Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

elisa7
18. jan 2010

Ahojte,vidim ze to tu zije,to ma tesi 🙂 ja sem uz vobec nestiham chodit, deturence uz vyzaduju velmi vela pozornosti, stale by sa hrali a rozpravali 😀
deny, blahozelam a moc drzim palce, mas sikovnych chlapcov 🙂
minkak,co bude Tvoj MM robit s tolkymi krasavicami...nadherne su tie Tvoje dievcence, pomaha Ti mala?
chruminka, vidim ze to u vas vyzera rovnako ako u nas, zeby sa narodili v ten isty den 😀
my stale kojime a este aj odstriekavam, mam velmi vela mliecka, a teda aj to na tych mojich bucloskoch vidno, maju 6290g (Matusko) a 6190g (Natalka), a to mame ledva tri mesiace 🙂 len ich uz nevladzem kojit naraz- maminy, ako ste to robili pri vacsich detoch? 😝
dvojtehulky, moc vam drzim palce, aby vam to vsetkym dobre dopadlo, to je super kolko vas je, uz aby sme zalozili nejaky dvojickovsky klub 😉 alebo aspon wwwstranku by si to zasluzilo...
...a pridala som fotky mojich lasok 🙂

vranka4
18. jan 2010

elisa,máte krásne váhy 😕 😕 ,sú rozkošní 🙂 ,super ,že máš dosť mliečka a kojíš 😉
u nás ,keď bol niekto doma-staršie dcéry alebo manžel,tak mi druhé dieťa na kojenie podali,keď boli väčší a bola som sama,musela som si poradiť ,niekedy to bolo komické,jeden už papal,kým som druhého položila a správne priložila k prsníku, prvému prsník ušiel ako som sa ja kývala. 😀 😀 ..keď už chodili,tak pricupitali,jedného som si položila,vtedy už pekne počkali,kým som si aj druhého nepriložila a začali papať spolu,ale zaberák na chrbticu je to určite,ale čo by sme pre dobro a zdravie detí neurobili 😉
deny,dúfam,že každý deň nás prekvapíš pozitívnymi správami 🙂

minkak
19. jan 2010

Ahojte kocky.
dakujeme velmi pekne,elisa no MM sa bude musiet obracat pri nas 😀 teeeeeda mate krasne vahy 🙂 kuk som fotecky podareni su drobci 😵 tak to je super,ze aj Vy sa tak krasne kojite 😵
elisa ja teda moc naraz nekojim,iba ked prihara-ked je riadna divocina 😅 ked prideme z vonku alebo tak,ze sa preberu naraz inak ich vacsinou po jednej kojim.
chrumi no veru ja som tu tiez dlho nebola,mna celkom pohltil FB 😀
aj ja vyspevujem a vykecavam s babulkami,ale mam pomocnicku naspsievanie to je + 😅
strasne by sa vykecavali Vierka trosku viac,ale budu ukecane po mamke ako je aj Veronika 😀 no bude mat ten nas ocko s nami radosti 😀 uz ma 😅

deny normalne si ma dojala,tak velmi sa s Vami tesim ,to je super,kazdy den nove dobre spravy-drzkajte sa aj nadalej tak krasne!!!! 😵

alienka ja so cele tehu zvladala velmi dobre,takze sme absolvovali v podstate skoro do konca vela vyletikov aj vychadzok,chodili sme sa aj kupat a tak....
do kopca som sice uz fucala 😅 ale dalo sa chvalabohu,ze sa tie deti kade tade motaju,ze som mohla postavat a tvarit sa,ze cakam na Veroniku 😀
ale v podstate mne bolo dost fajn,ja by som si aj trsnut isla 😀
problem bol u mna akurat v noci pretacanie v posteli-boky ma boleli,ale dalo sa aj to 😉 neboj vsetko zvladnes,nic nieje zrazu vsetko je v postupne 😉
a bola som stale v jednom tempe,takze som sa nezastavila a nepolavila.
a tak ako pise jajka dobre,ze je Bambulka a krtko.....v lete sice menje ale terazhlavne doobeda si veronika rozpravky pozrie.
mne chodi MM denne domov na obedy-tak aspon vsetko stiham-zatial 😀

Katrin ja asi tak ako pise vranka vsetko po troskach poskusam a cakam ,tak som to robila aj pri Veronike,pomarance a take velmi nie radsej,ale inak si dam skoro vsetko aj cokolady si doprajem 😀
akurat teda samozrejme bublinkove vody to nie.
pijem denne tak 2l caju,tiez aj tie pre kojace matky a ako mi vyborne Ajka poradila Gravimilk!!!!ten je mnam -mnam a hlavne do tej nemocky je to super pomoc a´je to chutnuckeeeee-dakujem ajka este raz za radu! 😉

Murka no presne aj Veronika tak kontroloje,vzdy uteka prva,alebo zakrici nechaj-nechaaaaj ja idem-no zlata je 😵 a taaaak sa s nimi maznaaaa,rozprava im a ta rucicka a nozicka.....jjjjuuuujjjj no roztopit sa ide
😵 😵 😵
no ale som sa rozpisala,len som si dala zavazok ,ze musim za Vami castejsie kuk 😅
drzkate sa,paaaaa 😵

katrinb
19. jan 2010

dik maminy za rady....su urcite hodnotnejsie, kedze su zo skusenosti....dik 😵

No Juli, ja som vcera zahriakla asi to, ze mi je fajn. V noci....okolo jednej - pol druhej som mala take krce...ako menzes. Ono ma niekedy cez den tak pobolieva podbrusko....ale je to vacsinou taka normalna bolest. Ale vcera v noci...no predychavala som. No vobec mi s tym netvrdlo brusko. Ale nebolo mi vsetko jedno. Samozrejme, ak by nepreslo, sla by som do nmemocky...ale rpeslo. Aj ked nie hned....ale aj som potom zaspala...kym som nesla na WC...hmmmm Ale stale rozmyslam, ci to nebolo hlavne kvoli crevam...lebo vecer sa mi take vetry spustili a nafukovalo ma. Aj na velku som normalne bola v noci. myslite, ze to mohlo byt len tym? Alebo sa proste spojilo viacero veci? Nemusim to ist riesit s dokim, ze? Idem k nemu vo stvrtok...tak som si povedala, ze ked je uz lepsie...nebudem stresovat. hm? Co vy na to?

ajka72
19. jan 2010

minkak rado sa stalo aj nabuduce hlavne že ti služi 😉 myslím ten gravimilk 😅

jajka28
19. jan 2010

ahoj kočky...hlásim sa...pekný deň prajeeeem!
čo sa týka foto ja si dávam tiež vyvolávať už viac ako rok v happyfoto cez net keď je akcia tak za 5 centov fotka-to je bezkonkurenčná cena /no a kalendár si robím sama-vždy poteší na vianoce, ale to sa s tým hrám aj 2 mesiace v Gimpe/

zatím musím ísť spraviť ešte jedného iaka /snehuliaka/ aspon sa trošku pozohýbam
🙂

matelko1
19. jan 2010

ahojte.prajem pekny den.
katrin no aj som mala minule take krce a tiez v noci ma prehnalo a potom sa to umudrilo.snazila som sa nepanikarit,ale na dalsi den bolo dobre.takze mohlo to byt aj tym.a teraz sa ako citis.
ja idem tiez vo stvrtok do poradne a v piatok do nemocky na vysetrenie.uz aby bol piatok.

julietka
19. jan 2010

katrin, matelko ja mavam kazdu noc take krce ako na menzes, ale potom to akosi prejde. Si vravim ze asi sa teda maternica prirpavuje na porod, alebo co..no neriesim to, ved drobci sa pekne hybu tak co ine by to mohlo byt 😕

deny super spravicky, mali su naozaj velki bojovnici, paci sa im na tomto svete tak sa snazia aby mohli ist cim skor k tatinkovi domkov 😵

minkak, chruminka mate veru krasne tie vase babule, tatinovia by si uz teraz mali zaobstarat velky bic na potencionalnych napadnikov 😅

katrinb
19. jan 2010

matelko a julietka - ste ma velmiiii ukludnili. Teraz a vlastne od rana sa mam ako kazdy inyy den....cize fajn. Som rada, ze to nie je nic vazne....viac menej bezne. Ale podla mna to sa aj ta maternica pripravuje a aj tie vetry urobili svoje. Ale dobre padne, ked aj ine tehulky maju take priznaky.....ukludni to cloveka.

Matelko - verim ti, ze ratas dni....ja uz chcem stvrtok.....
Julietka - ty kedy mas poradnu ?

julietka
19. jan 2010

kati ja mam poradnu v pondelok a to uz by sme sa mali ze vraj s dokinou dohodnut kedy bude sekcia..
strasne sa bojim, ale na druhej strane sa uz citim tak nekomfortne, mavam krce v zaludku ako mi tam drobci kopu a tlacia sa, ze mam z tej bolesti az zimomriavky, uz sa vobec nedokazem zohnut a najhorsie ze ani zakladne veci nedokazem robit skrz tych strpnutych prstov, stratila som uplne hmat 😨 a tak ako doteraz vsetko prebiehalo super, teraz si uz naozaj zacinam postupne zelat aby som to mala uz cim skor za sebou, aj ked este nejake tie 2tt by tam dnu mohli vydrzat, nech este dorastu pekne 🙂

kati a drzim ti palce na stvrtok, aby bolo vsetko v najlepsom poriadku, lebo naposledy ste mali veru krasne vahy 😵

matelko1
19. jan 2010

julietka veru a ja sa citim uz nekomfortne....clenky mam velmi opuchnute,zohnut sa nemozem a strasne ma zacali kolena boliet.mam problem zo stolicky vstat.
ja som na ten piatok zvedava,ci si uz dohodneme tu sekciu s primarom.tiez sa bojim....
ty si das potom spinal,alebo celkovu anestezu.ja stale niesom rozhodnuta.

katrin a ja som zvedava ako sa tvojim bambulkam dari.

katrinb
19. jan 2010

julietka - no to ti verim, ze sa ti tazko chodi a robi cokolvek tazko. Ja som uz teraz ako mala medvedica...a ty si este dalej ako ja..... 😲 😉 No s tym datumom to je presne tak, na jednej strane sa tesis, na druhej strane je to taky maly strach...V pondelok uvidis, co povie doktor....ci ta necha do 37 tt....

stvrrtok sa samozrejme ozvem, ze co nove..... 🙂

julietka
19. jan 2010

matelko tiez mam problem s kolenami, a v noci sa budim ne krce v klboch, davam si aj nejake calcium, ale to je vsetko malo, drobci si cerpaju vsetkeho vela 🙂 niekedy ked is cupnem ze potrebujem nieco odlozit, alebo dvihnut sa neviem postavit 😀 uz sa smejem sama na sebe
matelko asi spinal, aj ked najradsej by som o nicom nevedela, ale vraj je pre babatka lepsi spinal lebo lekari sa nemusia tak ponahlat, pretoze to neprejde do krvi ku babatkam tak ako celkova narkoza a mozes ich hned vidiet, takze kvoli drobcom to musime vydrzat. Aj dokiny som sa pytala a povedala ze jednoznacne spinal, ale vraj davaju aj nejake oblbovaky aby si to az tak nevmimala..neviem, no mohli by deny alebo loginka napisat ako to prebehlo maju to najcerstvejsie za sebou 🙂

matelko1
19. jan 2010

veru mohli by nam napisat ako to prebehlo.....na krce sa aj ja budim...a o cupnuti ani nehovorim 😀

tintin
19. jan 2010

s tou web strankou to nie je zly napad. prave sa chystam studovat tvorbu web stranok, tak ked to bude aktualne rozprudim diskusiu na tuto temu 😉
dnes som bola na vysledkoch, screening je negativny 🙂

julietka
19. jan 2010

tintin gratulirujem k dobrym vysledkom, to je super pri dvojkach mat dobre vysledky 🙂

julietka
19. jan 2010

no a s toy web strankou mas moju podporu, nieco podobne by sa zislo aj u nas ako je ceska dvojcata.cz

katrinb
19. jan 2010

matelko - to musi byt fakt tazke, ked mas este aj clenky opuchnute...ale ten opuch nejde dalej, ci ano? A uz tu bielkovinu si mala vcera OK? Alebo to uz nekontrolovali? Uz to ber s julietkou tak, ze to mate za par......uz asi len pretrpiet. Hlavne, ze babtkam sa dari...to je asi uz teraz to jedine...

tintin - super, ze si mala negativne vysledky.....musi to byt super pocit....ze?

katrinb
19. jan 2010

tintin - k tej stranke mas moju podporu. Uz sme tu raz preberali stranku, na SK chyba...ja som ochona pomoct s hocicim...len s tvorenim stranky nie... ☹

tintin
19. jan 2010

jeej ste zlate, dakujem 🙂 strasne mi odlahlo. bola som taka vystrasena, ze som bola biela ako stena. lekarka mi povedala, ze AFP boli trosku odskocene, ale zevraj je to pri dvojkach normal, ale celkovo vysiel screening negativ. za tri tyz mi ma robit morfoligiu tak aj to dufam bude ok.
stranke sa urcite budem venovat, musm urobit aj manzelovej firme. tak ked budem plna vedomosti ozvem sa 🙂
tie ktore to mate "za par" drzte sa!

matelko1
19. jan 2010

katrin az v piatok budem mat vysledky.brala mi moc az do dvoch ampuliek,tak uvidim,ale .ze vraj je to normalne u tehotnych v takom tt

tintin super,ze si mala dobre vysledky.

julietka
19. jan 2010

matelko opuchy v tehu su uplne normalne v tom poslednom mesiaci, aj minimalne ale ma to asi kazda zena.
samozrejme pokial to nie je spojene s vysokym tlakom a zvysenou bielkovinou v moci ked moze hrozit preeklampsia, takze je dobre ze ti spravia vysetrenia
a TK mas dobry, alebo tiez zvyseny?

loginka
19. jan 2010

caute kocky 🙂
mam velku radost , Lauri mala vcera uz 1910 a Dominko 1810, dnes pre zmenu Laurinka vypila 20, oni sa tak striedaju, inak im davaju im flasku a potom ked treba dosonduju, je to velka zmena za tie dva tyzdne, deny neboj aj tvoji sa musia este chudatka spamatat, inak odsavaj hned ako ti nabehne mliecko, ja ficim na elektrickej medele
julietka, mna tam nenechali, lebo maju len 4 miesta pre maminy a uprednstnuju tie, ktore tam idu predtym ako pustaju deti domov, mne dnes povedali, ze to vyzera od bud.tyzdna, tak sa tesim

inak cisarsky ja osobne hodnotim ako nic strasne, velmi rychlo boli drobci von, nic necitis, len take tahanie a je to
horsie to bolo pri vstavani, to som zvladala velmi zle, bola som absolutne zoslanuta, bolest velka a nevladala som
ale to suviselo s mojim stavom, ine to zvladali ovela lepsie

pridam nejake fotecky

loginka
19. jan 2010

kukes uz su tam 🙂

alienka73
19. jan 2010

Loginka , tvoje deticky su naaadherne! Krasne deticky, drzim palce a prajem vela sil a zdravicka celej rodinke! 😉

julietka
19. jan 2010

jemine logi, konecne 🙂 som sa taaak tesila kedy budu fotky stale nakukam
milackovia aki su kraaaasnucki, by som ich vybozkavala, nadheni su bobacikovia 😵

julietka
19. jan 2010

a deny neprida fotky? 🙂

julietka
19. jan 2010

loginka a dokedy si mala bolesti po cisarskom? musela si lezat tych 24 hodin?

julietka
19. jan 2010

ozaj baby kedy ma byt teraz spln mesiaca? lebo vraj ked je spln tak byva najviac porodov...takze zbalme tasky 😉

juliagregor
19. jan 2010

ahojte tehuľky a maminky,

loginka som veľmi rada, že tak krásne priberáte, a bude super, ked budeš môcť byť s nimi
aj v Trenčíne sú maminy s deťmi prednostne tie, ktoré koja, a tie ktoré už pôjdu domov, je tam 6 miest a chodili sme kojiť každé 3 hodky.
tintin super, že máš dobré výsledky 😉, nad stránkou o dvojčatách veľmi vážne rozmýšľam, len momentálne riešim diplomku, školu a dúfam, že sa mi podarí spraviť štátnice
julietka ja som už niekde vzadu opisovala môj cisársky ...
katka tie bolesti môžu byť vetry, ale aj poslíčkovia, ja som sa nanešťastie tak otvorila v 29 tt, mala som kontrakcie ..., kľud, odpočívať, nohy vyložiť a opýtať sa dr.,

deny detičky sú krásne, odpočívaj a ver deťom a aj sebe ...
matelko tebe sa to kráti a čakám natie fotečky...
ajka snehuliak sa podaril?