Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
16. feb 2010

mir - to su vynikajuce spravy..len tak dalej.

alienka73
16. feb 2010

Mir gratulujem k pariku! 🙂 To je krasne mat parik, ja by som prijala a krasne si to popisala.

Tu biogaiu mame doma a dava mu to ked berie lieky ale nepretrzite nie, to som nevedela, ze sa to moze aj stale davat. Precitam si to este raz, ten listok k tomu.

Ja mavam poradnu raz za mesiac ale doteraz som bola castejsie kvoli vytokom, teraz som chcela ist kvoli tomu divnemu pobolievaniu ale kedze dnes nic nebolelo a citim sa fajn tak som nesla.

alienka73
16. feb 2010

Trosku si citam o bumbleride, nevedela som ze tu na MK je to tom taka dlha diskusia a chcem sa vas opytat tie co mate ten kocik, ci ste vyuzili autosedacky , myslim pripnutie na sportovy kocik, ci mi to treba alebo nie. Lebo my sme planovali ze dokupime autosedacku aku mame po malom alebo nejaku inu ale to by nesedelo na BMB.No neviem ci to vyuzijeme .

juliagregor
16. feb 2010

mirka super správy - gratulujem - môžem ťa oslovovať Mirka 😉

adka naklikávacie sedačky využiješ, napr. ak máš malé auto a nedáš tam celý kočík, ale len konštrukciu...využívajú to hlavne maminy, ktoré majú korbičky, vtedy kočík potrebuje väčší kufor. Bumbrle má také pevnejšie tašky a tie do auta dáš ľahšie, čiže čisto teoreticky nebudeš naklikávacie sedačky potrebovať...

autosedačky sme nosili v rukách, ale je pravda pokiaľ mamina je odkázaná len sama na seba a nemôže s ňou stále behať muž po doktoroch (príklad), tak to asi aj využije...niesť dve škrupinky v rukách je dosť namáhavé...
záleží na tebe....

ajka72
16. feb 2010

adi bio gaiu alebo iné probiotika môžeš dávať aj dlhodobo, aj nutrolin B alebo infans dofilus neviem presne ako sa píše, ono tiež môžu podporiť imunutu

alienka73
16. feb 2010

No sama s autom chodit nebudem takze teoreticky jeden vezme jedno vajicko druhy druhe a ak pojdem k dr sama tak peso s kocikom, ja ju mam dost blizko. Akurat ze ked som dobre pochopila tak vies naklinkut vajicka ale na sportovu cast nie na holu konstrukciu takze aj tak do kufra atua musis dat cely sportovy kocik.No uvidime este.

fefferonka
16. feb 2010

mir - gratulujem k pariku!

kantrinka - bola to taka knizocka, volalo sa to nieco ako "Masaz kojencov/kojencu"...uz ani neviem, ci to bolo v slovencine alebo v cestine... je vela info aj na internete, ze je dobre vytvorit si taky ritual, najprv len pomalinky, chvilocku, aby si deti zvykli, postupne natiahnut cca na 15min, aby im bolo teplo a prijemne a ze to ma pozitivny vplyv na telesny aj psychicky vyvoj deti.

alienka - co sa tyka tych autosedaciek, ja praveze jazdit budem a kedze nemam vobec nic (dcera ma 14 rokov a tej dobe take nic nebolo), preto to chcem kupit komplet. mozno tebe to nebude ani treba.

na bio gaiu som tiez pocula len same chvaly.

co sa tyka ultrazvuku - ja mam gynekologa takeho salamistu, do 12tt sa so mnou ani nebavil, aj ked teda, tehu potvrdil a videl, ze su dve, ale hned podotkol, ze neskor uz byt nemusia... 😒 takze som dlho nevedela, na com som.... utz robi tiez len v 10., 20. a 30. tt. ale mne to nedalo a v 14tt som sa objednala na 3D do BA, ved to uz su babenka uplne hotove, skrata ci su v poriadku a poviem vam, bol to super napad, velmi mi to vtedy pomohlo. bolo im vidiet prsteky, uska, ze nie su siamske, zmerali NT... skratka vsetko. a isla som tam hlavne preto, ze moja super kamaratka bola o tri mesiace v tehu popredu. v 10tt jej robil utz a videl srdiecko, co sa bralo ako hlavne... a v 20tt sa mu cosi nezdalo a na kramaroch jej povedali, ze babenko nema koncatiny... 😔 nechcem vas ziadnu strasit, ale velmi som to s nou prezivala, bolo to hrozne...

loginka
16. feb 2010

caves, mir srdecna gratulacia! aj my mame parik, je to uzasne 🙂

baby tu bio gaiu mozme brat aj preventivne? inak na letaku je pisane, ze az od 3 mes., moja dr hovorila, ze sa moze aj skor, tak neviem

my mame bumbleride, sedacky dumbo ale na kocik ich nedas, my sme romery nekupovali, boli pre nas dost drahe,
kocik sme este nevytiahli, sedacky ano
kedze fakt sedacky na bumbleride sa daju dat az na sportovu cast s adapterom, tak mi to ani neprislo take prakticke ich kupovat, ale ked su tak je to urcite vyhoda

juliagregor
16. feb 2010

loginka už je lepšie?

julietka už si doma?

mauzos
16. feb 2010

No s tym Bumbleride je to tak, ze ci konstrukcia, alebo sportova verzia, je to v podstate jedno. Sportova verzia je vlastne len "potah" na konstrukcii, takze pri skladani do auta to nezavazi, ci tam je alebo nie je, zaberie rovnake miesto. Vanicky su skladacie, takze nezaberu vela miesta, tak ako pisala Julia.
My sme to naklikavanie nevyuzili, chodili sme vsade kocikom v ramci prechadzok. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine, tak vy mozno vyuzijete 😵

matelko1
16. feb 2010

ahojte.no dnes nestiham.dnes su drobci cely den uplakaní.neviem co ich trapi.
janeviem kolko ml mlieka im mam robit.kolko vypije taky drobec.neviem ci im malo nerobim a potom su stale hladni.

alienka73
16. feb 2010

Mauzos a ty mas pre deticky ake fusaky teraz na zimu? A do ktorych obchodnych domov chodite, kde sa da prejst s tym kocikom pri pokladni? Lebo jedna kocka pisala, ze ona neprejde ani v Lidli ani v Kauflande ani v Tescu ani v Hypertescu len v Bille pri jednej pokladni 😲 . Take velke nakupy urcite nebudem robit s kocikom ale tak sem tam asi do tesca by som sla.

alienka73
16. feb 2010

Matelko a kolko im davas?

matelko1
16. feb 2010

alienka alexovi som zvysila davku,teraz mu davam 75ml,Maxim vypije len 60-65ml.

mauzos
16. feb 2010

Alienka ja mam fusaky z ovcieho runa, ale teraz si nespomeniem na znacku.
Tu v Ke neprejdeme iba v Carrefouri. Aj tam je sice jedna siroka pokladna, ale ta nie je nikdy otvorena. Ale zatial sme to stale nejako vyriesili, neboj najdes si sposob. Ved ked niekam vojdes, tak sa musi dat aj vyjst 😀 Ta kocka bola mozno z nejakeho mensieho mesta, kde su asi tie obchody mensie ako tu. Dokonca teraz nam otvorili hned vedla bloku Balu a aj tam prejdem v pohode.

Matelko ved skus urobit viac mliecka a uvidis kolko vypiju. Ja som tak skusala na nasich, ked sa mi zdalo, ze uz im je malo a nebol problem.

dracik1
16. feb 2010

ahojte, matelko a nebolia ich bruska? chlapcov zvyknu bolievat bruska a potom stale placu 😔 ...ved skus urobit viac a uvidis, ci vypiju al. nie....

juli, aby ste boli co najskor zdravi....juli, my sme zatial zdravi /klop, klop/, doteraz sme ani ATB nebrali...par x sme mali sople, raz 6stu chorobu a to je vsetko...ale podla mna to nie je dobre, lebo dojdeme do skolky a budu chori furt..... 😔

juliagregor
16. feb 2010

dracik pridi na návštevu, zadarmo rozdáme bacily 😉 😀

matelko1
16. feb 2010

ved budem musiet urobit viac mliecka aby som vedela,ze kolko vypiju.alex konecne teraz zaspal,maxim spi od 19-tej.teraz sa nebudu budit rovnako.doteraz sa rovnako budili,manzel jedneho nakrmil,ja druheho a pokracovali sme v spanku.

alienka73
16. feb 2010

Hm to by mozno malo stacit,my sme tiez asi len tych 60 vtedy davali, ja som si vsetko pisala do zosita ale nasla som len zosit ked mal dva mesiace a vtedy dostaval 90-95 Um alebo 125MM, pripadne nejakych 60UM plus prsnik. Ty kombinujes MM s UM?

juliagregor
16. feb 2010

matelko s UM skúsenosti nemám ale s bruškom áno, pred papaním som ich dávala na bruško nech si poprdkajú a postláčajú črevká, ked bolo zle dávala som espumisan, sú rôzne prípravky, ktoré môžeš dávať pri každom papaní, bruško som masirovala v smere hodín...
ked ich bolí bruško kopú nohami a zatínajú pästičky...skús im dať postieľky do zvýšenej polohy (pod nohy daj po knižke) nevrackajú ?

alienka73
16. feb 2010

Dracik my sme boli rovnako zdravi do 1roka a 9mesiacov, nic okrem soplikov pri zubkoch a od vtedy uz 4x a teraz mame druhe ATB a to ani v kolektive nie je ☹ .
Ale skusim tu biogaiu dlhodobo a uvidime ci sa to zmeni.

Matelko inac nas bol tiez vecne nespokojny a placlivy, ktovie mozno sme mu aj my davali malo mliecka...

Mauzos, dik si ma ukludnila, a skoda ze u nas take siroke pokladne nie su na blizku, ja do potravin s bumble nebudem móct ist, tie co mame tu blizko. Stare mesto- vsetko malicke.No co uz. Tak na nakup jedine s kamoskou co mi postrazi vonku kocik 😕 .

matelko1
16. feb 2010

juli uz som aj pomasirovala .a preco pod nohy dat aby boli vo zvysenej polohe.ja som si myslela,ze pod hlavicku im mam plienocku naskladanu podlozit aby boli vo zvbysenej polohe,ale pod nohy este som nepocula,ale rada vyskusam.

juliagregor
16. feb 2010

nohy postieľky...nie ich 😉
je to dobré pri refluxe, soplíkoch a lepšie sa im spí...

dracik1
16. feb 2010

juli 😀 😀 😀 , myslim, ze sa teraz v noci dost nenaspim aj bez choroby 😀 , to je hrozne, zaspia o 20.30, rano o 6 su uz v najlepsej nalade a ked su zle dni tak v noci furt mrkocu 😀

juli, nam sa osvedcilo hranie sa na mamicku- do rady vsetkych plysakov, prebalit ich, ocesat, navarit im kasu , nakrmit a dat pit.....cas zabavy urcite 25 min/ zavisi od poctu plysakov/, nasi sa dost zabavia s vrchnacikmi od mineralok, stavaju si z leporiel garaze a parkuju v nich auta a hracky, zboznuju drevene puzzle...dneska som im kupila drevene pexeso....ako sa s tym vyhrali 😀 ...jasne, ze to este nechapu...ale nechali sme zvieratka otocene normalne stranou hore a zbierali sme rovnako...bavilo ich to, potom to pexeso davali do skatulky a vysypali, teraz maju naradie kutil, takze sroubuju o106...a este maju taky plastovy traktor, ktory ma vela sroubovacich casti...takze to amme vzdy na 30 min tabavu....boze jak sroubuju o dusu 😀

juliagregor
16. feb 2010

píšem ako hotentot aby mali hlavičku vyššie

mauzos
16. feb 2010

Alienka ja to riesim tak, ze si urobim nakup v ramci prechadzky, vacsinou v Galerii v Kauflande, to mam blizko. Teraz ako otvorili tu Balu, tak uz chodim aj tam. Ale kocikujeme poobede dve hodinky, takze nie je problem nakupit aj niekde dalej 😉 A do kosika pod kocikom vojde neuveritelne mnozstvo nakupu 😝

Matelko, Julia to myslela tak, ze mas podlozit nozicky postielky. Samozrejme na strane, kde ma babo hlavicku.

dracik1
16. feb 2010

alienka a preco zacal byt Matusko taky chorlavy?

matelko1
16. feb 2010

aha,vidis,nepochopila som 😀 ..uz aj idem to urobit.
a pojdem si aj lahnut,lebo noc bola strasna aj den.nic som neoddychovala.
tak pa a dobru noc 😔

juliagregor
16. feb 2010

dráčik 🙂
maťko mal taký šrobovací vrtuľník 😉 , dobrý nápad dik

ja dúfam, že chalani pri Maťovi naberú imunitu a potom nebudem musieť ostávať tak často doma z roboty 😒
mm díva hokej...mňa moc nebaví radšej pozerám lyžovanie, to sa mi páči...
už má aj najstarší horúčku, to zas bude noc... ☹

juliagregor
16. feb 2010

mauzi ja na nákupy vôbec nechodím, nakupuje mm on miluje obchody a vyžíva sa v tom.........
povedala som mu, že na narodky ho ráno vysadím v Metre vo Viedni a večer pre neho prídem 😀