Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
26. jan 2010

matelko je nedostupná ....

eviska83
26. jan 2010

deny-super ze sa dari 😉 😉 😉 😉 hmmm- kysle uhorky by som urcite nejedla 😖 😖
Tak Matelko sa asi najblizsie prihlasi s babetkami 🙂 🙂 drzime palceky 😵

julietka
26. jan 2010

katrin ja som tiez vcera dostala ten vypis z dochodkoveho uctu a presne ako ty vravi som penila a obvolavala, zamestnavatela, ten mi povedal ze to plati stat a v soc.poistovni ma infomovali ze to neplati nikto..ale nepovedali ci to mam doplatit alebo co..
to znamena ze ked je niekto na PN, napr. len 5 dni tak asi ani vtedy to nikto neplati, len by ma zaujimalo ked niekto nie je v II.pilieri ci sa mu vsetko riadne odvedie, mozno sa to neplatenie tyka len tych co su v II.pilieri..neznasam tieto byrokraticke veci, naschval poskytuju zavadzajuce info alebo ziadne, lebo bezny clovek sa v tom nevie vysomarit..

mauzos
26. jan 2010

pocas PN sa neplati nikam, ani ak si len II. pilieri

julietka
26. jan 2010

mauzi a nevies ci si to mame dopatit sami?nebude nas nikto sankcionovat za to? dik

mauzos
26. jan 2010

urcite nie, pocas PN nemas prijem-plat a teda nemas z coho platit. Neviem, mozno sa da dobrovolne ... ale neviem ci by to malo vyznam. Doba poistenia sa ti pocita

Deny perfektne spavy 😵

julietka
26. jan 2010

mauzi dik 🙂

deny pekne sa drzkate s drobcekami 😵

matelko sa este neozvala? 😕

juliagregor
26. jan 2010

julietka veru neozvala, dúfam, že je už po pôrode a čakám len na miery drobcov 😉

katrinb
26. jan 2010

deny- uuuuuzasne spravicky......juuuj tesim sa

julietka
26. jan 2010

juli tiez verim ze uz ma za tym a vsetko je v najlepsom poriadku 😉 budem tu nakukat na spravicky 😵

fefferonka
26. jan 2010

ahojte dievcata.
tak, bola som dnes v rizikovej a zajtra mam nastupit na hospitalizaciu...
vsetko ok, hovorili, ze ide skor o prevenciu, ale pri prehliadke mi doki povedal, ze sa mi skratil krcok o 1 cm za 10 dni.. a ze tie kontrakcie su tiez nic moc...
tak na mna myslite a hlavne, nech som co najskor doma, dufam, ze tam nebudem do porodu....

opatrujte sa a drzte sa.

deny32
26. jan 2010

Dakujeme vsetkym.. 🙂)
Fefferonka, drzim velmi palce.. tiez sa mi velm ido nemocky nechcelo a nakoniec dobre ze som tam bola.. Radsej prevencne, ako neskoro... daj potom o sebe vediet, ako na tom budes.. 😉

Pytala som sa trojickovej mamicky, ci nevie neico o Matelkovi, ale nevedela nic.. ☹
Matelklo, drzim palce.... vsetky 😉 😵 😵

tintin
26. jan 2010

bozinku, aj vam ide ten kon tak pomaly?
Alienka napisem ti IP.
a nikto nenapisal, ze chodil cvicit, takze ste vobec cele tehotenstvo necvicili? ani nejake zdravotne cviky?
ja mam tiez brucho ako balon, presne ako v 6 mesiaci pri Kristinke. Obavam sa ako budem vyzerat neskor 😲 kopceky sa mi nerobia ale kopu statocne 😉
dobru noc! 🙂

deny32
26. jan 2010

Tintin, ja som chodila cvicit tehu cvicenia do 24tt.. potom mi zistili zmaknuty krcok. Ale pre istotu sa opytaj svojho Dr a cvic naozja len s dozorom a niekym, kto tomu rozumie, aby si si viac neublizila, ako si pomozes...

juliagregor
27. jan 2010

ahojte,
včera som znovu zaspala s malými pri uspávaní 😒 , nie žeby mi to nejako zvlášť vadilo 😀
tintin cvičenie s dvojkami sa neodporúča, ja som chodila pri prvom a to bola "kecáreň o pôrode", trochu sme cvičili ale väčšinu času ozaj len prekecali
a čo máš málo pohybu pri malej 😅

a nakoniec najlepšia správa :
Matelko včera ráno porodila, chlapci majú 2900 a 2400 a volajú sa Alex a Maxim 🙂 🙂 🙂
všetky Vás moc pozdravuje a dakuje že ste na ňu mysleli 😉

juliagregor
27. jan 2010

ráno o 3tej jej odišla voda, sekcia bez problémov, už ju dnes postavili, bola sa umyť, bruško ju bolí ale pomaličky to ide....malých videla včera chviľočku a teraz čakala, že pôjde za nimi, alebo jej ich dovezú, cíti sa dobre je trošku unavená
dlhšie som ju nechcela trápiť len som jej pogratulovala

lulu14
27. jan 2010

Ahojte mamicky a buduce mamicky dvojiciek. Volam sa Lucia a som z Noveho Mesta nad Vahom a s manzelom cakame dvojicky termin mam 6.6 2010. Teraz som si tak v 22 tyzdni. Okrem toho mam aj 3 a pol rocnu Ninu. nebudem vam klamat bol to pre nas s manzelom obrovsky sok ked nam to prvy krat oznamil lebo sme to vobec necakali v rodine dvojicky nikto nema. Uz sme stym celkom zmiereny ale velmi sa toho bojim vsetkeho a hlavne ked sa babetka narodia ako to vsetko zvladnem a ake budu noci lebo pri Ninke som sa veru nevyspala do 2 rokov. Rada by som si dala poradit od vas ako to zvladate a aky bol porod chcem ist rodit do Tn aki su tam doktori a hlavne pristup, kolko byvaju deticky v inkubatore a tak. Rada si s vami popisem a za cenne rady vopred dakujem. 🙂

juliagregor
27. jan 2010

ahoj lulu
gratulujem k dvojičkám a vôbec sa nemusíš báť. Po pravde je náročné starať sa o tri deti ale deti sú úplne úžasné. Rodila som tiež v TN, ležala som tam ako tehotná a aj s deťmi na detskom, o inkubátore sa baviť je zatiaľ trošku skoro, a čakáš jednovaječné alebo dvojvaječné?
konkrétne otázky mi môžeš napísať do IP

nana77
27. jan 2010

jeeej, juli, krasna spravicka!!!
matelkovi srdecne blahozelame a jej a aj chlapcekom zelame vela, vela zdravia, pohody a skory navrat domkov!!! 😵 😵

mauzos
27. jan 2010

Matelko gratulujem ! Krasne vahy a velmi pekne mena ste dali. Prajem hlavne vela zdravia a tebe vela mliecka a aby ste boli cim skor doma prii tatikovi.
Julia, ked s nou budes rozpravat, tak ju pozdrav a ze to super zvladla 😵

Lulu gratulujem k dvojtehu a vitaj 🙂 Nemas sa coho bat, mat dvojicky je fakt uzasna vec. Samozrejme su to dvojnasobne starosti, ale hlavne dvojnasobne radosti 😵

lulu14
27. jan 2010

Ahoj julia dufam ze ta tak mozem volat. Bohuzial neviem co je IP . cakame dvojvajecne babetka pohlavie zatial presne nevieme ale na 99 percent je tam zevraj chlapcek a to druhe si nie je isty. A ako dlho si bola v nemocnici? A ako kojis a alebo si kojila obidve deticky? Ja som pri malej moc mlieka nemala kojila som ju asi tri tyzdne tak sa bojim ze teraz mlieko mat vobec nebudem. A akeho doktora by si my vedela poradit chodim do poradne k Chlapeckovi do Tn.

lulu14
27. jan 2010

Dakujem mauzos za privitanie.

juliagregor
27. jan 2010

na lište ako máš meno je obrázok foťáka, tam si môžeš pozerať fotky, potom obálka a tam môžeš písať IP, ked niekomu chceš niečo osobné aleboaby sa to nafóre nestratilo..
Chlapečka poznám osobne ale už dávno som ho nevidela...
ja som bola dlho v nemocke 6 tt a potom ešte 3 tt ale ja mám jednovaječné, dvojvaječné v pohode do 38 tt a mám kamošky, kt. len prišli odrodiť a domov išli za 5 dní
kojím stále
🙂
lulu neskôr ti odpoviem, ale káva dopitá a deti sa snažia písať so mnou, idme sa s nimi hrať
ahoj

katrinb
27. jan 2010

fefferonka - neboj, bude dobre. Ako napisala Deny, je lepsie preventovne, ako neskorpo. budeme na teba mysliet a hned sa nam ozvi , ako budes moct.

Tintri - ja som mala zakazany akykolvek pohyb ihned od zaciatku....sice po kazdej kontrole som sa pytala, ci uz mozem, ale doki mi tozatrhla....ale som som bola od zaciatku na PN..a je to asi ine ako ty, ked nie si. Radsej sa spytaj doktroa....aj je pravda, ze kazdy ma na to iny nazor - co sa doktorov tyka.

Juli - verzus Matelko - velmi velm ivelmi gratulujem...to je naozaj perfektna spravicka.....a tie vahy...no super! Hlavne ze je vsetko OK.....prosim pozdrav Matelko....nes sa drzakju vsetci traja a nech su co najskor domka....aj s mlieckom.....boze, az som sa rozplakala od radosti

lulu - ahoj a vitaj medzi nami....sme rady, ze dalsia dvojtehulka je tu 😉 neboj, asi pre kazdu z nas to bol sok. Aj ked mi v rodine mame dvojicky, cize u mna sa to dalo aj cakat...ale predsa. Ale ten sok sa velmi rychlo zmeni na dvojnasobnu radost a ocakavanie..a cim dalej, tym sa budes tesit viac. Drzim palceky.

murkaa
27. jan 2010

lulu - aj ja som sa z toho, ze cakam dvojicky spamatavala dost dlho, ale to prejde s tym, ako bude rast brusko. A so synom som bola rovnako, aj spanie. Aj to vsetko pominie. Teraz len chodi a prituluje sa k babatkam. A pyta sa, ktore je ktore. Je to bracek, alebo sestricka? Chichi

deny - tie chute na jedlo som po porode mala aj ja velke. Hlavne som stale chcela nieco sladke, keksiky, kolace a take. Teraz skoro po mesiaci ma to zacina prechadzat. Uz som bola zlaknuta, ze co sa deje. Ale jem, aby bolo mliecko. Co som nikdy tolko vela nejedla. Ale aj pri chlapcovi som sa nutila. Zatial to s mlieckom ide. Vcera som vobec neprikrmovala. Mozem povedat, ze deti mi teda poriadne zuzlu bradavky.

matelko - gratulujem, drzte sa, pekny valibuci !!!

katrinb
27. jan 2010

murkaa - no to je perfis, ze mas mliecka dost. Ale sladke - teda cokoladove veci sa nemozu pri kojeni na zaciatku? Alebo sa mylim? A kojis ich spolocne? Alebo osobitne? Mate dnes presne 4 tyzdne ...tak gratuluje ! ale to rychlo leti....velmi

juliagregor
27. jan 2010

murkaa je super že máš stále mliečko a nemusíš prikrmovať, detská logika nemá chybu a často sa smejeme na staršom, už ich rozozná, ale chvíľu mu to turvalo, žívaj si bábätká, lebo strašne rýchlo to ubehne

katka aj ja som si poplakala, ale neboj sa aj ty toľko vydržíš a budeš mať krásne dievčatká

juliagregor
27. jan 2010

aj vám blbne koník ani po sebe neviem prečítať 😲

juliagregor
27. jan 2010

už viem - deti mi stlačili automatický preklad 😀

ani.5
27. jan 2010

Ahojte. Aj ja sa pripájam do klubu . Manžel cítil, že budeme mať dvojičky , ale ja som bola šokovaná, aj keď máme v rodine dvojky z manželovej aj z mojej strany. Postupne som sa zmierila s myšlienkou, a teraz sa teším 🙂 a neviem sa ich dočkať.