Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

luciaf13
3. feb 2010

julka ja som doma 😀 😀 😀 😀 ale je mi to vcelku jedno, pretoze teraz sa korunky navyse zidu ak pojdem skor na matersku...ja viem z eo tych 8t ju budem mat potom akoby kratsiu ale nevadi 😎

janulqa ja sa na nic v pripade nasho drobca nespolieham a radsej ratam so ziarlivostou aby sme potom neboli prekvapeni a postielku mame zatial jednu a druhu dokupime ked budu mat drobcekovia cca 1-2mesiace...a Kubko od 9mesiacov spava sam v izbe ...ale mame alternativu, ze ked dojdeme domov s babatkami tak budeme spat asi vsetci v jednej izbe 😎 😎 alebo tatinko bude s Kubkom a ja s chlapcami sama....uvidime ako sa to vyvinie 😀

alienka73
3. feb 2010

Lucka a ved ty nepracujes tak naco ta uz vypisali na MD s tym ze je to rizikovejsie tehu? Ved ked si doma tak lekarovi moze byt jedno ci si na RD ci na MD nie? Ked pise Julka, ze potom mas dlhsie matersku tak by som este potiahla dlhsie RD.

Janka, mame este aj rovnako rozmaznanych Matuskov 😅 . Ten nas zacal byt v poslednej dobe na mna strasne naviazany ani prebalit ho muz nemoze hned place za mnou. Ale tak aj my sme mali dnes tazky den tak mozno aj tym to bolo.
Tiez neviem ako to zvladneme aj prechod do jeho vlastnej izbicky aj odputanie sa odo mna,zatial to vyzera dost beznadejne. Postel pre nho mame uz objednanu snad koncom februara pride a tak skusime spinkanie v jeho vlastnej izbe. Spalnu tiez nemame velku takze bude problem napchat tam dve postielky, hlavne preto ze nasa manzelska postel je obrovska 😲 . Takze na zaciatok prve 3-4mesiace budu spinkat babatka v jednej postielke a potom ked sa uz nezmestia tam napchame najak aj druhu.
A inac aj mne bolo zle prve mesiace teda od takeho 6teho do 12tt potom uz nastastie nie a uz mi zacalo aj chutit, teraz az velmi 😕 . Tak snad aj tebe to nechutenstvo rychlo prejde, skus sa na to opytat dr.lebo uz si predsa v 14tt uz by ti nemuselo byt zle ale to je individualne. Predsa cakas aj jednovajecne a to je rizikovejsie ako dvojvajecne aspon moj lekar mi to tak vysvetloval.
No a teraz sa uz mam dobre, uz len ked sa najem tak sa mi nejak velmi zvacsi brusko a uz mi normalne aj tlaci ked sedim a zohynanie a pod. tiez nie su ziadna slast a to som este len na zaciatku 😲 . No vecer mam brusko uz obrovske!!
Neskor rozmyslam nad opatrovatelkou lebo mm je tiez stale v praci a mozno sa ja nebudem vediet uz o maleho postarat.Ale nechavam si to ako poslednu moznost, rada by som to zvladla sama. Uvidime.
Nas este caka oducanie od plienok takze sa tesim...Teraz bol maly chory tak som to odsunula ale uz to dost hori 😕 .
A pocula som ze deti sa pri narodeni babatka /babatiek zvyknu naspat vratit k babatkovskym zvykom ako cumel a plienky, mate s tym aj vy skusenost? Ja dufam, ze ked sa uz niekedy na jar- v lete maly nauci na nocnik, ze sa potom zas nevrati k plienkam.
Janka a od kedy chces dat maleho do skolky? Uz nema plienky? Nasho vezmu do skolky len bez plienok. Cize my najskor v septembri ale este nie sme rozhodnuti ci pojde ci nie.

Chcem sa vas aj opytat na ohradku. Vyuzili ste ju pri dvojickach? Mne sa to celkom pozdava len neviem aku si vybrat. Natrafila som na toto, je to dobra volba? http://www.mimisk.sk/product_info.php?products_...

alienka73
3. feb 2010

Pardon Jani si v 16tt to bol preklep a ospravedlnujem sa za roman a Lucia uz som si precitala s tou materskou 😀 .

ajka72
3. feb 2010

july ja som školku riešila pred rokom keď dievčatá nemali ani rok a pol s nástupom september 2010 lebo som chcela školku čo je pod oknom a su na ňu aj dobré ohlasy, boli sme vtedy 10. v poradí, teraz som bola s mm si to potvrdiť tak riaditeľka hovorila že nás hádam aj vezmu a rozhodnutie o tom mi príde v aprili, máji tak som zvedavá verím že nás príjmu a máš pravdu čas rýchlo beží akosi po tom roku a pol mi to ide rýchlo

janulqa07
3. feb 2010

alienka73: dobry napad s tou postielkou, nenapadlo ma to. Maleho som chcela dat do skolky skor ako porodim nech si zvykne, ale nechcem prist o rodicovsky. Plienky uz nemame len teraz ked sa ide na prechadzku aby mu prdelka nezamrzla ale uz nema ani v noci, nejako sam prisiel nato ze je to pohodlnejsie, len sa bojim ze sa k tomu vrati ked budu babatka. Tiez budem na vsetkych sama a rozmyslam nad nejakou opatrovatelkou.

janulqa07
3. feb 2010

luciaf13: mozem sa este opytat, mas zistene vysky prispevkov na deti? je pravda ze sa dostava rodicovsky iba na jedno?

bibianka
3. feb 2010

Teda, ak by mne lekárka povedala, že jednovaječné dvojčatá nemusia byť rovnakého pohlavia, tak by som o nej začala pochybovať vo všetkom (veď je to pôvodne jedno embryo, ktoré sa po pár dňoch rozdelilo na dve). Existuje niečo také ako dispermia (oplodnenie vajíčka dvoma spermiami), ale mám dojem že tam dochádza k takým vážnym genetickým poruchám (miesto dvoch genetických informácií sú vlastne 3), že také tehotenstvo veľmi skoro končí potratom a nie "vytvorením" dvojičiek.
Inak by muselo jedno z jedovaječných dvojčiat asi len zmutovať 😀 Opýtala by som sa lekárky, ako to vlastne myslela.

luciaf13
4. feb 2010

janulqa - prispevky na deti dvojicky....na Slovensku????? 😎 😎 😎 😎 materska je iba jedna 😝 aj ked nie 6mesiacov ale "az" 9 mesiacov a rodicovsky je tiez len jeden....jedine co je dvojmo je prispevok pri narodeni babatiek cize jednorazovo cca 50000,-sk......to je vsetko, co dostaneme 😖 😖 😖

alienka - ta ohradka vyzera byt super, nahovorim aj ja manzelika 😀 podla mna to vyuzijeme pretoze nam tu beha po byte jeden anjelik a deticky uz nebudu moct byt eln tak volne polozene na zemi ako byval Kubko...asi by ich prinajlepsom len presiel motorkou s ktoroou sa tu stale premava 🙂 🙂 🙂 ale pre pokoj na srdci to urcite aj my tak budeme riesit 😀

alienka73
4. feb 2010

Luci , nasla som aj lacnejsiu na mmb tak sa pozri na nu. Ja som hladala aj pouzitu ale to som nenasla taku aka by vyhovovala tak mozno kupim tu 🙂 .

alienka73
4. feb 2010
luciaf13
4. feb 2010

ja ju tiez pokukam na bazare, pretoze z vlastnej skusenosti viem , ze kopu veci sa neoplati kupovat nove ale diky za link 😀 😀 😀

janulqa07
4. feb 2010

Luci dakujem, aj som to cakala, ale stale som dufala, ze niekto predsa len pozna nejaky zakon ako dostat aspon o nieco viac. No je to o hubu 😠

maartinkaa
4. feb 2010

ahojte zienky, k tym prispevkom: najprv mi prislo tzv. kocikove, na ktore ma narok kazde dieta 302,74 eur a potom, po 28. dnoch dozitia dvojiciek 1508,36 eur, to je priplatok k prispevku+este jedno kocikove, ktore davaju len dvojickam a potom este 158,68 eur to je prispevok na starostlivost do veku 6. tyzdnov dietata a pati len pracujucim mamickam a toto som pisala uz vsetko dvojmo, takze spolu je to: 59 341 korun - 1969,78 eur

ja som dostala este aj 10 000 korun od obce, takze u mna to bolo skoro 70 000,- 😀

juliagregor
4. feb 2010

martinka 🙂 super
ja som dostala 12000 Sk ☹

janulqa07
4. feb 2010

Baby to vsetko sa vybavuje po uradoch ze? Kopec papierov a ziadosti.

maartinkaa
4. feb 2010

nie je to az taka hrozna vybavovacka, hned po porode som isla na socialku s rodnymi listami,/ tie vam vybavi muz v mieste narodenia deti, lebo vacsinou ste v porodnici este/ a tam mi zenska hned zaevidovala rodinne a kocikove hned na mieste a dala mi potom tlaciva k tomu priplatku co dostanete po 28. dnoch, to vam musi potvrdit gyndos a pediater, to koli tomu ci sa to dieta naozaj dozilo tych dni a ci ste absolvovali vsetky povinne lekarske prehliadky v tehotenstve a da vam hned aj papier na rodicovsky prispevok, ktory prinesiete potom po uplynuti materskej 37. tyzdnovej, a to tlacivo musite dat potvrdit socialke-ci ste dostavali materske, aby ste mali narok na zvyseny roédicovsky

pisem ako tatar- dufam, ze ste mi porozumeli 😀

maartinkaa
4. feb 2010

vzdy mi toto vsetko vybavoval manzel, ale teraz som mala deticky v nemocnici dlhsie, tak som si to z dlhej chvile povybavovala sama 😉

janulqa07
4. feb 2010

Snazim sa pochopit 🙂 Pri prvom baby som mala velku pomoc rodiny pri vybavovani papierov, ale teraz toho budem mat asi viac, som zatial slobodna. Ja nemam dobre skusenosti zo socialky, stale natrafim na neprijemnu, neochotnu pani, ktora povie len nemate na nic narok, dovidenia. 😒

juliagregor
4. feb 2010

ani nie, ked sa narodia deti, väčšinu povybavol mm, ale niektoré veci som musela podpísať ja, tak mi do pôrodnice doniesol papiere, ja som popodpisovala a bolo...ale nie všade sa to dá,,,,ale ved máš ešte čas...

a s tou tvojou dr. majú dievčatá pravdu, skús sa vypýtať ešte niekde na konzultáciu alebo zmeň lekára ....

ešte som chcela napísať pred časom loginka napísala krásnu vetu: "všetko robím intuitívne", veľmi sa mi to páčilo a pozdravujem... 🙂

janulqa07
4. feb 2010

Hmm no o niektorych paperoch viem, o niektorych sa dozvedam teraz, ale postupne myslim ze budem dost vyskolena 🙂 🙂 🙂
Ta moja doktorka, je rodinna znama, pri prvom tehu som s nou bola spokojna, len teraz ma zaskocila, tym co povedala, ale mam v zalohe dobreho gynekologa-primara v nemocnici v mojom rodnom meste tak dufam ze to dopadne vsetko ok.

juliagregor
4. feb 2010

určite sa treba ohlásiť aj u neho predsa čakáš dve a netreba to nechať na náhodu...

pred pôrodom, ak ostaneš slobodná, treba len vybaviť papier na sociálke, priezviská detí, ak chceš po otcovi..
všetko dopadne dobre, užívaj si bruško a neboj sa...

julietka, katka minule som na vás myslela, že ako dokážete sedieť pri PC a písať, ja som bola ako slon vyvylená a veru normálne som sedieť nemohla.....

maartinkaa
4. feb 2010

ja by som taku doktorku tiez dala pozdravit, ako tu uz niekto spomenul 😝

maartinkaa
4. feb 2010

to by som ti aj ja radila 😉 julia ma pravdu, o dvojickove zeny sa treba trosku inac starat ako o mono 😉 je to predsa len rizikovejsie

este som sa zabudla spytat, ze ci mozem s vami sem-tam pokecat, ked budem mat volnu chvilu?

janulqa07
4. feb 2010

No uz sme boli za tym znamym primarom, preto tu v po rodit nechcem, radsej mat aspon ake take znamosti.
Baby esta ma zaujima aky kocik sa vam pozdava? My len tak informativne kukame, ale nazivo v predajni nemaju na celom vychode ziaden dvojickovy, jedine na nete a rada by som videla par na zivo.

juliagregor
4. feb 2010

martinka a prečo by si nemohla ? ja budem veľmi rada...nemôžem ísť von, lebo jeden má teplotu a teraz kreslíme voskovkami, zlatí sú...
a ako sa darí vám?

janka kočíky je téma na dlho, ja som už sľúbila, že do toho kecať nebudem, musíš si určiť? - koľko mám peňazí, aká som náročná, kde budeš chodiť (dedina, mesto), ako sa vmestiš do vchodu, auta a podobne a nakoniec zase skončíš pri peniazoch)

maartinkaa
4. feb 2010

my mame uz dva tyzdne sople 😝 som z toho na prasky a nevieme sa ich zbavit

janulqa07
4. feb 2010

Dakujem. 🙂 Konecne vyslo slniecko a mne je lepsie, tak dufam ze na jar uz budem fit. Zrazu sa mi zda, ze mi tie tyzdne idu nejako rychlo ☹
Momentalne cela rodina riesime prerabanie bytu, nech sa zmestime vsetci 5. A je uz mam hlavu alko balon, teraz by mi pomohlo loto 🙂

juliagregor
4. feb 2010

martinka odkedy mi maťko nastúpil do škôlky sople máme stále, dúfam, že teraz naberú imunitu a potom už oni nebudú toľko chorí...dávam im fenistil a ty?

janka v jednej izbe máme spálňu a vdruhej len detskú plus gauč, tv na stene, jedna skriňa a poschodová posteľ a ešte trampolína...

juliagregor
4. feb 2010

maťka ako stíhaš 4 deti? ja mám len 3 a som ozaj unavená

maartinkaa
4. feb 2010

fenisti im davas ako? to su aj kvapky do nosa? my mame len gel a kvapky napapanie, alebo ako to je?

ja teraz davam len nasivin a libenar......a odasavam, co sa mi zda ako kojenie-cim viac sajes, tym je toho viac 😀 😀 😀