Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
16. feb 2010

no raz som to prezila, ale aj teraz je to ine lebo vsade len ze dvojicky je rizokove tehotenstvo a jednovajecne este viac rizikovejsie a take ale uz neviem comu verit.

katrinb
16. feb 2010

janulqa - aj mna stavalo to, ako stale som sa s tym potykala...o tych jednovajecnych, lebo potom sa zena predsa len sa viac boji....ale pozri...treba oddychovat to ano. Ale vsetko s mierou...matelko ako vydrzala..a ma jendovajecne...tak vidis, da sa to zvladnut. ale davaj si pozor. a to vsetky tehulky...aj s dvojvajecnymi samozrejme

juli - no hlavne prajem, aby ste mali tei placlive dni co najskor za sebou...musi to byt fakt namahave. A este k tomu nepospat...Clovek nema ani silu velakrat potom

juliagregor
16. feb 2010

mne deti nebývajú choré a moja dr. tiež najprv bez ATB ale ked sa nedá, už dá, zatiaľ majú 2 krát ATB
sme chorľavejší odkedy je maťo v škôlke, no dúfam, že zase si vybudújú imunitu a nebudú už oni toľko chorí, ked nastúpia do škôlky...
katka dakujem, vždy sa ráno pozriem na fón, či nemám od teba SMS 😉

maartinkaa
16. feb 2010

ahojte, som tu na skok, my tiez nebyvame chori, chvalabohu 😉

kati a ty sa krasne drzkas, len tak dalej 😉

juli, kedy ste sa zacali stavat na styri a plazit sa?

mauzos
16. feb 2010

Ahojte 🙂

Julia drzim palce, aby mali boli cim skor zdravucki, urcite to musi byt pre teba ale aj pre nich narocne ☹
My mae tiez super dr., ked nemusi nedava atb, zatial sme nebrali. Ale u vas je to ine, ked uz maly chodi do skolky, to je bezne ze deticky v skolke ochoreju skor.

Janulqa neboj, urcite to zvladnes a dobojujes do uspesneho konca 😵 Tiez radim viac oddychovat, ale treba mat aj pohyb. Ja som napriklad dennodenne az do porodu chodievala s nasim psikom na dlhe prechadzky.

juliagregor
16. feb 2010

maartinka neskoro okolo roka, sme pozadu cca o dva mesiace

juliagregor
16. feb 2010

ale vôbec som ich nesilila, len tolko koľko sami chceli..

katrinb
16. feb 2010

Juli - to ti verim, ze Matko nosi choroby...ale podla mna si naozja teraz vybuduju postupne imunitu a potom uz nebudu oni taki chorlavi....ma to svoju logiku..tak len vydrzkat - no co ine ostava, ze? A si zlata, ze cakas SMS...neboj, ja tebe hned napisem a ty das vediet dalej. No hadam az buduci tyzden. sama som zvedava, ako to dobojujeme...

martinkaa - diki

mauoz - deny sa ti neozvala? Dnes by ju mali pustit dom...ci nie?

juliagregor
16. feb 2010

katka ked vidím, že nič, tak "ešte je kinderko" 😀

katrinb
16. feb 2010

😵 😵 😵

mauzos
16. feb 2010

katrin, zatial neviem o Deny nic nove. Vcera im mali robit nejake testy a od toho zalezalo, ci ich pustia a vcera som ju nezastihla

mauzos
16. feb 2010

Tak mam nove spravy, vo stvrtok by mali pustit Deny s malymi konecne domov, huraaaa 😵

janulqa07
16. feb 2010

len sa modlim , aby mi maleho vzali do skolky lebo oddychovat sa pri nom neda, je zvyknuty na max pozornost, jedine dieta v rodine a este po rozvode to je horsie ani dychat mi neda.

katrin chcela som sa este pytat ked pojdem na ten morfologicky mozem aj bez odporucania?

katrinb
16. feb 2010

mauoz - vynikajuca sprava...pozdravuj od nas Deny a chlapcov - ze na nich neustale myslim 🙂

janulqa - myslis odporucanie ako papierik od lekara?Ano mozes, len budes viac platit....ak by si mala papierik od tvojho gynek. - tak len cast platis a tusim nieco cez 20 € a 7 € za fotku....a to len tusim...ja uz nepamata. Mne dala moja doktorka papierik od nej. Ale objednana som musela byt. ale ty tusim si uz objednana, zeM? Inak ta nezoberu - na pockanie myslim

janulqa07
16. feb 2010

no objednana ano aj nie, volali mi ale nemaju nic volne ze mi este bude volat v marci snad sa nieco uvolni. len teraz neviem ci mi moja gyn. da ten papierik alebo nie

fefferonka
16. feb 2010

ali - kocik by som chcela najprv vidiet, minimalne, aby tam zasiel mm a oni mu vsetko ukazali... tak uvidime, ci to stihneme. aby som nekupila zajaca vo vreci...

juli - drzim palce, nech su zdravi, ked si spomeniem, ked som mavala len dcerku kedysi choru... a ked to bude stereo....aaach.

inak, uz ma strasne tlacia zo spodu na panvove kosti. az sa zasa zacinam bat, ako budu chudatka otlaceni...

alienka73
16. feb 2010

Janulqa, no ten papierik si pytaj, tvoj gynekolog nema dovod ti ho nedat, si myslim. A budes aspon platit menej.
A ta tvoja homeopaticka by sa mi zisla. My sme mali prvu detsku doktorku velmi dobru, nedavala hned ATB ale vtedy maly nebol ani raz chory takze neviem. Ked sme sa prestahovali mame teraz inu, tie dve su kamaratky tak mozno maju aj podobne postupy pri lieceni ale tato nam uz ATB dala a maly mam pocit ze je od vtedy stale chory. Uz 4x ☹ . Raz mal normalne atb a dva razy mu dala antibiot.kvapky do nosa. Dnes asi ide s nim muz k lekarke lebo stale kasle, tak dufam, ze nepride s antibiotikami 😒 .

alienka73
16. feb 2010

Feferonka a to kam idete pozriet ten kocik? Teda mm? A ku kociku mate objednany aj adapter na vajicka ci to treba dokupit?

juliagregor
16. feb 2010

feferonka reve mi tu trio 😲 😝
neboj miesto ešte majú, niekedy majú postáčané chodidlá, ale to väčšinou stačí jemná masáž po kúpaní...opýtaj dr. a 😝 te hviezdy aj s katkou 😉

juliagregor
16. feb 2010

a malo byť ste.... 😔

fefferonka
16. feb 2010

ali - myslim, ze zlate moravce. akoze tak ci onak ho zoberieme, nemam uz energy zhanat iny, kedze tento ma pre nas dobre parametre. ale chcem, aby sme ho obhliadli, aby nam ho opisali, len sa to teda natiahlo s tou dodacou lehotou... ja som tej pani povedala, ze mam zaujem kompletne o vsetko, aj o to, aby autosedacky pasovali na kocik. tak dufam, ze sme sa pochopili... lebo som to neustale zdoraznovala. hovorila volaco take, ze len autosedacky ROMER tam pasuju na 100%, tak som jej povedala, ze ku kociku chceme len tieto... no dufam, ze sa nam to zdarne podari... 😅

juli - teraz neviem, koho lutovat skor, ci Teba alebo deti 😕 🙂 hlavne nech su co najskor fit... no knizocku o masazach mam nastudovanu, tak dufam, ze na to bude cas a ze sa im to bude pacit (my sme doma vsetci uchylni na hladkanie a masaz 🙂 ) skor sa bojim tych krivolakych hlaviciek a tak... ale, hlavne nech su zdravi.

fefferonka
16. feb 2010

juli - a vdaka za pochvalu 🙂 len keby si ma videla, ako mi vsetko trva, to uz taka nie som ☹ 🙂

juliagregor
16. feb 2010

feferonka asi deti...chúdence aj by spali a nemôžu ☹

hlavičky budeš polohovať a budú pekné...a masáže aj ja môžem 😉

katrinb
16. feb 2010

fegferonka - s skadial si si nastudovala tie masaze....aj ja chcem !

alienka73
16. feb 2010

Feferonka cize Bumbleride nema priamo autosedacky bumbl? Treba tie Romer? Maly ma sedacku romer a nebola teda lacna..

No maly uz bol s mm u lekarky a vraj sa uz len doliecuje a uz len treba zvlhcit kasel 😲 , podla nas s mm je praveze taky vlhky nie suchy, neviem ci videla cervene v hrdle, lebo moj muz sa nespytal a ona nic nepovedala ale my sme mu doma pozerali s baterkou a nevideli sme cervene . NO a dala mu rovno na 4dni sumamed, bez pichnutia CRP tak neviem. Ma niekto skusenosti so sumamedom? Ako ho znasaju deticky? Nazvyknu byt hnacky? Vahame ci mu ho dat.

tintin
16. feb 2010

ahojte,
prajem vsetkym co mate chore deticky aby sa skoro vyzdraveli 😉 Podla mna je to z tohoto hnusneho pocasia, uz aby bola jar. Hlavne, ze vo Vancouveri maju 10 C! 😠

Dnes som bola na kontrole, tak krcok zavrety, moc neg. a tlak ako zo zahrobia 90/50 😕 to asi z toho, ze nemusim doktorov.
Vo stvrtok ideme na tu morfologiu tak tam asi zo strachu odpadnem ..

Na bumbleride, zevraj pasuju aj ine autosedacky, viem, ze aj peg perego.

Alienka, so sumamedom nemame skusenosti. nam pomaha hedelix a na stekajuce hlieny solmucol. alebo Mucosolvan junior..

tintin
16. feb 2010

nasla som tie autosedacky k bumbleride 🙂

Výrobca doporučuje autosedačky:

- GRACO SAFE SEAT

- GRACO SNUG RIDE

- BRITAX COMPANION

- PEG PEREGO PRIMO VIAGGIO

- COMBI CENTRE

- BABY TREND FLEX LOC

- CHICCO KEY FIT

Možnosť použiť i autosedačky od európskych dodávateľov: Baby Design - Dumbo, 4 BABY, BABYPOINT, ROMER európske značky doporučujeme vyskúšať kompatibilitou kočíka

jajka28
16. feb 2010

ahoj kočky zasa po dlhom čase sa hlásim...
už som Julii písala, ako je to so mnou a poradila mi nejaku kliniku v TN, lebo fakt sa cítim ako magor-neinformovaná

no veď posuďte, všade píšu ako dvojtehulky maju byť viac sledované atď. ja so bola na ultraz.
v 7 tt potvrdil tehu s dvoma fazulkami a
v 12 tt kukol, videla som ich nič nepoveal, zmeral záhlavie a to je všetko....
včera som bola prvý krát na krv /do jednej skumavky/, prehmatal brucho a to je všetko dalšia poradňa 15.3......NEKONEČNO /to budem v 20 tt/

no a inak včera som bola s malým kuknuť do školky vo vedľajšej dedine, zobrali sme prihlášku, ale nieje šanca ešte je malý a majú nátresk /ale páčilo sa u tam pohral sa pol hodinku/ takže bude to zaujímavé ako to budem zvládať s nimi
😖

tintin
16. feb 2010

jajka, UTZ je v 10,20 a 30 tyz. Ja som tiez este od 10 tyz nemala UTZ. tak ako tebe mi 16 tyz brali krv kvoli tym AFP testom...to len aby si si nemyslela, ze robi menej...proste nerobi viac 😉
dnes som sa ale mojej doki pytala, ci mozem chodit aj castejsie na UTZ ked budem chciet a ona s tym nemala problem...skus sa ho spytat, ci by si tiez nemohla chodit castejsie. alebo ho proste vymen 😎
ja som k dr. chodila kazde 3 tyz. teraz ma objednala za 2 tyz a brala aj krv kvoli tomu, ze cakam dvojky.

mir13
16. feb 2010

Alienka, co ti mozem odporucit je bio gaya. Su to probioticke kvapky a detom ich davame prakticky nepretrzite. Ak uzivali antibiotika alebo prekonali nejaku chorobu, tak im urcite velmi pomozu. Su to probioticke kvapky. Doporucila nam ich lekarka ked boli male prvy krat chore. Od kedy ich beru, tak ich imunita je priam zazracna 🙂
Nechcem to zakriknut, lebo teraz som chora ja, tak aby to nedostali...

Konecne sa mi po dlhom case podarilo k vam zavitat. Boli sme na morfologickom sone a budeme mat parik. Takze po tolkych babach aspon jeden chalam 🙂 Som strasne zvedava co z neho vyrastie. Je to dominantne dvojca, babatko, ktore pri kazdom sone skakalo a nespolupracovalo a na 3D sa hral s pipikom a ked ho to prestalo bavit, otocil sa chrbtom 🙂 Dievcatko zivalo a chytalo sa za hlavu 🙂

Ja chodim k lekarovi kazde cca 2-3 tyzdne. Povedal, ze vzhladom na dvojicky sa budeme vidat castejsie. A sono mi nerobil asi len 1 krat.