Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
3. feb 2010

lenuliatko gratulujem k dvom prinzeznám 🙂
pravdupovediac neviem, na MMB bol jedna kočka, ktorá tam mala inzerát, že vyrobia spojky na hocijaký kočík ...
v dvojičkove sú myslím maminy, ktoré mali dva mono kočíky, napíš tam určite ti odpíšu
skús ...

lenuliatko
3. feb 2010

Ďakujem Juli, skúsim to.
Gratulujem Zbinke k princezničkám. Ale tu pribúda deťúreniec, nádhera 😵

julietka
3. feb 2010

juli 🙂 ty si aka rekordmanka ze 10 kocikov, fiiiha

vsetko naj naj k vyrociu svadby zelam tebe aj tvojmu muzikovi 🙂 😵

lenuliatko gratulujem k dvom princeznickam 😉

julietka
3. feb 2010

lenuliatko, tiez som citala ten inzerat co pise juli ze vyrobia spojky k akemukolvek kociku..no ak byvas v RD tak ti to pomoze, ale ak v bytovke s uzkymi dverami tak si musis najst ine riesenie..

nana77
3. feb 2010

julia, blahozelam k vyrociu!!! a tesim sa na svadobnu foto 🙂

lenuliatko, blahozelam k dievcatkam!

julietka, no ja som tiez nebola hrdinka s tym pichanim. pamatam sa, ako ma v car ucili pichat si do brucha, som s tou sestrickou bojovala, ako keby mala v ruke dyku 😀 . mm mi to nechcel pichat, vraj mi nedokaze ublizit (citlivka 😵 ), tak som musela sama. ale pred kazdym vpichom som sa musela riadne hecovat... chvalabohu, ze je to za mnou...

bibi, nooo ako??? uz ste boli vyskusat kocik aj s cestujucimi????? podaj potom spravu, som zvedava.

juliagregor
3. feb 2010

julietka poznám aj väčšie šialenkyne .. 😉
len dva boli nové a ostatné začo som kúpila, potom aj predala a niektoré aj drahšie 😀

neexistuje dokonalý kočík a v každom veku mi vyhovoval iný, a pre bábätko je najlepší klasika húpací, využila som aj pri dvojkách a dokúpila v bazári ešte jeden starší a v nich spávali na balkóne, a potom šporťáky pre menšie mimi, je dobrá otáčavá rúčka, a väčšie deti sa už vôbec nechcú dívať na maminu ...
ozaj ten starší húpací ešte mám a darujem ho ...

nana77
3. feb 2010

juli, to si ozaj rekordmanka s kocikmi!!! aj jankabambulka z dvojickova ich vystriedala neurekom... 😝
ja som mala dokopy 3, a kazdy mi vyhovoval prave v tom veku, kedy som ho pouzivala. tento jane mi ako sportovy kocik pre deti, ktore uz v kociku vobec nespavaju a uz chodia, pripada najlepsi. samozrejme, musi vyhovovat roznym kriteriam, napr. sa aj otocit v bytovke. nam sa to, nastastie, da.

juliagregor
3. feb 2010

nana ale ja som rátala aj monokočíky pri Maťkovi 🙂 🙂 🙂
mm bol so mňa "trochu" na nervy ale na moju obhajobu- na kočíky som minula cca 10000 Sk 😔

nana tú pomazánku vyskúšam a dávaš čerstvú alebo sušenú bazalku?

juliagregor
3. feb 2010

teraz ešte hľadám Zekivu alebo ABC vedľa seba, trojkolka, veľmi dobrá do zlého terénu, chodievame do lesa a na dlhé prechádzky
mm o tom ešte nevie 😵

jajka28
3. feb 2010

ahojki

juliag. juuj už tri dni to tu len sledujem, narýchlo a si taká ozaj naša "mamina"....super rady

a čo to daruješ??? 😎 pošli mi foto možno by bol dobrý na balkon a hlavne sme blízko seba...

julietka
3. feb 2010

juli tak muzikovi zdovodnis ze to chces ako darcek k vyrociu 😉
a to si teda dobra ze iba 10 tis. si minula na vsetky kociky..ak tam teda nevypadla jedna nula 😉 ved ten nas stoji 29tis...ja stale pozeram ci sa neda este kupit niekde pouzity ale nikto ho zatial nema, iba korbicky samostatne a to mi je na nic..

nana to moj muzik sa naopak v injekciach uplne vyziva, on to zboznuje a este najradsej chodi darovat krv, ma rad ked donho pichaju 😀 a sprtaju sa v nom..ved ked videl cim vsetkym sme museli prejst v ramci tych stimuliek vzdy ma lutoval ze najradsej by to ona prezil za mna keby sa dalo...

juliagregor
3. feb 2010

julietka nevypadla 😉
tvoj mm je dobrý, kľudne by mohol zahrať aj Arnolda, čo čakal dieťa, taký film bol ...
a ozaj babenky ja by so si nemohla pichať, asi by som zakaždým kvecla na zem...
drobci sú už hore...spia necelú hodku ...zase budú zlí ...

katrinb
3. feb 2010

loginka - gratulujem ku dalsim princeznickam....

juli - blahozelm ku vyrociu...a priznaj sa, kolko rockov? tESIM SA NA FOTKU 😀

juliagregor
3. feb 2010

jajka máš ho rezervovaný, žiadna moda, ale veľká vaňa, ľahký a húpe sa...mám ho v pivnici pod igelitom a je zelený ...
ozaj v marci bude u nás burza detských vecí, ja som si tam nakúpila za pár korún všetko dám ti potom vedieť

lucia.kl
3. feb 2010

ahojte.
chcela by som sa opytať bab, ktore už maju detičky na svete a rodili v lete, že ake mali oblečenie pre detičky v porodnici, či s dlhym rukavom alebo s kratkym, čo su sady do porodnice tak všetky maju dlhy rukav na košielkach aj bodyčkach a neviem či to pri 30 °C neni pre to dieťa moc, viem že mám ešte čas, ale chcem sa zariadiť. ďakujem.

juliagregor
3. feb 2010

ahojte
maartinka pekný 🙂

lucka ja som dávala chlapcom dlhý rukáv, detičky do roka, by nemali mať holú pokožku na sĺnku
dala som bodinka /krátky rukáv/ a nato tenkú bavlnenú košielku a dupky, ked je moc teplo bodynka a nanohy plienku, čapička je samozrejmosť do roka
treba myslieť nato, že aj ked si v tieni, tak vždy nejaké lúče prejdú a aj sa odrážajú od kočíka
teraz sú veľmi dobré materiály a detičky

juliagregor
3. feb 2010

ich dobre znášajú
prepáčte ale maťko mi to poslal skôr 🙂

bibianka
3. feb 2010

Nana, neboli, beháme s malým po lekároch kvôli nožičke, dovliekli sme si odtiaľ zasa nejakú nádchu, tak teda fakt netuším, kedy ho vyskúšame 😒

janulqa07
3. feb 2010

Ahojte baby som tu nova, buduca dvojickova mamina a rada by som s niekym popisala a vypocula si par dobrych rad a tipov.

alienka73
3. feb 2010

Ahoj Janulqa mame rovnako starych drobcov aj sa rovnako volaju 🙂 , takze kludne pis co ta zaujima, maminy ti tu odpovedia a poradia 🙂 A vitaj medzi nami..

alienka73
3. feb 2010

teda nas ma za par dni 2roky a 3mesiace,ale ty cakas jednovajecne dvojicky ako to znasas?

ajka72
3. feb 2010

alienka a ste aj v rovnakom skoro týždni 😅

janulqa07
3. feb 2010

Ahoj Alienka. Dakujem 🙂 Zaujima ma kopec veci, ale to budem zistovat postupne, teraz mam hlavne stres ako to zvladnut. Zo zaciatku som ani nevedela, ze som tehotna. Vsetko bolo super, jedla som co som chcela. Zrazu som to zariekla a nechuti mi jest, nevladzem a pobolieva ma brucho tak mam strach, nech to nie je nic vazne. A ty to ako prezivas?

katrinb
3. feb 2010

ahoj janulqa - vitaj a gratulujem. Pytaj sa na cokolvek, rady poradime... 😉

janulqa07
3. feb 2010

katrinb dakujem 🙂 ja riesim niekolko problemov naraz, prerabanie bytu: kupili sme dvoizbovy byt, ze nam na zaciatok bude stacit, popripade ak budeme 4, ale ono sa to zariadilo inak a teraz riesim problem postielka. Dve postielky do izby nenapcham. Priatel chce svadbu, dvojicky som ste necakala, tak neviem ci sa s tym mame poponahlat alebo to zvladnem aj o par mesiacov ked bude vonku pekne. Dalsi moj stres su peniaze, nikde sa nemozem popatrat kolko vlastne budem dostavat. Ale zaujima ma aj kopec inych veci, napriklad ake je to tehotenstvo s dvojickami.

juliagregor
3. feb 2010

ahoj janka,
s tým bytom by som sa popnáhľala, ja som to mala to isté a nakoniec som nemohla nič nájsť 😉
materskú budeš dostávať 10 mesiacov, predpokladám, že si ešte na rodičovskom, výška materskej závisí či ešte robíš alebo nie a od viacerých faktorov, v sekcii paragrafy, je téma materská, rodičovský, materská - nájdeš odpovede
pôrodné cca 50000 Sk, tak sa dá kúpiť výbava a ešte aj ušetriť na horšie časy
tehu dvojkami, je iné, náročnejšia a pohyby veľmi intenzívne
janka neboj sa a užívaj si bruško ...

ozaj neviem či sa pamätáte, písala som sťažnosť na UPSVaR ohľadne preháňania mamičiek pri vybavovaní zvýšeného rodičovského a včera mi volali, že to budú prešetrovať a či som to myslela vážne 😲

janulqa07
3. feb 2010

Dakujem za rady, problem s bytom tak skoro nepojde vyriesit. Bojim sa tehotenstva, som v 14tt a je mi nesmierne zle, nevladzem a nic mi nechuti jest. Nemate niketo nejake rady na vitaminy alebo nieco podobne nech sa dam trochu dokopy? Doma ma este dvojrocneho sibala a uz mu nestacim. Riesil niekto problem postielky aj inak ako postielkami?

juliagregor
3. feb 2010

janka ja som vracala furt bola som veľmi slabá, brucho ma bolelo dole po stranách, rastie maternica, krvácala som, vitamíny ber pre prvý trimester plus môžeš ešte kyselinu listovú a kľudne aj železo, ked si slabá, tvoj dr. by ti mal zobrať krv a určite ti povie či si anemická

postieľky som mala dve, ale už jednu, lebo aj tak spia so mnou ...kvôli postieľkam sa nestresuj

juliagregor
3. feb 2010

a tiež máme dvojizbový