

mauzos
8. jan 2010

vranka dakujem. Aj ty mas krasne deticky 😵 Fotku tej torty co ste mali na jeden rocik som si uz davnejsie stiahla, planujem tiez taku dat urobit, je krasna.

alienka73
8. jan 2010

Dracik, tak ja som kocik nikdy neniesla v rukach ani bez maleho, proste som nevladala aj ked je jeden z lahsich. Ja som sla vzdy schod po schode a tak to bolo sice zdlhavejsie ale celkom v pohode. Netusim ci to tak pojde aj s velkym dvojickovym ale dufam, ze ano. A inac videla som uz aj take mamicky co pred branou schytili kocik s dietatom a pekne ho vyniesli ku brane 😲 . Tak som cumela....

Mne sestricka povedala len do telefonu ze vysledky su hranicne, tak ale verim,ze to bude o.k.Mam uz vyzsi vek tak je to asi aj tym. Ale pojdem tam v pondelok za dr.

juliagregor
8. jan 2010

ahojte zajtra si vás popozerám na FC, dnes sa ešte musím učiť 😠 , zajtra mám skúšku, ale pri množstve dnešných príspevkov, to asi nedopadne dobre 😝

deny ako sa cítiš?

adka a čo je vyšší vek 😉

alienka73
9. jan 2010

Julia 36 😒 .
Drzim palce na skuske!

mauzos
9. jan 2010

Alienka sme rovesnicky, ja budem mat v auguste. Mna to hned napadlo, ze to cislo za menom bude rocnik 😉 Nebudeme nahodou aj nejake spoluziacky 😀 😀

Julia aj ja drzim palce, napis ako si dopadla.

luciaf13
9. jan 2010

Vranka Julka uz som vas nasla na FB 😎 😎

fefferonka
9. jan 2010

ahojte dievcata, ale ste toho popisali... tak po poriadku...

AFP - mne vysli zvysene, ale NT v 14tt som mala v poriadku a priznam sa, skratka som na tu amnio nemala... ☹ jedine, co som isla, bol morfologicky utz u MUDr. Cunderlika na Kramaroch, ktori mi deti skontroloval a povedal, ze su v poriadku...tak skratka dufam, ze je tomu tak... jednoducho uz som sa vtedy vyplakala dost a uz som nemala silu to riesit.... 😢

vcera som bola v poradni a poviem vam, moc dobry pocit som z toho nemala... frmol, ordinovali 1x po sviatkoch... lekar mi povedal, ze krcok drzi, tak je dobre, ale teda ta prehliadka stala za to. ked som povedala, ze mi tvrdne brusko, tak mi povedal, ze to sa stava 😠 tak som teraz manzela poslala pre magnezium, ved to mi snad nemoze ublizit.... este som si vsimla, ze mi do knizky dali zly tyzden, kedze ma objednavaju vzdy po mesiaci a nie po 4 tt, takze sa to skresluje a som o tyzden, takmer o dva viac. mam mu to povedat??

deti maju cca 1350g a 1490g... ale lekar to tak meral halabala... som z mensieho mesta a mam pocit, ze s dvojkami tu nemaju az taku skusenost... uz som sa stretla aj s reakciou "jezis marja dvojicky" alebo "ja dvojicky tak nerad robim"... stalo sa aj vam?

a facebooku som Veronika Hatalová Jelenková (pred nedávnom som sa vydala, tak preto..)

fefferonka
9. jan 2010

a este mi lekar povedal, ze ved netreba nic riesit, ze aj tak potom pojdem lezat do nemocnice... je to pravidlo, ze aj ked je vsetko v poriadku, tak je predcasna hospitalizacia i tak nutna???

kocik, zasa 🙂 neviete mi prosim v skratke povedat vyjadrenie Silvie o bumble? lebo je to naozaj kocik, ktory splna vsetko... da sa nam do vchodu a kedze byvame na 3. poschodi bez vytahu, tak aj to bude divocina... potrebujem, aby sa dobre skladoval - kvoli autu a samozrejme potrebujem hned aj autosedacky a toto bumble ponuka...

a este mena... prve mame Peter (po ockovi, vzdy sme chceli, keby to bol chlapec, len neviem, ci teraz u dvoch to nebude problem...)
Peter a Marek - paci mne
Peter a Patrik - paci manzelovi
a este ma napada Peter a David
dakujem za nazor 🙂

fefferonka
9. jan 2010

... prepacte za chybu hore "ktorY deti skontroloval" 🙂

mauzos
9. jan 2010

fefferonka mne dr. povedala na zaciatku tehu to iste, ze urcite si aj polezim v nemocnici. Asi to tak maju lekari zafixovane, ze dvotehu su len s komplikaciami 😒 Ja som nelezala ani den, posledne dva tyzdne som chodila k mojmu porodnikovi dva krat do tyzdna ukazat a to bolo vsetko. Rodila som nakoniec v 39 tt a aj to som ho musela ukecat, este by ma bol poslal domov 😀 Hned v den prijmu mi robili aj sekciu.

V tom vyjadreni je v podstate to, ze to vzniklo na zaklade udania nespokojneho zakaznika. Reklamoval tam nejake tri veci, ktore som vobec nepochopila o co mu islo 😀 Vsetky tieto veci vysli podla COI v poriadku.
Dalej tam Silvia bod po bode vyvracia tvrdenia COI, je to podlozene aj obrazkami ... cize suma sumarum americky Bumbleride dal na sud COI za poskodenie dobreho mena znacky a drzim im palce, aby z nich vytrieskali peknu sumicku 😝

Mna este napada Pater a Pavol, to do nas hustilo vela ludi, aby sme dali. Mne sa ta kombinacia osobne nepaci, aj ked by mali meniny v jeden den. David ma druhe meno moj Lukasko, takze schvalujem 😉

pridala som si ta na FB

mauzos
9. jan 2010

samozrejme malo byt Peter a Pavol, nie Pater 😀 😀 😝 zadarilo sa mi ...

juliagregor
9. jan 2010

ahojte, už som doma skúška za A 😀

feferonka pošli mi do Ip mail pošlem ti to vyjadrenie
idem si vás rýchlo prečítať

juliagregor
9. jan 2010

feferonka ak ti smiem poradiť
mňa poslali na rizikovú poradňu do Trenčína a tam som chodila až do konca, skús sa dostať na konzultáciu ešte k inému lekárovi

alienka73
9. jan 2010

Ahojte,
Mauzos super ze sme rovesnicky 😉 ale spoluziacky asi nie. Ja som vyrastala na Kuzmanke, ty si z Terasy, dobre si pamatam?

Od vcera som trosku v strese lebo vecer som si nasla trosku ale ozaj len malicko ruzovkasty papier po vecku, potom po dalsom vecku to uz nebolo a ani ma nic nebolelo. tak som si dala magnezium a sla som spat. Vcera ma aj hlava bolela a doobedu hrdlo, trosku som nachladla asi z tych behaciek po lekaroch.
Dnes rano uz len taky slabo do zlta a potom nic tak dufam, ze je to o.k. Brusko citim ale nie ako bolest, neviem. Dufam, ze nebudeme musiet na pohotovost. Dnes len lezim pre istotu.
Maly je taky trucovity chudak, no nejak to snad vydrzime.

Mne sa ten bumbleride stale paci a stale je u mna na prvom mieste tak dufam, ze sa vsetky staznosti vyvratia. Dufam, ze ho niekde uvidim aj nazivo.

Feferonka ja verim, ze nebudeme musiet lezat v nemocky ani vy ani my. Asi sa treba nato pripravit ale musime verit ze bude dobre. Nastastie u nas nikto dvojicky takto nekomentuje, skor sa kazdy usmeje, ze jeeej ale teda hlavne ostatni lekari nie gyndosi.

Peter a Patrik su pekne ale podla mna sa bude tazko na nich hovorit, Petko Patko bude sa to asi mylit nie? Ja mam radsej ked su tie mena take trosku ine nech to velmi nepletie. Marek a David sa mi pacia a k Petrovi neviem asi ten Marek 😉 .

juliagregor
9. jan 2010

alienka ved si v najlepšom veku 🙂 ja som len málinko mladšia 😉

ajka72
9. jan 2010

my sme mali vybraté keby boli chlapci jednu z kombinácii Peter a Martin alebo Matúš 😉

ajka72
9. jan 2010

vo veku asi vediem 😀

alienka73
9. jan 2010

Pri prvom porode som mala vedla seba v izbe mamicku co mala 38 a prve dieta mala v 37 😅 . Dovtedy sa im nedarilo a tak sli na umele a po roku sa nahodou podarilo dalsie tak som sa citila mlada 😀 V rodine som najstarsia mamicka 🙂 .Nevadi.

dia..
9. jan 2010

Ahojte baby , chcem sa opýtať či aj Vám ku koncu tvrdlo brucho a ako ste cítili pohyby detí ? 😖 Mne teraz posledné 2 dni dosť to brucho tvrdne a berem aj magnézium , som z toho nervózna ☹

juliagregor
9. jan 2010

ahoj,
keby si napísala, že ti bruško netvrdne, tak by som sa divila 😉 , je to úplne normálne, telo sa pripravuje na pôrod
deti boli ku koncu kľudnejšie, viac sa mi vydúvali a strašne mi tlačili na pľúca na mechúr

mne 10 dní pred sekciou už nedávali magnézium, dôvod si presne nepamätám, ale určite to bolo kvôli deťom

dia..
9. jan 2010

Dík za odpoved 🙂 , ja som to to pri prvej dcére nemala , a teraz sú dvaja tak neako viacej stresujem posledné dni. Ešte ani neviem ako na koniec budem rodiť , uvidím čo lekár povie.
Julia ty si v ktorom tt rodila?

juliagregor
9. jan 2010

v 36 tt plánovaný, ešte nemáš naplánovanú sekciu?
pohyby cítiš pravidelne?

tintin
9. jan 2010

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26753211&tab=9 .....mozno dala podnet na OI prave tato pani. Kuk. Co si o tom myslite?

tintin
9. jan 2010

ale teraz som si vsimla, ze to je ina farba 😕

tintin
9. jan 2010

Mirka tak uz sme s Julietkou 3 z BA 🙂 Julietka, ked budem mat tie vysledky a budu blbe napisem IP. Inac dnes sme boli v Kike pozriet stolik na TV a maju tam zlacnene matrace na postielky + zlacneny kocik ABC pre dvojicky za 15tis. tak keby ste niekto mali zaujem.

katrinb
9. jan 2010

juli a dia - ku koncu vraj preto vysadia magenzium...aby ho nemuseli pichat babatkam po narodeni. Prečtoze si na to zvyknu, ak ho berie mamina. tesne pred porodomn. Ono sa to da vysadit ako u Julky, kedje planovana sekcia. Dia radsej sa na to spytaj dokiho. A mas krasny tt.... 😉

tintin - fakt maju zlavneny kocik ABC v KIKE? Super...zajtra tam idem mrknut. Dufam, ze to palti aj pre KE - ta zlava

tintin
9. jan 2010

Kati, to maju v BA, posledny kus tak preto...je aj s vanickami..tusim..boli pri nom aj vanicky tak myslim, ze je to vsetko spolu. Popripade zavolaj do Kika KE, ci tiez nemaju.

lucia.kl
9. jan 2010

baby kočíky pre dvojčatá majú aj na www.semwa.sk a výdu okolo 250€ dá sa kúpiť aj osobne alebo si nechať poslať, ja budem mať od tiaľ a má ho kamoška a je veľmi spokojná - kočík je ľahký a ľahko sa ovláda.