Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jandura
25. jan 2010

tak to je uplne super,tak tvoja svokra Ajka dostala ten naj.darcek take krasne babulky.Pozerala som si tvoj album,ozaj su velmi zlate.Nasej Natalke uteka trosku jedno ocko,ale doktor mi vravel ze to je do roka normalne,ze sa to napravy,tak uvidime som trosku znepokojena z toho ale snad sa to upravy

taella
25. jan 2010

ďakujeme Ajka 😉

ajka72
25. jan 2010

taella ale to ubehlo keď sme sa stretli tak boli taký drobčekovia a už su z nich veľké ročné babatká inak mohla by si dať nejaké aktuálne fotečky 😉

jandura určite sa to upraví dievčatká su ešte maličké 😵

deny32
25. jan 2010

Ajka, no jasne ze ubehlo.. ja som bola este len na zaciatku tehu a uz su chalani na svete.. 🙂))
Julietka, je to rozne s tou vahou.. niektore pusita ked este nemaju ani 2kg, niiektore cez... zalezi to velmi podla stavu.
Dracik.. s tou dojkou si to vystihla.. tesim sa, ze mam tolko mlieka, aby stacilo chalanom.. a ked sa popri tom napapaju aj dalsi, robim len dobry skutok, no nie? 😵 😵 😵
Bibianka, zosit tam stale este je, ale rok 2008 tam uz asi nebude.. 🙂
Aj teraz je nedostatok mlieka, vela babatiek ucia uz na umelu... chudatka...

gajana1
26. jan 2010

Ahojte tak včera som bola v SNV na UTZ pri inemu doktorovi a ten nam povedal že čakame 2 dievčatka 😀

alienka73
26. jan 2010

Gajana veeeelmi gratulujem! 🙂 Urcite sa velmi tesite kedze chlapceka uz mate, poznam 😉 . Doteraz vam nevedeli povedat pohlavie?

gajana1
26. jan 2010

pred 2tyž. nam môj DR. povedal že jeden chlapec ale teraz som bola pri inemu ktoremu verim tak mi povedal že 2 dievčatka sme veľmi šťastny

murkaa
26. jan 2010

gajana uz mas kocik doma. Ja ano. prisiel pred tyzdnom, ale nestiham citat a odpisovat uz vobec. Aj teraz cakam s malou na rukach na odgrgnutie. Vacsinu casu nam zabera krmenie a zle odgrgavaju tak chodime po celom dome.
kocik je perfektny a velmi sa mi paci ta cervena farba. Nie je vobec kriklava. Ovlada sa lahko, no na dlhsej trase sme este neboli. Nedam ich v tych mrazoch von. Ale vajicka sme uz mali na poradni. No bol so mnou manzel, tak sme ich niesli v rukach. A pribrali za 2 tyzdne cca 600 gramov.

gajana1
26. jan 2010

murka a maju vajička vložky pre novorodencou? mne kočik ešte neprišiel lebo nam robia farbu na objednavku

julietka
26. jan 2010

baby ak ste boli nahodou PN pocas tehu vedeli ste ze pocas PN za nas nikto neodvadza prispevok do II.piliera dochodkoveho poistenia?, som bola z toho naozaj vyvalena...nezda sa mi to ale volala som priamo do soc.poistovne a toto mi povedali..

tintin
26. jan 2010

ahojte, dufam, ze sa mate vsetky dobre 🙂 nejako nic nestiham.
chcela som sa spytat ci ste niektora chodili pocas tehotenstva na tehotenske cvicenie? nic prudke, ziaden aerobic, ale proste taka tehu klasika. chodili ste?

alienka ty si tak v podobnom tyz ako ja, pocuj ja uz mam take brusko ze az 😲 v takomto tyzdni ked som cakala Kristinku tak mi ho ani poriadne nebolo vidno a teraz..ako keby som uz bola v 6 mesiaci!! ty uz mas tiez take velke brusko? alebo som nejaka divna? 😅

ozaj a poculi ste uz o biochemickych soliach? ja som strasne na vselijake alternativne lieky a toto maju u nas v lekarni ako novinku. Kupila som si Calcium pre tehu..na prevenciu zub kazu, vzniku strii, krc zil...tak uvidim ci to bude fungovat..

Bumbleride pride na SR koncom febr., volala som s dodavatelkou. Potom asi bude najlepsie jej zavolat a spytat sa konkretne do kt. predajne vo vasom meste kociky dodali.

Julia, este raz dik za kontak na Andreu. vcera sme spolu volali pol hod. 😉

juliagregor
26. jan 2010

za málo 🙂

tintin
26. jan 2010

Julietka, ja si pamatam, ze som hned na zaciatku materskej vyplnala taky registracny list FO (je to na stranke SocPoist), so ziadostou o platenie dochodkoveho poistenia...inac sa ti to prerusuje a ani tie roky co budes na materskej by sa ti nezaratavali do vypoctu roku kedy pojdes do dochodku..tak pred dvoma rokmi to bola dost kauza,lebo vela mamiciek o tom nevedelo a takto stratili aj rok..len tak.

julietka
26. jan 2010

tintin to ja viem ze pocas MD si musim vyplnit ten papier, ale som myslela pocas PN. Ja som totiz od jula na PN a nikto to za mna neodvadzal a v soc.poistovni mi podali taku info ze pocas PN to ani nikto neodvadza tak ma to dost zarazilo ze preco? Keby som bola len v I.pilieri tak to tiez neodvadzaju, alebo ako to je?

tintin
26. jan 2010

fuuha tak toto neviem, na PN som nebola...skus si to zistit zo zakona alebo napis na porada.sk tam ti urcite poradia. to mi fakt pride divne. aspon ta mal zamestnavatel na to upozornit ak je to tak.. si normalne zamestnana, len PN nie?..fakt divne...ale vsak v tomto state ma malo veci logiku 😠

murkaa
26. jan 2010

gajana, ano maju vlozky. dokonca su take podlhovaste, ze cez cele telicko. od hlavicky, pod zadok az po nozicky. a to si sa dohodla s nimi volako specialne na tej farbe?

gajana1
26. jan 2010

ano ta predavajuca mi to vybavila a včera som jej volala lebo sme objednali modry a už je vyrobeny ale zmenia nam farbu na červenu s čiernou ale taku inu ako su dvojičkovske

murkaa
26. jan 2010

to si si dobre vymyslela, nevedela som, ze sa to da. Tak som zvedava.

dior
26. jan 2010

tintin-aj ja mam velke brusko a hlavne vecer-moj muz mi povedal, ze si myslel, ze take bude az pri porode 😀 😅 -inak deticky sa niekedy tak vypuknu, ze je vidno kde prave su 🙂 mas to aj ty tak?

katrinb
26. jan 2010

julietka - ja som sa o tom dochodkovom pilieri dozvedela pred dvoma dnami....a to len vdaka vypisu, co mi dosiel za minuly rok. A nechci vediet, ako som penila......strasne strasne. a teraz si si dohodla na socialke, ze si to budes platit sama alebo co s tym dalej,

gajana1
26. jan 2010

Baby a neviete čo je s Matelkom?????

alienka73
26. jan 2010

Murkaa, gajana, vy mate ten bumbleride kocik? Ci nejaky iny?

Tintin ak ta mozem poprosit das mi cislo na tu dodavatelku, ja jej zavolam koncom februara,z e ako je to s tymi kocikmi.
No a neboj nie si divna ak tak potom aj ja.Ja mam brusko ako v 6mesiaci 😲 . Dost rychlo mi ho bolo vidno a dost skoro som aj zacala nosit tehu nohavice a teraz je uz ozaj velke. Som rada, ze nie som sama, lebo aj mne to pripadalo ze prilis velke ale to bude tym, ze sme uz druhorodicky. Ja si len neviem predstavit ake bude pred porodom ked uz teraz nosim balonik 😅 .

alienka73
26. jan 2010

Dnes som maleho uspala tak som cela stastna, je chory, kasle a sopli , mm s nim bol u lekarky tak mame zas nejake sirupy. Cele doobedie sme sopliky odsavali tak mam teraz chvilku veget.

Este k tomu velkemu brusku, je normalne ze uz teraz ma pali zaha? Pri prvom tehu som to mala tusim nejak az v 8mesiaci ale mozno aj skor len si nepamatam. No zda sa mi to skoro. Vtedy mi pomahala nejaka mineralka , kupovana v lekarni len si neviem spomenut na nazov zeby Vincentka? V takej malej zelenej flaske. Neviete niekto?

mir13
26. jan 2010

Aj mna pali zaha pocas celeho tehotenstva. Pomaha mi na to Sulinka (min.voda) alebo Tums (lieky). Ostatne nezaberalo. Ze vraj zvykne pomahat aj Fatra, ale to nemam vyskusane. V zelenych flaskach je vacsina - Sulinka, Fatra...a aj Vincentka🙂)

Tintin - tie biochemnicke soli - to je co? Sol? Ako sa to pouziva a na co to je? Nie je to prilis "chemicke"? 🙂

deny32
26. jan 2010

S tym druhym pilieorm ste teraz zarazili aj mna.. to budem asi tiez nastvana.. 😠 katrin, nedivim sa, ze si penila...

K tej zahe..mne zaberali mandle, skuste, su dobre aj na vyvin mozgu babatiek, lebo obsahuju omega3.

Dnes uz uplne odpojili Tomaska, uz pekne dycha sam a aj papka, kaka, piska.. vsetko 😵 😵 😵
Samka uz prelozili z inkubatora v ktorom bol do len takeho slabsieho, ktory je len na vyyhrievanie.. a ze uz coskoro pojde pekne do postielky... tesiiiiiiiiim sa ... dnes mame dobry den 😉 😵 😵 😵 😵 😵
Samko sa tak krasne dnes skeril, hadzal ksichtiky, usmieval sa, vrtel.. no nadhera 😵 😵 😵
A tomasko sa konecne prestal mracit a uz sa tiez usmial, zlaticko 😵 😵 😵

juliagregor
26. jan 2010

deny super, že chlapcom sa lepší 🙂 a ty sa ako cítiš?
matelko - sľúbila včera, že sa ozve ako vizita a zatiaľ nič, večer jej napíšem
ja som mala takú žáhu, že som veru ani jesť nemohla, ved preto som aj tak málo pribrala
dráčik máš IP

deny32
26. jan 2010

Julia, dakujeme 🙂
Ja som v pohode.. nic ma neboli, len ked sa mi podari kychnut, alebo zakaslat... ale to uz len troska..
a dnes som usmievava ako slniecko 😀 😀 😀
Dnes maju chlapci gestacny vek 33tt + 4 dni, ako im to urcili pri porode.

Zajtra caka sekcia svagrinu... chuda, troska stresuje ☹

ajka72
26. jan 2010

deny ak budeš mať chvíločku času tak nahoď nejaké fotečky tu na MK tvojich drobčekov aby sme sa tiež pokochali, super že sa tak pochlapili, tie začiatku su najťažšie a aj najdoležitejšie ako drobci zabojuju a tvoji to zvládli na jednotku 😉

deny32
26. jan 2010

Ozaj, maminky co kojite, alebo ste kojili... tiez ste stale hladne? Uz mam taky pocit, ze pocas dojcenia a odsavania priberiem viac ako v tehu... zjedla by som aj slona a k nemu slonicu 😀
a este jedna otazka... mozem jest kysle uhorky????

juliagregor
26. jan 2010

deny FB