Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
21. feb 2010

ahoj ako sa cítiš?

anarida
21. feb 2010

Ahojte kočky ako sa máte?
My momentálne dovolenkujeme tak nemám moc čase písať ale keď sa vrátime asi o týždeň sa budem snažiť písať viac 😉 Teraz nemôžem spať tak som si zapla notebook 😵

deny32
21. feb 2010

Julietka, moji su tiez nauceni papat kazde 3 hodiny z nemocky. Cez den sa budia sami, plus minus 15 minut. Vecer o deviatej ich kupeme, takze dostavaju papkat cca 21:30 a potom sa budia cca o jednej v noci.. dnes to tak bolo. Potom papali az o piatej... a o deviatej rano. Pomalicky posuvame, aby v noci spinkali. Je na to velmi vela nazorov, ale mne v nemocke kazali, ze cez den ich mam budit ked nevstanu, aby spinkali v noci. A naopak.. v noci ich nikdy na papanie nebudit.. to mi vraveli lekarky aj sestricky, aby si potom nemenili den za noc.
Prvu a druhu noc doma sa zobudili aj o tretej rano, ale nechceli papat.. troska pocmulali, vypluli a spali dalej..
dnes v noci som im dala cumel ked sa zobudili a vstali az o piatej, hladni a krasne papkali 😵 😵 😵

Co sa tyka mlieka... mne sa dost rychlo rozbiehalo, mala som ho viac ako teraz.. :( mne kleslo asi zo stresu v nemocnici, ale teraz uz sa to asi nejako stabilizuje, pretoze chlapcom to ocividne staci. Tak snad nam to vydrzi aspon 3-6 mesiacov.... my sa uz teraz plne kojime, aj v noci , takze som rada, ze je koniec odsavaniu a naucili sa to. V nemocke ich ucili najprv na flasu, tak som mala trocha obavy.... ale je to ok... 😉
Uz sme sa aj naucili kojit spolocne, papaju obaja naraz a nemusim sa ponahlat, lebo place uz druhy... 😉 🙂 🙂

deny32
21. feb 2010

Julia, ako Ti je? Uz lepsie?

juliagregor
21. feb 2010

ahojte,
deny dakujem za opýtanie, ale nie 😉 , ale ja som tu nie zaujímavá, vy ste tu za hviezdy 😀
chvíľočku som si cez obed s deťmi pospala 🙂

deny máš strašne zlaté detičky, je to tak ako píšeš, je veľa názorov, či deti budiť alebo nie, ked to funguje super ....ked nie treba sa prispôsobiť deťom, ešte sú malinkí a ešte sa "neprejavili"
aj ja som budila ale deti nariekali a chceli buvať...a nakoniec som si ich tak rozhádzala, že bolo ozaj zle...tak som prestala experimentovať a krmila som ich, ked si vypytali, ...
len jedna rada...cez nočné kojenie a prebaľovanie deti nestimulujte (žiadne mojkanie, bozkávanie, cickanie, spievanie a prihováranie) to robte cez deň, potom budú presne vedieť kedy je deň a kedy noc....
a ked si zmyslia, že si obrátia režiim...tak jaj...len vydržať...

juliagregor
21. feb 2010

julietka ešte som tebe neodpovedala...mala som hned vela mlieka a postupne sa mi robilo tolko, kolko deti vypili,
ak mliečko máš a deti sa dokážu prisať tak to nevzdávaj a prikladaj skús sa rozkojiť....predsa si ešte málinko po pôrode a nič nie je stratené 😉

deny si šikuľka 😉

katrinb
21. feb 2010

maminy - az vam v dobrom zavidim, ze uz mate chrustikov pri sebe.... je to super vas takto citat...kde uz ste vy...no budem vas potom postupne dohanat a pytat sa, pytat sa, pytat sa 😉

deny32
21. feb 2010

Katrin, ja by som s tebou rada menila a mala svojich drobcov este v brusku... neboj, o nic neprides.. 😉 Super sa drzis, vsetko bude ok a uzijes si dievcatka do sytosti... 🙂

katrinb
21. feb 2010

deny - mas pravdu, toje jasne....uz sa aj na ne tesim. Cim dalej tym viac. Boze uz nech je zajtra rano a mam indo od lekara, co dalej. Normalne tento tyzden ratam kazdu hodinu. Ta neistota je blba. hlavne ked to moze na mna dojst hocikedy. Aj ked verim, ze do rana v pohodicke vydrzime ... a az po kontrole budeme riesit termin

deny32
21. feb 2010

Julia, s tym nocnym prihovaranim mas pravdu... 😉 ja ani nevladzem sa s nimi este j mojkat, som rada, ze po papani hned spia a mozem aj ja 😀
Prva noc bola sila.. to som skakala z postele pri kazdom hlbsom vzdychnuti a stale som konrolovala, ci dychaju... a hlapci to asi vycitili, lebo "vzdychali" stale.. 😀
ale uz je to lepsie...
Julietka, ako pisala Julia, prikladaj si ich.. mne to tiez velmi pomaha. Jedna baba v nemocnici skoro uplne stratila mlieko, maleho uz naucili na UM a doma sa takto rozkojila.

Maminky, aj Vas pri kojeni tak taha spat? Dnes poobede sme zaspali vsetci traja...

deny32
21. feb 2010

Kati, ono je niekedy lepsie, ked to pride necakane... 😉
Svagrina mala planovanu sekciu 3 dni vopred a bola riadne nervozna....

matelko1
21. feb 2010

ahojte.pekny podvecer prajem 🙂
katrin verim ti,ze sa uz bojis.ja som mala tiez taketo stavy,bala som sa uz aj von sama ist keby ze to na mna tak necakane pride,ale na kontroly som chodila pravidelne,vzdy som bola uzavreta a aj tak vidis v utorok rano toho 26.1.to na mna necakane prislo,odtiekla mi plodova voda.
ja som zvedava,ze co ti zajtra doki povie,mozno ta uz aj hospitalizuje a necha si ta tam pod kontrolou.
niekedy je fakt lepsie ked to pride necakane-

boli sme dnes aj vcera von,v Slovenskom raji sa poprechadzat.krasne slniecko svietilo,bolo fajn.

juliagregor
21. feb 2010

katka poznáš môj názor na vec a ja dúfam, že už mi čo najskôr zavoláš alebo pošleš SMS, že si maminka 😉
ozaj je lepšia neplánovaná akcia, aspoň nemusíš jesť tie oblbováky od áristov na ukľudnenie (diazepan a pod.), mne ich našťastie nedali, ale kamoška polovicu zahodila aj tak bola mimo...tuším aj matelko ich vyhodila 😉

deny len si pekne odpočiň a pospi, hlavne poobede, je to dobré na mlieko a ešte sa nabeháš 😉 😀, a veľa tekutín ...

v Slovenskom raji je krásne ....

deny32
21. feb 2010

Prave som dopucovala byt, nastastie chlapci este spia.. pride dnes lekarka, tak nech je vsetko tip-top 😀
Matelko, krasnych mas chlapcekov... 😵 😵 😵
... a Slovensky raj.. no comment... keby sa dalo hned sme tam 😉
Julia, to vazne davaju oblbovaky? Svagrinej nedavali nic... teda aspon nespominala. A ked, tak jej museli dat tesne pred sekciou, ale to uz by aj tak nemalo vyznam.. alebo?
Julia, jasne ze nabeham.. uz sa tesim, nech to brucho co ostalo ide prec.. 🙂
o chvilku musim zobudit chlapcov.. tak sladko spinkaju... mi je luto ich budit a cvicit s nimi ☹

katrinb
21. feb 2010

deny - skoda, ze ich musis budit... Ale aspon v noci pospinkaju. A daj potom vediet, co doktorka po kontrole....u vas doma.

matelko - Slovensky raj mozem aj ja. Ale tak skoro sa tam teraz uz asi nedostanem. No ano, pamatam, ze na teba to prislo necakane....My sme na tom nejako rovnako. Aj ja som zatvorena...teda bola som pred tyzdnom....Zajtra sa zarucene ozvem. A ked nie ja, tak Julka urcite...keby si ma tam nahodou nechali. Asi beriem aj tasku pre istotu...

Juli - no ja viem, ze cakas...a ver, ze sa docka o chvilu... 😉 no a tie oblbovaky...uvidime. lebo anestezilogicka sa ma pytala, ci mi ma predpisat nejake obbovaky na noc pred sekciou, ak uz budem vediet termin. tak somodmietla. Ale stat sa moze hocico...samozrejme.

No tak sa mi drzkajte a zajtra dam info

janulqa07
21. feb 2010

Ahojte dufam, ze ste si uzili vikend.
Ja som na poradni dopadla zle, caka ma par vysetreni naviac, v moci bielkoviny a krv ☹ Doktorka urobila sono, tvarila sa divne nepovedala dokopy nic a hned pisala odporucanie na morfo.
dala mi odporucanie aj na 3D vraj je to potom lacnejsie , nemate s tym niektora skusenost?

lucila83
21. feb 2010

Ahojte baby.
Tak hlasim:dvojcata Alex a Lea sa narodili 3.2. o 22:15 cisarskym rezom v celkovej narkoze v 37tt a 2dni.
Alex s vahou 3150g a 47cm a Lea 2850g a 46cm.Sme doma tyzden a ja som hotova...... 😅

juliagregor
21. feb 2010

lucila gratulujem 🙂 , krásne váhy a odpočívať ked sa dá 😉

janulqa je mi ľúto, že ti začínajú komplikácie, ale existujú lieky a všetko sa napraví... 😉

juliagregor
21. feb 2010

lucija máš IP 😉

katrinb
21. feb 2010

lucila - uuuzasne spravicky. A kde si rodila? V Novej, saci ci starej? Hlavne vela mliecka prajem. A krasne tt si uz mala. Suoer spravy... A inak nadherne vahy...az neveritelne

janulqa - no to mi je luto moja. Ale nestresuj velmi. Na morfo aj 3D som bola aj ja.,,,ono je lepsie tam ist aj ked nic zle sa necrta....

A maminy...kedze tusim vsetkym novym maminkam odtiekla plodovka...ono to moze prist fakt hocikedy? Aj bez akychkolvek sprievodnych bolesti alebo tvrdnutia bruska?

juliagregor
21. feb 2010

katka týždeň už máš a keby si ozaj veľmi chcela stačí poprosiť mužíčka o pomoc 😉
voda hocikedy...ale aj nemusí, maťa som prenášala 41 tt a vodu mi prepichli ☹

janulqa07
21. feb 2010

dakujem baby 😉 tabletky beriem a budem sa snazit vydrzat byt ok.
katka no vy uz pocitate doslova minuty 🙂

katrinb
21. feb 2010

juli - dik za pomoc 😉 😉

lucila83
21. feb 2010

Dakujem dievcata.
Katrin - rodila som v novej,nemocnica celkom v pohode.Na personal nemam nijake velke vyhrady,zato ten cisarsky..... 😖 Teda hlavne po prebudeni to bolo dost tazke.Inac mne odtiekla plodovka po sprche,ale uplne bez bolesti som to tahala este dalsie 4 hodiny.

lucila83
21. feb 2010

Kocky,mam otazku.Kolko je taka normalna davka mlieka pre dvojtyzdnove dieta?Moje dvojcata stiahnu tak okolo 50ml,papaju cca kazde 3 hodinky,ale neviem co je to dost.A je jedno ci ide o materske mlieko alebo nutrilon.Malokedy stiahnu viac.

deny32
21. feb 2010

Lucila, blahozelam...🙂)) mali ste perfektne vahy, super.. prajem vsetko len to naj, aby Vam deticky robili len radost 😉 narodili sa den pred mojimi narodkami... 😀
Moji papali 50 ml ked mali mesiac, ale mali len cca 2kg.. ide to ai aj od vahy, neiem presne.
Tiez som rodila v novej.. 🙂

Janulqa, drzim palce na ten morfologicky, hlavne nestresuj dopredu. Kedy ides?

Katrin, mne tiez odtiekla plodovka necakane, bez bolesti, sprievodnych priznakov a v noci. A presne ako vo filmoch sa zliala prudom... kontrakcie nabehli asi do pol hodinky a rychlo silneli, ale to je u kazdej individualne...

matelko1
21. feb 2010

deny dakujem.aj ty mas krasne deturence 🙂 .
lucila blahozelam 🙂
katrin no ja som zvedava.cakame na spravicky zajtra.

drobci mi bubkaju a ja pojdem asi tiez ku nim.od rana od 3:45 sme hore,poobede som vobec neoddychovala,som unavena a strasne ma picha v krizoch ked chodim a prekladam nohy.tak neviem co to znamena a kedy ma to prejde,potrebovala by som masaz.
manzel siel hrat hokej,takze som sama.

katrinb
21. feb 2010

dik baby, tak budem sledovat, ci nebudem "mokra" 😀 Uz mi ale sibe....ropzmyslam nad hlupostami

matelko1
21. feb 2010

lucila aj moji drobci ked mali 2 tyzdne tak papali 50 ml,potom uz ked mali o par dni viac,tak som zistila,ze maju malo.casto sa budili a teraz mi stiahnu 80-85ml a budia sa ako-kedy vyspia 3-4 hodiny a bez papania vydrzia aj 4,5hod.denne ale neprekrocim davku 650ml a papame nutrilon HA.

matelko1
21. feb 2010

katrin to som sa aj ja tak kontrolovala.a nesibe ti,to je normalne.