Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
14. jan 2010

fefferonka u nas to tak nie je, ja som velmi chcela dievcatka a drahy chlapcov .... a teraz je najstastnejsi clovek na svete 🙂

k tym odsavackam, aj ja som mala pocit, ze to musi babatku vysat aj mozog 😒 Chcela som si v lekarni kupit baterkovu a sama magistra ma prehovorila na vysavacovu (aj ked baterkova bola ovela drahsia), ze ta je najlepsia. Skusila som ju samozrejme najprv na sebe a je to uplne jemnulinky tah. A nasi pri tom revu, celkovo nemaju radi ak nieco chceme robit s nostekmi ... takze je problem im ich vytriet tycinkou, alebo dat kvapky ☹ A my mame tiez supertichy vysavac, ale ked sa na neho nasadi odsavacka, tak to huci.
Okrem nej mam este balonikovu a ta je uplne onicom.

luciaf13
14. jan 2010

tehulky maminky dva dni mi nesiel konik 🙄 🙄 hroza a tak napisem teraz trosku viac 😀

jajka, alienka ja som zacala citit pohyby tak cca okolo 16tt ale na istotu a na 100%som to potvrdila az v 18tt. Dovtedy to bolo len take jemne bublinkovanie a steklenie ale potom a vlastne az doteraz su to uz riadne supy 😎 .

vatina - DRŽ SA

Mima super som sa pobavila opat pri citani tvojho romanu 😀 😀 😀 drzim drobcom palceky nech su rychlo fit a nech mas stale tolkooooo velaaaa pozitivnej energie 😎

k tomu kupkaniu - neviem posudit , ale nasho Kubka sme kupkali povacsinou kazdy druhy den. A tiez nam v porodnici do vody davali Johnson ale doma sa z toho zacal vyhadzovat po telicku a tak sme ho len poumyvali a natreli olivovym olejcekom a vsetko bolo OK . A stou modrou indulonou je to pravda - vseliek 😀 na vsetko.No a moj manzelik pracuje na smeny a dochadza domov o 21:30 takze ja deturence urcite sama kazdy den kupat nebudem, pretoze este mame dalsie anjelika doma a to by som vsetko nezvladla 🙂 .

Odsavacka - najprv ked som doma povedala , ze by sme si mohli kupit odsavacku na vysavac tak vsetci vratane celej rodiny kukali na mna ako puci, ale ked mal Kubko sopliky a behom sekundy mal volny nostek po odsati, tak zrazu to bol super vynalez. Samozrejme som ju najprv vyskusala na sebe 😀 a naozaj to nie je silny tah, ale aj tak davam vzdy preistotu slabsie vysavac.

Vankus na kojenie - bola som obzerat v obchode vankuse na kojenie a maminky co ho mate aky by mal byt dlhy????? U nas mali na predajni 120cm ale na nete som videla aj 160-170cm a ten sa mi zda byt praktickejsi.Poradte 🙂 🙂

Julka super si sikulka, ked zvladas aj skolu aj deturence a aj vsetko okolo toho tap tap 🙂

Ozaj a este otazocka - pouzivali ste alebo pouzivate babymonitory, aby ste ich poculi co robia. Nemyslim monitory dychu...ale take tie vysielacky.Dakujem za rady 🙂

A vsetkym tehulka co najdlhsie tehulkovanie a maminkam krasnu a nicim nerusenu dobru nocku 😀

katrinb
14. jan 2010

lucia - ja mam ten vankus ten cca 160 cm....a odporucam. Hlavne na spanie. No kedze este som nekojila 😅

krasny vecer vam prajem

matelko - hned sa na nam ozvi ako si rano dopadla

vranka4
14. jan 2010

ahojte snažilky 🙂 ,ste toho popísali 😕 ,prišla som večer z roboty-uf riadna fuška dnes bola -kopec detíí máme na oddelení ☹ ,ešteže mám zajtra voľno 🙂
mima,ty si srandistka,som sa pobavila na tvojom príspevku,mala by si častejšie písať 🙂 ,hneď nám zlepšíš náladu 🙂
ja som používala klasickú odsávačku-ústnu,síce treba riadne mechy,ale poslúžila...a zase keď boli malí nebývali chorí a teraz už všetko vyfúkajú...modrá indulona je fakt super,najstaršia dcéra mala dermatitídu,vyskúšali sme kadečo od kožnej a nakoniec nám ona odporučila modrú indulonu a pomohla 🙂 t
tehuľky, držkajte sa a pekne dohovárajte drobčekom v brušku ako odporučila mima 🙂

deny32
14. jan 2010

Ahojte maminky a tehulky...
Katrin, ja Ta teraz predbehnem o tyzden, vsetci mi rataju skorsi tyzden o tyzden viac a aj termin.. tak si zmenim, nech sa nepletiem aj ja..
ale teraz to dobre padne, ked potrebujem kazdy tyzden k dobru... 🙂
Tehulky, super, ze sa tak skvele drzite... vydrzte krasne do konca, myslim na Vas... 😵 😵 😵
Matelko, drzis sa krasne 🙂 Katrin, super ze Ta chvalili.. 😉
My sme celkom v pohode, brusko netvrdne a neboli, len musim lezat hore nohami a z oho blia krize. Uz mam za sebou viac ako tyzden a dobre to padne, ked si predstavim, ze o tolko menej... hlavne ze su este v brusku a nie v inkubatore.. v utorok rano tu porodila kamaratka chlapceka v 33tt, mal cca 1870gr...
Porodili t dalsie baby, co boli so mnou na izbe.. uz ich budem vedeiet pripravovat lepsie ako sestricka... 😀
ale je to dost zaberak na psychiku.. mam objednany nadstandard ked sa uvolni, tak dufam, ze uz zajtra... aspon uz budem sama a nebudem trpnut, koho mi daju.. teraz som sa nevyspala, lebo jedna bab priserne chrapala.. bolo ju pocut cez stenu do vedlajsej izby.. tak uz neriskujem. A este bola aj nachladena a ani raz si po WC neumyla ruky mydlom.. ☹

A este jedna novinka.. poslali sme uz preniaze do Ciech, takze buduci tyzden uz budeme mat doma nas strieborny Easy Walker a vajuvka Maxi Cosi... sa tesiiiiiiim... 🙂) Zakaldne iso Fix uz mame a kupil sme radu 2010, ktora sa da pouzit aj pre sedacky pre starsie deticky a este je k tomu aj polohovatelna, aby netlacili nozicky o opierku sedadla. Ina, dr. mi neprioamo povedal, ze maju dlhe nohy.. po tatovi.. 🙂
a uz bude mozno hotova aj skrina, takze manzel moze pripravit aj postielky pre drobcov... 😵 😵 😵

bobooo
14. jan 2010

ahojte no tak vy ste tu popísali...baby musím sa priznať že ja odsávačku nemám ani som ju nikdy nemala a ani nepoužívala... 😵
fefferonka no neviem či sa to pred plánovaných cisárskym chodí do nemocky skôr, ale mne odtiekla troška plodová voda v nedeľu a šla som do pôrodnice, deti sa narodili v pondelok no a v nedeľu ma už pustili domov... 😅

mauzos
15. jan 2010

Ahojte baby, mam spravu od Deny:

Ked sa zobudis, tak zistis, ze sme sa poponahlali na tento svet, lebo je tu super a bol pekny datum. Samko 1580g a Tomasko 1650g.

Deny zo srdca blahozelam a zelam hlavne vela zdravicka a tebe mliecka, aby mali cim skor zosilneli a mohli ste ist domov za stastnym tatinom 😵

ajka72
15. jan 2010

deny to je ale správička tak už to máš za sebou uprimne ti blahoželám a prajem tebe a tvojim drobčekom aby ste sa rýchlo zotavili a boli čím skor doma, tebe deny veľa mliečka a všetkým trom zdravíčko držte sa 😵 😵 😵

ajka72
15. jan 2010

deny však ešte včera si písala ako nič netušiaca tehulka a dnes si už mamina 😵 😵 😵

murkaa
15. jan 2010

matelko kočík mam ten Danny Dorjan Duo

julietka - odsavacku mam uz od starsieho na vysavač - je to vynikajuca vec a ako písala juliagregor, ked bol uz vacsi tak si odsaval sam sopliky

murkaa
15. jan 2010

deny - gratulujem - krasne sa drzkajte a vela zdravicka

juliagregor
15. jan 2010

deny gratulujem a prajem aby ste boli zdravučkí a čo najskôr išli domov 🙂

juliagregor
15. jan 2010

murkaa ako sa vám darí, detičky poslúchajú ?

juliagregor
15. jan 2010

mauzi ako deny rodila?

mauzos
15. jan 2010

julia zatial neviiem, poslala mi len sms. Ked budem vediet nieco podrobnejsie, dam vediet. Dufam, ze sa ozve, lebo aj ja som zvedava co a ako. Este vecer sme si pisali na FB a tesila sa, ze dnes asi pojde na nadstandart, ze bude mat klud a rano som si nasla sms, ze chalani su uz na svete ... sok 😲

katrinb
15. jan 2010

deny - vyrazilo mi to dych....hlavne, ze ste OK,....prajem vam, aby ste boli zdravucki...aby ste rychlo rastil, aby ste sli skoro domkov za tatinom.A Deny, tebe rychle zotavenie a vela vela mliecka.

Mauzi - prosim urcite napis, co sa stalo. Mne tiez vecer este pisala spravu...teda ze vsetko oK.....a tak....ale ze porod? Musim to baaby predychat....my sme mali s Deny az do vcerajska rovnaky datum porodu....teda ma to soklo, ze je uz mamia. V dobrom samozrejme.....ale aj zmiesane pocity mam.... 😅 Ze to na nu prislo uz...

matelko1
15. jan 2010

ahojte.co to tu citam,nebodaj deny uz je mamina.....tak jej prajem aj deturencom aby bolo vsetko ok,aby boli zdravi,aby rychlo rastli a vahu aku mali,neviete.....

tak ja mam po vystereni.ale vam poviem,ze som sz hviezdicky videla,take ma primar vysetrenie bolestive.
krcok mam uzavrety,co ostal prekvapeny,ze baby ,ktore cakaju jedno dieta,sa tak nedrzia ako ja,ze klobuk dole,potom mi dalsi dr robil utz,tak drobci maju vahu 2440g a 2420g
tlak mam dobry,ale mam bielkovinu v moci,takze v pondelok rano o 6:45 musim ist na cievkovanie.neviete boli to....,lebo ja sa uz teraz bojim....
na kontrolu ku primarovi zase o tyzden a potom sa uvidi,ci ma uz hospitalizuje,alebo ma posle domov.to sa uvidi podla vysledkov.
rodit budem cisarakom,uz to aj primar potvrdil.

juliagregor
15. jan 2010

cievkovanie je nepríjemné a záleží od sestričky aká je šikovná 😉

máte krásne váhy 🙂 gratulujem

ideme von potom sa ozvem

matelko1
15. jan 2010

julia tak to si ma nepotesila,a to boli,alebo stipe,alebo....

maartinkaa
15. jan 2010

matelko, neboli to ani nestipe, len je to neprijemne, ako povedala julia, zalezi aj od sestricky aka je sikovna 😉 a cievkovat ta budu aj pred cisarskym a tu cievku ti vyberu az na druhy den, ale to ti uz bude jedno, tak sa drz 😉

taella
15. jan 2010

deny gratulujem 😉
to akoby si mala priebeh môjho tehotenstva a pôrodu , večer som písala , že je všetko OK a ráno už boli drobci na svete . Ešte aj dátum pôrodu sme mali rovnaký , a skoro aj skutočný dátum pôrodu ( naši 18.1. v 32 tt. ) .

matelko1
15. jan 2010

maartinka fuha,uz teraz mi je zle.boze co vsetko si musime my zeny vytrpiet.

matelko1
15. jan 2010

a este otazocka.ved vcera som bola v poradni a aj moc bol ok.to moze zo dna na den sa takto zmenit?
a nemoze to byt aj tym,ze som pollitra mlieka rano vypila?alebo to nema nic s tym spolocne.

maartinkaa
15. jan 2010

fakt to nie je nic, ver mi ja som sa toho tiez bala, a dokonca viac ako cisarskeho a nebolo to nic, ani som nevedela, ze mi nieco robi, len ten pocit, ze som sa pocikala, ale to je len chvila 😀

matelko1
15. jan 2010

tak ked je to len chvilocka tak to vydrzim 😀

maartinkaa
15. jan 2010

ono by ta to bolelo len vtedy ak by si mala zapal mocovych ciest a tak.....

jajka28
15. jan 2010

fuuuha aká momentka to príde keď to tu čítam večer na izbe všetko ok a ráno mamina...blahoželám deny...

a niekto sa pýtal na vysielačky...mám ich doma...je to super vec!!! pri malom som ich používala stále, mala som väčší klud keď spal, inak by som asi stále chodila načúvať 😅

odsávačka na soplíky...jednoznačne tá na vysávač...je super aj keď sa mi malý bál potom vysávača, ale treba to regulovať, lebo keď som si to vyskušala ja a mala som zatvorené ústa, myslela som že mi mozoček vysaje 😕

no a poreďte mená pre drobcov, lebo stále myslím len na také neurčitky v brušku /dievčatká Liliana? , Timea?, Vaneska?....../ chlapci /manželovi sa páči Alex.....jaaaa neviem....

matelko1
15. jan 2010

jajka mi cakame chlapcekov a mena mame vybrate alex,maxim oliver.jedno musime skrtnut.
a odsavacka na baterky nieje dobra?lepsia je na ten vysavac?

bobooo
15. jan 2010

ahojte tak gratulujem aj ja len aby ste čím skôr boli doma a zdravučký..

mir13
15. jan 2010

Matelko, my snad mame vsetky druhy odsavaciek. Taku do ktorej sa fuka, na vysavac aj na baterie. Kratke porovnanie: rucna - da sa pouzit jedine v pripade, ze dietatko je velmi kooperativne a spolupracuje (aby si vobec nieco odsala, musi byt v klude), vysavac - super, na baterie - su rozne nazory - nevysajes s nou tolko, co s odavackou na vysavac, ma slabsi tah. Avsak na druhej strane - uz sa nam stalo, ze sme odsavali, odsavali a soplov sme sa niekolko mesiacov nevedeli zbavit. Nakoniec nam lekarka poradila, ze soplne sa mozu tvorit aj tym, ze stale odsavas a drazdis sliznicu, ktora je najma u babtiek velmi citliva. Ked sme zacali pouzivat tu na baterie, soplne za par dni zmizli. Okrem toho pri prostrednej sme mohli pouzivat len tu na baterie, lebo nerobila taky hluk a nebala sa jej. Ked sme zapli vysavac, to bol boj a nic sme aj tak neodsali. Takze zavisi od toko kolko chces do toho investovat, aky typ soplikov odsavat a aky typ dietata mas. Taaaaaak, asi som ti velmi nepomohla a rozhodnutie je len a len na tebe 🙂